Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 80/10/10 raw vegán életmód fórum

80/10/10 raw vegán életmód (beszélgetős fórum)


2016. okt. 7. 15:55

Sziasztok, él még ez a fórum? Az étrend tesztelés alatt van, eddig ilyenek voltak vele a tapasztalataim:


-fehérjeszegénysége ellenére is nagyon jó sportoláshoz is, sôt, súlyzózom is, egyszerûen nem értem, hogy hogy sikerül mindez, mert totál ellent mond minden eddig tanult elvemnek. Mégis a testemnek tetszik:)

-kényelmes, még annyit se kell hozzá fôzni, pepecselni, mint amennyit eddig csináltam. Csak megmosom a gyümölcsöt és eszem

-tele vagyok energiával

- ami nem tetszik, az az, hogy nem tudok egyszerre akkora adag gyümölcsöt megenni, hogy ténylegesen teljesíteni tudjam, amirôl Graham papa beszél, illetve nehéz bevinni elég kalóriát, hiába eszem a legédesebb gyümölcsöket, hiszen édes=hamar jóllakom, tehát 5 étkezés van, nem 3, ahogy ôk teszik

- mivel képtelen vagyok olyan sokat enni egyszerre, így hamar elkezd korogni a gyomrom


Viszont annyira pofon egyszerû ez az egész és nem kell hozzá semmi különösebb szabály, hogy nagyon lelkesen folytatom.


Szerintem nem tartozik az olcsó étrendek közé, persze lehet sok idénygyümölcsöt enni, de nem mindig csak azt kívánja az ember. Egy ideje már vegán vagyok és be szoktam szurkálni heti többször nyers vegán napokat, így nem volt idegen, de ezekkel összehasonlítva drágább egy fokkal. Egy hagyományos vegyes diétáknál viszont olcsóbb.


Egyelôre ennyit tudok mondani, nem értek egyet 100% azzal, amit Graham papa ír a könyvében, de adtam egy esélyt és a tapasztalataim ôt igazolták egy csomószor, pl abban nem voltam biztos, hogy bírom az edzéseket, mégis semmi baj nem volt.

2015. júl. 9. 09:55
miert van az hogy az ilyen jo topicok behalnak mig a sok idiota divatos gyors dietas temak pörögnek tele sok hülyeseggel??? :(
9. 9a57973fa3 (válaszként erre: 7. - Holdsugár85)
2015. febr. 25. 15:18
Jobban is teszed,ha nem iszol koffeint,én ellenzem,de kinek mi,és hogy jön be az életben,ezt Ő tudja! :)
8. 9a57973fa3 (válaszként erre: 6. - Holdsugár85)
2015. febr. 25. 15:16

Szeretem az egyensúlyt az életemben!

Mindent csak mértékkel! :)


Sokat küzdöttem a kilókkal,mint sokan mások!

De tényleg így igaz,életmódot kellett váltanom ahhoz,hogy végre meg is tudjam tartani a leadott kilókat!

Így sok zöldséget és gyümölcsöt eszem azóta amióta életmódot váltottam,ezért nem állt tőlem távol ez a méregtelenítő kúra.

Már nem kell félnem attól,hogy visszajönnek rám a kilók,mert tudom,mindenféle számolgatás nélkül,hogy mennyi kalóriát ehetek egy nap,és végre nincs tiltott étel!

60 Kg vagyok (170 cm-hez)közel 1 éve tartom sikeresen a súlyomat!


Volt egy kis egészségügyi problémám a nyáron,és akkor jó szívvel ajánlották ezt a méregtelenítő kúrát.

Ezért álltam akkor neki,de úgy döntöttem,ártani nem ártok vele,így ezt a sémát fogom alkalmazni fél évente.


Ráadásul a kilóimnak is jót tesz,mert ha 1 kg-ot is,de lement a súlyomból ősszel,és az sem jött vissza,mert a nadrágomon érezném tutira,ha így lenne. :D

Mérlegre már rég nem álltam,de a nadrág sokkal megbízhatóbb eredményt mutat! :)

Tehát a szervezetnek biztosan jót tesz ez améregtelenítő kúra,én úgy érzem!

Mellette gyógyteát is iszom,ami mint tudjuk szintén méregtelenít.

7. holdsugár85 (válaszként erre: 3. - Miklosreka)
2015. febr. 25. 15:06
mostanában kaptam rá, hogy a délelőtti gyümölcsadagomat összeturmixolom, lassan elkortyolom, éhes egyáltalán nem vagyok, pár nap után függő lettem :D jobb mint a kávé! :)
6. holdsugár85 (válaszként erre: 5. - 9a57973fa3)
2015. febr. 25. 15:02
ez de jó ötlet, hogy csak ilyen kíméletesebb méregtelenítő kúrát csinálni ezzel a módszerrel! :)
2015. febr. 25. 14:39

Én épp a mai napon is ezt a fajta étrendet tartom!

Egyszer már szeptemberben végig csináltam 3 hetet.

Úgy döntöttem fél évente ,3-4 hétig,de csak hétköznaponként teszek ennyit az egészségemért.

A húsért én sem voltam soha oda!

Ki lehet bírni,csak akarat erő kérdése!

2015. febr. 24. 15:57

Én 15 évesen emiatt lettem vega, nem kívántam és ha ettem, nem esett jól, nem éreztem jól magam tőle. Azóta is (15 éve) vígan megvagyok nélküle.

Ha sok zöldséget, gyümölcsöt eszel, semmi bajod nem lesz tőle, ha elhagyod a húst, de mégis nem lenne jobb, ha fokozatosan hagynál el dolgokat az étrendedből, nem túl drasztikus egyből egy 80/10/10 raw vegánnal indítani?

2015. febr. 24. 13:25
Eddig csak olvastam róla, most mamám prés gépével csináltam zöldség -gyümölcs levét. Egyszerűen sokszor nem kívánom a húst, nem bírom megenni.
2015. febr. 24. 12:39
Én ismerem, tetszik is, minden elismerésem a követőinek, de én még nem tartok, én még csak törekszek a minél vegánabb, minél tisztább táplálkozásra. Nyáron a vega fesztiválon hallgattam meg Nagy László Zoltán előadását, nagyon jófej és nagyon meggyőző volt! :) Meg most találtam rá Lugosi Dórára, ő is nagyon szimpi, példakép! :) Te csak kacérkodsz a gondolattal, hogy kipróbálod vagy már követed is ezt az életmódot?
2015. febr. 24. 10:57
Ismeri valaki? Van tapasztalata róla? Gyertek csevegni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook