Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Orchidea szakértők és szeretők fórum

Orchidea szakértők és szeretők (beszélgetős fórum)


7. Timilight (válaszként erre: 6. - Picipötyi)
2015. márc. 2. 12:08
Szia! Én két orchideámnál letörtem a gyökereiből. Semmi baja nem lett, azóta is virágzik :)
2015. márc. 1. 13:47

Na a lényegre sajnos senki nem adott érdemleges választ :-(

Azért köszi

2015. febr. 27. 13:05
Szerintem nagyobb edénybe tedd, úgyis gyorsan nő.
2015. febr. 27. 11:41
Azt tudom, hogy mibe kell ültetni, mer orchideám van, csak azt nem tudom, hogy hogyan ültessem el, úgy hogy ne törjenek el a gyökerek, merthogy van 15-20 cm is. Ebben tudnátok segíteni?
3. csgybzs (válaszként erre: 1. - Picipötyi)
2015. febr. 27. 10:17

Az orchideát orchidea tőzegbe kell ültetni és a léggyökereit kint hagyni.


Ha beírod a gugliba, hogy orchidea ültetés, sok találatot kiad, például ezt:


[link]


Sok sikert!

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Picipötyi)
2015. febr. 27. 10:10
Orchidea földbe kell ültetni. Azok léggyökerek is, nem szabad, hogy eltakarva legyen.
2015. febr. 27. 10:03

Sziasztok!


Szeretnék segítséget kérni olyan orchidea szeretőktől, akiknek van orchideájuk és sikeresen nevelgetik őket.

Kaptam egy orchidea bébit, ami száron fejlődött ki,(ráadásul virágja is volt) és el kellene ültetnem, de olyan hosszúak a gyökerei, hogy fogalmam sincs mit lehetne vele csinálni és hogyan kellene elültetni. Le szabad e vágni a gyökerét, vagy be kell inkább áztatni, hogy ne törjön, mert ahogy beleszeretném tenni a cserépbe eltörik a gyökere.

Segítsen valaki, hogy hogyan kell ezt megoldani.

Köszi előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook