Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ti beadatnátok a Hepaitis B védőoltást a barátnőm helyébe? fórum

Ti beadatnátok a Hepaitis B védőoltást a barátnőm helyébe? (tudásbázis kérdés)


2015. ápr. 3. 18:56

Azt csinál, amit akar, de előtte kérdezzen rá olyan férjekre, akiknek a feleségük a szülés után kapott hepatitises vértől halt meg, még mielőtt az általánost befejezte volna a gyerek.

A közelmúltig nem ellenőrizték a vérkészítményeket ebből a szempontból.

29. huszka
2015. ápr. 3. 18:20
Szerintem pedig ez a topic egy nagy kamu.. :) Csak a kifogásokat keresi a fórumindító. Tegyenek belátásuk szerint..az ő életük...
2015. márc. 5. 15:52
Az a baj, hogy rengeteg betegség még mindig azért létezik és terjed, mert sok "okos" oltásellenes. Egyrészt azoknak köszönhetik, hogy nem betegedtek meg, akik meg szépen beadatnak mindent és így nem terjed. Másrészt meg azzal, hogy nem adatják be, ha mégis elkapja, akkor továbbfertőz.
27. gribedli*** (válaszként erre: 5. - Salzburg1)
2015. márc. 5. 15:47

Az oltás nélküliségnek meg a hepatitis esetében sokkal nagyobb mellékhatásai lehetnek.


Szerintem egyike azoknak az oltásoknak, amelyek tényleg a legfontosabbak, főleg az egészségügyben dolgozóknak. Ma már a legtöbb haláleset ami a máj betegségei miatt van, sajnos nem az alkohol és nem a gyógyszerek miatti káros hatások, hanem elsősorban a hepatitis virus különböző fajtái okozzák.


Ha influenza elleni oltásról lenne szó, megértem, azt én is hülyeségnek tartom. De azt a tanfolyamot, ahol meg nem kötelezik erre (hep. ellenire), nem tartom professzionálisnak mert nem mérik fel a helyzetet, csak egy olcsóbb tanfolyamot akarnak nyújtani, de milyen áron. Választanám a drágábbat, de ezzel a kikötésükkel már mindjárt úgy gondolom, hogy egy komolyabb tanfolyam.

26. Bichi (válaszként erre: 10. - Salzburg1)
2015. márc. 5. 12:40

Ha még be sem fizette a tanfolyamot, akkor miért írod, hogy utólag derült ki? Ha meg tényleg utólag derült ki, már úgysincs más választása, nem tud máshova menni.

Egyébként szerintem az egészség fontos, tehát szerintem egy oltás megéri...

2015. márc. 4. 18:56
Háromezer párszáz fortint darabja, 3 oltás kell bizonyos időközönként ,kb. fél éven belül. Háziorvos pontosan elmondja majd.
24. emagdi
2015. márc. 4. 16:19

hepatitis a + b oltás ettől függetlenül is eléggé célszerű, még európában is. ha azon kívül utazik valaki, akkor meg pláne.


valóban több körből áll ez az oltás, de ha sosem kezdi el beadatni, akkor sosem jut a végére.

olyan embernek, aki munkájából adódóan sok emberrel kerül közvetlen fizikai kapcsolatba, szerintem saját jól felfogott érdeke, hogy minél jobban védje magát, függetlenül attól, hogy mit írnak elő neki, meg mit nem.

és nem is egy kibírhatatlanul nagy költség, az sokkal többe fog neki kerülni, ha esetleg megbetegszik :(

2015. márc. 4. 16:04
Megkérdezte a háziorvosát,ő sem tartja logikusnak az oltást illetve egyébként nem is hat az oltás,mert többször kell beadni,hogy meglegyen a védettség,illetve az a legfőbb kérdés,hogy külföldi munkavállalásnál jó lehet-e a képzés, igazából az a legfontosabb kérdés,hogy osztrák munkavállalásnál nyirokmasszázs szempontból melyik tanfolyam az ami szükséges...erről tud esetleg valaki valamit?
2015. márc. 4. 09:30
Köszönjük, ahogy látjuk a válaszok vegyesek,de a többségében az a javaslat van,hogy igen,oltassa be magát.
21. Nika35
2015. márc. 4. 08:26
Nem is engedik kórházi gyakorlatra nincs meg az oltás.
2015. márc. 4. 08:16
Egyértelműen igen.
19. povery
2015. márc. 4. 07:51
Oltassa be magát,akkor is ha fizetni kell érte!Előzze csak meg,ha módja van!Ha megkapná később,gyógyítani már nem tudják.Nem éri meg kockáztatni hidd el!!!
18. globus (válaszként erre: 17. - Globus)
2015. márc. 4. 07:44
Ja, ezt általánosságban írtam, tanfolyamtól függetlenül :)
17. globus
2015. márc. 4. 07:35
Már az emlékeztetőt is beadattam családtagomnak, pedig saját zsebből fizettem, nem dolgozik fokozott expozíciónak kitett helyen. Tudtommal az alapimmunizálás kötelező már. Oda kellene figyelni az ellenanyagszint csökkenésre, és frissíteni, ha szükséges, mondjuk efféle öngondoskodást ritkán lehet tapasztalni.
16. NemOxi
2015. márc. 4. 07:23

Ha eü-s az iskola, nem fogja megúszni az oltásokat. Már ha dolgozni is szeretne a kitanult szakmában.

Én is eü-s vagyok, magánszférában dolgozom, de vannak olyan betegségek, amik ellen jobb, ha beoltatom magam. Az, hogy nem a kórházban találkozom a betegséggel, még nem tesz védetté.

2015. márc. 4. 07:01
Nem, és lépnék a másik tanfolyamra,bármilyen szaktekinély is a dr.Feltételezem vannak tételek,a vizsgára fellehet készülni.
2015. márc. 4. 06:49
Egyértelműen nem.
2015. márc. 4. 06:33
Be, persze.
2015. márc. 4. 00:07

Ha elkerülhettem volna a betegséget az oltés beadatásával, megtettem volna. Nem csak kellemetlen és hosszú betegség, hanem veszélyes is. Fölösleges kitennie magát ekkora kockázatnak. Ha a szaktekintély miatt akar ezen a tanfolyamon részt venni, akkor ebben is hallgasson rá.


Egyébként meg mi az, hogy egy egészségügyis ódzkodik egy nagyon is szükséges oltástól? Valahogy ez önellentmondásnak tűnik egy felelős embertől. Márpedig az egészségügyben dolgozóknak külön is felelős embereknek kell lenniük.

11. arrival (válaszként erre: 1. - Salzburg1)
2015. márc. 3. 23:24

Ha utana az egeszsegugyben akar dolgozni, akkor ott is kotelezo lesz neki, anelkul nem kezdhet el dolgozni.

Nekem anno az egeszsegugyi foiskolan mar az elso heten adtak az oltast.

10. Salzburg1 (válaszként erre: 9. - Loch ness)
2015. márc. 3. 23:19
Igen,az lesz gyakorlatorientált az oktatás,mennek ide-oda,betegeken is gyakorolhatnak feltételezzük.Csak hát nagyon ódzkodik az oltástól+fizetni is kell érte,és ez utólag derült ki.
2015. márc. 3. 22:59
Gondolom, mennek majd gyakorlatra ide-oda, és ilyenkor az ember fokozottan veszélyeztetettnek számít, mert beteg emberek között nagyobb esélye van ezt elkapni. Csak oltassa be magát. Nekem A típusú volt, nem kívánom senkinek, olyan beteg voltam, ráadásul ez igen komoly betegség. A B ráadásul megmarad egész életre is. A kórházban volt egy gyakorló doktornő, ő is mondta, hogy beoltották, pont azért, mert akármikor találkozhat májbeteggel, és akkor jobb, ha védve van.
8. Salzburg1 (válaszként erre: 7. - Huszka)
2015. márc. 3. 22:59
A tanfolyam kórházban lenne,de amúgy ő nem kórházban dolgozik,így nem veszélyeztett kategória.
2015. márc. 3. 22:48
Oltassa be magát! A hepatitis B nem éppen kellemes betegség. Az oltás pedig nem vészes. Én megkaptam mind a 3 oltást, semmi bajom sincs. Az egészség a legfontosabb!
6. Rétiszéna (válaszként erre: 5. - Salzburg1)
2015. márc. 3. 22:47
jaaaj azért egy oltás nem vmi nagy was ist das :D
5. Salzburg1 (válaszként erre: 3. - Rétiszéna)
2015. márc. 3. 22:45
Ő nem alapból oltás ellenes,csak itt kell fizetnie érte+azért kellemetlen az oltás+máshol olcsóbb is lenne tanfolyamon...miért fizetne kellemetlen érzésért,ha meglehet anélkül is?Ráadásul az oltásnak azért lehetnek mellékhatásai is...
2015. márc. 3. 22:43
Hepa ellen oltassa csak be magát.
2015. márc. 3. 22:42

Hát vannak olyanok, akik kifejezetten oltás ellenesek, és bizonygatják, hogy káros meg stb. Szerintem hülyeség, kaptam már néhány védőoltást életemben és még mindig itt vagyok..

Amúgy is gyerekekre lenne veszélyes sztem, ha van vmi rossz hatása.

2015. márc. 3. 22:38
Mik a véleményetek?
2015. márc. 3. 22:37
Baránőm egészségügyi továbbképzésre szeretne menni,viszont a tanfolyam arra kötelezi,hogy csak akkor vehet részt a tanfolyamon,ha be van adva neki az oltás.Máshol olcsóbb lenne a tanfolyam és nem is kötelezik erre,és a barátnőm nagyon ódzkódik is az oltásól,és fizetni is kell érte,viszont ennél a tanfolyamot nagy szaktekintély tarja...mi a véleményeek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook