Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a gyomorrák gyógyulási esélye? fórum

Mi a gyomorrák gyógyulási esélye? (tudásbázis kérdés)


20. éva1951 (válaszként erre: 19. - Dcbc0b4041)
2015. márc. 4. 18:09

Akkor a gyomortükrözés után többet tudtok majd.

A gyomorrák az egyik legalattomosabb rákfajta, akkor jelez amikor már szinte nem tudnak setgíteni.

Rettenetes fájdalommal jár.

A férjemnek áttét volt a májra és a hashártyára.

Sok erőt kívánok és szeressétek nagyon, mert most erre van a legnagyobb szüksége!

19. dcbc0b4041 (válaszként erre: 17. - Éva1951)
2015. márc. 4. 12:31
Nem tudom van e áttét. CT volt tegnap, és akkor azt mondták, hogy valami buborékok vannak a mellkasüregben, a tüdőben meg a gyomorban de lélbuboréknak nézték és ezért valami más vizsgálatot csináltak, nincs e kilukadva a nyelőcső vagy a tüdő avgy a gyomor. Megvolt a vizsgálat, és akkor ezután mondták, hogy gyomorrák. Szóval nem tudom hogy azok a légbuborékok akkor mik?! Vagy csak azt gondolták hogy légbuborék és utána derült ki hogy áttét? vajon? Nem mondták meg, cak azt hogy gyomorrák és ennyi. Most van gyomortükrözésen ez dönti el hogy müthető e , hol van a baj meg ilyenek.
2015. márc. 4. 11:42
Édesanyám esete 2-3 évvel halála előtt kezdődött.Utólag azt mondom tanulságos és döbbenetes.Nehézlégzés tünetei lettek. A tüdőgyógyász RTG vizsgálaton Asztmára gyanakodott. Az Asztma gyógyszerek nem hatottak-többfélét is kapott.2007 nyarán panaszkodott,hogy az uborkasalátától hány, aztán egyre több mindentől.Nonember végén már több hete nem volt széklete,mindent kihányt,rettenetesen szomjas volt. A víz is kijött belőle, rengeteget fogyott.Soha nem volt panaszkodós.A fenti tüneteket ugyan elmondta, de élte-próbálta élni az életét.December 1-én végre a háziorvos kóházba utalta-előtte hányácsillpítóval"gyógyította".Ott azonnal megtükrözték és kiderült akkora a daganat a gyomrába, hogy nem tud kiürülni,így nincs széklete. A megevett étel és víz csak hányás után tud távozni, így szabályosan szomjazott, éhezett.Kiderült, hogy a daganat nyomta a tüdőt, ez adta az Asztmára hasonlító árnyékot. Ezért nem használtak a gyógyszerek.A műtétre néhány nap múlva került sor , erősíteni kellett, hogy kibírja az altatást.A gyomra 2/3 részét távolították el.1 hónapig volt kórházban. Az orvos mondta, hogy az epe vezetékben áttét van, nem tudták kivenni.Anyukám nem vállalta a kemo és sugár kezelést, mivel előtte a bátyám esett ezeken keresztül tüdőrák miatt és csak a szenvedéseit hosszabbították meg. A Dr.mondta kb.1 éve van hátra.Haragudtam rá,mert jobb lett volna nem tudni. Anyukám nem tudta. Műtét után gyorsan gyógyult, nem voltak fájdalmai.Veteményezett, csibét keltetett, szóval nem a halálra készült.2008 augusztusbán panaszkodott, hogy csomókat érez a hasában és a köldöke fáj.A sebész szakrendelésen adtak neki köldök kenőcsöt-hogy lerázzák.Augusztus végén rettenetesen besárgult.25-én még eltette a paradicsomot, 26-án bement a kórházba, 27-én felnyitották, nem tettek semmi mást.Ettől kezdve pokoli fájdalmai voltak. Csak tudnám minek kell valakit felvágni, ha tudják, hogy menthetettlen.2008 szeptember 24-én 79,5 évesen meghalt.A mai napig bánt, hogy miért engedtük a második "műtétet" ...
2015. márc. 4. 11:33

Férjemnek is gyomorrákja volt, a felfedezésétől félévet élt. Tavaly december 10-én halt meg.

Sok mindentől függ a dolog. Hol helyezkedik el? Van-e áttét? Csináltak már CT vizsgálatot?

2015. márc. 4. 10:17
Szerintem,szinte semmi.2-en haltak bele,hosszú szenvedés után.
2015. márc. 4. 10:08
Ismerődöm öccsénél is csontrákból indult. 2 hét alatt meghalt. Alig volt 40 éves.
14. dcbc0b4041 (válaszként erre: 10. - Zsazsanéni)
2015. márc. 4. 10:06
és a felnyitás után meddig élt még?
13. dcbc0b4041 (válaszként erre: 10. - Zsazsanéni)
2015. márc. 4. 10:06
se cigi se pia, uszott rendszeresen, eddig elég jo egészségügyi állapotnak örvendett végülis 78 éves eddig semmi baja nem volt soha. És egészségesen élt.
12. Bebe83
2015. márc. 4. 10:01
Az en nagymama ahoy visszaemlekszem nem voltak fajdalmai , csak a a szeklettel volttak problemak , tobbszor csinaltak beontest neki, en ugy emlekszem nem szenvedett, es nem is tudta mi a baja, mindeg azt mondtak neki gyomorfekelye van. De szerintem jobb is volt igy. Valoszinuleg a szervezettol is fugg meg hogy melyik stadiumban kapjak el, mamam vegstadiumban volt, es megis meg huzta 2 evet. De szerintem is ra kell kerdezni az orvosnal.
11. 1e072b34d7 (válaszként erre: 2. - Dcbc0b4041)
2015. márc. 4. 09:56
Nagyapámat megműtötték, tíz évig élt még viszonylag jó életminőségben. A vége volt nehéz.
10. zsazsanéni (válaszként erre: 2. - Dcbc0b4041)
2015. márc. 4. 09:55
Nálunk öcsém anyósa járt így,hogy rákja volt,s az orvos felnyitotta és azt mondta neki ezen már nem segíthet.Még a boritékot is vissza adta.Jóval fenn volt a 70-n,de a cigit valósággal ette,nő létére.
2015. márc. 4. 09:36

Én nagymamámnál a gyomor "csak" áttétként volt jelen, neki csontrákból indult ki. Őt fel sem nyitották már, vagyis egy szondát kapott. Én megkérdeztem a dokit, hogy mennyi időre lehet számítani, nekem azt mondták, hogy pár hét alatt ilyenkor már lezajlik. Még két hetet élt, anyák napja hajnalára halt meg, a 78. szülinapján temettük.

Gondolom ma még megnézik apósodnál is, hogy esetleg van e áttét, vagy lehet azt már csak a feltárásnál, nem tudom. Utána meg tudod kérdezni a dokit, őszinték szoktak lenni, hogy ők mit saccolnak kb.

2015. márc. 4. 09:09

Itt fájdalom nincs , egyenlőre. "Csak" hirtelen 15 kiló fogyás, folyamatos hányás és nincs széklet hetek óta.

Múlthéten azt mondták minden oké, aztán jött a hányás,meg a láz, vasárnap ügyelet, onnan hazaküldték, hétfő háziorvos, beutaló, kedd reggel kórház, onnan már haza se jött, kivizsgálták, és akkor mondták hogy gyomorrák.

és műtét. dehogy mikor meg hogy mol van azt nem , ezt ma mondják meg.

Szerintetek, mármint aki látott már ilyet a csaldban ezekkel a tünetekkel meg hogy tegnap egyből azt mondták ez van, mik az esélyek??

7. trapiti (válaszként erre: 2. - Dcbc0b4041)
2015. márc. 4. 09:06
Nyilván nem lehet biztosat mondani, de amit írsz az alapján sajnos mindenre készüljetek :( Lehet pár hónap, esetleg több, de pár nap is az alapján amit írsz. Valószínűleg nagyon későn derült ki :(
2015. márc. 4. 08:54

Édesanyám március elején fájdalmat érzett a gyomrában, vizsgálatok, tükrözés majd operáció. A műtétnél nem tudtak már semmit sem csinálni.

Nagyon nagy fájdalmai voltak, szinte semmi sem maradt meg benne.

Május első vasárnapján, Anyák napján halt meg.

2015. márc. 4. 08:50

Eléggé megviseli a férjemet már ez is, nem tudom hogy fogja viselni ha baj lesz:( Minden szülőnk él még,mindkét részről.Eközbe pici gyerekink vannak 3 is, szóval nem lehet elhagyni magunkat, de azért már a tegnap is megviselte.

Miatta izgulok nagyon :(

2015. márc. 4. 08:48

Nem szomoritottál el, nem számitok jóra. Hiszen idős emberről van szó. Férjem apukája. 78 éves. A férjem meg 32. Tehát számitani lehetett rá hogy nem fog még 20-30évig élni de ez pár hét alatt jött elő, mármint a panaszok és tegnap kórházbakerülve egyből azt mondták gyomorrák. Meghopgy az altatás is veszélyes mr eleve.


És a műtét után mamád milyen életet élt? fájdalmas?szóval szenvedett?

2015. márc. 4. 08:22

Szia nem akarlak elszomoritani, nagymamamnal is ebben a korban derult ki a gyomorrak, megmutottek, de nem tudtak csinalni semmit s aztan osszevarrtak. Meg 2 evet elt, 80 eves koraban ment el.

De minden eset mas, tudod.

2015. márc. 4. 08:13

Olyanok irjanak legyen szives akik családjában előfordult és saját tapasztalataik vannak.

Idős korú beteg 78 éves, tegnap diagnosztizálták miután 15 kilót fogyott pár hét alatt és napokig hányt.

Műtét lesz ez biztos de baj van a kora miatt az altatással.


Mik az esélyek? Ha sikerül a műtét meddig élhet még?

Hallottam olyat hogy meg se tudták műteni a beteget csak feltárták.


Bocsánat hoyg itt kérdezem, de tegnap nem mondott semmit az orvos még mert este 10re derült kiez az egész, de sztem ennél töbet ugye modanak, minthogy gyomorrák és műtét.


Köszönöm a váalszokat előre is.

2015. márc. 4. 08:11
:( Gyomorrák gyógyulási esélyei ..?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook