Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ruha visszacserélésével kapcsolatban lenne egy kérdésem... fórum

Ruha visszacserélésével kapcsolatban lenne egy kérdésem... (beszélgetős fórum)

20. moonlight13 (válaszként erre: 17. - A6f6bb6c75)
2015. márc. 9. 21:13
szuper!
2015. márc. 9. 20:26
Hát ez igazán semmiség. Hát még én , hogy örülök! :D
18. fincsi5 (válaszként erre: 17. - A6f6bb6c75)
2015. márc. 9. 15:57
Rendes vagy, hogy beszámoltál. Örülök hogy jól sikerült. :))
2015. márc. 9. 13:26

Na elmesélem a végkifejletet.

Mivel ugye észrevettem, hogy a két kabát mérete sem ugyanaz, így pofátlanságnak éreztem volna a másik blokkal visszavinni. Így moonlight javaslatát követve bepróbálkoztam blokk nélkül. Természetesen nagyon udvariasan és alázatosan közelítettem meg a helyzetet -ahogy azt illik. A vevőszolgálatosok nagyon rendesek és segítőkészek voltak mindkét helyen. Ugyanis, amikor még a másik blokkos verzió élt a fejemben kivágtam a kabátból az oldalában lévő címkét, amin különböző kódok vannak; így sajnos nem tudták azonosítani a kabátot az avasi tescoban és ár nélkül nem tehettek semmit. Ekkor eszembe jutott, hogy szerencsére a szobámban lévő kukámban landolt a címke, így nagy valószínűséggel még meg is lesz. Mondta is a hölgy, hogy ebben az esetben tudnak hozzá árat nézni, de inkább a nagy tescoban próbálkozzam, mivel ugye eredetileg is ott vettem a kabátot. Egy jó kis kukázás után szerencsésen megtaláltam a címkéket és mentem vele a nagy tescoba. Itt is nagyon rendesek voltak. A hölgy előre felkészített, hogy csak annyiért tudja visszavenni, amennyit a gép jelenleg kihoz rá, mivel nem tudom megmondani a vásárlás pontos dátumát. Szerencsére 4750 Ft-ra hozta a rendszer a kabátot, amit készpénzben visszakaptam. Írtunk egy jegyzőkönyvet, amiből mindenkinek lett egy példánya és ennyi volt az egész. A kabátot ugyan 5500 Ft-ért vettük, de így is baromi szerencsés voltam. Egyébként ha a vásárlás napját tudtam volna, akkor visszakaphattam volna ezt az összeget is. Szóval újra csak egy tökéletesen elégedett vásárlót tudhat magáénak a tesco. :)

Az avasi tescoban pedig -ahova először mentem- szóltak valamiféle vezetőnek, hogy árat nézzen a kabáthoz (blokk és címke nélkül), de ott nem is volt ebből a fajtából, így nem tudtak hozzá árat keríteni. Megkockáztatom, hogyha lett volna akkor így címke, blokk és minden nélkül is lehetséges, hogy visszavették volna. Szóval jó, hogy nem égettem magam. :D

16. moonlight13 (válaszként erre: 15. - A6f6bb6c75)
2015. márc. 3. 08:17
Próbáld meg azt mondani, hogy Karácsonyra kaptad ajándékba, és azért nincs blokkod.
15. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 14. - Moonlight13)
2015. márc. 2. 21:45

Nem tudom, ezért is kérdeztem. Nem találtam olyan dolgot a kabáton, ami alapján egyértelműen beazonosítható lenne, hogy ez-ez. A külsején kívül persze. Csak ahogy belegondoltam, hogy eddig akárhányszor vittem vissza vmit igazából ezzel soha nem is foglalkoztak. Blokk-ruha... kész. Meg én is dolgoztam ilyen multinál, és nagyon jól tudom, hogy ezek a dolgok legtöbbször csak az adott dolgozó "jófejségén" múlnak.

Mert gondoltam arra is, hogy blokk nélkül visszaviszem, mert ugye F&F, nyilván csak ott vehettem, de nem hinném, hogy ez meghatná őket, vagy annyira érdekelné, hogy mondjuk szóljon vkinek, hogy "ja, jó figyi méltányosságból..."

14. moonlight13 (válaszként erre: 2. - A6f6bb6c75)
2015. márc. 2. 21:31
Ezt most komolyan gondolod, hogy nem tudják, hogy melyik kabátnak mennyi volt az ára? Az, hogy egy másik ugyanolyan boltba viszed vissza, még lehet, hogy elfogadható, mert egy cég, de egy másik típusú kabátot másik árral, másik blokkal...
13. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 7. - 9c57fd10dc)
2015. márc. 2. 21:25

Tényleg 42-es a kabát...

Ennyi ésszel szabadlábon vagyok :D

Egyébként már többször vittem vissza cuccot a tescoban, persze nem pont így... de mindig visszaadták az árát is, pedig erre nem is kötelesek, meg hát nyilván nem is vártam volna el. Gondolom azért attól is függ, milyen napja van éppen a vevőszolgálatosnak. :)

2015. márc. 2. 21:23

Köszönöm szépen mindenkinek, majd szerdán jelentkezem mit sikerült alkotnom, vagy mit nem. :D

Néztem, de én sajnos nem tudom megvarrni, mert elég sokat kellene bontani hozzá, az meg számomra elég kockázatos sajnos. Meg nem csak simán lebomlott, hanem így szétfoszlott ott az anyag vagy mi a szösz.

2015. márc. 2. 19:14

Vidd vissza a miskolciba,a penztarnal vedd elo a blokkot a penztarcadbol es ne elore. Aztan ha mondjak h nem jo a blokk akkor elnezest kersz es megmondod h akkor biztos ossze tevesztetted.

Aztan ha nem sul,akkor vidd el szabohoz es varrasd meg.:) ha te nem tudod..!

10. 408020f45e (válaszként erre: 6. - A6f6bb6c75)
2015. márc. 2. 18:58

Nem a VTSZ (vámtarifaszám)? Ugyanis az alapján teljesen egyértelmű lesz, hogy milyen fazonú kabátról van szó. Az teljesen mindegy lenne, hogy az ország melyik T. hiperében vetted. Pont úgy, ahogy mi a szegedi Media Markt-ban vásárolt cuccot a szolnokiba vittük vissza, nincs gond. De a blokknak meg kell lennie. (sőt van ahol az eredeti csomagoláshoz is ragaszkodnak) Mondjuk kabátnál ilyen nincs, de a VTSZ esetleg lebuktathat.

Azt mondod, hogy a varrás mentén szakadt ki. Hát azt nem tudod te megvarrni? Ha kifordítod a kabátod, akkor valamelyik ujjában a belső bélésnél kibontva el tudsz jutni oda, ahol felfeslett és simán meg tudod varrni, nem kell magadat égetni, ha mégsem fogadják el a blokkot.

9. fincsi5 (válaszként erre: 6. - A6f6bb6c75)
2015. márc. 2. 18:51

Nem biztos, mert én így jártam: A CCC , város szélén lévő üzletében vettem 1 pár cipőt.

Otthon már mikor járkáltam benne, nem volt kényelmes, de a másik üzletük közel van hozzánk.Elmentem elmondtam, mi a gondom és megkérdeztem: ki kell-e mennem a másik üzletbe, vagy itt becserélhetnénk-e 1 számmal nagyobbra?

És becserélték ott. :)

8. kattyus (válaszként erre: 3. - 5674644b5d)
2015. márc. 2. 18:46
Szerintem ez egy nagyon jó megoldás:)
7. 9c57fd10dc (válaszként erre: 6. - A6f6bb6c75)
2015. márc. 2. 18:45
A 42-es gondolom a mérete, a 02-es talán az évszak megjelölése. De ma már blokk ellenében melyik bolt vállal több hónapos garanciát? Sztem az f&f nem ez a kategória, de ha meglenne a blokk en is megprobalnam visszavinni.
6. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 5. - Fincsi5)
2015. márc. 2. 18:32

Ugyanaz a tesco hipermarket, csak aminek megvan a blokkja azt még Veszprémben vettem, viszont miskolci vagyok, így Miskolcra szeretném visszavinni. A blokkon csak annyi szerepel, hogy: FF NOI KABAT 02 42 (?) nem tudom ez jelent-e vmit, de egyik kabáton sem találtam semmi olyasmit, ami alapján (számomra) ez a szám beazonosítható lenne.

Az eddigieket is köszönöm. :)

Igen én is gondotlam, hogy a "hoppás" a legegyszerűbb megoldás...:D

5. fincsi5 (válaszként erre: 2. - A6f6bb6c75)
2015. márc. 2. 18:27

A blokkon nincs a boltnak valamije ?

Vagy ugyanaz a márkabolt, csak másik üzletük?

2015. márc. 2. 18:22
Nem fogják visszavenni! Nem hülyék.. simán észreveszik...
2015. márc. 2. 18:14
Ha lebuksz akkor max ennyit mondasz: hoppá, rossz blokkot hoztam magammal. Ennyi.
2015. márc. 2. 18:09

Vettem egy F&F kabátot 5000 Ft-ért kb. 2 hónapja, ami a varrásmentén elszakadt. Nincs meg a blokkja, viszont van egy másik F&F-es kabátról blokkom, ami 7900 Ft volt, csak azt 3 hónapja vettem. Na jobb híján ezzel a blokkal szeretném visszavinni a kabátot. Szerintetek visszaellenőrizhető valahogy, hogy melyik blokkhoz pontosan melyik ruhadarab tartozik? Megoldható ez így?

Ja és a drágább kabátot (aminek a blokkját szándékozom felhasználni) nem abban az áruházban vettem, ahova visszavinném. Hú, na remélem érthető... :D

2015. márc. 2. 18:06
Ruha visszacserélésével kapcsolatban lenne egy kérdésem...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook