Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magyarok a Bodeni-tónál és Münchenben fórum

Magyarok a Bodeni-tónál és Münchenben (beszélgetős fórum)

29. Bogi37
2015. márc. 4. 20:51
Még mindig érdekel, hogy lehet ott lakást bérelni, lehetőleg két szobásat, mert két gyermekünk van, vagy egy és fél szobásat... nincs itt senki a Bodeni tó környékéről? Ezeregy kérdésem lenne!
28. Bogi37 (válaszként erre: 27. - Pici04)
2015. febr. 27. 22:20
Egyáltalán nem! - s tudom, hogy sokszor a szükség rávesz olyasmire, amit igazából nem akarnál.
27. Pici04 (válaszként erre: 26. - Bogi37)
2015. febr. 27. 09:58

Remelem nem ertetted negativan felre a magyar mentalitast.


Ugye mi Magyarorszagon nöttünk fel es anno nem is volt sok bölcsöde.3 evesen oviba mentünk es kesz.

En sem akartam a Kisfiamat bölcsödebe adni,de a nögyogyaszom ajanlotta.Par hetes terhes voltam a Kislanyommal amikor egyedül maradtam,mert lelepett a ferjem.Veszelyeztetett terhes voltam es vereztem.Feküdnöm kellett volna,de nem volt aki a Kisfiammal lett volna.Igy került a Kisfiam delig bölcsödebe es igy tudott megszületni a Kislanyom,aki egy Csoda,mert a Kisfiunk nem spontan foggant es gyakorlatilag minimalis eselyünk volt,hogy spontan Babank legyen.

26. Bogi37 (válaszként erre: 23. - Pici04)
2015. febr. 26. 21:38

Ez igaz, de nem a magyar mentalitás miatt, hanem az anyai érzéseim miatt érzem úgy, hogy nem szívesen bízom idegenekre, főleg külföldön, majd a három évet még be nem töltött lányom. Tudod, nagyon sokáig vártunk erre a kicsire, tulajdonképpen már le is mondtam róla, hogy nekem valaha is lesz még egy gyermekem... így aztán most nagy kincs ő, ezért is lett a neve Kincső :)

(nem mintha a nagy nem lenne egy kincs számunkra, de a kicsi Kincsővel bizony már 5 hónapos terhes voltam a balesetünk idején, ő mégis megmaradt, hálisten!)

25. Bogi37 (válaszként erre: 22. - Pici04)
2015. febr. 26. 21:34

Hát, szerintem nem csak a német papírjaitoknak volt köszönhető. Egy balesetest mindig előbbre vesznek a sürgőn. Nekünk nyáron volt egy szörnyű autóbalesetünk, s a szekszárdi kórházban rögtön előre vettek... hálisten semmi komoly bajunk nem volt, de ezt előtte rtg. és fizikális vizsgálat híján nem lehetett volna eldönteni, mert én pl. tiszta vér voltam. Szóval én maximálisan meg voltam elégedve mind a mentősök, mind a kórházi sürgősségiekkel.

Más esetben meg, saját kollegák várakoztattak sokáig egy szakrendelőben, volt úgy, hogy be sem jutottam pl. a nőgyógyászatra, annyit kellett várnom... szóval ez mind mind ember-és helyzetfüggő. De egy balesetist biztos, hogy minden esetben előbbre vesznek, még akkor is, ha előtte mások már órák óta várnak, mert egy balesetisnél percek alatt kialakulhat valami, amire vizsgálatok nélkül nem biztos, hogy fény derül. Bár szerintem ezt te is tudod egészségügyisként.

24. Bogi37 (válaszként erre: 20. - Tavasz007)
2015. febr. 26. 21:29

Tudom, hogy nem azért írtad, nem is vettem magamra, hiszen nincs más választásunk, mennünk kell, hogy ki tudjuk fizetni az itteni számláinkat.

... de én sem orvos, sem nővér nem vagyok :) egészségügyi operátori és tanári végzettségem van, az előbbi foglalkozásomban szeretnék dolgozni, ami egyszerűsítve adminisztrátort jelent (mind szakrendelőben, mind osztályon).

23. Pici04 (válaszként erre: 22. - Bogi37)
2015. febr. 26. 09:34

Szia Bogi,


amikor a Ferjed mar kint dolgozik,akkor mar megigenyelhetitek Magyarorszagra az un. különbözeti csaladi potlekot Nemetorszagban.

Amugy itt nagyon jok a bölcsödek is es igaz,hogy helyenkent függ,hogy mennyit kell varni szabad helyre,de tenyleg szuperek.Külföldi Gyerekeknek a nyelv miatt is jo.

Az en Gyerekeim is bölcsödesek voltak különbözö okok miatt,de nem bantam meg.

A Fiamnal elöször ugyan nem ereztem tul jol magam(magyar mentalitas bennem volt.Gyereknek 3 eves koraig anyjanal van a helye ;)),de Ö kezdettöl jol erezte ott magat.14 honapos volt.


A biztositast ha itt vagytok tudjatok intezni.Mi a SBK-nal vagyunk.(Siemens Betriebskrankenkasse)


A hivatalokban meg itt is vannak ilyenek is es olyanok is.Hozzaallas kerdese az egesz.Nem vagyunk egyformak.

22. Pici04
2015. febr. 26. 09:19

A szomoru meg az,hogy nemet biztositassal,ha eppen Magyarorszagon vagy es orvoshoz kell menned szo szerint elönyben reszesüls.

2 eve volt egy autobalesetem.Budapesten a Baleseti korhazban lattak el minket.Megjegyzem nem volt komoly a baleset.Hatalmas sor volt a betegfelvetelnel.A Gyerekek nemet utlevele es a nemet biztositasi kartyank lattara kinyitottak nekünk egy extra ablakot es 20 percen belül orvos elött voltunk.

Ez este 6ora körül volt es volt aki delben a felveteli ablaknal volt es meg ebben az idöben nem latta Öt orvos.Szomoru....

Nekünk ct- csinaltak,röntgent,es ultrahangot.

Megjegyzem total feleslegesen csinaltak ennyi vizsgalatot.

2015. febr. 26. 07:08

Balfekek meg mindenhol vannak, ezzel egyutt egy kell elnunk..


:))

20. tavasz007 (válaszként erre: 21. - Bogi37)
2015. febr. 26. 07:05

Nem azert irtam, h ne gyertek!! Sot, gyertek, es eljetek jol!!!

Az orvosokat, novereket szeretettel varjak, ha az lennek, en mar reg kijottem volna!! A fizetes sokkal jobb, ugyhogy hajra!!!:)

19. Pici04 (válaszként erre: 18. - Pici04)
2015. febr. 25. 21:15

Elfelejtettem irni,hogy az oltasok,illetve a gyogyszerek is a Gyerekeknek ingyenesek.A lenyeg,hogy az orvostol recepted legyen es akkor ingyenes.

Homeopatias szerek kivetelevel.

18. Pici04 (válaszként erre: 1. - Bogi37)
2015. febr. 25. 20:59

Sziasztok,szia Bogi,


mivel a Ferjed hivatalosan itt fog dolgozni,lesz biztositasa es az Ö biztositasa altal lehetsz Te is es a Gyerekek is csaladi biztositasban.Igy nem kell semmit extra fizetnetek,csak a biztositonal ahol a Ferjed biztositva lesz,jelentkeznetek kell,formulart kitölteni es küldik Nektek is a kartyaitokat.

Mas a rendszer,mint Magyarorszagon.Rengeteg bizosito van.Erdemes utananezni,hogy melyik mit tamogat,fizet.AOK az egyik legismertebb,de van sok mas nagyon jo is.Mi masnal vagyunk,ök megtöbb kezelest tamogatnak.


Ja,erdemes idöben a csaladi potlekot is idöben elkezdenetek intezni.2 Gyerek utan 368 Euro.


En meg kötelezö oroszos voltam es eleg hamar megtanultam itt nemetül.Ennek mar 14 eve.Szoval mire a kicsi oviba megy,menni fog Neked is. :D

17. tavasz007 (válaszként erre: 15. - Bogi37)
2015. febr. 25. 15:36

Én esküszöm, h visszasírom Magyarországot, és mesélhetnék még, h mi folyik itt, mert senki nem hiszi el, h ez itt Németországban mi megtörténhet!!:))


Magyar orvosoknak csókolgatom a lábnyomát!! Nem véletlenül bárhová felveszik őket sec perc alatt. Sőt, az egyetem kapujában várják őket szerződésekkel Dániába, Németbe, ...mert tudnak és tanultak is valamit!!!

16. tavasz007 (válaszként erre: 15. - Bogi37)
2015. febr. 25. 15:32

hát ez igen változó.

amikor magyarorszagon éltem, akkor azt hittem, h annál nincs rosszabb, most látom, hogy de van!! :D


amúgy mindenhol mindenki más.

volt, h bementem egy kórházba, karácsonykor, nyilván nem jókedvemből, a recepciós olyan megvetően nézetett végig rajtam, h csak néztem. Végig el NEM húzta volna a száját egy mosolyra. Több percig voltunk ott, aztán elköszöntünk, és akkor mosolygott. ÉS tudod, h miért??

Mert ott állt mellette egy orvos!!!: DDD


Ha azt hiszed, h Magyarországnál nincsen barátságtalanabb hely, akkor gyere ide!!


Orvosok?? Hmm, hadd gondolkodjak!!!

Középfülgyulladásról azt a legtöbb átesett beteg már tudja, h többször vissza kell menni, mert gézt cserélnek a fülben. Itt engem soha senki nem hívott vissza, csak adtak egy fülcseppet, ami kb olyan volt, mint halottnak a csók, mert azután még kétszer mindig visszamentem, igaz, már máshoz, mert abban reménykedtem mindig, h találok egy jobb orvost. Ennyi fülésznél, amennyinél én itt jártam, elmondani nem lehet.

15. Bogi37 (válaszként erre: 9. - Zarahell)
2015. febr. 25. 13:09
Tényleg, milyenek a hivatalokban, ott is segítőkészek?
14. Bogi37 (válaszként erre: 9. - Zarahell)
2015. febr. 25. 13:09
Én valami olyasmit is olvastam már, hogy a férjem biztosításáról leszünk mi is biztosítva... ? - vagy valami ilyesmi.
13. Bogi37 (válaszként erre: 7. - Zarahell)
2015. febr. 25. 12:59
Hogy tudom olvasni a naplód? Minden érdekel.
12. Bogi37 (válaszként erre: 11. - Bogi37)
2015. febr. 25. 12:58
... de aztán mindenképp szeretnék elhelyezkedni az egészségügyben.
11. Bogi37 (válaszként erre: 5. - Zarahell)
2015. febr. 25. 12:58
Okés, ezt mindenképp felírom. Nem tudok azonnal dolgozni, mert akkor még csak fél éves lesz a kisebbik lányom :) amíg ő ovis korú lesz, én addig családi pótlékon tervezek vele lenni.
10. tavasz007 (válaszként erre: 9. - Zarahell)
2015. febr. 24. 22:19

köszi a választ :)


Az AOK az német?

Az OEP az magyar?

2015. febr. 24. 22:18

Nem furák.. Rendesek.


AOK-nál tudsz fizetni saját biztosítást itt kint, de ebben nem vagyok még mindig otthon teljesen, mert itt azt mondták, tartsam meg a magyart, mert töredékébe kerül, de az OEP azt mondta, nem mindenre fizetnek. Itt azt mondták fizetniük kell. Szóval nekem ez sötét lyuk.

8. tavasz007 (válaszként erre: 5. - Zarahell)
2015. febr. 24. 18:50

Honnan lett biztosításod?

Fizetsz havonta?


ezek a németek igen fura népség :o

2015. febr. 24. 18:48
A naplóm nyilvános, bár most inkább Düsseldorfban vagyunk, de ha érdekel a németországi élet úgy mindennel együtt, lehet, találsz benne hasznosat is.
2015. febr. 24. 18:44
Vannak ilyen németországi facebook csoportok, ott tudsz infókért nézelődni, de elég bunkó a társaság szerintem, szóval én nem vagyok aktív, csak néha infokat olvasgatok.
2015. febr. 24. 18:42
A páromhoz jöttem ki, még nem dolgozom, és nyáron jöttem. Ha nem kezdesz azonnal dolgozni érdemes a biztosításod elintézni. Meg ha kijöttök, jelentkezzetek be a kinti lakcímetekre hamar, mert azert is büntetnek.
2015. febr. 24. 18:40
Ja, itt a tanfolyamok -ha tervezel itt is járni- németül vannak, de komolyan kb 3 óra után rááll az agyad, és megérted. Szerintem sokkal hasznosabb így tanulni, ha pedig valamit sehogy nem értesz, a férjed otthon el tudja magyarázni.
3. Bogi37 (válaszként erre: 2. - Zarahell)
2015. febr. 24. 18:39
De jó, hogy írtál! Mióta élsz kint és mit dolgozol, ha szabad kérdeznem?
2015. febr. 24. 18:38
Szia! Én félig München környékén, félig Düsseldorfban élek, bár gyerekeim nincsenek, de én is épp a nyelvet tanulom. :) Hiába van angolom, nagyon más a nyelvtan, de majdnem mindenki beszél angolul, szóval nem veszel el.
2015. febr. 24. 18:11

Sziasztok!

A közeljövőben Németországba (a fórumtéma valamelyik helyére) költözünk a családommal (apa megy előre, már van munkája) - mi a gyerekekkel - egy 10 éves és egy 2 hónapos - a nyáron követjük. Örülnék, ha néhányotok, akik hasonló cipőben járnak, vagy már kint is élnek és esetleg nemrég költöztek csak oda, írnának-írnátok a tapasztalataitokról, ill. segítséget kérek abban is, hogy milyen papírokat érdemes itthon megcsináltatni, lefordíttatni ahhoz, hogy a gyerekeim idővel oviba, ill. a nagylányom iskolába mehessen idén ősztől. Azon kívül arra is kíváncsi lennék, hogy ki-mennyi idő alatt tanult meg németül (a férjem tökéletesen tud), de én végig angolt tanultam a suliban, most viszont elkezdtem még itthon egy német alap tanfolyamot, arra gondolván, hogy ugródeszka lesz a későbbiekben. Tudom, hogy meg fogok tanulni németül, de kérdés, hogy ha a kicsi ovis lesz, fog-e annyira is menni, hogy az egészségügyben adminisztrátorként elhelyezkedhessem? Szóval minden érdekel a témában. Előre is köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook