Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Placenta praevia marginalis fórum

Placenta praevia marginalis (beszélgetős fórum)


2015. júl. 28. 08:36
Sziasztok! Én indítottam ezt a fórumot annak idején, azóta megszületett Zöldbab! Már írtam korábban, hogy a lepény vissza húzódott, így azzal nem volt gond a későbbiekben. Leírtam a szüléstörténetünket, ha esetleg érdekel valakit... [link]
2015. ápr. 3. 21:09
Sziasztok! 21. hétben vagyok és a mai UH-n derült ki, hogy teljesen fedi a méhszájat a lepényke. A méhnyakam már az elejétől 2000-es. Első babánkat várjuk. A doki konkrétan nem tiltott semmitől, csak vegyem lightosabbra a dolgokat. Látom azért van akinek feljebb mozdult közben. Engem sajnos nem biztatott ezzel, szerinte már így marad. :(
2015. márc. 29. 13:10
Sziasztok! Gondoltam szólok, hogy nálam hála istennek elhúzódott a lepény, tökéletesen a helyén van, elülső falon tapad, és eltávolodott a méhszájtól! További problémamentes, vidám baba várást kívánok Minden Kismaminak! :-D
2015. márc. 11. 14:31

Elliana, hát akkor kitartást és jobbulást, nem volt akkor eddig könnyű terhességed. Minden jót kívánok Nektek! És írj nyugodtan, hogy hogy vagytok... :-)

Timmy, akkor Neked sem volt egyszerű eddig, remélem, azért Nálad is rendeződnek a dolgok.

Jniki, Üdv köztünk! Remélem, Nálad nem lesz sok baj, és problémamentesebb lesz a terhességed.

Az enyém egyébként tökéletes, semmi bajom nincs, soha nem véreztem, és egyáltalán szinte semmi panaszom nincs. Na jó, némi émelygés az elején, fáradékonyság, derék és hát fájás, de tényleg semmi vérzés, semmi komoly fájdalom, vagy oda nem illő gond... Én határozottan élvezem a terhességemet!!! :-) Két hét múlva megyek vissza kontrollra a doki bácsihoz, hátha mondd valami biztatót.

2015. márc. 11. 13:53

Helló Lányok!


Ne túl nagy a forgalom erre, de csatlskoznék!

16 hetes vagyok és nekem is mélyen tapadó lepényem van!Eddig nem ilyedtem meg ennyire mint 1 hete.volt eddihóg is kevesebb nagyon világos barnás váladék, de az utolsó kicsit több és sötétebb színű!

Az orvosom nem festette le annyira vészesen a helyzetet, figyelmeztetett, hogy bármikor lehet vérzés és pihenni sokat, de egy másik doki nagyon rámilyesztett és most nagyon félek!Remélem alakúl valamit a helyzet4

Nektek mennyi idő alatt ment feljebb?

2015. márc. 3. 18:02

Nekem karácsony előtt volt alig 2 cm-re a méhszájtól. De én már túl vagyok 10 vérzésen 3 bélgyulladáson.. jelenleg toxémia hipertónia van terítéken, szerencsére fehérje és vízmegtartás nélkül.

Kitartást lányok ,sok sok pihenést.

Mi már 32+5 hétnél tartunk.

2015. márc. 3. 17:41

igen van rá esély , hogy változzon a helyzet! Vigyázni kell nagyon amugy, nem szabad emelni nehezet s akkor nem lehet gond!


én most 26 hetes kismama vagyok, s a 14. héten derült ki hogy teljes méhszájat fedi a m.lepény, akkor valószinű valamivel megerőltettem magam s az miatt volt vérzésem!

erre kell vigyázni hogy vérzés ne legyen!

Nekem sajnos még mindig változatlan a helyzet, ugyanugy teljesen fedi, igy nekem is szinte biztos már a császár!

Probálok vele barátkozni, bár megmondom öszintén nagyon félek!

de főként az miatt hogy nekem ez már a harmadik terhesség, s tartok az utána lévő felépüléstől 2 másik gyerek mellett( nálok nem volt ilyen gond, ők nem voltak császárosak)

De nagyon reménykedek még mindig hogy minden helyreáll!


szoritok neked is, hátha van esélyed, főleg ha nem fedi teljesen, talán nagyobb esély van hogy felhuzodjon az esetedben!

Kitartás és vigyázz magatokra!

2015. márc. 3. 17:22
Köszönöm a választ! Igen, ezt a doki is mondta, hogy még változhat, húzódhat, úgyhogy mindig figyelni fogjuk. Viszont anyukámnak és tesómnak is ez volt, mindketten császárral szültek. Tesóm ugyan ennél a doktornál szült, ő a 30. hét környékén volt nála először, és már akkor 70%-ra mondták a császárt, nekem ezek miatt ajánlották, hogy minél hamarabb keressek orvost, mert ebben van valamennyi genetikai hajlam is...
2. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - Talpraállok)
2015. márc. 3. 09:50
Meg van esely ra hogy elhuzodik a mehszajtol a lepeny ahogy a méh elkezd igazan noni a harmadik trimeszterben. Csinalnak meg uh-ot kesobb hogy figyeljek mi történik vele. Szerintem ezen meg ne izgulj egyenlore, mert rengeteg idod van es nagyon keves nonek van placenta praeviaja a szules idejere.
2015. márc. 3. 07:43
Sziasztok! 21 hetes kismama vagyok. Minden rendben velünk, viszont a fogadott orvosunk, aki tényleg foglalkozott velünk az első vizsgálatkor, megállapította, hogy a lepény mélyen tapad, és a hátulsó falon eléri a belső méhszájat. Első babámat várom, és szeretnék normál módon szülni, de ha nincs más lehetőség - bár tartok tőle kicsit - de akkor császár... Volt már valakinek hasonló???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook