Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Álmodtál már halott szeretteddel? fórum

Álmodtál már halott szeretteddel? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. márc. 7. 20:11
nem álmodtam
2015. márc. 7. 20:10

Sokszor olyan hihetetlen, hogy Anya meghalt. Mindig úgy gondoltam, hogy nagyon sokáig fog élni. Aztán megtámadta egy olyan betegség, ami teljesen tönkretette, szinte semmi nem maradt belőle már az utolsó éveiben, se testileg, se lelkileg. Jó lenne hinni, hogy valahol még létezik és jól van.

Egyszer kértem, hogy jelezze, ha még van. Aznap hajnalban arra ébredtem, hogy egy telefonszám van beütve a telefonomra, az ő körzetszámával. Sajnos kitöröltem, mert még kómás voltam, csak az időt akartam megnézni a telefonomon.

2015. márc. 7. 19:56
igen
2015. márc. 7. 01:43
igen alomodtam egyszer.
51. gigi>
2015. márc. 6. 18:37
Igen,már sokszor. És van amelyik álmot énsem értem.
2015. márc. 6. 18:35
Igen,2hete.
2015. márc. 6. 18:34
Igen,érdekes édesapám már tíz éve meghalt és a napokban álmodtam vele először.
48. Hmv.
2015. márc. 6. 18:12
igen
2015. márc. 6. 17:45
igen
46. pieta4
2015. márc. 6. 17:44

Igen, s általában akkor, amikor megváltozik az időjárás.

Ezek az álmok nekem pozitívak.

2015. márc. 5. 21:05
Sajnos igen. Azért sajnos mert nagyon valóságos volt és rossz volt rádöbbeni,hogy nem él.
44. Vancsa1977 (válaszként erre: 34. - Tuksika)
2015. márc. 5. 13:36
:-)
43. 25800e2d09 (válaszként erre: 42. - Tuksika)
2015. márc. 5. 13:00
jah, az agyam eléggé kreatív tud lenni hogy hogy hozza rám a frászt...
42. Tuksika (válaszként erre: 41. - 25800e2d09)
2015. márc. 5. 12:58

"egy test nélküli szürkés színű kéz szorította a térdem fölött a combomat..."

Ijesztő... :S

2015. márc. 5. 12:42

Persze, ritkán ugyan de előfordul. Mondjuk apuval nemrégiben álmodtam. A konyhában voltam és hallottam hogy valaki benyit a bejárati ajtón, ketten voltak, férfi hang. aztán besietett mindkettő a nappaliban és az egyik lelkesen mutatott valamit a másiknak. ekkor jött a döbbenet, minkét személy apu volt, egy fiatalkori és egy középkorú énje. Az idősebb volt a lelkes "idegenvezető"

ekkor tudtam, hogy álmodom és kirohantam a házból és pánikrohamot kaptam mivel ezt megelőzően "ébredtem" az előző álmomból álmomban amikor is egy test nélküli szürkés színű kéz szorította a térdem fölött a combomat... légszomjjal ébredtem. ezt az álmot nem tudom hova tenni..

40. kleeri
2015. márc. 5. 12:38

nekem decemberben halt meg édesapám, amikor vele álmodom akkor él és boldogok vagyunk együtt,

nagyon fájdalmas utána az ébredés,

2015. márc. 5. 12:38

Sokat gondolok anukámra és sokszor is álmodok róla.

Mikor meghalt majd 1 hónapig éreztem a jelenlétét,nagyon sokáig gyászoltam. Én hiszek a lélekvándorlásban,és abban,hogy bizonyos embereket furcsamód hoz össze a sors..vagy valaki iránt érzett hirtelen fellépő rononszenv is ennek tudható.Talán elhunyt szeretteinkkel később ilyen-olyan módon kapcsolatban lehetünk :) Persze lehet van köztes lét,mikor nem tud továbbhaladni a lélek,megreked,mert nem tud meggyugodni..akkor bolyonghat..Viszont az álmok a gondolataink kesze-kusza filmje,és ha sokat gondolunk elvesztett szerettünkre,akkor álmodunk is róla :)

2015. márc. 5. 12:36
Sziasztok! Nekem apukám 8 hónapja halt meg, sokszor álmodom vele. Általában olyan helyzetekben, ami megszokott volt, amíg élt. Viszont majdnem minden álomban, még az álomban rájövök, hogy ez nem lehet a valóság, és elkezdek sírni. Aztán úgy ébredek, hogy fulladok.
37. Mazsinka (válaszként erre: 35. - Katinkaboszi)
2015. márc. 5. 12:26
Sokan mondják, hogy érzik elhunyt szeretteik jelenlétét. Én ezt különösebben nem tapasztaltam még meg. Volt, hogy arra gondoltam, hogy én is szeretnék visszaigazolást nyerni, és aznap vele álmodtam. Nagyon jó érzés volt.
2015. márc. 5. 12:21
Persze,elég sokszor.
35. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - E49241a632)
2015. márc. 5. 12:11

Halottal álmodni, aki jelen van a történésben, vagy bárhogy, az a régi néphit szerint esőt jelent.


Ma én is az anyukámmal és az anyósommal álmodtam, hűvös van, ilyenkor esni szokott, kíváncsi leszek, mi történik.


Egyébként jó érzés róluk álmodni, velük lenni, a történésben benne lenni, mert hiányoznak, mindegy mennyi ideje mentek el.

34. Tuksika (válaszként erre: 31. - Vancsa1977)
2015. márc. 5. 11:39
De jó! :) <3
33. Tuksika (válaszként erre: 29. - Jucci86)
2015. márc. 5. 11:38
Biztosan. :)
32. mothertiger (válaszként erre: 23. - E49241a632)
2015. márc. 5. 11:31

Elhiszem, hogy mindent megtettél. Az ember utólag mindig gondol arra, hogy többet is tehetett volna, még ha tényleg minden tőle telhetőt megtett az elhunytért!


Nekem is vannak elhunyt szeretteimről visszatérő álmaim. De a legszebbek mindig azok voltak, amiben elbúcsúzni jöttek, vagy csak azért, hogy elmondják, hogy szeretnek. Édesapám 10 évvel ezelőtt halt meg. Sajnos nem tartottunk valami szoros kapcsolatot. Halála előtt két héttel láttam utoljára, és életemben egyszer és utoljára mondhattam neki, hogy szeretem. Ő is csak egyszer mondta nekem; akkor, amikor a kórházi ágyában feküdt, és búcsúztunk. Nem tudta, hogy meg fog halni, de nagyon beteg volt. Jó sokkal a halála után álmodtam vele. Nagyon jól nézett ki álmomban. Odajött hozzám, és nagyon erősen megölelt - ahogy talán soha, míg élt.

Boldog vagyok, hogy ez megadatott nekem.


A Nagymamám hosszan tartó szenvedés után halt meg, idősek otthonában. Az ápolói rövidre vágták a haját, amire olyan büszke volt... :'( Napokig nem volt magánál, mire végül eltávozott.

Álmomban mindig úgy jelenik meg, hogy gyönyörű, dús haja van - és boldog. Ő is megölelt, és megpuszilt, és azt mondta, hogy szeret.


Nagyon sok mulasztásom volt kettejükkel szemben (is), és nagyon bánom. De hiszek abban, hogy feloldozást kaptam tőlük a mulasztásaim alól. Mind a mai napig nagyon hiányoznak. Mamám 2 évvel ezelőtt halt meg.


Bocsánat, kicsit hosszút írtam. :$

2015. márc. 5. 11:28
Én azt halottam,hogy ha sokat álmodunk elhunyt szerettünkkel az azt jelenti,hogy így mutatja,hogy még a túlvilágról,hogy nagyon szeret.
2015. márc. 5. 11:26

Nekem február 16.-án volt 3 éve,hogy apukám meghalt,és én RENGETEGET álmodok azóta vele.

2 hete 3 nap egymás után álmodtam róla.Van,hogy csak látom az álmomban,de volt,hogy beszélt is velem,nekem(szoktam reggelente emlékezni a beszélgetésre).Mivel ő életében nem akart abból a lakásból eljönni(eladni a lakást míg élt),hogy kiköltözzön hozzánk kertes házba a halála óta szinte 90 százalékban az a lakás volt a fő téma az álmaimban.Vagy a lakásban voltunk együtt,vagy mentem hozzá oda...Hogy mit akar azzal így álmomban üzenni azzal a lakással????Nem tudom.De már 2 hónapja lesz,hogy eladtam.

Van igazság abban,hogy nem tud az ember belenyugodni az elvesztésbe.Apukám nagyon hirtelen halt meg!!!!Még a mai napig sokan megállítanak,hogy alig hiszik el még most is,hogy meghalt...

Anyukám tavaly április 7.-én halt meg,szégyen nem szégyen,de jobban túl tettem magamat a halálán,mint az apukámén!!Talán azért mert anyukám már 1987 óta betegeskedett,és azt hitte mindenki,hogy ő fog hamarabb meghalni,mint apukám.

Anyukámmal is álmodtam tavaly óta,de nem olyan gyakran,mint apukámat!!

29. Jucci86 (válaszként erre: 26. - Tuksika)
2015. márc. 5. 11:23

Köszönöm!

Én a temetés elötti éjjel álmodtam azt hogy kint vagyok vele a sírjánál és mindent megbeszéltünk hogy jó lesz e így neki (virágoktól elkezdve mindent) Majd megöleltük egymást és elköszöntünk egymástól.Én biztos vagyok benne Ő így köszönt el tőlem, mert sajnos az élet nem engedte.

2015. márc. 5. 11:17
Igen. Én is álmodtam szeretteimmel és minden éjjel almodnek velük
2015. márc. 5. 11:16

Eszembe jutott, hogy régen anya barátnőjének meghalt az öccse. Felakasztotta magát. Utána a nővére azt álmodta, hogy eljött az öccse és azt mondta, nem akart meghalni, csak be volt rúgva, azért csinálta.

Később apukájuk nagyon sokáig keresett egy szerszámot, nem volt sehol. Aztán álmában a fia megmondta neki, hol van. Ő megnézte, és tényleg ott volt.

26. Tuksika (válaszként erre: 17. - Jucci86)
2015. márc. 5. 11:08
Részvétem!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook