Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Heim Pál kórházban bent maradhatok a gyermekemmel? fórum

Heim Pál kórházban bent maradhatok a gyermekemmel? (tudásbázis kérdés)

2015. márc. 13. 20:07

Kiengedtek minket hétvégére, de hétfőn vissza kell menni.

A nővérek, takarítók és orvosok normálisak. Vikinek is jót tett a bent lét vagy inkább a családjától való távollét.

A kaja jó és kellemeset csalódtam.


Szeretem csak tudod néha sok, hogy én vagyok hibás azért, mert nem fejlődik.

Kedden derül ki, hogy asztmás vagy egyéb szindrómája van a gyereknek. Ergo a drága édesanyjának köszönhetjük azt, hogy a gyerek olyan amilyen.

11. 4c1a787e8f (válaszként erre: 10. - Sopianae)
2015. márc. 11. 09:42

Látszik rajtad, hogy nem annyira szereted azt a gyereket - ami normális is. A párodnak kellene valamilyen módon segíteni rajtad, a gyereken, a helyzeten..


Ha úgyis ott vagy a kórházban, próbálj meg családterápáiát kialkudni magatodnak. Rá fogtok menni, ha ezek a dolgok nem kerülnek a helyükre.


Még nagyon az elején vagytok a dolgoknak. És mi lesz később? Mi lesz a sérült gyerekkel?

2015. márc. 11. 06:30

A párom vér szerinti kislánya. Anyuka lemondott róla ő meg "neveli". Azaz reggeltől estig dolgozik és rám maradt a kislány 13 hónapos kora óta. Már akkor észrevettem, hogy nem úgy fejlődik és 9 hónapot kellett veszekednem a családjával mire belátták, hogy tényleg gondok vannak vele.

Ha már speciális bölcsibe lesz jobb lesz, de így hogy a 4 fal közé vagyok miatta zárva a 7 hónapos fiammal: szőrnyű.

9. 4c1a787e8f (válaszként erre: 8. - Sopianae)
2015. márc. 10. 19:40

Örülök, hogy megoldódott, nagyon jó.


Igen, az örökbefogadott gyerekeknek többnyire ilyeténféle hátterük van.. Nem tudom, hogy hogyan került hozzád, nem ismerlek, de nagyon össze kellene szedni magad, mert kivagy. Tényleg barátilag mondom, kérj pszichológusi, meg egyéb segítséget is...


A fiam csoportjában is van ilyen gyerek, örökbefogadott, eleve problémás. Ez egy ilyen spec csoport. Éppen most filózik az intézmény szakembere, hogy melyik ujját harapja meg, mert szíve szerint elvenné a nevelőszülőktől a gyereket.. Mert annyira nem könnyű ez a sztori.. Senkinek.


Ezt nem ilyesztésképpen írom, csak azért, hogy még időben kérj segítséget, magad miatt, meg a gyerek miatt is..


Tudod, mint a kórházban a szoba..:-) Aztán miden jobbra fordul..

2015. márc. 10. 18:39

Kiderült privát szobát kapok, mert Viki még nem múlt el két éves. Én is kapok teljes ellátást. MOst megnyugodtam, hogy tudok egy keveset nyugodtan pihenni.


Az anyját csak azért szidom, mert tudta nem vállalhat gyereket és ezt senkinek nem mondta + 2 hónaposan látta utoljára amikor otthagyta a dokinál.

7. 4c1a787e8f (válaszként erre: 6. - Sopianae)
2015. márc. 10. 14:38

Én is arra gondoltam elsősorban, hogy ágyad legyen, nem arra, hogy fürdőszobás lakosztályod..


Csakhogy az se végtelen számú, ezért kellene már betelefonálnod....


A többi meg gáz, kitartást, de ezt ne borítsd rá ott másokra, mert csak az ellenkezőjét éred el vele.. Ráadásul ez meg elég visszás, hogy elvállaltál egy problémás gyereket, aztán meg szídod az anyját. Vagy elfogadod a múltját, vagy nem.


Gyed extrát én pont nem kaptam, mert októberben szültem, és nem két és fél hónappal később. Sőt, azért sem, mert hiába valék még meghosszabított gyesen a fogyatékos gyerekemmel, azoknak, akik ezen vannak, hiába szülnek gyes alatt, nem jár a gyed extra.. Hát evvan. Másnak sem könnyű, hidd el.


Próbálj lenyugodni egy kicsit, mert kifoghatsz eléggé gáz napokat a kórházban, és ahhoz a te vasidegzeted kell, a nővérektől, orvosoktól ne várd, hogy a lábad elé boruljanak.


Csak remélem, hogy a normálisabbját fogod ki..


És hidd el, hogy intézkedni kell, előre, határozottan, mert ott már késő lehet. Nem fog senki hasraesni attól, hogy te ideges voltál.

2015. márc. 10. 14:09

Az ágyat még ki tudjuk fizetni, de szobára nem telik mivel a kislány után gyerektartást nem kapunk (pereskedünk) és most sikerült elintézni a GYED extrát is aminek az összegét várjuk. Eddig csak családit kaptunk utána pedig 22 hónapos a csajszim. Ezt is csak úgy tudtuk elintézni, hogy vége a gyerekelhelyezésnek és csak most kaptuk meg nemrég a születési anyakönyvi kivonatát a bíróságtól.

Ráadásul tiszta ideg vagyok, mert mindezt az elmehibbant anyja miatt van. Tőle örökölte a kislányom a betegséget (+ tűtett egy lapáttal az ital, cigi és feltételezhetően dogozott is). Én meg itt szívok és a gyerekeimet sem láthatom, akiket én szültem.

Holnap fekszünk be és épp azon agyalok, hogy milyen hideg élelmiszereket vásároljak magamnak.

2015. márc. 9. 22:51

A fiammal a Heimben voltunk a nyáron,igaz a fülészeten,de,gondolom,a szobaárak azonosak. Illetve én nem is kaptam külön szobát vele,mert nem volt,de 3 ezerért kaptam rendes ágyat,és adtak valami kajajegyet,amit lekajálhattam volna,de messze volt az étkező,a gyereket meg nem hagytam magára,szóval az étkeztetésről nincs tapasztalatom.


Évekkel ezelött voltunk úgy kórházban,hogy 3 napig ültem az ágya mellett,és jófejék még csak nem is emlatették,hogy ha fizetünk érte,akkor van más lehetőség...Hidd el,megéri kifizetni azt az ágyat,mert kegyetlenül kimerítő csak ücsörögni egész nap,egész éjjel!

4. 4c1a787e8f (válaszként erre: 3. - Sopianae)
2015. márc. 9. 10:01

Sajnálom. Nekem auti kisfiam van, illetve egy beszédfogyatékos. Most biztos kivagy, de hidd el, minden a helyére fog kerülni, és értelmet fog nyerni az életben.


Összesen nálunk 4 gyerek van, és ebből biza kettő fogyi.


Nem két forint, de leesni a székről a fáradtságtól, és elkapni még valami vírust a szülőnek meg pláne nem két fillér, már csak azért se, mert akkor esetleg apuka is kiesik a munkából.. Láttam én már szülőt "átszállítódni" az ágy mellől közvetlenül a Jánosba.


Jó, hogy az ideg nem fertőzőosztály, de ilyenkor önmagában már az "egészséges" közösségben is durva dolgok vannak, de hát tudod ezt, ha három gyereked van. A kórházakban meg halmozódnak sajna.


Hidd el, ez mind tapasztalat.


8 évvel ezelőtt, még mind a ketten egyetemisták voltunk a férjemmel. Szó szerint az utolsó 20ezremet fizettem ki a szobáért, ami csak a fele volt a "normál" árnak, mert kérvényt írtam. A kisfiam koraszülött volt, tüdőgyulladással voltunk bent, és jószerével nem is engedték, hogy a normál részlegre vigyem, mert féltették az életét..


Szóval mégiscsak velük kellene egyezkedni, hogy tudjál, mire számítsál. Ha elkezded széken, és mégis váltanál van-e lehetőség, engedik-e a matracot, nyugszéket, vagy nem.. Ezek hely és nővérfüggő dolgok.. Meg esetleg előre kérvényezni, 3 gyerek, beteg gyerek, stb..


Ahhoz meg hozzá kell szokni, hogy átstrukturáld az életeteket. Én se hittem volna soha, hogy valaha is valamelyik gyerekem magánsuliba fog járni. Most mégis így van, mert nem volt más reális lehetősége a gyereknek... És valahogy van. Arra kell mindig törekedni, hogy a gyereknek olyan helye legyen, hogy minél kiegyensúlyozottabb legyen ő is, meg ti is. Magyarul nem azzal spórolsz, ha nem fizetsz sokszor, hanem, ha munkaképes maradsz.


Kitartást, remélem nem olyan rossz a dolog, mint gondolod..

2015. márc. 8. 19:10
Azért a szoba nem két forint 3 gyerek mellett. Főleg gondolnunk kell az esetleges fizetős kezelésekre is, mert sajnos úgy néz ki értelmi fogyatékos. Vagyis az, de ennek okát és mértékét még nem tudjuk.
2015. márc. 8. 17:36

Nemhogy maradhatsz, hanem 15-16 éve már jószerivel kötelező, mert ellátást kap a gyereked, de nem vigyáznak rá, nincs felügyelet... Egészen kivételes esetekben, családi baleseteknél nyilván megoldják, de egyébként nem..


Az egy más kérdés, hogy a legtöbb esetben egy széken ülsz mellette, meglehet hetekig is..


Sok helyen lehet fizetős szobát kérni, de csak akkor, ha éppen van szabad..


De ha előre tudod, akkor miért nem telefonáltál már be, érdeklődted meg?


Onnan csak közvetett ismereteim vannak, de úgy tudom van szoba...

Minél gyorsabban jelezd igényedet, kérdezd meg az árakat, lehetőségeket, stb.. Egyébként elég drágák szoktak lenni..


Most a ló másik oldalán vagyunk a régi világgal szemben, amikor meg akkor se engedték be a szülőt, amikor kellett volna.. Viszont az se normális, ami ma van, hogy szülő, nagyszülők munkahelye rámehet még egy kisebb volumenű kórházi tartózkodásra is. Pláne, ahol több gyerek is van, netán pici baba is otthon, szoptatni kell, stb.. Két óra hosszára nem engedtek el, hogy legalább egy intim betétet, meg ruhát hozzak be magamhoz..


Pont most jöttünk haza a Bethesdából, az első éjszaka székeztem, a másodikon meg a kicsi fiam rácsos ágya alatt aludtam egy polifoamon... De ugyanez volt a Madarászban is, meg anno a Budai területiben is..

2015. márc. 8. 10:57

Sziasztok


22 hónaposommal szerdán fekszek be a Heim Pál kórház neurológiai osztályára. Vagyis:

Nem tudom hogy bent maradhatok e vele 2-3 éjszakára, kapok e ágyat vagy esetleg ebédet. Minden kórház más és más ezért szeretném megtudni, hogy mi vár rám bent.

Kérem olyanok írjanak, akik nemrég voltak bent az osztályon vagy ott dolgoznak.

Fogadhatunk látogatókat? Ki tudunk menni az udvarra 2 vizsgálat között? Ők fürdetik a gyereket vagy nekem kell.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook