Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A budapesti Vadaskert gyermek pszichiátriáról van valakinek tapasztalata? fórum

A budapesti Vadaskert gyermek pszichiátriáról van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


1 2
2017. nov. 27. 18:55
Meg tudná írni valaki, hogy 1 hetes befekvesnel mit kell vinni, milyenek a körülmenyek?
37. flier
2015. ápr. 24. 15:04
óóóó köszi :)
36. e1641dee25 (válaszként erre: 35. - Flier)
2015. ápr. 24. 14:43
Szia, mi is nekifutunk fiacskámmal, nekünk az online jelentkezés után pár nappal vissza is jeleztek.
35. flier
2015. ápr. 24. 12:15
online időpont kéréskor mennyi időre válaszolnak???
34. BESTia ☺ (válaszként erre: 26. - Flier)
2015. márc. 19. 22:25
Mi a gond a fiaddal?
33. flier
2015. márc. 19. 21:04
majd számolj be a tapasztalatodról :)
2015. márc. 19. 06:10
mi ma megyünk 11 re..jó messze van Újpesttől..kiváncsi leszek.
31. flier
2015. márc. 18. 13:37
Minket amugy nem is fogadnának,mert területileg nem oda tartozunk....de van egy kiskapu-és anyósomékhoz lesz bejelentve.Sajnos a remény hal meg utoljára elven voltam.De beláttam tenni kell mert ha már 11 évesen nem lehet hatni rá mi lesz később :(
30. 4c1a787e8f (válaszként erre: 27. - ElErIm77)
2015. márc. 18. 09:49

Ha valaki valamit meg akar oldani, megoldja..


Pont a távlatok miatt, pont azért mert egyedül vagy kellene elérni, hogy később ne halmozódjanak a problémák.


Lényegében hétfőtől péntek délelőttigről van szó, tehát 4 éjszaka. De mondjuk azt is el tudom képzelni, hogy az első két éjszaka ott alszotok, a második kettőn már otthon. De egy-két estét mindenképpen javasolnék. Ők nem fogják javasolni, mert nekik egyszerűbb a hazajárósokkal... Nektek lenne jobb hosszútávon, mert a gyereked egész életét kell innentől megoldani.


Mondom, nekem is apám volt a másfél éves gyerekemmel. Pelenka fordítva rajta, ruha fordítva, enni kitudja mit ettek.. De volt olyan is - nem ekkor - hogy az egyik gyerekemet kollégiumba adtam 8 hétre, mert veszélyeztetett terhes voltam, és egy pohár vizet nem tudtam már adni nekik este.. És nem volt segítségem. Néha az embernek az egyik ujját meg kell harapni.

29. 4c1a787e8f (válaszként erre: 28. - Flier)
2015. márc. 18. 09:44
Éppen ezért kell azt a hetet akár a gyámügy bevonásával is, akárhogy.. megoldani..
28. flier
2015. márc. 17. 18:59
Nálunk viszont teljesen más a helyzet.....sajnos már a házasságom és a családom is válságban van a fiam miatt.És bevallom én is nehezen viselem már a dolgokat.Ha nem változik a fiam én is bele rokkanok nemsokára :(
2015. márc. 17. 18:49

köszönöm a válaszokat!

az én fiam nyáron lesz 7 éves,és nem szeretném,ha benn tartanák,az ovit is nehezen viseli,ezért is megyünk.

ha muszáj lenne, csak úgy, h Vele vagyok, de itthon meg vár a 3 éves lányom,egyedül nevelem őket,max anyukámmal tudna lenni.

kicsit már megbántam, h beleegyeztem apáméknak,mert ők erőltetik.

26. flier
2015. márc. 17. 11:51
Az én fiam 12 éves.És én szeretném ha bennt tartanák egyrészt mert akkor többet látnak alapon,másrészt ha ott vagyok akkor tudja hogy szemmel tartom és úgy viselkedik,mint a mindennapokban.Harmadrészt nekem itthon még 2 gyerek van és munkahelyem.éS NEKTEK GYÓGYSZEREKET ÍRTAK FEL?
25. 4c1a787e8f (válaszként erre: 23. - ElErIm77)
2015. márc. 17. 08:59

Nem mindenkinek kell, de ilyen diagnózisok gyanújával igen.

Mivel sokan vannak, felvetik, hogy elég 3 nap, meg hogy legyen bejárós..


Jó tanács és tapasztalat:


Én erőltettem a bentlétet, még úgy is, hogy a kisfiam 5 éves volt akkor, és első nap nagyon haza akart jönni. Persze én is bent aludtam vele, ez ilyen korban még nem kérdés.. De SOKKAL TÖBBET TUDNAK MEGFIGYELNI ÚGY RAJTA, HA OTT VAN ESTE IS, NEM MEGY HAZA 4-KOR. Este is vannak szabályszerű dolgok, és nagyon fontosnak tartom, hogy ne csak az irányított foglalkozásokon lássák a gyereket..


Igen, az az öt - négy és fél nap - kemény volt, látni a saját gyereked bajait, meg a többiekét is..


Viszont nekünk az onnantól való nagyon jó irányba való változást az alapozta meg. Azóta is dicsérték mindenütt az ottani alapos diagnózist. Ezek után meg én is tudtam bízni a diagnózisban, ezáltal a javasolt terápiákban, változtatásokban..


Ha látják kétszer pár órára a gyereket, az nekik se ugyanaz, nem ismerik meg annyira, és sokszor a diagnózissal se mész sokra, mert ők se tudják, te magad meg nem hiszed..


Akkor egy hétig keménynek kell lenni.. Akárki, akármi van otthon. Nekem egy másfél éves szopós kisbaba volt akkor otthon, és aznap volt egy spontán vetélésem, amikor elindultunk az egy hetes bentfekvésre.. De a mai napig jó döntésnek tartom, hogy végigcsináltuk.

24. zebracsikó (válaszként erre: 23. - ElErIm77)
2015. márc. 17. 07:54
nem kekll otthagyni!! A szülő is vele van a bentfekvős napokon, kis szobácskájuk van.
2015. márc. 17. 06:39

Mi csütörtökön megyünk 11 órára...

mutizmus miatt és esetleges autizmus miatt....


kicsit félek tőle...mindenkinek be kell feküdnie 7 napra? sok helyen olvastam már, én nem hagyom ott a fiam,nem bírná ki:(

22. flier
2015. márc. 12. 14:33
köszönöm :)
2015. márc. 11. 11:15

Eddig az országból mindenhonnan fogadtak embereket, és nem kellett fizetni..


Persze minden változhat, de szerintem azért ennyire nem..


Meg hát őket kell kérdezni, az a legbiztosabb.

2015. márc. 11. 11:14

Van.


Mi ott kaptuk a fiam autista diagnóziság egy hét bentlét után..


Nemrég a lányom is volt fent feszültségoldáson, félelmek kezelésén.. Volt hatása..


Nagyon túl vannak terhelve..


Ez nem csak az ő hibájuk, eleve a pszichiátria sajátja, hogy kapásból van, hogy nem adnak pontos diagnózist, mert ez is lehet, meg az is...


Én azt csináltam az auti fiamnál is, hogy elvittem ide is, meg a nagy ellenlábashoz, a SOTE-ra is. Ha mindkét hely lényegében ugyanazt mondja, akkor annak köze lehet az igazsághoz, - már ha van olyan..


Az előadások, szülőtréningek, Bea munkája kiváló..

19. flier
2015. márc. 11. 11:03
?????
18. flier
2015. márc. 8. 19:52
Mi is most kérünk időpontot.CSaK ARRA LENNÉK KÍVÁNCSI PÉLDÁUL HOGY mennyire tudnak segiteni? Vagy hogy állandóan fel kell járni un kezelésekre? vagy inkább gyógyszerrel oldják meg a dolgokat.bár tudom rengeteg fajta betgségű gyermek megfordul ott.de hogy mégis mennyire hatékonyak?? bár én már a kétségbeesés határán is túl vagyok :(
17. Pp09
2015. márc. 8. 06:52
Ja, és én meg voltam elégedve velük, most is megyünk majd.
16. Pp09
2015. márc. 8. 06:51
Mi is voltunk. Régen mindenkit fogadhattak, de talán 2014 óta csak az oda tartozókat. Felosztották körzetekre az országot gyermekpszichiátria terén is.
15. flier
2015. márc. 7. 21:22
Köszi
2015. márc. 4. 12:39
Egy ismerősöm lánya volt még jó pár éve ott. Ők videkiek. Nem tudok rola, hogy fizetni kellett volna. Persze azota lehet hogy valtozott.
13. flier
2015. márc. 3. 14:56
?
12. flier
2015. márc. 2. 19:43
megtörtént.sajna csak azokat fogadják akik odatartoznak.de hál istennek vannak kiskapuk :)
2015. márc. 2. 15:35
Mi voltunk a Vadaskertben a lányommal még 2012 elején tikkelés miatt. Mi Heves megyében lakunk, de gond nélkül fogadtak, és nem kellett fizetni sem a vizsgálatért. Lehet, hogy azóta változott és csak akkor fogadnak, ha helyileg oda tartoztok, de azért előtte érdeklődj telefonon.
10. flier
2015. márc. 1. 14:47
Ngyon köszönöm,ezzel óriásit segítettél.Nekem is anyósomék odatartoznak :) de nem elég csak a gyereket oda bejelenteni?
9. ElErIm77 (válaszként erre: 2. - Flier)
2015. márc. 1. 08:28
szia, a kérdésedre konkrétan én sem tudom a választ..mi márciusra kaptunk időpontot, ideiglenes lakcimmel apámékhoz lettünk bejelentve,mert ők oda tartoznak,ők intézték az időpontot is,így ingyenes.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook