Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek melyik a legjobb csalános sampon? (Normál hajra) fórum

Szerintetek melyik a legjobb csalános sampon? (Normál hajra) (tudásbázis kérdés)


2015. febr. 26. 17:26
Azt még kifelejtettem (megint), hogy ha "szokásos" sampont használok, csepegtetek bele néhány csepp Panthenolt és késhegynyi koffeint is keverek bele, no meg 2-3 csepp E vitamint is.
7. Lilibeth (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2015. febr. 25. 15:15

Bocsi, most hogy átnézem, látom, hogy kimaradt a szódabikarbóna. Kb. másfél-, két evőkanál szódabikarbónát keverek a csalánteához, utána jön a méz, a só, az illók...

Igen, ezzel is mosok hajat, meg sok minden mással is (pl. hajmosó porokkal: Amla, Shikakai,Reetha, Brahmi növényi porok), vagy Rhassoul agyaggal, vagy tojás sampont készítek, ill. szappannal is mosok hajat, szóva fő a változatosság.

Persze néha használok "szokásos" sampont is, pl. a Biola babasamponját, vagy Bio Belle sampont, nagyon jó még a Sante ápoló sampon Jojoba kivonattal.

6. emagdi (válaszként erre: 5. - Lilibeth)
2015. febr. 25. 15:15

úgy más:))) szódabikarbónával már én is próbáltam a hajmosást :)

sajnos az én fejbőrömnek tömény volt, de akinek kevésbé érzékeny, annak beválhat :)

5. Lilibeth (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2015. febr. 25. 15:03
Bocsi, most hogy átnézem, kb. másfél-, két evőkanál szódabikarbónát keverek a csalánteához, utána jön a méz, a só, az illók...
4. emagdi (válaszként erre: 2. - Lilibeth)
2015. febr. 24. 18:40

jól értem, hogy sós-mézes víz samponként? (oké, a csalán is, de az csak a hatóanyag)


te ezzel szoktál hajat mosni?

2015. febr. 24. 18:35
Köszi! :)
2015. febr. 24. 12:41

Amit Te készítesz, az a legjobb, legalább tudod, mi van benne:

Egy nagy bögre csalántea (leforrázod a friss vagy szárított csalánlevelet, hagyod állni kb. 10 percig, majd leszűröd)

Teszel hozzá negyed- vagy fél evőkanál mézet (ki kell tapasztalni, hogy Neked mennyi válik be)

Keversz hozzá fél teáskanálnyi sót

Ezzel kész is a sampon, persze illatosíthatod kb. 5 csepp illóolajjal, ami Neked tetszik, pl. citrom, levendula stb..., de ez el is hagyható

2015. febr. 23. 20:44
Sokféle sampont kipróbáltam már, de csalánosat még nem. Szerintetek melyik a legjobb normál hajra és hol lehet kapni? A válaszokat előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook