Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekét egyedül nevelő szülőként, honnan és milyen támogatásokat lehet igénybe venni? fórum

Gyermekét egyedül nevelő szülőként, honnan és milyen támogatásokat lehet igénybe venni? (tudásbázis kérdés)


2008. dec. 20. 18:15
általában az önkormányzatoknál vagy a családsegítő szolgálatnál
2008. ápr. 29. 16:39

szia!

google

használd ird be mire vagy kiváncsi és megtalálod amit keresel. én bármit szeretnék megtudni google-t használom

2008. ápr. 29. 14:33

Hát ez nem sok!

Sőt most hallottam, hogy már a fősulit is fizetni kell.Már ezt is elvették, hogy ha szülsz ne kelljen tandíjat fizetni!

Mondta a pénzügyes,: mintha mi sem történt volna....

Ja! csak közben nem annyiból élsz, mint addig és van egy gyereked akit fel kell nevelend!

2008. ápr. 25. 13:43
Anyais egyedül nevel minket 10en vhány éve. Régen ingyenes volt a könyv meg kaptunk segélyt. Utána már eztsemévek óta. Párs száz forint miatt. Volt hogy30 forintalvolt több....
2008. ápr. 25. 13:08
Két gyermekemet nevelem egyedül. Az egyik 8 éves, a másik 14 hónapos. Amíg oviba járt a nagyobb, addig az ovi adott étkezési segélyt 700 ft-ot havonta egy teljes évig. (4évig járt oviba)Amikor iskolás lett az étkezésre nem kaptunk semmilyen támogatást, de a tankönyveket megkaptuk ingyen - még a munkafüzeteket sem kellett kifizetni. Aztán másodikos lett, és nem kapunk már semmilyen támogatást. havonta 11ezer fotintot fizetek neki étkezésre és iskolabuszra. Az önkormányzaton azt mondták, hogy 3ezer forinttal meghaladja a jövedelmem azt az összeget, amivel a rendszeres gyermekvédelmi támogatásra jogosult lennék - ami egy papír, hogy ingyen étkezzen a gyermek, meg ingyen kapjon tankönyvet, stb. Sajnos ez már csak egy ilyen világ!
2008. ápr. 25. 12:51
Hát nagyon jártas igaz nem vagyok, 8. éve nevelem egyedűl a gyermekemet, míg ovodába járt az étkeztetéshozzájárulást kaptam meg/ nem kellett fizetnem/ most iskolába jár,még plusszba annyit kapok, hogy eddig ingyen kaptam meg a tankönyveket. Mást sajnos semmi, pedig gyerektartást is csak 5.000.-forint-ot kapok!! Sajna!
2008. ápr. 25. 12:48
Gyermekét egyedül nevelő szülőként, honnan és milyen támogatásokat lehet igénybe venni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook