Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Valószínűleg emelkedett éhomi vércukrom van, ha most életmódot váltok, még megelőzhetem a tényleges cukorbetegség kialakulását? fórum

Valószínűleg emelkedett éhomi vércukrom van, ha most életmódot váltok, még megelőzhetem a tényleges cukorbetegség kialakulását? (tudásbázis kérdés)


2015. márc. 9. 19:04
Ha otthoni mèrövel mèred akkor ne vedd addig komolyan amig nem volt vènásan nèzve. Nagyon komoly eltèrèsek tudnak lenni...
2015. márc. 9. 14:00
Nem egyszeri eredmeny, az elmult ket hetvegen mertem, minden alkalommal elerte a 6,3at legalabb. Ugy is, hogy nem nagyon ettem este semmit, vagy ha igen, akkot is eltelet az utolsó etkezes es a meres kozt 9-10 ora. Eves utan nem nagyon mertem, egyszer ketszer ket oraval eves utan, az a legmagasabb 7,7 volt. Most hetvegen is meglesem majd, most abba hagytam a savlekotot, hatha az is bekavar, ill viszonylag kedvezobb etrendre alltam at.
2015. márc. 9. 13:04
diabetikus termékekkel ovatosan mert alegtöbb fehér lisztes és fruktózos, amik nem jók. A cukrterhelés magában nem ér sokat mert iR mellett sokaknak évekig tökéletesek a cukorterhelései. Bár könnyen lehet hogy a kérdezö már nem ezen a szinten van mivel produkált egy ilyen eredményt.
11. picicica26 (válaszként erre: 1. - B90da28353)
2015. márc. 9. 12:17

Szia!

Kerülni kell a magas szénhidrát tartalmú ételeket. Édességekből diabetikusat kell fogyasztani. A kisfiam 5 éve diétázik, neki is 6,4 az éhgyomri cukra. Teljesen jól szinten tudjuk így tartani. Érdemes csináltatni egy cukor terhelést, illetve egy HgbA1c vizsgálatot. Ezeket a vizsgálatokat a házi orvos is kérheti.

10. gizus58 (válaszként erre: 9. - Ágio8405)
2015. márc. 9. 10:35
Ezt nem vitatom. Csak azt írtam hogy egyetlen magasabb eredmény még nem jelent semmit, ezzel nem fogják további kivizsgálásra küldeni.Ha több esetben előfordul odafigyelő táplálkozás mellett, akkor érdemes tovább menni,és kivizsgáltatnia magát.
9. Ágio8405 (válaszként erre: 8. - Gizus58)
2015. márc. 9. 10:00
elvileg igen 6.2, de igazán hozzáértö endokrinológusok szerint 5.5 fölött már biztos van inzulin anyagcserezavar.
2015. márc. 9. 09:52
Egyetlen eredmény, még nem mérvadó,6.2 az elfogadott határérték a vércukor eredménynél egszséges embernél!Ezzel most nem fog senki foglalkozni, nem fogják utalni sehova, további kivizsgálásra.21 éves, fiatal nő, valószínű szénhidrát dúsabb kaját evett előző nap.
2015. márc. 9. 08:14
Háziorvos ezzel még semmit nem fog kezdeni. Valószinüleg van inzulin rezisztenciád, azt nem ártana kivizsgáltatni 3 pontos terheléses cukor és inzulin szint méréssel. Viszont tb alapon a legtöbb orvos nem ért hozzá és ez endokrinológusra tartozik. Tényleg érdemes komolyan venni és elmenni az eremdénynel a mensmentisbe vagy Kecskemétre Dr Naszódyhoz ( ö olcsobb). Sajnos rajtuk kivül kevesen vannak képben Ir-el kapcsolatban. Félre kezelik, félre diagnosztizálják stb. 160 g-os szénhidrát étrendet kell rá tartani. A neten sok infot találsz róla és nagyon fotnos a sport is, de valószinüleg gyógyszerer is kapnál rá. Ez még szépen javitható és megelözhetö a cukorbetegség, azért az inzulin potlás még nem fenyeget mivel elöször valószinüleg 2-es tipusu lenne, (ahogy ez már majdnem az), arra pedig a kezelés a sport, gyógyszer, étrend.
6. zebracsikó (válaszként erre: 4. - B90da28353)
2015. márc. 8. 22:26

"előszobáLYa" ??????


Uramég! Ez a szívembe markolt...



A kérdéseddel kapcsolatban: bizony, ez magas éhomi érték, mindenképp ügyelned kell a táplálkozásodra!

5. gizus58 (válaszként erre: 4. - B90da28353)
2015. márc. 8. 19:39
Azért a cukorbetegségtől ez még nagyon messze van,az inzulintól meg még messzebb!!!Jól mondta a doki, ez még nem magas érték. Az sem mindegy, hogy előtte való este mit vacsoráztál, mit ittál, lehet attól mértél ennyit.Szóval, higgadj le, és kezdj el odafigyelni az étkezésre, arra mit iszol, kerüld a túl cukros, és szénhidrát dús ételeket,és minden rendben lesz!Vigyázz néhány gyümölccsel is, amiben sok a cukor. Ne ess át a ló túloldalára most meg, de próbálj egészségesen táplálkozni, sok szénhidrát táblázatot találsz a neten nézz körül, és tudni fogod, hogy mit egyél,és mit ne.
2015. márc. 8. 19:14

Kolidokinál voltam, de ő nem tudott velem mit kezdeni (mivel nem hozzá tartozom, nem tudott elküldeni sehová stb.), szerinte még ez nem cukorbetegség, de neten meg mindenhol azt olvasom, hogy a az éhomi a cukorbetegség előszobálya. Nem szeretnék inzulinon élni, így szívesebben előzném meg ha lehet.

A háziorvosomhoz eljutni pedig nagy macera, most oda is azért menjek, hogy ... a fejemre, annak sok értelme nincs. :/ Akinek volt ilyen, és volt orvosnál foglalkoztak vele, akkor így kérdem, talán pontosabb.

2015. márc. 8. 19:09
Voltal a korzetinel; annak nem hiszel, az itteni kulonbozo es eltero tanacsokat viszont elfogadod?
2015. márc. 8. 19:08
Semmiképpen nem árt, ha odafigyelsz az étkezésedre. Még nagyon fiatal vagy. Most kell megalapoznod az egészséges életedet.
2015. márc. 8. 19:05

Az utóbbi 2-3 hétben méregettem a cukrom reggelente, és akárhányszor is mértem 6.4 körül volt, korábban 5 alatt volt mindig. Egy ideje nem mértem már, nagyom meglepődtem az eredményen.

Szeretném elkerülni, hogy gyógyszert szedjek, lehet még erre esélyem? 21 éves vagyok, nem túlsúlyos, bár tény ami tény, keveset mozgok, és nehezen kezelem a mindennapi stresszt. Mit ajánlanátok? Mármint életmódváltás terén? Alacsony GI-ű kaják, mozgás elegendő lesz? Érdemes dokihoz mennem? Itt voltam a helyik dokinál, azt monta, hogy szerinte ez az érték nem gáz, de ha nagyon akarok menjek el a házoorvosomhoz. Szerintem azért egészségesnek sem mondható :o.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook