Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Petsafe beltéri ugatásgátló fórum

Petsafe beltéri ugatásgátló (beszélgetős fórum)


22. Gaiha
2017. okt. 7. 12:19
nem utolsó sorban okkal van kitalálva szerkezet nem kínzóeszköz bár az elektromos furának tűnik.. Mert igen sajnos van az a kutya akit nem lehet leszoktatni csak így. Szóval én tényleg zat mondom utolsó ötlet ez legyen de komolyan
21. Gaiha
2017. okt. 7. 12:16
Nekem nem szerapációs szorongós a kutyám , napi 2 órát mozog. Szomszédok nem panaszkodnak rá, de ha itthon vagyok minden kis neszre jelez, ugat vakulásig meg morog. Tréner szerinte erősen zajérzékeny, fizikai állapota rendben van, ki van mozgatva, egészsége rendben . Próbáltuk jutalmazással leszoktatni, kimozdítani helyzetből semmi. Nálunk jogosan merül fel az ultrahangos (csak is az és nem az áramos) beltéri ugatásgátló , vagy nyakörv változata . A szorongásra valóban nem ez a megoldás .
2015. márc. 13. 20:38

[link] Nézd ! Nektek jó lehet!

Viszont itt van ár is :S Elég borsos attól tartok a nyakörv sem kevesebb sokkal.,

2015. márc. 13. 18:39

Mennyire ugatós genetikától is függ amúgy! Megoldás lehet esetleg, ha beszereztek mell még egy kutyust, mégsem lenne egyedül. Persze titeket nem pótol ez sem, de lehet, hogy segítene!

A másik én is ki akarom pótolni a saját kutyámon , nekem más problémám van. [link]

Nem tudom mennyire egyszerű beszerezni, mert itt az állatpatikába a nő nézett, mint borjú az új kapura, de állítólag más is kereste már.


Nálam az a probléma a kicsinél.hogy fél az emberektől és sajnos nem múlik el :( Hiába viszem emberek közé.

Sajnos meg van az ok, a patikus nő is azt mondta tuti emiatt. Még első séták egyikénél mentünk át a zebrán én tanítgattam,hogy meg kell állni. Jött egy tolókocsis barom és üvöltözött a közvetlen lábamnál lévő kutyával, hogy menj már innen kutya. Akkor nem is gondoltam volna, hogy ez ilyen hatással lesz az akkor 11 hetes kutyámra!A kutyától nem fél, kocsiktól sem.

Írtad, hogy mentett kutyus a Tied lehet valami trauma érte őt is. Én abban a nyakörvben bízom, hogy segít majd. Ára sincs ott azt is jó lenne tudni.

2015. márc. 13. 18:04
hát nagyon sajnálom a kutyulidat :( énis imádom az állatokat, és miota van kutyusom még jobban..lehet hogy az is a baj hogy tul sokat babusgatom..viszont mikor itthon van egyedül akkornem az a folytonoos vonyitás van nála, hanem egyet kettöt nyüszit, majd 10-15 percig csendbe van..utána megint egy párat, majd megint csendbe van..annyira nem gázos..régebben ugatott is mert akkor az egész lakásban mehetett szabadon mikor nem voltunk itthon..csak akkor meg ha a lépcsöházbol hallott valami rezzenést , zajt akkor elkezdett ugatni..és akkor a lépcsöházban igencsak lehetett hallani..ugyhogy ugy döntöttünk, hogy csak a nappaliba lehet ha nem vagyunk otthon, és kkorugy nem hallja a zajokat kintröl..igy nem ugat, csak nyüszit amikor rájön :)
17. Shanalyl (válaszként erre: 16. - Maku2434)
2015. márc. 13. 07:53

Akkor ez tényleg egy komolyan körbejárt probléma. Akkor szakember.


Amúgy megértem ezt a dolgot. Nekünk már jópár kutyánk volt, főleg meghelyről vagy utcáról mentve, nekik is elég sok problémájuk volt. Imádom az állatokat, de: volt egy kutyánk, akire néha rájött az ötperc és nekiállt nyüszíteni, vinnyogni, vonyítani. A másik kettő ült és nézte, h mi a fene baja van? Ők kint voltak/vannak, volt mit csinálni, foglalkozunk is velük. De ő sajnos régen túl sok behatásnak volt kitéve szerintem. Élete végéig csinálta ezeket a random vinyákolásokat. Olyan hangja volt, h néha legbelül, ahol a legmélyebb sötét gondolatait tárolja az ember, meg tudtam érteni azokat, akik kivetetik a kutya hangszálait (nem, nem értem meg őket, ilyen NEM csinálunk, de képzelhetitek, milyen lehetett...semmit nem lehetett vele kezdeni, az őrületbe kergetett minket, szerintem a szomszédokat is, de ők meg sokat bőgették a motort, volt nekik is ugatós kutyájuk, így kvittek voltunk). Megvizsgáltattuk, de nem szervi okai voltak, inkább lelki. Majd 10 évig volt velünk, sokat fejlődött, de ezt sosem hagyta el. :(

16. maku2434 (válaszként erre: 14. - Shanalyl)
2015. márc. 12. 20:41
Rengeteget olvastam mar erről a szeparacios stresszről es arrol h a rangsor nem jo es ő erzi magat fonoknek...ezen is sokat javitottunk..mindent u csinalunk ahogy kell..meghatarozott idopontban kap enni ha nem eszi meg elveszem elole..tudja a parancsszavakat, engedelmes..elore enged az ajtoban, addig nem lepi at a kuszobot amig mi nem szolunk hogy johetsz..amikor mi eszunk abbol nem kap..a jatszas se ugy megy hogy ha ő hozza a labdat akkor jatszunk, hanem forditva, amikor mi akarjuk..Szerintem azery nyuszit mert unatkozik...pedig mielott egyesul hagyjuk, jatszunk vele, setalunk..van egy csomo jateka...a felveteleken amit felveszunk mikor elmegyunk van olyan nap hogy meg se mukkan viszont van hogy elegge razendit..tenyleg mindent az eg vilagon kiprobaltunk..3 honapig szoktattuk ahhoz h egyedul is kell lennie..es 3 honap alatt addig jutottunk hogy fel ora..de azis olyan hogy mikor milyenje van..van mikor csendbe van de van mikor nyuszit..ez az ugatasgatlo..ettol eloszor enis ockodtam de gondoltam hogy kiprobalom hatha...ha nem jon be akkor valoszinű elvisszük kutyatrenerhez vagy nem tudom mi lenne a jo..
15. Katinkaboszi (válaszként erre: 4. - Maku2434)
2015. márc. 11. 16:55

Nem ismered az embereket?

Amit nem ismernek, vagy amiről még nem hallottak, azt visszakézből, mint a gyerekek, lepfujolják :D

Ez a jobbik eset, a rosszabb, amikor még ki is nevetik a másikat, ha a véleménye nem úgy hangzik, mint az övék.


Ilyenek az emberek, nem kell észrevenni, azt utálják :D

2015. márc. 11. 09:58

Szeparációs szorongása van az ebzetnek.


[link]


Nem tudom, h ennek utánanéztél-e már esetleg. A nyakörv sajnos csak tünetkezelés, a kiváltó okot nem szünteti meg, igazából csak egy reflexet alakít ki a kutyában, h ugatás=rossz nekem. Most az, h ez nem fizikai fájdalom, nem jelenti azt, h nem rossz neki, pl nekem sem esne jól, ha mondjuk minden alkalommal, mikor megszólalok, valaki a fülembe fújna egy síppal. Persze, hamar rájönnék, jobb, ha befogom a pofám.


Nagyon rossz lehet egy ilyen kutyussal. Lehet, h szakemberhez kellene fordulni, ha ti egyedül nem tudjátok megoldani.


Nem vagy rossz gazdi, csak nem feltétlenül a legjobb eszközhöz fordultál és ez indulatot gerjeszt a többiekben.

2015. márc. 10. 22:42
mert amikor egyedül van itthon akkor ugat meg nyüszit..mar volt ra panasz szomszedtol...sok mindennel probalkoztunk..probaltukfokozatosan csinalnih elöször 5 percre maradt magaba, majd 10 es igy tovabb..de sajnos még mindig nem oldodottmeg a probléma..
2015. márc. 10. 22:18
Miért kell ugatásgátló a kutyidnak?
11. maku2434 (válaszként erre: 7. - 75fc3fe77a)
2015. márc. 10. 21:49
a kicsit a termetére értettem, nem a korára
2015. márc. 10. 21:47
ez egy ultrahang sugarakat kibocsájto kis készülék..amikor ugat a kutya, akkor olyan ultrahang sugarakat bocsát ki a készülék, ami az ember számára hallhatatlan, viszont a kutyának kellemetlen, de NEM ÁRTALMAS
2015. márc. 10. 21:44
pfff..szánalmasak vagytok..ez semmi fájdalmat nem okoz a kutyanak..sztem nalam jobb gazdaja nem is lehetne.a haláltol mentettem meg 13 hetes korában..ha annyira rossz gazdi lennek akkor nem vállaltam vna azt az életmentö mütétet, amire kb a gatyám is ráment..nem beszélve az utokezelesekröl..ha rossz gazdi lennek, akkor nem rendelgetném neki külön az orvosi gyogytápokat..egy ugatásgátlo miatt kell leszolni az embert? akkor aki ezt hasznalja az mind rossz gazdi?
2015. márc. 10. 21:42
Nem tudom milyen készülék, nem is hallottam még róla, de azt tudom, hogy némelyik kutya az ember agyára megy, olyan hangon és annyit ugat. Szerintem a hozzászólók közül senki nem ismeri a készüléket, miért kell sajnálkozni, nem a hangszálát veteti ki, nem áramot vezet a kutyájába.
2015. márc. 10. 21:37

Szegény kutyus...

Pláne, hogy kicsike... :(

2015. márc. 10. 21:34

ugatasgatlo a gazdinak :D

a kutyanak meg gazdicsere :)

2015. márc. 10. 21:33
miért szegény?
2015. márc. 10. 21:33
minek kell beszólni mond már meg??? nem arra valo az oldal hogy kérdezzünk? te sem ugy jöttél a világra hogy mindent tudtál? vagy de? mert akkor rettentö okos vagy.....inkább ne irj semmit, ha csak ócsárolni tudod a másikat...
2015. márc. 10. 21:32
szegeny kutya :(
2015. márc. 10. 21:17

Csórikám...nagyon nem megy neked ez a kutyázás. :(


Passz, sosem láttam még ilyen ugatásgátlót.

2015. márc. 10. 20:54
Ma érkezett meg a petsafe nevezetü ugatásgátló..beletettük az elemet, kiprobáltuk hogy ha a kutya ugat akkor müködik e..hát nem müködik..feltetteük az asztalra, a földre, de semmi, csak zöldet villog..adtam ki olyan hangot mint az ugatás,és az én hangomra jelt adott..a kutyám ugatását miért nem érzékeli?nem jó helyre tettem a készüléket? a kuytám elég kicsike, lehet az asztalonmagasan van? bár a földre is letetettm, és ugy sem érzékelte..valakinek van hasonló gépe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook