Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek? Már kikészültem (dackorszak) fórum

Mit tegyek? Már kikészültem (dackorszak) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
118. anya4005 (válaszként erre: 117. - M0ncsa)
2015. márc. 18. 09:27

Igazság szerint valószínűleg a" pofánk "nem tetszett neki! De örülhet,fél év alatt megszabadúlt tőlünk!

Gondolom,utána cseperedett az ő picije is,és rájött: beza,nem múzeumban lakik...

117. M0ncsa (válaszként erre: 116. - Anya4005)
2015. márc. 18. 07:09

Ez jo :DDD

Mondjuk szegeny szomszedot is megertem, idegesito lehet egesz nap a duborgest hallgatni. En megorulnek tole.

116. anya4005 (válaszként erre: 115. - Spann)
2015. márc. 17. 23:00

Nem tudom,de számít?

Míg panelben laktunk,egyszer feljött az alsó szomszéd,hogy a gyerekszobájukban állandóan dübörgést lehet hallani. Hívtam is a "büdös kölköt"! Szomszédnak mondtam,hogy vele beszélje meg,ő ugrál,rohan,dobál vagy épp csak ejt el dolgokat(az ő szobája alatt volt a másik gyerekszoba).

Kikerekedett a krapek szeme a 1,5 éves gyereket látva,és ott is hagyott...

115. spann (válaszként erre: 112. - Anya4005)
2015. márc. 17. 21:03

Hát igen, a legtöbb szülő tudja, hogy nem kell a gyerekkel semmit csinálni, hadd ordítson, majd abbahagyja.

Igen ám, de mit szólnak a szomszédok?

114. cirpike
2015. márc. 17. 12:18

Kevin Leman, Péntekre új gyerek

Vannak benne hasznos ötletek. :)

Egy 4 gyerekes anyuka

2015. márc. 14. 01:17
turelem rozsat terem,ne feledd,hamar elmulik ez a dackorszak a kisgyerekeknel!
112. anya4005 (válaszként erre: 111. - Kíra2701)
2015. márc. 13. 22:29

Egyszer egy anyuka mesélte,hogy mivel náluk vékonyak a falak,mikor hisztizik,csapkod,örjöng a gyereke,egyszerűen kiül az ajtóba,nehogy azt hihesse a szomszéd,hogy bánja. :-)

Persze,ez így vicces,de rohadt elkeserítő is-gondolom annak,aki benne van,mindenképp.

Ami segíthet: citromfűlevél tea. Nyugtató hatása van,talán tompítja a hiszti horderejét. Nem tudom biztosan,csak egy tipp.

2015. márc. 13. 21:59
Mai sztori: Szintén ment a hiszti, átjött a szomszéd (kertes házban lakunk tehát nem panel ahol vékonyak a falak), hogy minden rendben van-e. :) Szerintem már azt gondolják hogy kínzom a gyereket.
110. M0ncsa
2015. márc. 13. 21:26

Szia! Vegigolvastam, meg valami eszembe jutott.

Irta valaki, hogy az ovei nem hisztiztek, valoszinuleg, mert allandoan foglalkozott veluk. Azt mar csak zarojelben jegyzem meg, hogy a gyerekekkel nem kell, sot nem is szabad folyamatosan foglalkozni, mert kesobb kevesbe lesznek onalloak, de nem ez a lenyeg.


A hisztinel nalunk a foglalkozas, magyarazas, "klasszikus" modszerek nem valtak be (2,5 a fiam), ami viszont remekul mukodott, hogy en vagy a ferjem belekezdtunk a latokoreben valami iszonyuan izgalmas foglalatossagba (pl. kockakkal epites, magok ultetese, stb.), a kivancsisaga mindig nagyobb volt, mint a hiszti ereje :)

A dobalozasra nem tudok okosat mondani sajnos, en is megorulok tole (foleg, mert mar tobbszor tort el poharat, izzot, lazmerot, miegyebet), masreszt meg van mellette egy 7 honaposom is, es ot is sikerult parszor fejbedobni kulonbozo targyakkal, amiert nagyon haragszom. Tiltani nem is erdemes, mert minel inkabb hajtogatom, hogy nem szabad, annal inkabb csinalja. Ami segitett, hogy betettem a jarokaba, es kozoltem vele, hogy kiveszem, ha lenyugodott. Altalaban 3 perc mulva lecseng a cirkusz. Ha abbahagyja az uvoltest, rogton kiveszem. Ha rakezdi a dobalozast megint, figyelmeztetem, es ha nem hagyja abba akkor sem, megint megy a jarokaba. Ezt 2-3x eljatsszuk, utana jellemzoen abbahagyja.


Megjegyzem, a gyerek szerintem amolyan atlagosan hisztis, tobbnyire akkor, amikor mar faradt. Napkozben, ha megkapja a megfelelo mennyisegu figyelmet, nyugalmat, meg a szukseges mozgast, kezelheto.

A kiscsaj meg, nos, az meg kiderul :)))) Lehet, hogy a lanyok nehezebb eset ;) Amugy szerintem is habitus kerdese elsosorban.

2015. márc. 13. 13:40

Köszönöm szépen mindenkinek :)

Nagyon sokat segítettetek :)

108. anya4005 (válaszként erre: 100. - Kíra2701)
2015. márc. 13. 13:01

Ez nem sok idő ébren éjjel...Arra gondoltam,hogy ha órákig szórakoztatott volna titeket éjszaka,talán azért lehetett nyugisabb nappal,mert megkapta a számára kellő mennyíségű figyelmet úgy,hogy tudta,bár otthon van a tesó,mégis csak vele foglalkoztok. De szerintem nem erről van szó!

Hajlok az előttem szólók véleményére,miszerint a sok impulzust nem tudja feldolgozni esetleg,ami éri. Bár,ha nem szívesen indúlsz el vele bárhova is,mert macerás,akkor csak otthon nézz körül: tv helyett szóljon gyerekdal (én is utálom a csendet,kell valami alapzaj,amire senki nem figyel,de van: nálunk ez a zene),próbáld többször leültetni,könyvet nézni,olvasni,rajzolni. Szóval,valami nyugis elfoglaltság legyen inkább. Hátha lenyugszik!

107. Bözsi néni (válaszként erre: 105. - Bözsi néni)
2015. márc. 13. 12:52
segíteni = segítene
106. loch ness (válaszként erre: 105. - Bözsi néni)
2015. márc. 13. 11:57

Kösz szépen.

Igen, pont ezért szedtem össze a meglátásaimat, hátha adok neki valami ötletet, ha ezeket végiggondolja. Van, hogy éppen az ad egy használható szempontot, aki kívülről nézi a dolgokat. Remélem, sikerül megoldást találniuk.

105. Bözsi néni (válaszként erre: 103. - Loch ness)
2015. márc. 13. 11:24

Egyetértek veled, ezeket nagyon jól átgondoltan összeszedted.


Fórumindítónak bizony el kellene töprengenie ezeken a szempontokon, biztosan sokat segíteni a helyzet kezelésében.


Mert ami most zajlik, az nem jó a gyermeknek sem, tehát valami megoldást kellene rá találni.

2015. márc. 13. 10:04
Egyébként lerágott csont, de régebben azért sokkal kevesebb benyomás érte az embereket, most meg zúdulnak a benyomások mindenkire, és főleg egy kisgyerek ezt még nem tudja feldolgozni. A tévé, az utca, az óvoda, a szülei akaratlanul is közvetítik az őket ért rengeteg benyomást, információt. Mindenhol rohanás, kapkodás, felgyorsult beszéd, sok megélhetési és családi probléma, az ebből eredő feszültségek - mindenezek ott vibrálnak a kisgyerek életében is, és legtöbbjüknek ez túl sok. Ezt is oknak érzem abban, hogy annyival durvábban zajlik le sokszor a dackorszak. Viszont ez nem mentség arra, amiről többen írtatok, hogy sok szülő hagyja visítani meg randalírozni a gyerekét nyilvános helyen, és meg se próbál valamit csinálni vele. És nem csak a 2-4 éves korú gyerekek viselkednek így, hanem a nagyobbak is, szóval itt egyértelműen a nevelés hiányára fogható a dolog. És ez nem a szülő magánügye, mert miért kell nekem elviselni, hogy egy gyerek a boltban rohangászik, kiabál, a lábamra lép meg nekem rohan, mert még arra se tanítják meg, hogy másokra tekintettel legyen.
2015. márc. 13. 09:22

Végigolvastam a hozzászólásokat, van egy-két ötletem, bár persze nem mondom, hogy én mondom meg a tutit...


Az elején volt arról szó, hogy másfél órán keresztül vissza kell vinni a büntisarokba. Szerintem ez nagyon hosszú idő, egy ekkora gyereknek ez maga az örökkévalóság. Több helyen olvastam, hogy sok családban van büntiszék, és annyi percet kell ülnie rajta a gyereknek, ahány éves. Ez tetszett, mert szerintem maga a büntetés a lényeg, hogy a gyerek tudja, hogy olyat csinált, amit nem szabad, és két-három percet még a legkisebb is kibír, de másfél óra miatt nem csodálom, hogy kétségbeesik és hisztizik.


Egyébként meg ha ki is maradna a dackorszak valakinél, az nem hiszem, hogy jó, hiszen a gyerek ilyenkor fogalmazza meg a személyiségét, és ébred rá, hogy ő tud mást is akarni, mint mások, mert ő különálló személyiség. Ha ezen az úton nem megy végig, lehet, hogy felnőtt korában sínyli meg. Nekem annak idején a kamaszkori lázadás maradt ki, aztán a húszas éveim elején pótoltam be, de azért jobb lett volna inkább a maga idejében...


És tényleg mindenki más. Pl. a családunkban volt egy nagyon szelíd, aranyos kislány, nála kb. úgy zaklott a dackorszak, hogy "Kati, szedd össze a játékodat!" Rávágta, hogy "Nem!", aztán rögtön odament és megcsinálta. Neki elég volt ennyi az "önmegvalósításhoz". Persze tudom, hogy legtöbben nem ússzák meg ennyivel.


Még az szemet szúrt az elején, hogy beüti magát, elesik és sír. Szerintem ez meg teljesen nem hiszti kategória. Egy ekkora gyerek, ha elesik és sír, még azt igényli, hogy megöleljék és megvigasztalják. Lehet ez pár másodperc is, de akkor is szüksége van rá. Ha közben átmegy hisztibe, az más, akkor máshogy kell kezelni.


És tényleg fontos lenne, talán a legfontosabb, hogy a férjeddel közös nevezőre jussatok nevelés terén. Akkor semmire nem jutsz, ha nem így nevelitek a gyereket. A legfontosabb kérdésekben muszáj egyetértenetek. És a másik, ami szintén ebből a megoldatlan helyzetből eredhet: nem vagy túlságosan feszült, ideges, akárcsak magadban? Mert ha igen, ezt a gyerek pontosan megérzi, és simán lehet, hogy erre válaszol a hisztivel, mert ez belőle is feszültséget vált ki, és persze nem tudja, mi a baja igazából. A gyereknek a szülei jelentik a biztonságot, és ha nem érzi ezt felőletek, akkor ez feszültséget kelt benne és hiszti formájában is megnyilvánulhat. (Még mindig jobb, mintha úgy jönne elő belőle, hogy leül egy sarokba és néz maga elé, mert olyan is van.)


És még egy kérdés: ugye más nem szól bele a gyerekek nevelésébe? Mert az elején azt írtad, hogy a férjed családjában ez meg az nem megengedhető. De ti a saját családotokban vagytok, nem a férjedében, és kettőtöknek kell egyenrangúan megállapodnotok, ti hogyan szeretnétek nevelni a gyerekeket.


Szóval nem mondom, hogy biztosan pont így van, ahogy leírtam, mert nem látom át a teljes helyzetet, de talán adtam valami ötletet.

102. forrest2010 (válaszként erre: 78. - Spinneli)
2015. márc. 13. 06:44
Persze életkori sajátosság , csak van akinél nem jön elő ilyen durván , h üvölt , földhöz vágja magát.....még elviselhető szinten mennek ezek a dolgok ! ezért úgy gondolja az ember lánya , nem volt hiszti . Mikor a fiam pici volt rettenetesen nehezen lehetett egy új cipőt a lábára húzni , volt , h 5x próbáltam újra , el kellett terelni a figyelmét 1-1 új darabról , aztán megszokta rövid idő alatt , pedig sose járt olyanba , amit mástól kaptunk volna , a lányom pont az ellenkezője volt ő imádta a másoktól örökölt kinőtt ruhákat , ő volt a legkisebb , minden nála kötött ki . Az is igaz , h az idő megszépíti az emlékeket , hát nem lettem volna a saját Anyukám , amikor én kamasz voltam és hozzám képest a gyerekeim egész jól viselték a kamaszkort , töredéke gondom nem volt velük , mint velem 20 évvel azelőtt .
101. forrest2010 (válaszként erre: 97. - Nikletty)
2015. márc. 13. 06:34
Hidd el , h nem került elő sose / a hosszútávú memóriám jól működik / de a nagynénémnél előfordult , h eltörte a lányán a fa vállfát , egyidősek a gyerekeink , nekik sokkal jobbak voltak az anyagi körülményeik , szó nélkül odaadtak a lányaiknak 10-10 e ft-ot h menjenek csizmát venni maguknak , a lányom nem csinált ebből se raplit , körbejárta az üzleteket , mert neki csak 2 ezer volt rá , addig ment , amíg kapott olyat , amit meg tudott fizetni . Persze ez már rég volt , de akkoriba 5 e ft körül kerestem , ma a nagynénémék azon háborognak , h a lányoknak ott hever 20 pár cipő , mégis mindig az a gondjuk , h nincs egy ....se , mit vegyek fel ?!
2015. márc. 12. 22:18

Igen, mindenféle előzmény nélkül elkezdi, pedig nem történik semmi :(

Kb. hajnali 2-3 óra körül felkelt, átjött hozzánk, 20-30 perc elaludt, visszavittem a szobába és reggelig aludt.

99. anya4005 (válaszként erre: 95. - Kíra2701)
2015. márc. 12. 22:03

Figyu! Amíg apa ilyen,addig ha megfeszűlsz sem fogsz elérni a gyereknél semmit! Próbálj a pároddal beszélni,találjátok ki együtt a stratégiát,a határokat,különben a gyerek teljesen össze fog zavarodni. Már egy 2 évesnek is kellenek szabályok (persze,korához igazítva)!

Az átaludt éjszaka miért lenne gond? Elötte,ha felkelt,mi volt? Úgy értem,hogy akkor meddig volt fent,mit csináltatok,hogy vissza aludjon?

98. spinneli (válaszként erre: 95. - Kíra2701)
2015. márc. 12. 21:50
De csak úgy elkezdi? mindenféle előzmény nélkül?
97. nikletty (válaszként erre: 63. - Forrest2010)
2015. márc. 12. 21:00

egyébként minden idősebb hölgy azt állítja az ő gyereke ilyet nem csinált... pl anyósom, kollégám...

Aztán mikor más szitu jön elő, meg kiderül, hogy még a fakanál is előkerült...

2015. márc. 12. 19:46
Gondolkoztam ma is mi történhetett 1 hete rájöttem. Azóta nem kel fel éjszakánként. Elöszőr átaludta az éjszakát, másnap minden rendben ment bár egy kicsit nyűgös volt gondoltam rossz napja van vagy front stb. A következő naptól kezdődött a hisztizés
2015. márc. 12. 19:44

Mindenért hisztizik. Ma útban az ovi felé az autóban elkezdett hisztizni, kérdeztem mi a baj, fáj valami. Semmit sem szól csak hiszti. Előbb is a földön fetrenget nem foglalkoztam vele, beütötte a térdét, azt mondja a drága apuka: Gyere ide apucihoz én megvisztallak.

Ma is a kocsiba mutattam neki nézd milyen szép madarak vannak ott stb. mégjobban hisztizett.

94. BESTia ☺ (válaszként erre: 92. - Kíra2701)
2015. márc. 12. 19:36

Bizonyos dologért hisztizik? Szóval pl. nem kap csokit, pedig szeretne?

Vagy azután is üvölt, hogy megkapta az áhított dolgot?

93. spinneli (válaszként erre: 92. - Kíra2701)
2015. márc. 12. 19:26
Mnnyire működik nála a figyelemelterelés, vagy az ha valami alternatívát kínálsz fel olyan dolog helyett, amit nem sabad, és ami miatt hisztizik, vagy dühös?
92. Kíra2701 (válaszként erre: 91. - Spinneli)
2015. márc. 12. 19:21
Elmentünk az oviba a nagyért hiszti, visszafelé hiszti. Mindjárt vacsorázunk kíváncsi leszek. Az ebéd is katasztrófa volt :(
91. spinneli (válaszként erre: 86. - Kíra2701)
2015. márc. 12. 19:18

:(


Milyen volt a délután, este?

2015. márc. 12. 18:34
Sajnos nem bírom kiszedni mi a baja :( Holnap már megkérdezem a védőnöt :)
89. Bözsi néni (válaszként erre: 86. - Kíra2701)
2015. márc. 12. 17:39

Hú, te szegény, ez nem egyszerű. Nem tudod kiszedni valahogy belőle, hogy mi a baja? Persze ha már lecsillapodott, akkor.


Óvónő meg ne cseszegessen, inkább adjon tanácsot, mit csinálj! Ő tanult gxerekpszichológiát is, úgy tudom.


Sajnos, neá tudok segíteni. Talán a védőnő?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook