Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hozzáértő könyvelők - Egyéni váll. nem főállásban nyomtatványok, stb... fórum

Hozzáértő könyvelők - Egyéni váll. nem főállásban nyomtatványok, stb... (beszélgetős fórum)

2015. febr. 24. 18:30
nehogy azt higgyje a jó nép, h minden könyvelő tudja, h mit kell csinálni. Mindegyik mást mond.
20. Remoni (válaszként erre: 19. - 12d083b51b)
2015. febr. 24. 16:29
Nem szabadult meg, csak átalakult :) Mondhatni beépült a 08,58-ba.
19. 12d083b51b (válaszként erre: 18. - Remoni)
2015. febr. 24. 16:26

Köszi! Ezért is írtam először, hogy itt a net-en kérni/kapni tanácsot, vagy jót/vagy rosszat, és ha az utóbbi miatt bírság... szóval nagyon-nagyon meredek dolog...

Ahogyan te is írtad, az első bírságig tartják kidobott pénznek a könyvelési díjat...


Hát igazat megvallva, a hajam/hajunk mindig égnek állt, mire hiba-üzenet nélkül sikerült kitöltenünk a 101-est! Éveken keresztül szenvedtünk vele! Legalább a jelenkor már megszabadult tőle!

18. Remoni
2015. febr. 24. 16:15
Ja, és maximum 4 éve nem dolgozó könyvelőktől kapsz jószándékú tanácsot, akik vagy jól tudják, vagy nem. Azt elárulom, hogy a szakképzési hozzájárulást már rég nem a 01-es bevalláson valljuk. 101-es bevallás pedig nem létezik. Vagyis hópihe14 sajnos nem jó tanácsot adott.
17. Remoni (válaszként erre: 14. - Körtefánk)
2015. febr. 24. 16:13

Pedig igaza van. Semmi rosszindulat nem volt benne, rosszul kódoltad. Nem azért nem segít senki, mert szemét és rosszindulatú, vagy éppen ideges, hanem azért,mert ezt így nem lehet. Ezer információ hiányzik még ahhoz, hogy bárki felelősen segíteni tudjon. Hogy melyik adónemből milyen gyakorisággal kell bevallanod, az is sok mindentől függ. Édes-kevés hozzá az a három mondat, amit leírtál.

Tudom, hogy a könyvelő a felesleges kiadás, de hidd el, csak az első bírságig. Onnantól nem lesz az. Ne várd meg.

Egyébként amit meg kell fizetni, az nem a nyomtatvány számának ismerete. A NAV honlapján ott van minden információ, hogy milyen bevallásokat kell benyújtani holnap. A bal felső sarokban van egy naptár. Ha rákattintasz a 25-re, akkor szépen felsorolják neked.

Itt a linkje: [link]

Ott minden számot megtalálsz, csemegézz belőle.

2015. febr. 24. 15:53

Bocsi, de most jut eszembe, hogy a 101-est 2 nekifutásban kell megcsinálni:

- egyszer kitöltöd a benne levő össze adónemre vonatkozóan

- és külön kitöltöd az SZKH-ra vonatkozóan (Szakképzési Hozzájárulás)


Látod, hiába is csináltam közel 20 évig, az elmúlt 4 nyugdíjas év alatt már elég sokat felejtettem!

De azért úgy gondolom, most már valóban minden beküldendő bevallás-számot ismersz!!!!

Jó munkát!

2015. febr. 24. 15:19

1. Vállalkozó csak elektronikusan küldheti be a bevallását

2. Ehhez először ügyfélkaput kellett nyitni

3. A 14T180-as, vagy 15T180-as nyomtatványon be kellett jelenteni, hogy a bevallások kinek az ügyfélkapuján keresztül fognak a nav-hoz beérkezni. Ha ezt nem küldted be sem te, sem egyetlen könyvelő sem, akkor most hiába is akarok majd beküldeni, a rendszer "Jogosulatlan küldés" hibajelzéssel fogja visszadobni!!!

4. Ha ezen a téren minden rendben, akkor viszont már januárban be kellett adni a 14101-et, a 14058-at, most a 1453-at, és kérdés, hogy milyen tevékenységet, mekkora volumenben végzel, nézz utána a környezetvédelmi termékdíjról beküldendő bevallásnak, a kulturális járulék-fizetési bevallásnak. Majd még ahogy írták is, az IPA-bevallás...

... egyébként az ART-ben szépen le vannak írva mind!!!!

2015. febr. 24. 15:00

Még egy szösszenet:

Nyomtatvány számban kértem segítséget nem azt,hogy kitöltse.Miért vagy ideges???Hm?

Akkor sem engedem,hogy elrontsd a napomat,szinte minden fórumon van egy-két ilyen felhasználó,akik segíteni nem tudnak,de az észt osztani azt igen!

Nincs elég baj és gond a világban??Mindenhol a feszültség és a rosszindulat....

Írtam fórum lezárva részemről megköszöntem,aki írt.Miért kell tovább????

Legyen neked is szép heted tiszta szívemből kívánom!

13. körtefánk (válaszként erre: 12. - 12d083b51b)
2015. febr. 24. 14:55
Neked is szép napot:-)
12. 12d083b51b (válaszként erre: 11. - Körtefánk)
2015. febr. 24. 14:48

Már ne haragudj!

Hozzá értő könyvelő segítségét kéred így a net-en keresztül!

Mit gondolsz, mitől ért hozzá???

Évekig tanult, kifizette a rengeteg tandíjat, a tankönyveket, éjfélekig, hajnalig kislámpa mellett magolt és tanult és izzadt...


És csodálkozol, hogy mindezek után a tudásokért, munkájukért pénzt szeretnének kapni???

2015. febr. 24. 14:39

Köszönöm szépen.Nyilván eszembe jutott nekem is ez a lehetőség.Egyszerű kérdésem lett volna van valami.amit február 25-én a 1453 kívül be kell küldeni neki?Ennyi....

Itt be is fejezném a fórum indítását.

Mindenkinek szép napot!

10. 12d083b51b (válaszként erre: 8. - Körtefánk)
2015. febr. 24. 14:23

Kérdés:

amennyiben úgy csinálod/nem csinálod, ahogyan itt mondjuk/nem mondjuk neked, és valahol valamit rosszul írunk, a nav által kirótt büntetést kin is fogod behajtani?????

Keress egy könyvelőt és akkor ő nemcsak megcsinálja, de majd vállalja a felelősséget IS mindazért amit csinál, vagy éppen nem csinál!!!!

2015. febr. 24. 13:54
Le van töltve a program is,kitöltve a 1453,de azon felül???
8. körtefánk (válaszként erre: 7. - Remoni)
2015. febr. 24. 13:53

Köszönöm válaszodat!

Van ügyfélkapus reg. semmi gond a 1453-al.Ami fejtörést okoz az a többi nyomtatvány,hogy azon felül még mit kell holnapra produkálni.....

Ebben kéne még segítség.Vagy mi az,amit havonta kell ilyesmi.Hangsúlyozom nem volt bevétel és kiegészítő tevékenységnek nem misősülö váll.

Nagyon köszi mégegyszer a válaszodat!

7. Remoni (válaszként erre: 3. - Körtefánk)
2015. febr. 24. 12:55

A bevallásokat elektronikusan kell küldeni, ehhez regisztrálni kell, aztán le kell tölteni a keretprogramot és a nyomtatványokat. Kötve hiszem, hogy holnapig ezt el tudod intézni.

Mindenképpen keress könyvelőt, a bírság sokkal nagyobb összeg, mint amit megspórolsz rajta.

Egyébként 1453 bevallást kell benyújtani holnap. Aztán később kell még HIPA is, és fizetned kell kamarai regisztrációs díjat is. Meg még van ezer minden.

6. körtefánk (válaszként erre: 2. - Remoni)
2015. febr. 24. 12:24
Sajnos nincs:-(
2015. febr. 24. 12:24
Köszönöm:-)
2015. febr. 24. 12:17
keress könyvelőt!!!!!!!!!!!!!
2015. febr. 24. 12:14

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

Nem kiegészítő tevékenységet folytató egyéni vállalkozó tehát rendelkezik heti 36 órás főállással,különben alanyi adómentes milyen nyomtatványokat kell holnap kitölteni,illetve mik azok,amiket havonta kell majd...Nem volt bevétele nincs foglalkoztatottja...Segítségeteket előre is köszönöm.

2015. febr. 24. 12:11
Nincs a környezetedben könyvelő?
2015. febr. 24. 12:09
Hozzá értő könyvelők S.O.S.Egyéni váll.nem főállásban nyomtatványok, stb...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook