Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 éves kisfiam dühkitörései fórum

4 éves kisfiam dühkitörései (beszélgetős fórum)


15. 6b006fc769 (válaszként erre: 5. - Gera175)
2015. febr. 26. 21:05

Én nem tudok:D

De igyekszem:DD

14. BESTia ☺ (válaszként erre: 10. - B9cca00930)
2015. febr. 26. 17:39

Erre csak azt tudom mondani, hogy attól még lehet valós/komolyabb dolog a háttérben, hogy az óvodában ez nem látható.

Más közösség, inger, másképp viselkednek otthon, mint az oviban. Ha ez mostanában jött elő nála, akkor lehet valami, amit még nem tud kifejezni, esetleg feldolgozni.


Vagy valami történt anyósod és közte, amit ő nem ért. Szerintem érdemes lenne megkeresned a Nevtan-t személyesen, ha ettől "megnyugszol" (most nem jut jobb szó eszembe).

13. Kilimcs (válaszként erre: 10. - B9cca00930)
2015. febr. 26. 16:50
anyosoddal cirkuszol nem veled? probaltatok egyutt leulni? vannak kozos napjaitok? vele kene beszelni.. marmint anyosoddal elsosorban pontosan mi mikor tortenik
12. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - B9cca00930)
2015. febr. 26. 16:33
2015. febr. 26. 16:16

Egyszerűen nem tudja még a haragját levezetni. És sajnos van, hogy ezt látja is a környezetétől. Például a csoporttársaktól.

Én ajánlom esetleg a relaxációs mesekönyveket. Mint pl A dühös polip, a Vidraöböl.

Tudom, hogy sokan nem hisznek benne, de én óvónéniként is és anyukaként is ezt tudom javasolni.

No meg persze a következetességet és a sok sok türelmet.

Fenyegetni, kiabálni meg teljesen haszontalan.

Meg kell tanítani arra, hogy a hirtelen feltörő feszültséget, hogyan rendezze le.

2015. febr. 26. 14:54

A nevelési tanácsadót én is felvetettem, de az óvonéni azonnal le isbeszélt róla. Mivel az ovoban egy tünemény, nincs értelme, mondván ez nem az a kategória. Egyébként a cirkuszokat anyósommal kezdte, amikor beteg volt és ő vigyázott r. Mivel én dolgozom, sajnos ezt az utat kell választanom. Elég sűrűn beteg (havi1x 5 napot biztos otthon van, de van, hogy 3 nap ovi, utána 4 nap otthon és így tovább)

Amennyit lehet vele vagyunk, de a mai világ nem valami családbarát. Meló reggel 7-től, napvégén 2. és 3. műszakban házimunka és gyerkőc...

9. BESTia ☺ (válaszként erre: 8. - Anya4005)
2015. febr. 26. 12:50

Szakember és szakember között is van különbség. Van, aki hanyagul végzi a munkáját, felületesen de van, aki nem.

Persez ez betegség és gyerek függő is, de nem ez most a fórum témája. Csupán annyit írtam, hogy ha bizonytalan az indító, akkor segíthetnek kideríteni, hogy hiszti-e vagy dühkitörés.

8. anya4005 (válaszként erre: 6. - BESTia ☺)
2015. febr. 26. 12:45

Annó én hordtam a fiam a nevtanba,de vicc...Leültetik heti 45 percre játszani egy vadidegennel egy vadidegen helyen,és ebből leszűrik,hogy teljesen normális,amit művel,mert (nálunk) itt a kistesó,stb. Töltsek vele több időt és a párommal is menjünk kettesben több napokra kikapcsolódni. Ja,a gyerekeket meg addig kirakom levegőzni,mert nincs,akire bízzam őket,és még a nevtanos néni sem vállalta...Szóval,az ötletek jók voltak,kár,hogy kivitelezhetetlen!


Kedves fórumindító!

Jelenleg azt bírtam kitalálni a nagyfiam (4 múlt) dilijére,hogy szerdánként elhozom oviból ebéd után. Azt vettem észre,szerdáig bírja szuflával az ovit,utána néha kezelhetetlen. Persze,ezt könnyen megtehetem,mert a kicsivel itthon vagyok. Ha esetleg van rá mód,próbáld ki...Az enyém is imádja az ovit,hétfő-kedden egy tünemény itthon is,aztán jön a törés. Nem tudom,talán segíthet...

7. BESTia ☺ (válaszként erre: 6. - BESTia ☺)
2015. febr. 26. 12:22
Az első változat a hiszti, a második dühkitörés.
2015. febr. 26. 12:21

Az a kérdés, hogy valamit szeretne-e megkapni, azért csinálja és ha megkapta, abbahagyja, vagy utána is folytatja.


Ha téged megnyugtat vagy nem tudod eldönteni, mit tegyél, a Nevelési Tanácsadóban segíthetnek neked.

5. gera175 (válaszként erre: 3. - 6b006fc769)
2015. febr. 26. 11:51
Tudom, a kiabálás nem old meg semmit. Tapasztaltam. De le a kalappal, aki a napi 20. kitörés után még nyugodt tud maradni.
4. gera175 (válaszként erre: 3. - 6b006fc769)
2015. febr. 26. 11:50
Nálunk is van egyezményes jelszó ha mérges: az ölelés! De mire oda jutunk, addig már valami, vagy több valami bánja kárát. És ne értsetek félre nem a tárgyakat féltem (bár sok esetben azokat is. Aggódom is, és dühös is vagyok...tegnap este már a sírás kerülgetett, hogy miért csinálja? Mindent megért, okos nagyfiú, és mégis.
2015. febr. 26. 11:45

Nálunk a hiszti ellen kizárólag ölbevétel piuszi-simogatás ölelgetés használ. De az használ.

Pl. büntetés kilátásba helyezése, kiabálás csak olaj a tűzre:D

Rá fogsz jönni, hogy nálatok mi válik be;)

2015. febr. 26. 11:45
Dettó ugyanez van nálunk is.Májusban tölti a 4-et.De nekem az sokat segít ha leültetem az asztalhoz eltüntetek mindent amivel a szentbeszéd alatt játszhatna és elmagyarázom neki hogy mi is a helyzet.Nálam ez már segít,de előtte bizony játékelkobzásos büntik voltak.
2015. febr. 26. 11:41
4 éves lesz a kisfiam, és igencsak aggódom a viselkedése miatt. Kiegyensúlyozottan élünk, az ovit is nagyon szereti. A viselkedése viszont az utóbbi 1-2 hónapban változást vett, és egyre durvább. Sokat duzzog, mérges, vagy épp csak a nemtetszését érezteti de úgy, hogy csap-vág ami a keze ügyébe kerül. Bármit elhajít erőből, amit csak ér. Próbáltam szépen beszélgetni vele, kiabáltam is, de sajnos semmi sem vezet eredményre. Tudom, dackorszak! Na de ennyire? Ki hogyan kezelte?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook