Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miként lehetne megelőzni, hogy az edzéstől nagyok legyenek az ereim a kezemen? fórum

Miként lehetne megelőzni, hogy az edzéstől nagyok legyenek az ereim a kezemen? (tudásbázis kérdés)


13. eva200 (válaszként erre: 11. - Gribedli***)
2015. febr. 25. 13:27
Az en Baratnom. soha nem dohanyzott'Soha, en es o is 60-on tul. mikor O 30 volt, Remes erek voltak a kezen.. Ma nekem, mar Regota majfoltos a kezemfeje1?/ Csak arra gondolok, Genek !! miatt lehet,. Lehet citromos oliva olajjal kezelni, vagy segit v' nem, ez legyen a legnagyobb Gondunk az eletben.. edzes jo,.. De A Legjobb sok folyadek, ;VIZ'' es sok Hosszu seta. Naponta De ne hanyagoljuk el, edes Gyermekeinket sem,, Sok Zold pl Spenot, brokkoli, petrezselyem, minden .. kevesebb Hus'... Rizs , lencse ,bab, Csicseri borso,... Naturalis etkek,.. remelem , elhinnii valo, kell hus , de heti 2szer,.. jo szerencset, hidd el..
2015. febr. 22. 14:36
Nagyon köszönöm a válaszokat! Megpróbálok étkezéssel rásegíteni, aztán reménykedek. Rékát, gondolom, nem a saját edzésprogramja készíti ki, hanem az edzőterem. Leszoktam az edzéseiről, nem szerettem, hogy nem egyformán csinálja a két oldalt :)) Találtam mást, kínzósabbat. Ja és megkérdem anyuékat, hogy ők hogy bírták a strapát anno.
11. gribedli*** (válaszként erre: 4. - 4d5610bcc4)
2015. febr. 22. 10:12

Réka is használ csuklósúlyzókat de egyébként nem "ártalmas" az edzése. Öreganyám sose bicepszezett mégis volt neki, anyámnak most sincs pedig rengeteget cipelt egész életében, szóval még az sem mindig biztos, hogy családon belül minden esetben öröklôdik.


Még a dohányzàs is keményíti az érfalakat, megfigyelheted, hogy sok dohányosnál minden erôlködés nélkül is eres a kezük és még köztük is páran megússzák

10. gribedli*** (válaszként erre: 3. - 408020f45e)
2015. febr. 22. 10:07
Ennyi erôvel senki se erôlködjön... Ne már! Aki hajlamos rá, erôlködés nélkül is kijön neki
9. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 4d5610bcc4)
2015. febr. 22. 10:05

Ez szerintem nagyon alkati kérdés. Majdnem 20 éve súlyzózom (sôt, meg is van az 20 mert általánosban is használtunk medicinlabdát, stb és gimiben is), és nincsenek kidülledt ereim, max edzés közben ha sokáig vagyok fordított testhelyzetben de utána visszahúzódik azonnal. Pont hogy mindig keresni kell a vénámat vérvételnél pedig jól jönne olyankor egy kis véna de amúgy én sem találom szépnek.


Egy barátnôm nem akar nagy súlyzót használni mert neki már vannak kidülledt erei a karján, hiába mutatom, hogy én mekkorákat használok és nincs. Neki a 12 év versenyszinten ûzött mûvésztornától lett és aláírom, sokat volt kézenállàsban, stb, de pluszban biztos vagyok benne, hogy alkat, genetika függô is, mert nekem nincs.


Esetleg emelhetnéd az antociánban gazdag élelmiszerek (bogyós gyümölcsök és ezek leve, leginkâbb áfonya), mert ezek edzik az érfalakat és ha amúgy is hajlamos vagy rá, legalább nem romlik tovább. És ne használj soha csuklóra szorítós súlyzót de magát az edzést, a sportot nem hibáztatnám. Sok sikert!

2015. febr. 22. 09:36
hát, csak úgy lehet elkerülni, ha nem erőlteted a kezeidet (nem edzel). szóval sajnos ez velejárója a dolognak :(
7. globus (válaszként erre: 6. - Anyagi)
2015. febr. 22. 08:20
Minden bizonnyal, ahogyan a pigmentfoltosság is hasonló, anyukámnak májfoltos volt a keze. Enyém is ilyen 30 éves korom óta, kenhetem bármivel.
2015. febr. 22. 07:57

Szerintem ez örökletes dolog -

illetve a soványság hozadéka egy bizonyos kor után.

5. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 3. - 408020f45e)
2015. febr. 21. 23:42
Azt értem én, csak menjenek is vissza.
4. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 2. - Bichi)
2015. febr. 21. 23:39
Ugh :( Az nem jó, nekem nem tudom, hogy azok lesznek-e. Csak láttam Rubint Réka kezét, és hirtelen felindulásból elkezdtem googlezni :)
2015. febr. 21. 23:38
Az erek a megerőltetéstől jönnek ki.
2015. febr. 21. 23:35
Semmivel, nekem is azok. Ez genetika, vagy szerencsés vagy, vagy nem :(
2015. febr. 21. 23:33
Miként lehetne megelőzni, hogy az edzéstől nagyok legyenek az ereim a kezemen? Minden tippet tárt karokkal várok :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook