Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyire tudatosan vásárolsz kozmetikumokat? fórum

Mennyire tudatosan vásárolsz kozmetikumokat? (beszélgetős fórum)


1 2
34. szandra8676 (válaszként erre: 1. - Gubaa)
2015. ápr. 6. 10:52

Az összetevőket nem különösebben figyelem. A hajamra nagy hangsúlyt fektetek, mert igényli, de a bőrömmel szerencsére sosem szenvedtem.


Hajas dolgoknak se az összetevőjét nézem, de a szilikonmentes megoldást kerülöm.


Arckrémből próbálok minél természetesebb összetevőkből állót használni, amióta egy alig egy éves Loreál krémemnek nagyon mű illata lett. Akkor azért elgondolkodtam, hogy nem biztos hogy jó.

Lemosók, meg társai ami bevált.

Sminkcuccok, krémek, tusfürdők ugyanez.

2015. márc. 30. 19:00

én sem használok arckrémet. Hóbort jelleggel néha rákattanok egy clinique-re vagy Vichyre, de csak azért mert állítólag az jó (tudom, tudom van jobb is stb), na kb évente 2szer veszek kis kiszerelésűt, illetve a micellás vizet használom sminklemosásra a garniertől.

Nem kence, nem alapozó, nem semmi.

Sminket igen, de csak concealert pirosítót spirált tust. Ritkán vad rúzst.

2015. márc. 28. 21:11
A boltban nem olvasgatom az összetevőket, de utólag azért utána nézek. Viszont ha egy termékből csak az válik be (pl. nem viszketek, nem szárít) amiben van valami károsnak mondott, azért nem dobom ki kétségbeesve, addig használom, amíg nem találok szebb összetevőset ami beválik.
31. Lilibeth (válaszként erre: 30. - D41005143d)
2015. márc. 19. 18:34

Ilyent aztán tényleg ritkán hallani, mégis, mit használsz tisztálkodásra, hidratálásra?

Télen/nyáron azért van szükség hidratálásra, ápolásra a bőrünknek, az időjárás, télen a fűtött helyiségek, nyáron a Nap..., szóval érdekelne, hogy Te hogy oldod meg, ha mondjuk kiszárad a bőröd stb.stb.stb.?

Tényleg érdekel, valamit tudsz, amit én nem, megosztanád esetleg velem/velünk?

2015. márc. 19. 00:25
nem erdekelnek a kozmetikumok.
2015. márc. 16. 15:07
Nem vásárolok. Kapok
2015. márc. 16. 14:08
Egyetértek. Én a rózsavíz-kókuszolaj kombóra esküszöm...
2015. márc. 13. 08:18
Nekem annyira nem problémás a bőröm, de észrevettem, hogy sokkal szebb, amikor szinte alig használok valami kencét. Persze a sminken kívül, arról nem mondok le. :D Reggel és este lemosom hideg vízzel, kókuszolajos vattapamaccsal áttörlöm és azóta sokkal szebb a bőröm, mint amikor meg volt a sminklemosó, tonik, hidratálókrém szeánsz. Szerintem egyébként ezek a kencék sok esetben többet ártanak, mint használnak. Nagymamám sosem használt ilyeneket, és mindig nagyon szép bőre volt. :)
2015. márc. 13. 07:24
Elég tudatosan, mert érzékeny a bőröm, nem bírja a sok mesterséges vackot. Amit mindig keresek a termékekben, azok a természetes vajak és illóolajok. Nagy kedvencem például a shea- és a kakaóvaj, a kókuszolaj, az argánolaj és persze levendula és kamilla minden mennyiségben.
25. zinike
2015. márc. 8. 18:39
Összetevőket figyelembe véve és legyen bevizsgálásnak nyoma a csomagoláson
2015. márc. 7. 01:28
nem erdekelnek a kozmetikumok nagyon.
2015. márc. 6. 23:12
Az èn arcom elèg èrzèkeny.ezért csak szőlőmag-, argán-,kókusz olajjal kenem.de èn a-tòl z-ig megnèzem mit veszek.
2015. márc. 5. 19:33
Én az utóbbi időben azért próbálok odafigyelni, hogy milyen azoknak a kozmetikumoknak az összetevője, amit magamra kenek. Amire a leginkább ügyelek, hogy mit kenek az arcomra, mert talán az a legérzékenyebb bőrfelülete az embernek, illetve az van legjobban szem előtt. Csak olyat vásárolok meg, amit előtte megnéztem krémmánián. Nem mondom, hogy 100%-ig natúr termékeket használok, de ha valami áll mondjuk 15 összetevőből, abból maximum kettő legyen ami "rosszabb", illetve parabén, kőolaj stb. mentes legyen. Sminknél is nagyon fontos, hogy minél szebb legyen az összetevő, hiszen nagyrészt minden nap, azon belül is egész nap az arcunkon van. Hajápolásban viszont nem figyelek erre, egyedül ami a fejbőrömhöz ér, arra figyelek jobban, de a balzsamok, pakolások stb. összetevőit nem szoktam nézni, csak használjon.
2015. márc. 4. 20:26
Eleg megnezni a garnier tulajdonosanak az arcat... raferne egy kis ranctalanitas-hidratalas; de ha az ove ilyen, akkor miert nem hasznalja a sajat termekeit?? - kerdezem en!
20. globus
2015. márc. 4. 19:01
Nagyon nem tördelem össze magam. Bejöttek az Alverde termékek, árban is megfelelő,de ha éppen más kerül a kosárba, nem dőlünk kardunkba. Anyukám nem kente magát semmivel, 75 évesen is sima bőre volt. Kevesebbet kell napozni, szolizni, télen többet hidratálni.
2015. márc. 4. 18:00
Patikában vásárolom az arckrémet,testápolót,kézkrémet,ja nem a vichyt.
18. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 1. - Gubaa)
2015. márc. 4. 17:46
alig vasarolok kozmetikumokat; igy marad a jo oreg nivea es a patikai koromviragkrem;
2015. márc. 4. 17:23

Nem figyelek oda.

Nincs rá időm, energiám, és nem is nagyon érdekel.


Igyekszem jó minőségű cuccokat venni, már amennyire a pénztárcám engedi.


Szeretem a bodyshop termékeket, de bizony nem tanulmányozom az összetevőket, amikor vásárolok. Időm sem volna rá, aztán meg vaksi is vagyok.


Egyedül a szappannal vagyok faksznis, mert azzal mosom az arcom, és voltak már gondjaim méregdrága, ajándékba kapott terméktől. Abból a glicerines olivás jött be, nem is veszek mást.

2015. márc. 4. 17:17
Minőség és természetes, növényi összetevők, ez a két tényező dominál.
15. aszta
2015. márc. 4. 17:14

Igen, odafigyelek pl. tusfürdő, sampon, dezodor, testápoló. Házilag készítek pl. öblítőt, a Férjemmel közösen szappant főzünk. A mosódiót keverem mosószerrel mikor mosok, és vegyszermentes mosogatószert használok, de ha gépbe mosogatok 2-3 naponta akkor abba normál kapszulát teszek illetve egy pár tisztítószer azért van "normális" itthon. Sminkcuccaim 90%-át épp a paraben és társai miatt dobtam ki, egyet-két szemfestéket megtartottam, ill egy-két parfümöt, de van mindenmentes is. Ezeket amúgyis ritkán használom már.

Örülök, hogy egyre többen ügyelnek rá, de sokkal több reklám kéne ennek.

2015. márc. 4. 16:43
ez olyan kérdés mint az alkohol. mindegy mi csak ártson
2015. márc. 4. 16:34
Az első és legeslegfontosabb szempont, hogy a gyártó cég se közvetve se közvetlenül ne végezzen/végeztessen a termék előállításához, teszteléséhez állatkísérletet. Ezen felül pedig keresem a minél kevesebb adalékanyagot tartalmazó készítményeket.
2015. márc. 4. 16:20
Inkább tapintás útján:)
2015. márc. 4. 16:15

Sminkeknél nem annyira figyelek oda,veszek egy-két alverde terméket de ennyi.

Haj-és testápolásnál viszont teljes mértékben megnézem mit veszek.Netről rendelek inkább,Faith in Nature sampont használok,olajos hajpakolásokat,kókusz,argán,jojobaolaj,sheavaj.

Testápolásra van egy Monoi de Tahiti-kókuszolajos keverékem :)

Tüsfürdőknél se figyelem.Mondjuk egy márkát hazsnálok,a Baleát.

Fogkrémeknél meg a zöldcsíkosat keresem,több kevesebb sikerrel :))))))

2015. márc. 4. 16:13

Én annyira vagyok tudatos, hogy tudom mely összetevők azok amelyek ha arcomhoz érnek pl akkor azonnal pattanás vagy épp irritáció lép fel és ezeket mindenesetben kerülöm.

Nem minden natúr termék jó nekem, de vannak amik beváltak. Én ezt nézem első sorban és nem azt, hogy mennyire 'tiszta' a termék.

9. dcbc0b4041 (válaszként erre: 2. - Gubaa)
2015. márc. 4. 16:03

Reklám hatására semmi képp, hisz a tömegcuccokat reklámozzák a tv-ben ,nem a normálisakat.

Sose kennék magamra nivea ránctalanitót, vagy garnier arcradirt...stb:)

Ezek a közönség termékek pár ezer ft-osak, ezekben a legtöbb a mocsok.

8. f0bf1f8ebd (válaszként erre: 7. - Gubaa)
2015. márc. 4. 15:40
Például testápolónak shea vajat használok mandula olajjal keverve(Organikus ghánai shea vaj), arcra esti hidratálónak bio szőlőmag olaj, smink-terra naturi, Annemarie Börlind, kell a púder; tusfürdő terra naturi, bőrradír,arclemosó,peeling biola v. naturissimo.
7. gubaa (válaszként erre: 5. - F0bf1f8ebd)
2015. márc. 4. 15:10
Írsz pár konkrét terméket?
2015. márc. 4. 15:09

Szerencsére már vannak olyan krémek, samponok, tusfürdők, kenceficék, stb. is, amelyek kevésbé rákkeltőek, tényleg bio termékek, némelyik olcsóbb és hatásosabb is.


Lehetne itt csinálni egy gyűjteményt azokból a termékekből, amelyek valóban tiszták mindenféle kémiai szemetektől.

Én egy jó ideje csak ilyen kozmetikumokat próbálok használni. Nem drágábbak. Sőt.

Lassan megtanultam azt is, hogy mire kell vigyázni, melyik termék káros a testünknek.

5. f0bf1f8ebd (válaszként erre: 2. - Gubaa)
2015. márc. 4. 15:08
Abszolút odafigyelek, csak natúr v. bio termékeket vásárolok (tisztálkodószer, smink, olajok).
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook