Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hetek óta tartó erős fejfájás fórum

Hetek óta tartó erős fejfájás (beszélgetős fórum)


1 2
56. syria (válaszként erre: 55. - Moonlight13)
2015. márc. 3. 22:00
De hát azt a legegyszerűbb ellenőrizni! Igazán elfogadható áron lehet jó vérnyomásmérőt venni.
55. moonlight13 (válaszként erre: 54. - Syria)
2015. márc. 2. 21:18
Mondjuk ha azt a pár alap vizsgálatot megcsinálják, már sokkal többet lehet tudni. Lehet, hogy a vérnyomása miatt van.
54. syria (válaszként erre: 46. - Mokus84)
2015. márc. 2. 20:59

Márpedig valahogy meg kell oldanod a saját érdekedben.


A fájdalomcsillapítós hasonlattal pusztán azt akartam érzékeltetni, hogy nem a tünetet kell orvosolni, hanem a kiváltó okot megtalálni.


Nem lehet, hogy a stressz hozza ki a fájdalmaidat? (Nem lesz egyszerű kivizsgáltatnod, hacsak valamelyik orvos nem trafál telibe.)

53. moonlight13 (válaszként erre: 52. - Mokus84)
2015. márc. 1. 19:49

Nekem az a tapasztalatom, hogy ha "normális" az ember külseje, simán segítenek az emberek. Én is láttam már korán reggel ájult fiatalt az út szélén, és csak azért nem álltam meg segíteni, mert már álltak mellette ketten is, és hívták a mentőt.

Volt olyan eset is, hogy a fiamék hajnalban egy szórakozóhelyről jöttek haza, és egy másik fiatal feküdt az út szélén, ráadásul külföldi volt a srác. Németül kommunikáltak valami keveset vele, és hívták a mentőt. Mindvégig mellette maradtak. Gyerekem szerint, ha nem arra járnak akkor, reggelre megfagyott volna a srác a földön fekve.

52. mokus84 (válaszként erre: 51. - BESTia ☺)
2015. márc. 1. 18:16

Én is arra gondoltam a busz előtt, hogy ha elájulok, vajon ki fog segíteni? Hiszen voltak a megállóban vagy tizenöten. Meg hová kerülök? Kórházba? Vajon elérnek mindenkit, akit kell (szülőket, páromat, rokonokat). Lepörgött előttem az egész. Szerencsére valami csoda folytán a legrosszabb pillanatban magamhoz tértem :)

Köszönöm a jókívánságot! :)

51. BESTia ☺ (válaszként erre: 50. - Mokus84)
2015. márc. 1. 18:10

Durva nagyon... De inkább ilyen legyen, mint az, hogy senki nem megy segíteni, mert a "tünetek" alapján a járókelők azt gondolták, hogy részeg az illető. :S

Ráadásul az a történet vége, hogy ha akkor nem operálják meg, akkor már nem élne, mert olyan betegsége volt.

Csak azok pletykálkodnak, akiknek unalmas a saját életük. ;)

Neked jobbulást kívánok és hogy hamar derüljön ki, mi ez.

50. mokus84 (válaszként erre: 49. - BESTia ☺)
2015. márc. 1. 18:02

Úristen, ez azért durva! :S

Így jártam a bőrgyógyászattal is, hogy 3 hónap múlva kaptam időpontot. Még jó, hogy nem volt semmi bajom.

Egy közeli ismerősöm pedig 4 hónappal később mehetett volna CT-re. Még jó, hogy volt "protekció" a kórházban, és egy héten belül megvolt a vizsgálat, mert súlyos betegség volt a háttérben...

Lehet, hogy tényleg tojni kéne a pletykákra, és úgy felfogni, hogy ha menni kell, hát menni kell.

49. BESTia ☺ (válaszként erre: 46. - Mokus84)
2015. márc. 1. 17:57

A pletykát le kell tojni, vagy mondja büszkén, hogy igen :)), hiszen azért pletykálkodnak egyből erről, mert irigykednek valószínűleg.


Talán itt olvastam a Hoxán, talán máshol; kért időpontot rendelésre, de csak pár hónap múlva kapott... Bement egy zsúfolt helyre, látványosan összeesett. Kihívták a mentőt és egyből megműtötték, olyan baja volt.

48. BESTia ☺ (válaszként erre: 44. - Moonlight13)
2015. márc. 1. 17:53
Értem mit szerettél volna mondani.
47. mokus84 (válaszként erre: 45. - Syria)
2015. márc. 1. 17:47
Ráadásul 31 éves nő vagyok. Amikor kolléganőm szabadnapot vett ki, hogy orvoshoz menjen, már egyből ment a pletyka, hogy biztos terhes...
46. mokus84 (válaszként erre: 45. - Syria)
2015. márc. 1. 17:45
Igen, sajnos a mai világban luxus szabadnapot kivenni. Főleg az első hónapban, próbaidő alatt. A fájdalomcsillapítós hasonlatot kicsit túlzásnak tartom, mert ahogy írtam is, nagyon, de nagyon ritkán nyúlok gyógyszerhez (konkrétan az elmúlt 3 hétben összesen 3 db fájdalomcsillapítót vettem be). Sajnos tényleg nem tudom, hogy az orvost hogyan oldjam meg, mert amikor rendelnek, én dolgozom. A háziorvoshoz még el is tudok menni, ha délutános, és ha elém jön a párom kocsival (mert éppen úgy dolgozik), de ha elküld bármilyen szakrendelésre, azt nem tudom megoldani.
45. syria (válaszként erre: 41. - Mokus84)
2015. márc. 1. 15:09

Megértem a munkahelyed miatti aggódásodat. Én több mint 20 éve vagyok ugyanott, de nem megyek betegállományba, max. szabadságot kérek. (Nyomós ok kell, hogy megtagadják.)


Viszont amit csinálsz, az egyenértékű azzal, mint amikor valakinek kavics megy a cipőjébe, és nem a kavicsot veszi ki, hanem fájdalomcsillapítóhoz nyúl.

44. moonlight13 (válaszként erre: 43. - BESTia ☺)
2015. febr. 28. 21:37
Az ember amikor először belekerül egy ilyenbe, nem tudja, hogy mitől lehet. Elkezdi a fájdalomcsillapítóval, gondolván, hogy elmúlik, aztán rájön, hogy orvoshoz kell mennie. Én is így voltam vele.
43. BESTia ☺ (válaszként erre: 42. - Moonlight13)
2015. febr. 28. 20:46
Eddigi hozzaszolasai alapján nem azért szedi a fájdalomcsillapítót, hogy az okot megszüntesse.
42. moonlight13 (válaszként erre: 41. - Mokus84)
2015. febr. 28. 20:26
A fájdalomcsillapító csak arra jó, hogy elfedje a bajod, de az okot nem szünteti meg. Legalább egy vérnyomásmérőt szerezz, bár ha elmész orvoshoz, ott biztos az lesz az első, hogy megmérik.
41. mokus84 (válaszként erre: 40. - Moonlight13)
2015. febr. 28. 20:22

Én nem olyan vagyok :)

Viszont eddig tartott a gyógyszer hatása... Ahogy letettem a fejem a párnára, megint elkezdett fájni. Holnap megpróbálok valami ügyeletfélét keresni, mert nemrég kezdtem új munkahelyen, és nem szeretnék máris szabadnapot kivenni.

40. moonlight13 (válaszként erre: 39. - Mokus84)
2015. febr. 28. 20:17

Az jó, amikor valaki megfogadja a tanácsot, amit kap.

Van aki csak kérdezget, és bármit tanácsolunk, semmit nem fogad meg belőle.

2015. febr. 28. 20:01
Köszönöm mindenkinek, nagyon rendesek vagytok, hogy ilyen gyorsan elláttatok tanácsokkal! Le a kalappal :)
38. moonlight13 (válaszként erre: 36. - Mokus84)
2015. febr. 28. 19:59

egy hétig mérd minden nap, naponta háromszor, reggel, délben, este.

A listádat vidd az orvoshoz!

37. mokus84 (válaszként erre: 35. - Moonlight13)
2015. febr. 28. 19:57
Ok, köszönöm!
36. mokus84 (válaszként erre: 31. - Moonlight13)
2015. febr. 28. 19:57
Vérnyomás ugrálásra gyanakszom én is. Apukámnak magas, és amikor mondtam neki a fejfájást, fejvörösödést és amit itt kihagytam, a melegérzetet a fülemben (mintha belefújnának), bevörösödött szemek, egyből rávágta, hogy vérnyomás. Sajnos nincs itthon vérnyomásmérőnk, de kölcsönkérni tudok, hogy megmérjem párszor napközben.
35. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Mokus84)
2015. febr. 28. 19:52
Ha kapsz egy sztrókot, kb. 1-2 óra van összesen mindenre, hogy összerakjanak romjaidból... én nem várnék hetekig, sőt sürgősséggel kérném a vizsgálatokat!
34. moonlight13 (válaszként erre: 32. - Kleeri)
2015. febr. 28. 19:50

nekem is akkor fájt.

Fórumindítónak: Egyébként sürgősen neurológiai kivizsgálás, EEG, MRI.

33. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Syria)
2015. febr. 28. 19:46

Anyám!!!!

Én meg inkább agyvérzéstől vagy egy sztróktól! És ennek több a realitása, mint az agydaganatnak!

32. kleeri
2015. febr. 28. 19:45

én is a vérnyomást javaslom megnézetni orvossal,

nekem akkor fáj a fejem ha magas a vérnyomásom,

31. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Mokus84)
2015. febr. 28. 19:44
Sürgősen orvos!!! Magas vérnyomás is lehet. Mérted a vérnyomásodat? Nekem egy hónapig fájt folyamatosan a fejem, mindig alacsony volt a vérnyomásom, erre hirtelen magas lett.
2015. febr. 28. 18:43

Ezt most találtam a neten.

"A vérnyomás ingadozás tünetei alacsony vérnyomás esetén egészen mások. Ebben az esetben is jelentkezhet fejfájás, de inkább a fej két oldalán, sokkal inkább a homlokon. Jellemzőbb panasz ezen kívül a hirtelen ájulás, a szapora vagy lelassuló pulzus, az izzadás, hidegrázás, a látás ideiglenes elvesztése vagy romlása, netán pontlátás kialakulása."

Valamennyire megnyugtató, de azért persze marad az orvos.

29. fincsi5 (válaszként erre: 28. - 4b92daccda)
2015. febr. 28. 18:34
Az kéne, meg jó sötét. D
28. 4b92daccda (válaszként erre: 25. - Fincsi5)
2015. febr. 28. 18:26
Gumiszobát.
27. mokus84 (válaszként erre: 26. - Fincsi5)
2015. febr. 28. 18:22
Algoflex Fortét szoktam bevenni, tényleg csak ritkán. Most elmúlt tőle kb. egy óra alatt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook