Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek? Már kikészültem (dackorszak) fórum

Mit tegyek? Már kikészültem (dackorszak) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
58. fincsi5 (válaszként erre: 50. - Forrest2010)
2015. márc. 12. 08:06
S kiheverte már, vagy még jár pszichológushoz? DDD
57. SophieAnne (válaszként erre: 9. - Kíra2701)
2015. márc. 12. 08:04

Nekem is két éves a nagyobb. Lassan másfél hónapja cudar hisztis. Ha rázendít egyszerűen közlöm vele erőteljesebb hangon, hogy vagy befejezi vagy kimegyek. (Most már azért abba hagyja erre a mondatra, de eleinte le sem tojta.) Hát fogtam magam és ott hagyom. Ordít, majd egy-két perc múlva bemegyek, megkérdezem befejezi-e, mert erre nem vagyok kíváncsi. Ha ordít tovább, újra kimegyek. Ha abba hagyja, ha csak egy pillanatra is leáll a visítással, azt a pillanatot kell megragadni, oda menni, megölelni. Nálunk ez bevált. Megnyugszik teljesen, utána mindig elmagyarázom neki kivétel nélkül, hogy a nagy és ügyes fiúk nem csinálnak ilyet, nincs oka rá. Ha valami baj van, mondja el, figyelek rá, meghallgatom, de a hisztire nem vagyok kíváncsi és így nem fogjuk megérteni egymást.


Mondjuk az, hogy kinél mi válik be, az nagyon gyerek függő és azon is múlik közted és közte milyen a viszony.

56. b00d33e65c (válaszként erre: 55. - E49241a632)
2015. márc. 12. 07:53

Valahol igazat adok neked!

Két éves volt a lányom amikor iszonyatos hisztit levert.Olyan szinten,hogy már fetrengett és lilult a szája.Kénytelen voltam odacsapni,hogy magához térjen és láss csodát,soha többé olyat nem csinált.

55. e49241a632 (válaszként erre: 53. - Trapiti)
2015. márc. 12. 07:43

Szerintem semmi tragikus nincs az elfenekelésben.

Normális szülő akkor veszi elő, ha már semmi más nem használ. Nem használ a szép szó, a beszélgetés.

Sokkal rosszabb szerintem hagyni a hisztit elfajulni. Egy idő után azt hiszi a gyerek, neki mindent szabad.

2015. márc. 12. 07:40
Én levegőnek nézném, ha hisztizik. Egyszerűen nem vennék tudomást róla. Ezekről a könyvekről még nem hallottam, de ez is beválhat, persze szerintem a nyugodt időszakában lehetne neki mesélni.
53. trapiti (válaszként erre: 50. - Forrest2010)
2015. márc. 12. 06:45
Hú de klassz! Jól megoldottátok, gratulálok! :(
52. f8db0709b8 (válaszként erre: 9. - Kíra2701)
2015. márc. 12. 06:25

1 hét alatt kikészültél?Mi lesz később?

Szólj rá,mondj nemet.....ilyen nincs hogy semmi nem hat...

Teregetésbe is vond be..ha adogathatja,nem fogja szét dobálni....ha a kaját dobálja vedd el előle és tessékeld a szobájába..ha éhes marad éhes marad.,meg kell tanulja a dolgokat....földhoz vágja magát,te is ülj a földre csináld amit ő...ha kiabál kiabálj neki vissza..

51. 3d787b167a (válaszként erre: 9. - Kíra2701)
2015. márc. 12. 06:10

[link]



Nem mersz a gyerekednek nemet mondani, mert félsz a következményektől.

Mi van, ha sír? Semmi, abbahagyja.

Ha már most hagyod, hogy a fejedre nőjön, később csak magadat hibáztasd.

50. forrest2010 (válaszként erre: 9. - Kíra2701)
2015. márc. 12. 05:49
Jézusom ! De jó , h ilyennel sose találkoztam , mikor kicsik voltak a gyerekeim , a lányom 1x próbált kicsit nyafogni , a férjem elfenekelte ! sose próbálkozott többet .
49. Kíra2701 (válaszként erre: 47. - Anya4005)
2015. márc. 11. 23:16
Az én 4,5 évesem nagyon válogatos csajok terén, tiszta apja :D De az oviban már van szerelem :)
48. anya4005 (válaszként erre: 47. - Anya4005)
2015. márc. 11. 21:57
Úgy nézem,nem egyszer félre sikerült,bocsi a hibákért!
47. anya4005 (válaszként erre: 46. - Kíra2701)
2015. márc. 11. 21:56

Az nem baj! Majd idővel felenged,kinyílik a világa! Az nagyom 4 évesen odajött hozzám a játszón:

Anya,ő egy lány! Megfoghatom?

Odament,és 1 ujjal megérintette. Most meg le nem lehet állítani a játszón,úgy ismerkedik,beszélget (gyerekkel,felnőttel).

Persze,most is szeret velem kergetőzni,mászókázni,de már nem csak rólam szól a dolog! :-)

Amúgy meg,akármilyen macera,mindenhova vidd magaddal,hogy szolja az emberek jelenlétét,és a helyes viselkedést!

Tudom,nem egyszerű,én 1,5 évig kettővel járkáltam...:-)

46. Kíra2701 (válaszként erre: 44. - Anya4005)
2015. márc. 11. 21:51

Járunk játszótérre szinte minden nap. Március végén elszeretnénk menni Budapestre lehet nézek valami játszóházat, de a mi városunkba is megnézem. Csak az a baj a kint vagyunk a játszón akkor csak én kellek neki

:)

2015. márc. 11. 21:49
Megveszem mindkét könyvet biztosan :) Csak a kicsivel elindulni valahová...türelem kell, de mindenhova akar jönni :)
44. anya4005 (válaszként erre: 39. - Kíra2701)
2015. márc. 11. 21:48
Mi lenne,ha elvinnéd valamiféle közösségbe? Játszóház,játszótér- úgyis jön a jó idő! Ha egész nap csak kettesben vagytok,lehet,hogy már az a baja,hogy "kevés" vagy neki! Ezt nem rosszból írom! Egyszerűen lehet,hogy gyerekeket igényelne!
43. bowie
2015. márc. 11. 21:43

Berg Juditnak is van Hisztimesék című könyve.

[link]

42. bowie (válaszként erre: 37. - Spinneli)
2015. márc. 11. 21:40

Az enyém, a kicsi, aki szintén két éves, most azt hajtja mindenhol, hogy "anya megcsapott"...:DDD

Hozzá se nyúltam! :DD Csak éget. :))))

Már a múltkor annyira hajtotta (pedig direkt úgy csinálok, mintha nem lenne benne semmi, hátha nem olyan érdekes akkor..de akiknek mondja, azok ugye ráharapnak a témára..)szóval már annyira hajtotta, hogy tényleg ott tartottam, hogy "kimegyünk fiam, én tényleg megverlek"...:DDDDD

41. Kíra2701 (válaszként erre: 40. - Gesztenye78)
2015. márc. 11. 21:32
Nem ismerem, de mindenképp elolvasom :)
2015. márc. 11. 21:30
Ismered a Gyógyító mesék című könyvet? Van benne mese a hisztiről is. Nem tudom, miért, de tényleg jó, beválik. Nálunk az alvásproblémát csökkentette.
2015. márc. 11. 20:57

Köszönöm :)

Nem történt semmi különös, minden úgy megy mint eddig. Itthon vagyok vele, a nagyfiú (4,5 éves) oviba, tehát reggel 8-tól fél 5-ig csak ráfigyelek. A férjemnek rossz szokása elkényeztetni a gyerekeket. Amit kérnek azonnal megveszi nekik akármilyen drága mert ők gyerekek. Lehet itt lett elrontva :/

38. kzsu80
2015. márc. 11. 20:53

Én nem hiszem, hogy baj lenne a gyerekkel.

2 éves!!! Miért várja el mindenki, hogy úgy viselkedjen, mint egy nagycsoportos?

Ez van, az enyém a fejét verte a betonba anno, kikészültem, sok mindent nem tudtam tenni, túléltük. Most tök normális 4.5 évesen.

Jelenleg a kicsi tombol (2.5 éves).

Hidd el, a nevelési tanácsadóban kiröhögnének....ez a dackorszak, ennyi.

Van akinek nyugis gyereke van, könnyebben viseli ezt a korszakot, valakié nehezebben. Nem minden gyerek egyforma, így kell szeretni, majd kinövi.

(Mielőtt megállapítják itt, hogy pszichésen sérült)

37. spinneli (válaszként erre: 36. - Nikletty)
2015. márc. 11. 20:51

A friss levegő, a mászkálás, elegendő inger szerintem is nagyon fontos ebben a korban (is)-sok minden megelőzhető vagy tompítható vele.


Az odacsapás szerintem a legrosszabb amivel ezt "kezelni" lehet.

36. nikletty (válaszként erre: 33. - Spinneli)
2015. márc. 11. 20:45
régebben odacsaptak, nem lelkiztek ezen, mint én is pl.... meg nem voltak bezárva a négy fal közé, hanem sokkal többet kint és jöhet-mehet a gyerek,így kisebb a kockázat az ilyen helyzetekre, mert szabadabb volt a gyerek, jöhetett-mehetett, kifáradt jobban.
35. spinneli (válaszként erre: 9. - Kíra2701)
2015. márc. 11. 20:44
Történt valami különösebb dolog a családban, vagy az éeltében mi kiválthatta ezt? Volt nálatok vmi változás? Otthon vagy vele, vagy bölcsibe jár?
34. nikletty (válaszként erre: 29. - Fincsi5)
2015. márc. 11. 20:44

Szerintem is egy 2-3 éves nem mindig tudja még megmagyarázni a dühkitörését... még most tanulgatják az érzéseiket, hogy szembe ütközik azzal, hogy valami nem úgy történik ahogy ő akarja, stb. S tanulja, s a hisztire reagáláskor meg tőlünk tanulja, hogy az érzéseinket hogyan kell kezeljük...Sajnos még mindig néha tapogatózni kell, hogy mi zavarja, van-e jelentősége, vagy csak némi hóbort... hiába beszél már a gyerek, már aki beszél, mert ugye van gyerkőc aki azért még nem beszél ennyi idősen összetett mondatokban. Ott még nehezebb.


Jah, s nagyon fontos, Hogy épp beteg-e a gyerkőc, akár egy nátha ki készítheti, amitől egyszerűen paprikásabb.

33. spinneli (válaszként erre: 30. - Viva70)
2015. márc. 11. 20:43

lehet régebben normális tanácsokat adtak, nemcsak ítélkeztek

:)

32. nikletty (válaszként erre: 27. - Voltam...leszek)
2015. márc. 11. 20:39

Komoly, nehezebb??

Olyan furán hagnzik ez most, hiszen egy tizen évessel már tényleg lehet szó szerint beszélgetni...

Viszont a 2-3éves mikor elkapja a hév hozzá szólni nem lehet, mert egyszerűen se hall se lát... egyébként ha utána próbálom megbeszélni vele, nem biztos hogy jó, mert akkor fellángol és kezdődik előről... egyszerűen van hogy hisztis és kész, nem tetszik neki semmi, hogy hogy áll a zsemle akár pl, máskor meg minden olyan flottul megy.

3éves a kislányom, neki havi mondjuk 1hete van mikor úgy nehéz elviselni, hogy minden nap van valami nyűgje.... máskor meg tiszta jól meg lehet vele mindent megbeszélni, mit miért nem szabad, és kivárja, de ha az a bizonyos hete van, akkor semmi nem jó, és hamar tud robbanni a bomba.


Ha csak egy hete tart, szerintem semmi gond, ha még 1-2hét és nem múlik akkor lehet gondolkozni, de most fontos tarts ki mást tényleg nem lehet tenni, és következetes maradni. Ha már nem bírod, te húzz el a másik szobába :D mint olyat tégy amit megbánsz.

31. spann (válaszként erre: 26. - Bözsi néni)
2015. márc. 11. 20:37

Igen, vagy valahogy ki kell deríteni, hogy tkp. mi baja van, miért őrjöng folyton.

Fél valamitől?

Elvesztett/elvettek tőle valamit?

Fáj valamije?

Történt vele valami rossz?

30. viva70
2015. márc. 11. 20:36
Hogy mit tegyél nem tudom..., de érdekes módon a régi időkben azért tudták az ilyesmit kezelni a szülők...
29. fincsi5 (válaszként erre: 21. - Bözsi néni)
2015. márc. 11. 20:28
Ó, hogyne; megmagyarázza . :((
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook