Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szomszéd kutyája kicsit odakapott a kezemhez, a kutya oltatlan. Mi a teendő ilyenkor? fórum

Szomszéd kutyája kicsit odakapott a kezemhez, a kutya oltatlan. Mi a teendő ilyenkor? (tudásbázis kérdés)


23. 9c87c886db (válaszként erre: 22. - B00d33e65c)
2015. márc. 7. 13:25
ezt a cukilányt sem az eszééért szerethetik.
22. b00d33e65c (válaszként erre: 16. - Kisj)
2015. márc. 7. 12:32
Azt mondta,hogy nincs semmi sérülése.Most elmegy a sebészetre azzal,hogy odakapott egy kutya nincs beoltva,de nincs sérülésem.El tudod képzelni hova küldené rögtön a doki??Nem-nem!!Nem a kezelőbe,hanem vissza ahonnan jött...
21. cukilányka (válaszként erre: 20. - Bucóka20)
2015. márc. 7. 12:25
Azt mondta a szomszéd, hogy olyan 7-8 éves lehet a kutya, pont mint a mieink. Ha veszett lenne, akkor az látszódna a kutyán ezek szerint.
2015. márc. 7. 11:12

Ne ijesztgessétek már.

Irta , h szomszéd kutya,ismeri és már jó ideje ott van.

Ha veszett lenne a kutya,akkor az látszódna.


Engem harapott már meg kóbor kutya,vérzett is.

Kaptam egy veszettseg elleni oltast,a tobbit meg nem,mert lattak h nem veszett a kutya,hiszen befogadtam.


Eleg korulmenyes,ha valaki a veszettseg elleni oltast kapja,a kutyanak karanten stb...


Termeszetesen vannak olyan RITKA esetek,amikor jobb felni,mint megijedni ,de ez nem az a helyzet.

19. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Cukilányka)
2015. márc. 6. 22:50

"Megijedtek a szomszédomék is, úgyhogy beoltatják a kutyát veszettség ellen."


miért? Talán Tőled elkapta? :))



AMúgy meg felelőtelenek, hogy nem oltatják a kutyájukat.


De ha nincs sérülésed, nem is vérzett, akkor nem kell aggódnod

18. kisj
2015. márc. 6. 19:58

"A veszettség gyógyulási esélyei

Amennyiben a védőoltás időben, megfelelő módon és dózisban került alkalmazásra, a betegség nem fejlődik ki. Az első tünetek megjelenése után a betegség halálozása 100%, a túlélők valódi irodalmi ritkaságnak számítanak."


"A lappangási idő 10 naptól 7 évig (!) terjedhet, de leggyakrabban 3-7 hét"

17. kisj
2015. márc. 6. 19:56

"Ha valakit megharap egy kutya, feltétlenül kérje el az oltási igazolványt. Ha ez nem történik meg, a sérült egyben fertőzöttnek is tekintendő. A kutyát ilyenkor karanténban kell tartani a szükséges ideig.


A veszettség nemcsak harapás, hanem karmolás útján is terjed. Semmilyen állati eredetű sérülést ne hagyjon figyelmen kívül."

16. kisj
2015. márc. 6. 19:35

A veszettség gyógyíthatatlan és halálos kimenetelű, ráadásul van bőven lappangási ideje is.

Én biztosnem rizikóznék, pedig nem vagyok egy hipochonder alkat.

15. Bucóka20 (válaszként erre: 14. - Cukilányka)
2015. márc. 6. 19:26
Semmi baj nem lesz.
2015. márc. 6. 18:26
Nap mint nap látom a kutyát - egészségesnek tűnik, és a gazdája is azt mondja, hogy egészséges, normálisan viselkedik/viselkedett, semmilyen furcsa tünete nincs, stb., akkor biztos, hogy nem lehet veszett a kutya ?
2015. márc. 6. 18:19

Ne aggodj,nem lesz semmi probléma.

Természtesen az ő hibájuk,h nincs a kutyának oltása.

12. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Cukilányka)
2015. márc. 6. 17:57
Jobb későn mint soha, de jobb előbb mint későn......
11. cukilányka (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2015. márc. 6. 17:49

Azért ijedtek meg, mert ha nekem odakapott a kutyájuk, akkor nehogy mást meg megharapjon.

Tudom hogy törvény kötelezi hogy oltassuk a kutyákat, de én erről nem tehetek, hogy ők nem oltatták be a kutyájukat.

10. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Cukilányka)
2015. márc. 6. 17:48

Ha karcolás sincs, akkor ne menj dokihoz. Ha valamilyen sérülés van alaposan lemosni és dokihoz! A fiamnak a hüvelyk ujjánál kapta/harapta meg egy idősebb házi keverék kedvenc, amikor vendégségben voltunk. Az ottani ügyelet semmit sem csinált, de másnapra csúnyán bedagadt, végül kórház lett belőle, rövid altatásban kitisztították, tetanusz és pár nap megfigyelés bent. De neki hüvelyk ujja vastag tövénél fogta át a kutya és alul-fölül bemélyesztette a fogait. Akkor tanultam meg, hogy a kutya fogai azért veszélyesek, mert kúp alakban hagynak nyomot és a harapás után sem vízzel sem alkohollal nem lehet teljesen kitisztítani a sebet. Csak úgy "orvosi feltárással" kórházban.

Szóval, ha nem látszik a nyoma sem nem kell aggódnod! :)

9. andi6020 (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2015. márc. 6. 17:47
*vagy
8. andi6020 (válaszként erre: 1. - Cukilányka)
2015. márc. 6. 17:46

Veszett vagy, agy miért ijedtek meg?


Törvény kötelezi őket a veszettség elleni oltás beadatására, nem az ijedelem.

7. cukilányka (válaszként erre: 4. - Bucóka20)
2015. márc. 6. 17:45
Igen, szoktam látni, nagyon aranyos kutyus, már évek ott van a családnál. Úgy tudom, hogy egészséges kutya.
2015. márc. 6. 17:44

Ha nem vérzik akkor nem történt baj szerencsére.

Az, hogy nincs beoltva az még nem azt jelenti, hogy veszett, bár azért be kell oltatni a kutyát.

2015. márc. 6. 17:44
Ha nincs nyoma akkor semmi bajod nem lesz,de oltassák be minnél hamarabb.Az enyém játékos,de mivel nagytestű,kiszámíthatatlan,mindig beoltatom.
2015. márc. 6. 17:42

Ha nem vérzik,akkor nem lehet baj en igy gondolom.

De ha szomszed,akkor gondolom egy ideje mar ott van es lathatod h nem veszett.

Mondjuk az h o most elviszi oltatni,az rajtad mar nem segitene,ha veszett lenne, de 99% h nem az.

Nyugi.:)

3. cukilányka (válaszként erre: 2. - 99279bb06f)
2015. márc. 6. 17:41
Nem, hát nincs beoltva veszettség ellen a kutya.
2015. márc. 6. 17:39

Nem.

Miért lenne veszett a kutya, mert tőled kaphatott valamit? :)

2015. márc. 6. 17:38

Nem figyeltem annyira, és kicsit odakapott a kezemhez a szomszédom kutyája, amikor náluk voltam. Az ijedtség nagyobb volt, nem vérzik, meg nincs semmi baja a kezemnek, nincs nyoma semminek.

Így is el kell mennem orvoshoz?

Megijedtek a szomszédomék is, úgyhogy beoltatják a kutyát veszettség ellen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook