Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem múló nátha fórum

Nem múló nátha (beszélgetős fórum)


2015. márc. 18. 11:53
Nagyon köszönöm a tanácsokat! A sós vizes orröblögetést kipróbáltam, de túl furcsa volt és nagyon prüszköltem tőle :D úgyhogy maradtam az eukaliptuszos mellkaskenőcsnél! A mézes teával kiegészítve 3 nap alatt jobb lett :)
2015. márc. 17. 05:18
Minden nap minden reggel 1pohár forró víz egy kanál mézzel és egy fél citrommal!Ősi népi gyógyítás...Hihetetlen tudom!De mindennél jobb...Egész évben!
5. anya4005 (válaszként erre: 1. - Fannika999)
2015. márc. 12. 21:08

Nem akarlak riogatni,de meglátogathatnád a dokit!

Nekem is "csak takonykórom" volt,se láz,se semmi extra. Kiderült,hogy atipusos tüdőgyulladás.

Nekem persze ebből is kacifántos jutott,de gondolom a mezei sem kellemes.

Szóval,szerintem mielött bármivel próbálkozol,menj dokihoz.

4. Ardilla (válaszként erre: 3. - Emagdi)
2015. márc. 12. 13:48

Amit emagdi javasol, azt akartam írni én is. Nekem csodát szokott tenni.


10 gramm só kell egy liter langyos vízbe. Ettől csak egy kicsit lesz sós. Egy műanyagtálba beletöltöd, aztán az orrodat beledugod és szippantasz egy nagyot. Nem kell megijadni, nem fulladsz meg tőle. A víz a szádba megy át, onnan meg kiköpöd, ezért ezt leginkább a fürdőkád mellett ajánlatos csinálni. Naponta 2-3x meg lehet ismételni, ahogy érzed. Lehet, hogy 1-2 alkalom után már jobban leszel. Nem kellemes, de nagyon hatékony, és persze meg lehet szokni.


Mielőbbi gyógyulást! :-)

2015. márc. 12. 13:32

sós vízzel öblögesd a torkod, illetve nagyon hasznos lenne, ha sós vízzel az orrodat is ki tudnád mosni.

ehhez lehet kapni kifejezetten orrmosó kancsót is, de egyébként csak úgy simán fel is szippanthatod a vizet. kicsit furcsa elsőre, de egyébként nagyon hasznos, jelentősen meggyorsítja a gyógyulást.

2015. márc. 12. 13:31

orrspray vagy orrcsepp


vannak elhúzódó esetek


el fgo múlni

2015. márc. 12. 13:29
Sziasztok! több mint 4 napja megfázással küszködök! Nem valószínű, hogy influenza, mert se lázam, se izomfájdalmam nincs, de egyszerűen nem tudok kikeveredni az orrfújásból, orrdugulásból, köhögésből és leverségből! Gyömbéres-mézes teával és anyukám tyúkhúslevesével kúrálom magam, (szerintem ezért nem vagyok rosszabbul) de a bedugult légutakra szeretnék már valamit! Eukaliptuszt ajánlott a barátnőm mellkaskenőcs vagy zuhanytabletta formában, Ti már próbáltátok, tényleg beválik? köszönöm, fanni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook