Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Érdemes belevágni házvásárlásba hitelfelvétellel? fórum

Érdemes belevágni házvásárlásba hitelfelvétellel? (tudásbázis kérdés)


15. nyecsus (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2015. febr. 24. 20:53
A 3 óra oda vissza értendő. Egy óra az út vonattal pestre, de pesten belül is még fél órát közlekedik.
14. forrest2010 (válaszként erre: 5. - Tavasz007)
2015. febr. 23. 23:06
....Jézusom !!! jóbarátoknak ? jóbarát ilyet nem kér ! még a gyerekemnek se !!!! mert a fedelet nem szabad kockáztatni a család feje fölül !!!!
13. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2015. febr. 23. 23:03
....sose mennék bele , h jelzálogot tegyenek a házunkra ..... a családba van ilyen , szerintem nem kicsit voltak meggondolatlanok , a 20 évből 10 már eltelt , de a tartozás olyan hatalmasra növekedett az elmúlt évek során , h nem ér annyit , nem tudnák eladni olyan áron , ahogy megvették ! vagyis már másfélszer kifizették , de ma több van még tartozás rajta , mint amennyit ér az egész ! ha bármi történik elúszik nemcsak a szülői ház , hanem mindkettő !!!
12. michelle.r (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2015. febr. 23. 20:36

Székesfehérvár - Budapest 3 óra? Hogyan?


Óriási felelőtlenség a szüleid házát bevonni. Béreljetek lakást Budapesten, és kössetek mindketten lakástakarék szerződést, arra vehettek fel hitelt, nagyon kedvező feltételekkel. Ráadásul 30%-os vissza nem térítendő állami támogatás is jár hozzá.


Az hiteltanácsadó nem mondott hülyeséget, de a felelősség nem az övé, ne hozd lehetetlen helyzetbe a szüleidet.


Alkudozni nem kell, tegyél egy ajánlatot, aztán csönd, amíg a váasz megérkezik. ;) Az eladót nem érdekli, hogy neked mennyi pénzed van és miért nem tudsz többet adni. AHogy téged sem érdekel, hogy neki miért kell több pénz. Az ajánlatod legyen 5%-kal alacsonyab, mint amennyit hajlandó vagy adni érte.

11. dogiz
2015. febr. 23. 18:30
A hitelfedezet a ház amit megveszel! Köss SOS fundamentát és arra tudsz elég kedvező hitelt felvenni. Azt előre tudod mennyit fogsz havonta fizetni, nem változik az évek során. Esetleg ha nem volt még ingatlanotok próbáljatok szocpolt. Sok sikert!
10. b00d33e65c (válaszként erre: 7. - Nyecsus)
2015. febr. 23. 18:28
Persze,hogy ezt ajánlotta.Ha ez lenne a munkám bármit tanácsolnék törvényes keretek közt,csak egyezzenek bele a páciensek hogy én megkaphassam a prémiumom.
2015. febr. 23. 18:12
Ilyet ne csinálj, inkább próbáljatok még plusz önerőt gyűjteni.
2015. febr. 23. 18:07

Én az egyik barátnőmet "veszítettem el" mert elmentem neki kezesnek (28 évvel ezelőtt) és nem fizetett, nekem jött a felszólítás, hogy fizessek. Itthon voltam GYES-en. Mikor szóltam neki, hogy hoppácska, ugyan én elmentem neki mert szarban volt, de ne basszon ki velem, még neki állt feljebb és berosszult. Még ő nem tárgyalt velem évekig. Amikor meg keresett, akkor már én nem akartam.

Végülis ő fizetett, nekem egy kanyit nem kellett. De nagyon oda kellett hatnom. Na onnantól kezdve, egyszer volt budán kutyavásár. Soha többet nem mentem el senkinek. A mai világban meg 1000x meg kell gondolni!

2015. febr. 23. 18:06
csak érdeklődök... mert hiteltanácsadó ajánlotta ezt a verziót. Gondoltam van esetleg olyan aki így vett lakást/házat
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2015. febr. 23. 18:02
Fordulj hitelügyintézőhöz.
2015. febr. 23. 17:59

és ha bedől a hitel, akkor anyukátok is megy az utcára, veletek együtt?


anyám régen jóbarátoknak majdnem aláírt valami fedezeti dolgot. Egy ismerőse az utolsó pillanatban jól lebeszélte, azóta is áldja azt az embert. A család úgy csődbe ment, hogy csak na!

2015. febr. 23. 17:54
Más lakását inkább ne..
3. b00d33e65c (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2015. febr. 23. 17:50

Más házát fedezetként ne vonjátok be jelzálogot meg pláne ne tegyetek szülői házra!!

Egyébként bementek a bankba és a hitelügyintéző mindent elmond,időpontot intéz a közjegyzőhöz stb.Nektek igazából csak mennetek kell és csengetni becsületesen.

2015. febr. 23. 17:47
Mas ingatlanara hitelfedezet?? Azt ne!!!
2015. febr. 23. 17:45

Sziasztok!

Eldöntöttük, házat szeretnénk venni méghozzá Gyömrőn. Jelenleg Székesfehérváron élünk a családommal albérletben, és férjem Budapesten megcsípett egy jobban fizető állást... egy ideig jó volt itt de 3 órát utazik egy nap, mire beér dolgozni és ez egyikünknek sem kényelmes, ezért határoztuk el, h költözünk, és ha már költözünk, akkor sajátba és házba... nos nekünk van kb 1,5 millió ft-unk amit eddig megtakarítottunk, ez persze nem elég semmire de van egy ház ami édesanyám tulajdona, és az ő házát be tudnánk vonni fedezetként ebbe a hitelbe, így képzeltük el a dolgot...van-e itt olyan aki szintén így vett ingatlant, kérdéseim: Hogyan kezdjünk hozzá? Milyen papírokat kell beszerezni? Mire számítsunk? Kb mennyi idő mire lezajlik ez az egész? Ha kinéztük a házat, mire figyeljünk oda? Hogyan kell alkudozni? Stb...köszike a váálaszokat előre is !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook