Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha valaki régóta nem fogyaszt gyorsan felszívódó ételeket, akkor egy terheléses vércukor vizsgálatnál rosszul lesz? fórum

Ha valaki régóta nem fogyaszt gyorsan felszívódó ételeket, akkor egy terheléses vércukor vizsgálatnál rosszul lesz? (tudásbázis kérdés)


2015. márc. 3. 14:29
Amikor rossz volt az eredményem, én is többször majdnem hánytam, ha már régóta odafigyelsz (hónapok, nem évek!!!) az étkezésre, fel sem fogod venni, hidd el, két terhességem alatt sem volt gond, és jó is lett az eredmény. És utána mindenképpen egyél egy tk kenyeres szendvicset!
21. Ayrana
2015. márc. 3. 12:49
Én Ir-es vagyok, olyan 150 percnél nagyon leesett a cukrom,attól lettem rosszul. Szóval szerintem vigyél ennivalót és ha megvolt a 120perces vérvétel,akkor egyél valamit.
20. erolin88 (válaszként erre: 19. - Jujujo)
2015. márc. 3. 12:46
Oh, akkor már értem miért az odafigyelés a kajára. Sajna ez ilyen. Nálunk is van cukorbeteg, de mondjuk nekem világ életemben voltak IR tüneteim...
19. jujujo (válaszként erre: 18. - Erolin88)
2015. márc. 3. 12:44
Családban előforduló cukorbeteg miatt szeretnék megnyugodni (vagy még időben megtudni, ha valami készülődik), szóval igen.
2015. márc. 3. 12:41
És csak IR irányába vizsgálódsz?
2015. márc. 3. 12:40
Nekem sem volt indokolt.megcsinaltattam es rossz lett.es rosszul voltam mindig....
16. erolin88 (válaszként erre: 14. - Jujujo)
2015. márc. 3. 12:39
:)
15. erolin88 (válaszként erre: 11. - Jujujo)
2015. márc. 3. 12:39
Nekem mostmár kezelt az IR- em és nem szenvedek.
14. jujujo (válaszként erre: 13. - Erolin88)
2015. márc. 3. 12:39
Endokrinológus (ismerős).
13. erolin88 (válaszként erre: 12. - Jujujo)
2015. márc. 3. 12:38
Az utóbbi időben sajna én is inkább magánba járok, az sztk borzalom. És ki fogja kiértékelni a leleteidet?
12. jujujo (válaszként erre: 10. - Erolin88)
2015. márc. 3. 12:34
Egy magánklinikán kértem időpontot, és tetszik, hogy inzulint is néznek kérésre (+ költség fejében).
11. jujujo (válaszként erre: 6. - Zzsuga)
2015. márc. 3. 12:33
Ez is furcsa, mert unokahúgom nagyon megszenvedte a vizsgálatot, nagyon kellett erőlködnie, hogy ne hányja ki, aztán rosszul volt órákig a befejezést követően. Az eredményei pedig tökéletesek lettek. :S
10. erolin88 (válaszként erre: 8. - Jujujo)
2015. márc. 3. 12:33
Kezdődő hipochondria :D mintha csak magamat olvasnám. Hol csináltatod?
9. jujujo (válaszként erre: 7. - Macskossz)
2015. márc. 3. 12:31

Az csak vércukrot néz, de az inzulint is vizsgálva kicsit komolyabb összképet kap az ember.

És attól, hogy nincs tünet, kihathatott a régi étkezésem az állapotomra, ami akár még évekig nem fog átfordulni tünetekbe, de már vizsgálat eredménye utalhat rá.

Konkrétan azért szántam rá magam, mert egy aktív sportoló, és egészségesen táplálkozó barátnőmnél derült ki inzulinrezisztencia.

8. jujujo (válaszként erre: 4. - Erolin88)
2015. márc. 3. 12:29
Mert szeretném tudni, és mert az ismerősök között is sokaknál derült ki kezdőd anyagcserezavar is. Egyfajta megnyugtatás számomra.
2015. márc. 3. 12:28
HA nincs tüneted, akkor felesleges ezzel terhelned a szervezetedet, pláne ha egyébként is egészségesen tápláozol. Ha meg kíváncsi vagy, miért nem méreted meg ujjbegy,ből evés után? Azzal is képet kapsz róla és nem terheled meg magad feleslegesen.
6. zzsuga (válaszként erre: 1. - Jujujo)
2015. márc. 3. 12:26
Nem, általában azok vannak rosszul akik amúgy sok gyors kaját ettek, vagy rossz a cukruk, mint pl Én. Olyan szarul voltam, hogy csak na. Te aki rendes kaját eszel én nem gondolnám hogy szarul leszel. Miért is csináltatod meg? Ha nincs egyéb problémád akko ez teljesen felesleges mert egy időre nagyon megterheli a szervezetedet!!!
2015. márc. 3. 12:08
Az utolsó szúrás után feltétlenül egyél lassút, és akár egész nap ehetsz azt. Kitartás :)
2015. márc. 3. 12:05

Szokszor volt már terhelésem. Amióta tartom a ch diétát, azóta sokkal kevésbé viselem rosszul. Az elsőnél borzalmasan rosszul voltam egész nap, de mióta szedem a metet és diétázok nem visel meg.


Ha nincs semmi tüneted miért csináltatsz terhelést?

2015. márc. 3. 12:02

Önként akarom megcsináltatni, nincs semmi gyanús jel, soki se javasolta, de kíváncsi vagyok.

Viszont régóta nem fogyasztok magas glikémiás ételeket, cukrot pláne nem...nemhogy szőlőcukrot, amiből éhgyomorra kéne meginnom 75 g-ot, ami a napi ch-mennyiségem majd fele. :S

Fogalmam sincs, hogy fogja tolerálni ezt az adag, iszonyat gyorsan felszívódó ch-t a szervezet.


Van itt olyan, aki hasonló "körülmények" között csináltatott ilyen vizsgálatot?

2015. márc. 3. 12:00
nem
2015. márc. 3. 12:00
Ha valaki régóta nem fogyaszt gyorsan felszívódó ételeket, akkor egy terheléses vércukor vizsgálatnál rosszul lesz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook