Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó ötlet lehet-e egy székesfehérvárinak Pesten szülnie? fórum

Jó ötlet lehet-e egy székesfehérvárinak Pesten szülnie? (beszélgetős fórum)


11. bmaya1986 (válaszként erre: 1. - Nini55)
2016. febr. 11. 22:25

Szia!

Nem ismerem a fehérvári kórházat,igy ezzel kapcsolatban érdemi Infoval nem tudok szolgálni.viszont mérlegelni kell,hogy a hírek hol igazak,hol csak rosszindulatú pletyka.ha majd terhes leszel érdemes egyszer kétszer elmenned es igy kialakulhat a saját benyomásod.es az hogy megvizsgálnak ott is ,nem jelenti,hogy ott is kell szulnod!en is itthon kezdtem majd elmentem egy másik városba es végül itthon szültem!

Nem illik ijesztgetni meg nem szült nőt ,de mérlegelned kell azt is,hogy sokszor nincs idő meg 6 km utazni sem,nemhogy 60 km-t

En is pont 60 km re lakom Pestről,de mas irányban,es végül azert szültem itthon mert nagy baj lett vna ha tovább megyek!nem véletlenül hallod a híradóban h megszült az útkereszteződésben...a szülés nem mindig elore eltervezett ,apas rózsaszín alom(en is igy terveztem)es végül nem ugy lett semmi!

Es bar minden pesti kórházról se tudok nyilatkozni,de barátnőm nemrég szült Pesten,sokkal több anya es baba ,több munka es emiatt kissé futószalag benyomása lett,meg benn volt vegig sírt,meg haza nem mehetett.

Rem tudtam segíteni ,sok szempontot kell mérlegelni:)

2016. febr. 11. 17:24
Nem tudom még mennyire vagy benne érintett én tavaly szültem ott májusban. Ügyeletes dokinál voltam, 3szülésznő volt a tolófájásoktól kezdve+a doki. Terhességi cukros voltam, veszélyeztetett az elejétől, és ráhúztam 6 napot, azon a héten mindennap nst, 2 naponta nézték a méhszájam és a magzatvizem, és nekem "csak" 1 szem problémám volt,amikor szültem a 3-ból 1 szülésznő stílusával,bár szerintem egyén függő, hogy viseli a másik habitusát, igaz akkor járt le épp a műszakja, amikor velem befejezték a szülést :) Jelenleg úton van a kistesó, és a fentiek alapján szeretném szülni!
9. nini55 (válaszként erre: 8. - 1e072b34d7)
2015. márc. 13. 17:17
Így van. Viszont! Hiába jó az orvos sokszor, ha nem tud ott lenni. Előny és hátrány is ha van 1-2 jó orvos egy városban (mivel "mindenki" hozzájuk jár). Fullon vannak, nehéz bekerülni hozzájuk, és rengeteget kell várni.. emiatt sokan úgy érzik, hogy szalagon csúsznak.
8. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - Nini55)
2015. márc. 13. 10:39
Nem hinném hogy a várostól függ. Inkább az orvostól.
7. krautmanno (válaszként erre: 6. - Nini55)
2015. márc. 13. 10:18

A két fiam még a régi szülészeten született.A kislányom már az újba.Attól függetlenül,hogy nem volt fogadott orvosom,nagyon figyeltek rám.Minden rendben is volt.


Szívesen.:)

6. nini55 (válaszként erre: 5. - Krautmanno)
2015. márc. 13. 06:05
Köszönöm a hozzászólásod! Várom még az ilyen bíztató infókat! :))
2015. márc. 12. 14:38
Nekem mind a 3 gyerekem Fehérváron született.Semmi rosszat nem mondhatok rá,pedig még fogadott orvosom sem volt.
4. nini55 (válaszként erre: 3. - Bichi)
2015. márc. 12. 11:43
Azért Bichi, mert rengeteg (már anyuka) ismerősöm van, akik szó szerint azt mondják,hogy a fehérvári kórházba be sem teszik a lábukat. És gyanítom, ez nem véletlen.Nem,nem vagyok terhes, de ha az ember tervez, márpedig ez a helyzet,akkor körültekintőnek kell lennie valamilyen szinten. Én nem az a bumm bele a lecsóba típus vagyok, hogy lesz ami lesz.Ha lehet, akkor mindenből a legjobbat szeretném kihozni,és itt nem a pénzszórásra gondolok. Szerintem semmi baj nincs avval, ha valaki tervez, tájékozódik, persze sokat olvasok én is a témában, és nem szabad,hogy bekattanjon az ember.. csak felmerült egy kérdés bennem, mert Pestben gondolkozom. Ennyi. :)
3. Bichi (válaszként erre: 1. - Nini55)
2015. márc. 12. 10:21

Ezek szerint még terhes sem vagy? Nem is értem, hogy miért kéne Pesten szülni.. A szülés rutinfeladat, ha meg komplikáció merül fel, akkor meg sehol nincs garancia.

Nekem meg sem fordulna nem a saját városomban szülni, és nem a 60 km miatt, mert főleg 1. gyereknél van idő, ha meg valami miatt sietni kell, akkor meg úgyis a legközelebbi helyre megy az ember...

2. nini55 (válaszként erre: 1. - Nini55)
2015. márc. 12. 09:39
Elnézést, nem az utóbbit, hanem az előbbit.. inkább hideget lehet hallani :(
2015. márc. 12. 09:38

Sziasztok!

Idézőjelben még új fórumozó vagyok,bár már régóta olvasom a hoxát. Érdekelne a véleményetek arról, hogy vajon jó ötlet lehet-e egy székesfehérvárinak Pesten szülnie? Őszintén szólva hall az ember hideget-meleget, de fehérvárról inkább az utóbbit... Pest viszont 60 km, nem lehetsz bent 5 perc alatt ha bármi van, nem tudom... azóta örlődöm a témán, mióta felmerült a babaprojekt. Szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook