Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hová forduljak először, ha Németországban művészként szeretnék adózni? fórum

Hová forduljak először, ha Németországban művészként szeretnék adózni? (tudásbázis kérdés)

12. panna anyuja (válaszként erre: 11. - Tavasz007)
2015. márc. 3. 22:12
Igen. Március 19 től megyek is, már be vagyok jelentkezve egyre. Ettől várom most az előre haladást nagyon.
11. tavasz007 (válaszként erre: 9. - Panna anyuja)
2015. márc. 3. 10:48
vannak tok jo integracios kurzusok nyelvtanulasra
2015. márc. 3. 09:36
Mikor valaki idegen országba megy jó ha van aki elmondja, hogy mi a menete a munkavállalásnak. Valami ilyen útmutatásra lenne szükségem, csak más ügyben.
2015. márc. 3. 09:34
Apum is már itt él, nagyon jól beszél németül de ha szóba jön a téma, akkor keresi a kifogásokat. Nem szereti a hivatalos ügyeket, ezért kell a kezembe vennem a dolgokat. Ez nem is baj, csak jó lenne valakivel beszélni aki tudja már pontosabban akkor mit és hogyan kell elintézni, mert már csinálta. Ötleteim vannak hogy merre induljak, de tudjátok hogy van ez. Az ember fut pár kört feleslegesen ha rossz helyen kezdi. Nehezített pályán idegen nyelven. :)
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Panna anyuja)
2015. márc. 2. 21:57
Nincs ismerősöd, aki ott él és jól beszéli a nyelvet? ..lehet buta kérdés, mert, ha lenne, már megkérted volna.
7. panna anyuja (válaszként erre: 5. - 5674644b5d)
2015. márc. 2. 21:57

Igen.....Szóval könyvelő. Találtam itt Magyar könyvelőt, csak hogy 80 Euró egy találkozás vele. Hát akkor azzal kezdek valószínűleg.


Na igen. A párom szerint ez túl rizikós. megértem, de nem értek vele egyet.

6. panna anyuja (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2015. márc. 2. 21:54
Igen,ezek nekem is eszembe jutottak. Csak azt a 4 hónapot még kivárom amíg iskolában leszek. Igyekszem intenzíven tanulni, mert nagyobbak lesznek az esélyeim. Sajnos egyenlőre egy választékosabban megfogalmazott válasz németül zavarba tud hozni, mert nem értem. :) Hiába is kérdezek.
2015. márc. 2. 17:47
"A Férjem aki jobban tud németül mint én, nem hajlandó segíteni." - remek... én egyébként könyvelőhöz fordulnék első sorban, ő ismeri a szabályokat és igazít el ügyvédhez ha szükséges.
2015. márc. 2. 17:19

Nem tudom, csak én ezeket keresném meg: Ottani munkanélküli hivatalt, munkaügyi központot,egy galériát, hogy tudnának-e segíteni, hogyan lehet értékesíteni hivatalosan a képeidet.


Sok sikert!

2015. márc. 2. 17:09
Hová, hová, hát a hoxához :D
2015. márc. 2. 17:00

Németországban élek 3 éve. Dolgoztam 2 évet, majd szültem és itthon maradtam a kicsivel egy évig. Most múlt 11 hónapos.Vissza kell mennem dolgozni, de e helyett egyenlőre német nyelviskolába megyek a munkanélküli segítségével. Mert eddig szobalányként dolgoztam, de jobb munkát szeretnék. Sajnos egyenlőre a nyelv nem megy annyira. Elvisze a gyerekeket orvoshoz ha kell, de hivatalos ügyintézés nem megy. Talán aziskola után menni fog. Egyenlőre azonban jó lenne ha valaki megosztaná velem a tapasztalatait. Valaki aki esetleg mint művész dolgozik Németországban. Milyen lehetőségek vannak az adózással kapcsolatban. Kell e vállalkozni, vagy nem.


Festek képeket és meg is veszik. Szeretnék számlaképes lenni. Illetve most hogy jön a húsvét, karcolással díszített tojásokat is adok el a DaWanda-n.


Ügyvédhez vagy könyvelőhöz forduljak? Melyik tudna segíteni? Vagy esetleg egészen máshová kell menni ez ügyben?


Otthon sem intéztem soha ilyen dolgokat el egyedül. A Férjem aki jobban tud németül mint én, nem hajlandó segíteni. Egyedül kellene elgazodnom. Szóval jó lenne valaki aki már végig ment ezen.


Köszönöm a segítséget.


Trolloknak nem válaszolok.

2015. márc. 2. 16:42
Hová forduljak először, ha németországban művészként szeretnék adózni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook