Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Hyaluronsav ráncfeltöltés - mellékhatások?

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Kozmetikumok

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2

32. szijgyartoe2017-05-21 05:56
Molnár Csaba Elite Clinic, és Juvederm sz anyag.
(válasz thermál3 31. hozzászólására)

31. thermál32017-05-20 19:51
Melyik anyaggal és ki töltötte?
Nekem jó lenne Debrecen is.
(válasz szijgyartoe 29. hozzászólására)

30. Réci812017-05-19 10:53
Sziasztok! Én tegnap töltettem a számba, nazóba. Képek a naplómban!

29. szijgyartoe2017-05-18 16:00
Én hétfőn voltam töltetni, szintén a mosolyvonal árkait céloztuk meg. Kiindulópontnak 1 ml-t kaptam, majd 3 hét elteltével meglátjuk mire volt ez elég. Addig még dolgozik, helyezkedik, terül az anyag. Ha szükséges, rátöltünk picit.😊
Így 3 naposan csodaszépen kitölti a redőket. Bizakodom, hogy nem szívódik fel idejekorán.
Nekem 70 ezerbe került, Debrecenben.
(válasz Sz. Csilla 28. hozzászólására)

28. Sz. Csilla2017-05-18 12:10
Én tegnap csinaltattam hyaluronsavas feltöltést az orr redőbe (mosolyvonal). Nagyon tetszik az eredmény, bár közelről én látom, hogy asszimetrikus. Egészen más pontokban szúrt a két oldalt. Az egyik oldalt kicsit többet is. Bár így is nagyszerű a változás. :) 50ezer ft volt. Nem tudom máshol mennyi. Nektek a beszúrási pontok szimmetrikusan voltak? Egy picit a redőnél magasabban is van az anyag. Ez normális? A pofinál emelte. Nektel csak a mélyedést?

27. 75Eperke2017-05-08 11:56
Igen! Úgy hallottam nem szabad masszírozni akkor jobb a vérkeringés emiatt gyorsabban bomlik!!! Nézzetek át az arcfiatalitás, arcplasztikára, mostanában pont erről is vannak hsz-ek.
(válasz lightrose 8. hozzászólására)

26. szijgyartoe2017-05-06 15:04
Szia!
Te hol cdináltatod, kivel és milyen anyaggal?
Én is a száj körüli ráncok mélységét szeretném csökkenteni.😊
(válasz pfam 20. hozzászólására)

25. Gabinenje2017-04-23 10:56
Helló!
Saját testzsíros szem alatti árokfeltőltést csináltatott már valaki, valahol?

24. Gabinenje2017-04-23 06:40
Szia!
Nekem megírnád légyszí! Köszi! Hatalmas árkok vannak a szemem alatt, arra keresek megoldást!
(válasz csailla 23. hozzászólására)

23. csailla2017-04-06 15:46
Sziasztok,

3 hete csináltattam meg a szemem alatti karikákat,hyaluronsavas feltöltéssel, + homlokráncok ellen botoxot.
minden szuper, nekem picit fájt, de simán kibírható, semmi mellékhatás nincs, minden rendben, meg vagyok elégedve.
A homlokommal is! Senki se vette észre h megcsináltattam, csak azt h kipihentebb vagyok...
Az arcomat szeretném még, sajnos anyagi okok miatt nem vágtam bele, de azt is szeretném majd.
Örülök,hogy belevágtam.
Bíztatni tudok mindenkit, priviben megírom hol voltam, ha érdekel valakit.

22. Réci812017-03-19 11:57
Sziasztok! Nekem Teosyal-lal töltött, Dr. Németh Tamás. Akit érdekel a naplóm kopogjon!

21. Orsolyka772017-02-17 13:19
Én dr. Lászlófynál voltam, arc és állcsontsebész, de vállal ajak illetve ránc feltöltést. Nekem ajakfeltöltést csinált, de barátnőmnek ráncot és meg van vele elégedve. Egy hátránya van, hogy egy idő után felszívódik. Ebben mindent megtalálsz
[link]

20. pfam2017-02-16 11:34
Megbízható helyen kell csináltatni a feltöltést. A betöltött anyagtól függ, hogy csomósodik-e vagy sem. Na, ezért fontos a megbízható hely, ahol tudod, hogy mit töltenek be a ráncba, és hogy ki tölti be. Egyébként tök jó dolog, én is csináltatom a szájam körüli ráncok miatt. Semmi bajom és nincs csomó sem.

19. Lilifirst2016-03-01 14:24
Hat sok jot nem irtok...elbizonytalanodtam😯

18. biusmius2016-01-11 21:56
Néhány éve töltettem fél ml-t a mosolyráncomba. Elvileg ennyi idő alatt teljesen fel kellett volna szivodjon. Tegnap azt éreztem viszket az arcom és mindkét oldalt lett 1-1 csomó ott ahol szúrták... Szerintetek mi lehet a gond?

17. lightrose2015-03-28 14:14
Szia!

Megvolt az első töltés az arcomra Juvederm-el másfél adag szérummal. Aznap nagyon látszott, viszont másnap már nem igazán látom hogy ott lenne. Igaz hogy idő kell neki hogy látványos legyen? Mik a tapasztalatok?

16. gribedli***2015-03-16 17:32
Ha én lennék a gyártó, én is azt mondanám, hogy nem csomósodik. Fogalmam sincs, melyiket válaszd, a 2 márka, amit írtam, nálunk csak ez a 2 állta ki a próbát a többivel szemben úgy, hogy ezek sem 100%-ig jók, mint írtam, évente 50 esetben ezek is csomósodtak (nem tudom, hány kezelésből, de kis %, mondjuk akkor is 50 eset és nem nulla), szóval teljesen megbízható termék még nem létezik. Te döntesz
(válasz lightrose 14. hozzászólására)

15. lightrose2015-03-16 14:55
Dermalax (erről is azt mondták nem csomosódik)

14. lightrose2015-03-15 20:15
Ezen a kettő szérumon gondolkodok:
-Juvederm
-Revolax (erről egy videóban azt mondták hogy nem csomósodó)

Szerinted melyik a jobb, vagy miben mások?

13. gribedli***2015-03-09 15:03
A mikrodermoabrázió is jó, én is szoktam, jó alapot ad a többi kezelésnek. Tehát úgymond letisztít, és akkor arra az alapra már jöhetnek a tápláló kezelések, pl a rádiofrekvenciás kimondottan kitölti a bőrt, mert jól felszívódnak a kezelés során használt krémek ezáltal. Ami pedig a villanófényes kezelés lényege, hogy mélyre jutva, stimolálja a kollagénszöveteinket. Már tudjuk, hogy 2 éves kor után a kollagén nem termelődik tovább a bőrben csak pusztul, de ilyen kezeléssel olyan jól lehet stimolálni, hogy sokkal lassabban pusztul. És szerintem pénzben sincs akkora különbség, úgy értem, nem drágább egy rendszeres kezeléssorozat, mint évente kétszer böködtetni a bőrödet. Plusz ugye tudod, hogy az injekciózások után sokaknál olyan 1 hétig kb. lehetnek lila foltok is, ezzel szemben a kozmetikai kezelések után, amiket írtam, nincsenek lila foltok és ugye azonnal is szebb a bőr.
(válasz lightrose 12. hozzászólására)

12. lightrose2015-03-09 10:20
Köszönöm a választ! Így már többet tudok a dologról más megvilágításban.
Az én bőröm nagyon jó állapotban van, nincsenek ereszkedések, 10 évet le tudok tagadni és még semmilyen ilyen kezelést nem vettem igénybe. Kozmetikushoz rendszeresen járok, mikrodermaabrázióra, ez hosszú távon elég hatásos a bőrömnek.

11. gribedli***2015-03-09 09:27
Igen, lebomlik, de ettől függetlenül vannak rizikói. Nálunk már sokkal régebben kezdték ezt az egészet, így ennyi idő távlatából már tudjuk, mivel jár hosszú távon. A juvederm és a restylane a folyékony állapotúak közé tartoznak és ha ennek a legkisebb a kockázata, csak egy ilyen helyreállító klinikán Rómában évente 50 eset van. Ezek mind a legkisebb rizikójú fillerek injektálása után. A zselés fillereknél a szám magasabb. A szilikont meg már senkinek sem ajánlják. Igazából a kollagént sem de azért akad.

Na, most csak ami a folyékony, teljesen lebomló cuccokat illeti, természetesen nem fogsz sok adatot találni ezekről a mellékhatásokról mert otthon még nem annyira elterjedt, de egyébként a masszírozás hatását nem befolyásolják és nem biztos, hogy nálad is fellépnek csak az a baj, hogy nem mindenkinél elég a folyékony anyag, hanem az arc problémáitól függően szép lassan áttérnek sokan a zselésre.

A folyékony cucc rizikói:
-fertőzés (kikerülhető, mert tiszta bőr, tiszta eszköz esetén nincs semmilyen fertőzés)
-ha érbe injektálják, akár csak mellette de megpattan egy erecske, akkor az az ér elhalhat (ilyenkor örökre megmarad a piros folt vagy sötét), jobb esetben pedig elmúlik pár héten belül
-ha a bőr nagyon meg van ereszkedve és zselés fillert igényelt volna, vagy más okokból, a folyadék ugye folyik tehát csepp alakban összegyűlik ott, ahol tud, ennek eredménye: asszimetriák, "búbok" itt-ott. Ezek pár hónap alatt fognak csak felszívódni, illetve helyreállító klinikákon tudják valahogy semlegesíteni, hogy olyan anyagokat injektálnak oda, ami gyorsítja a felszívódást.

Nem törvényszerű, hogy ezek mind pont veled történnek meg, vagy akár egyik is, csak előre szóltam, hogy vedd figyelembe. Már csak azért is, mert rengeteg olyan kezelés van, ami nem jár injekciózással és mégis hatásos és jó: fotoöregedés ellen villanófény, rádiofrequenciás kezelések, hámlasztás, stb. Ha már mindezeket kipróbáltad és még mindig nem vagy elégedett, csak akkor lépnék a hialuronsavas cuccok felé, de még létezik ugye a biorivitalizáció, ami szintén szuri csak vitaminokkal.
(válasz lightrose 10. hozzászólására)

10. lightrose2015-03-08 15:46
Nem értem a logikáját, szóval ha teljes mértékben lebomlik a töltőanyag, akkor miután nyomtalanul lebomlott és megint fel van töltve akkor mitől jelenne meg csomó az 5dik alkalom után, ha pár alkalom után sem jelent meg? Első alkalom után akkor miért nem?

9. lightrose2015-03-08 15:43
Mindenol ezt írják:

A hyaluronsavas töltőanyagokat a szervezet teljes mértékben képes lebontani , azok maradéktalanul felszívódnak .Biológiai fermentációval előállított anyagokról van szó , tehát nem állati eredetűek , így előzetes allergiavizsgálatra nincs szükség alkalmazásukkor.

8. lightrose2015-03-08 15:37
Köszönöm a válaszokat!

Eddig erről a csomosódásról még nem is hallottam, azt írják az összes plasztikai/kozmetikai cég oldalán ahol a kezelést végzik hogy igazán nincsenek szövödményei, de ami van az sem a csomosódásról szól. Amúgy Juvederm lenne a kiszemelt szérum, ez minőségben milyen? Törvényszerűen mindenkinek csomosódik, vagy csak kevés esetben? Csak mert erről még tényleg nem hallottam. Hanem hogy kimegy a hatása és ennyi. Szóval ha mégis becsomosódna akkor ha amúgy is kimegy a hatása akkor a csomóból miért nem megy ki, miért kell kivágni? Különöző töltőanyagokról mi a tapasztalat? Rendszeresen massziroztatom az arcom kozmetikussal, feltöltés után ez befolyásol valamit? Esetleg az erős napfény nyáron?
(válasz gribedli*** 6. hozzászólására)

7. demediná2015-03-08 09:34
A hyalunsavat nem tudom, én a homlokomat botox injekcióval töltettem fel. Eddig kétszer. Egy ampullán osztozkodtunk meg a kolléganőmmel, mert elég volt az a mennyiség. Mindig tavasszal jött rám a botoxolhatnék:) Azt hiszem 46-47 voltam. Most az év végén leszek 50.
Igaza van Hmv-nek, azon típusú nők akik igényesek, adnak a megjelenésükre, bőrükre, hajukra, arcukra, öltözködésükre...70 év felett is fognak.

Szóval nekem botox, 4-5 hónapig tartott a hatása. Lehet, hogy majd megint elmegyek. Majd még megálmodom:)

6. gribedli***2015-03-08 09:18
Ja, és úgy értem, hogy 45-50 körül "normális", hogy aki elkezdi, a sebészek szerint ez a jó időpont vagy ettől később.

De totál nem kötelező az egész, vagyis az a nő is normális, aki egyáltalán nem töltet ráncokat hanem más módon ápolja a bőrét, más módon szeretné megelőzni, kezelni a ráncait. Pl. Julia Roberts is már többször mondta, hogy ő nem azért nem fog semmilyen beavatkozást igénybevenni mert tökéletesnek tartja magát vagy mittidomén, hanem csak egyszerűen szeretné, ha a világ látná, hogy egy nő így is lehet szép, ha botox vagy hialuronsav nélkül éli le az életét. Mellesleg ő is azt hiszem 66-os vagyis az idén már 49 éves és szépnek tartom, más is. És persze, vannak ráncai de ő elfogadja őket és mások is szépnek tartják a ráncocskáival együtt, és ez így jó:)

5. gribedli***2015-03-08 09:11
Nem így értettem! Természetes, hogy egy 50 feletti vagy 60 feletti vagy 70....nőt is érdekel, sőt, ez a jó!:)

Csak arra értettem, hogy egy fiatalabb az kritikusabb magával olyan szempontból, hogy nagyon nem mindegy neki, hogy picit csomósabb itt vagy csomósabb ott a bőre vagy a szája, stb. Míg egy bizonyos kor után esetleg a részletek kevésbé számítanak, az összképben meg "elfér", míg egy 30-as nőnél, aki mondjuk a 20-as évei óta töltet hialuronsavval, ez nem lesz mindegy. Már csak azért sem mert ha olyan korán eszébe jutott, hogy ilyen eljárásokat vegyen igénybe, akkor van egy nagyobb fokú görcsösség a külsejével kapcsolatban.

45-50 körül pedig akárhogy is nézem, szerintem ez nem görcsösség, hanem egyszerűen az a nő ad magára, de még egészséges szinten (mert abban a korban nem korai hanem normális). Mint ilyen, egy kicsit később el fogja fogadni az esetleges mellékhatásokat, ha nem öltenek olyan méretet, hogy beavatkozásra legyen szükség. Mondván, hogy végülis az összkép mindenképpen egy ránctalanabb bőr.

Szóval csak azért írtam ezt, hogy vegye figyelembe, ha ő a precíz nők közé tartozik, akkor nagyon fogják zavarni az évek múlva fellépő csomók. Ezért nagyon meggondolnám. Ha a kevésbé precízek közé, akkor kevésbé. De ha egészségi vonzata is lesz, akkor meg nem lesz más választás mint felnyitni és kiszedetni az előzőleg odainjektált hialuronsavas zselés fillert.

2 féle van egyébként: folyékonyabb változat és zselé változat. A zselés fillerrel már meg lehet változtatni az arcformát is egy bizonyos fokig tehát ennek nagyobb a kockázata. Pici ráncokba csak folyadékot injektálnak viszont egy megereszkedett orcát zselés fillerrel szoktak megemelni. De a probléma nagyságától függ, mélyebb ráncokba zselésebb anyagot szokás.
(válasz Hmv. 4. hozzászólására)

4. Hmv.2015-03-07 17:20
Én már 60-on is túl vagyok, mégsem közömbös számomra, hogy milyen állapotban van a bőröm.
Már hogyne érdekelné a kérdezőt majd 50 körül???
Ha most hiú, akkor is az lesz!

Bocsi, a hozzászólásomnak semmi köze a hyaluronsavhoz és a ráncfeltöltéshez:)))
(válasz gribedli*** 3. hozzászólására)

3. gribedli***2015-03-07 15:32
Ami a korodat illeti, szerintem nem olyan gáz 45 évesen ilyen ránctalanító kezelésre járni csak mérlegeld a mellékhatásokat. Sokkal kevésbé értem meg, amikor 20-onévesen kezdik el, mert ugye max 10 éven belül teljesen kijönnek ezek a mellékhatások, csomók, pedig akkor meg még alig 30 évesek, szóval még jó sokáig ilyen arccal kell lenniük vagy rosszabb, fel kell nyitni.

A te esetedben, ha most kezded el, mire csomósodik, már 50-en is túl leszel és az is lehet, hogy nem érdekel majd annyira és úgy gondolod, hogy mindennek ellenére nem bántad meg.

1 2