Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két éves kisfiam hiszti közben a saját szemét nyomkodja, másnál is volt hasonló probléma? Hogyan kezeljem? fórum

Két éves kisfiam hiszti közben a saját szemét nyomkodja, másnál is volt hasonló probléma? Hogyan kezeljem? (tudásbázis kérdés)


11. Premantura (válaszként erre: 5. - Horakulum)
2015. márc. 4. 09:59

Ezt ki fogom probalni :)

Koszi

2015. márc. 4. 09:37

Koszonom a valaszokat.


Ha valami nem tetszik neki (pl ma nem akart menni setalni, oltozkodni) , akkor elkezdi nyomkodni a szemét. Kozben persze nevet is néha, maskor duhosen sir.

Sajnos nagyon nehez ezt tetlenul nezni, ha lefogom a kezét, akkor csak azért is csinalja. :(

2015. márc. 3. 15:00
Ha megérti a meséket, akkor van egy olyan mesekönyv, aminek az a címe, hogy Hisztimesék. Nálunk nagyon bejött. :)
2015. márc. 3. 14:59
Több helyen olvastam, hogy kétféle hiszti van. Ha azért csinálja, hogy irányítson, elérjen valamit, akkor nem szoktam vele foglalkozni. Nagyon tetszik horakulum ötlete. De ha magából kikelve ordít, nem lehet vele hiszti közben kommunikálni, akkor ott valami erősebb érzelmi dolog van a háttérben és mielőbbi megnyugtatásra szorul a kicsi. Ilyen lehet a félelem, érzelmi bizonytalanság, éhség, fáradtság. Nálunk elég nyugodt a családi légkör, főleg az első, irányítós hiszti szokott előfordulni, szerencsére az sem gyakran. De ha lenyugszik, meg szoktam vele beszélni, hogy ez nem szép dolog és szépen is lehet kérni, nem kell egyből hisztizni.
2015. márc. 3. 14:46
Az én másfél évesem a haját tépi (tépte) hisztizéskor, de mióta nem veszek erről tudomást (azelőtt mindig mondtam, hogy ne tépje), azóta szinte teljesen leszokott róla.
6. 31bc25d879 (válaszként erre: 5. - Horakulum)
2015. márc. 3. 14:43
Ez nem rossz ötlet:)
2015. márc. 3. 14:39

Azt mondják, a fiúk hisztisebbek tudnak lenni, mint a lányok...


Nos, ilyet még nem hallottam. Ha végigondolom, én mit tennék. Azt mondják, ha a hisztiző kisgyermek veszélyes önmagára, vagy a környezetére, akkor nem szabad egyedül hagyni, ott kell vele maradni. Ha szükséges, akkor le kell fogni, azaz a karjait körülölelve erősen tartani, amíg le nem csillapodik. Ha ez az ölelős módszer nem jön be, mert még ingerültebb lesz tőle, akkor nem szabad ölelni.


Hogy én mit tennék? Az tuti, hogy a hiszti, figyelemfelhívás. Ergo, ha nem éri el vele, amit akar, akkor rájön, hogy hatástalan lesz.


Ki lehet próbálni, hogy ha többet vagyotk körülötte, mondani, hogy "Nem láttátok a Petikét merre van?" miközben ugye ő dobálja magát...vagy nyomkodja a szemét és közben fennhagnon sír..szóval, mintha láthatatlanná válna a hiszti miatt, ezt eljátszani, hogy őt nem látjátok. átnézni fölötte, rajta, mintha ott sem lenne, és egyszer csak erre lesz majd figyelme.s és amikor megint "jól" kezd viselkedni, akkor jé, na itt van a mi kisfiúnk...Érted mit hablatyolok itt össze? :)

2015. márc. 3. 14:38
A lányom ebben a korban másokat harapott, az unokám is, csak ő még saját magát is. Abba fogja hagyni, életkori sajátosság. Minden gyereknek van valami ilyesmi megnyilvánulása:)
2015. márc. 3. 14:26
Egy pohár hideg víz csodákra képes :D szerintem amikor ezt csinalja hagyd ott. Akkor észreveszi higy nem hatásos a mutatvany es abbahagyja. Kinyomni nem fogja a sajat szemet, a fajdalomkuszob megállítja.
2015. márc. 3. 14:14

Jól hangzik :/

Gondolom ha fáj neki majd abbahagyja. Remélhetőleg ki csak nem fogja nyomni.

Amúgy szólj rá.

2015. márc. 3. 14:09
Két éves kisfiam hiszti közben a saját szemét nyomkodja, másnál is volt hasonló probléma? Hogyan kezeljem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook