Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 2 tanús esküvő - vélemények? fórum

2 tanús esküvő - vélemények? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. ápr. 15. 14:59
Sziasztok ! Szerintem semmi gond nincs az icic- pici esküvővel .;) Nekünk is az lesz 2 hónap múlva ,csak a két tanú ,a lànyunk és plusz 2-3 fő lesz ott . Szülők ,rokonok sem lesznek jelen ! A pàromnak màr nincs senkije ,az én oldalamról pedig igencsak érdekes a helyzet ,szüleim elvàlltak ,anyuval a kapcsolatunk nem a szokvànyos ,sőt ki is jelentette,hogy ő egyàltalàn nem tartja fontosnak az esküvőt ,senkiét ( az enyémet ,mint egy szem gyermekéét sem ).Amikor annak idején az én szüleim hàzasodtak ,nekik sem voltak ott a szüleik . Szóval így döntöttünk a pàrommal ,ha így àll a helyzet,akkor nem szakítjuk meg a " hagyomânyt" ...
70. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 58. - Muizé)
2015. febr. 23. 10:12

tehat a fotostol kezdve minden lesz, csak a szulok nem latnak benneteket...

remelhetoleg a valasotk meg egyszerubb es csendesebb lesz majd;

69. csgybzs (válaszként erre: 58. - Muizé)
2015. febr. 23. 09:42

Nem olvastam az elejéről a topikot, de amit most leírtál, azt simán lehetne egyben tartni.


Kihelyezett anyakönyvvezetővel polgári szertartás párod szüleinél vidéken, utána bográcsozás, torta és a szülők is láttak megházasodni benneteket...

Bármilyen támogatók is a családok, tuti a szívük szakad meg, hogy nem látják, ahogy összekötitek az életeteket...

68. fincsi5 (válaszként erre: 67. - 3a5c305959)
2015. febr. 23. 09:39

Az biztos, nekem is. És én lennék olyan , hogy 1-2 hét, hónap múlva nem "ünnepelném " a semmit, s ahogy magamat ismerem, a képekre sem lennék kíváncsi.

Ha magánügy, magánügy....

67. 3a5c305959 (válaszként erre: 66. - Fincsi5)
2015. febr. 23. 09:36
Azzal hogy beulnek a szertartasra a szülők nem kerul a dolog egy fillerrel sem többe. Ki mondta hogy utana meg kell oket vendégelni? Senki. Ha mar a ket tanus eskuvon sem volt sertodes akkor tuti abba is belemennenek hogy a szertartas utan szepen hazamennek. Nekem tuti a szivem szakadna meg ha a lanyom nélkülem akarna hazasodni :-(
66. fincsi5 (válaszként erre: 64. - 4c3a5e5783)
2015. febr. 23. 09:25
neked, az utánad szólónak: a szülők " megennék " a külföldi nászutat. :(((((
65. *Csajszi* (válaszként erre: 64. - 4c3a5e5783)
2015. febr. 23. 09:18

Majd megertik, ha a sajat gyerekuk ugyanigy kot hazassagot.

En csak azt nem ertem, ha amugy is lesz egy osszejovetel, miert nem lehet aznap? Es akkor mar a szuk csalad is jelen lenne az eskuvon is. Nem kell feltetlen etteremben zenekarral elfogyasztani az unnepi ebedet.

2015. febr. 23. 09:09
az nem kerul penzbe, hogy a szulo latja a gyermeket meghazasodni :(
2015. febr. 23. 03:57
nincs ezzel semi baj ha nincs eleg penzetek!
2015. febr. 22. 23:29
Nekunk kicsi templomi szertartasumk volt, utana a legszukebb csaladi kör hazajott velunk felvagni a tortat meg koccintani. Reggel feldiszitett kocsi vitt a templomba es visszafele meg dudaltak, szóval megvolt a hangulat. A szertartas ugyanannyiba kerult mintha csak ket tanunk lett volna. En egeszen biztosan nem hagynam ki a szuloket a szertartas reszebol (vagy akar a testvereket). Szerintem nekik az a lenyeg hogy lassanak titeket osszehazasodni, nem az hogy utana milyen flancos vacsorara hivjatok vagy nem hivjatok meg oket. Szerintem meg fogjatok bánni, de ti tudjatok.
61. Muizé
2015. febr. 22. 18:52
Nagyon szépen köszönjük!
60. 4c1a787e8f (válaszként erre: 58. - Muizé)
2015. febr. 22. 13:52
Örülök, hogy mindenki egyetért a döntésetekkel, és támogatnak titeket. Sok boldogságot!
59. krisszi77 (válaszként erre: 58. - Muizé)
2015. febr. 22. 11:20
Sok boldogságot kívánok!
58. Muizé
2015. febr. 22. 11:12

Sziasztok,


köszönök minden véleményt, kicsit azért elgondolkodtam a dolgokon, de a véleményünk változatlan maradt, maradunk a 2 tanús esküvő mellett.


Mindkét oldallal meg lett beszélve a hétvégén, sehol nincs sértődés, szerencsére mindenki támogat minket, és örült a bejelentésnek. Megbeszéltük, hogy amint jó idő lesz, tartunk egy nagy családi összejövetelt a párom szüleinél vidéken, ahol lesz házi süti, bográcsozás, torta meg minden és mindenki akiket szeretünk.


A pénzből, amit pedig megspórolunk a zenekar, díszítés, terembérlés...stb árából, elmegyünk egy szép nászútra külföldre.


Köszönöm, hogy mindkét véleményből olvashattam, egyik megoldást sem ítélem el, megértem, ha valaki másképpen gondolkodik, de mi mos jelenleg így tartjuk a legmegfelelőbbnek.


Ja, és egy fotóst azért hívunk, aki csinál néhány szép képet rólunk a szertartáson, és utána is, egy szép helyen. És fehér ruhám is lesz, szép csokorral. :)


Üdv.

57. viva70
2015. febr. 21. 17:22
Ha mindkettőtöknek megfelel a két tanús, egyszerű esküvő, akkor nincs vele semmi gond. Ha viszont úgy érzed, később bánni fogod, hogy nem a korábbi elképzeléseid szerint alakultak a dolgok, akkor próbáljatok meg mindenki számára elfogadható megoldást találni valahogy.
56. selena78 (válaszként erre: 55. - B00d33e65c)
2015. febr. 21. 17:16

Áhhh... én már vénasszony vagyok. a mi időnkben nem igazán volt gyerek esküvőkor.


De ha ma lennék fiatal, azt hiszem, kihagynám az esküvőt.

55. b00d33e65c (válaszként erre: 54. - Selena78)
2015. febr. 21. 16:59

Miénk sem volt semmi!

Oké,fehér ruhám volt,csak polgári.Anyóséknál egy korai vacsora.Akkor volt 18 hónapos a lányunk,és 20óra fele jelezte hogy álmos.Mi megfogtuk magunkat és közöltük hogy a gyerek álmos,köszönjük a részvételt,jó éjszakát...

A család persze maradt piálni!

54. selena78 (válaszként erre: 52. - Selena78)
2015. febr. 21. 16:06

Ennek tükrében azért mégis érdekes esküvőnk volt. És ha akkor morogtam is, ma már szép emlék, nevetünk rajta.


A polgárira - egyházi nem volt - eljöttek a kollegák is. Nem is lehetett volna távoltartani őket. Nekem egy botrányosan piros ruhám volt, sem azelött, sem azután nem hordtam pirosat, ma sem értem magam. A kezdeti értetlenkedés után anyám vásárolt nekem egy gyönyörű piros cipőt, mondanom sem kell, sosem volt piros cipőm, és a mai napig nem értem az én konzervatív anyámat.:) Amúgy a hajam is piros volt.:)))


Szóval a polgári után meghívtuk az amúgy nem meghívottakat egy sörözésre.


Estére volt 20 meghívottunk egy étterembe, este 8-tól éjfélig.


Legnagyobb meglepetésemre senki nem ment haza, anyu, és anyós ott suttogott a vendégekkel, akik simán csatlakoztak hozzánk...mit mondjak, nem voltam túl boldog.


Otthon aztán kiderült, hogy van töltöttkáposzta és süti, és pia, amit a násznép lelkesen el is fogyasztott az éttermi vacsora után, és ott mulattak reggelig részben bent, részben a kertben. Végülis nem volt rossz.

2015. febr. 21. 15:59
Kinek mi tetszik. A nagylányomnak 120 fős lagzija volt, akkorát buliztunk mint a világ. Ők fizették a nagyobb részét a kapott pénzből. A fiamnak is ilyen lesz, a kicsinek még messze van...:)
52. selena78 (válaszként erre: 1. - Muizé)
2015. febr. 21. 15:45

Sokan vagyunk, sokfélék...és mindenkinek más a fontos.


Én sosem szerettem a nagy felhajtást, utálom a felesleges dolgokat, a cicomát. Na jó, azt amit én cicomának érzek. Fehér menyasszonyi ruháról sosem álmodoztam, és ha fel kellett volna vennem, alighanem sosem megyek férjhez.


Nagy esküvőket végigülni és végigenni kimondottan kellemetlen számomra, ezért ha egy mód van rá, kivonom magam belőle, ha nincs, kb. úgy megyek, mint a fogorvoshoz.


De, ha nem is értem meg, elfogadom, hogy mások másként látják, más embernek más a fontos, mint nekem.

51. krisszi77 (válaszként erre: 49. - 9829024220)
2015. febr. 21. 15:29
Mi 2 tanúval esküdtünk.Ha később tartunk templomit,szűk baráti kört hívnánk meg.Rokonokkal nem tartom a kapcsolatot.Persze kivételt képez,szüleim,tesóm és családja.Fb-ra semmiképpen nem tenném fel.
50. 9829024220 (válaszként erre: 48. - *Csajszi*)
2015. febr. 21. 12:50

Merem remélni :D


Bár sosem lehet tudni,valakinek ez szörnyen fontos,hogy a fb társadalom azonnal értesüljön minden történésről.

49. 9829024220 (válaszként erre: 47. - Krisszi77)
2015. febr. 21. 12:49

Én tök sokáig amúgy nem is akartam esküvőt.Aztán most meg már egyre többet gondolok rá,mert az igaz szerelmemmel úgy gondolom,hogy talán spirituálisan egy magasabb szintre juthat a kapcsolatunk,hisz ez az eskü erősíti az összetartozást.De ezt én senkivel nem akarom megosztani,mert ez rólunk szól,nem pedig arról,hogy anyám elégedett e tortával,vagy minden "tökéletes" volt e.

De mondom én más vagyok,fel nem vennék egy fehér esküvői ruhát,a mulatós meg egy egyéb zenéktől hánynom kell,az ittas emberektől is rosszul vagyok és gyűrűre se adnék ki max 10000-et a kettőre és akkor már kiköltekeztem :-)

48. *Csajszi* (válaszként erre: 46. - 9829024220)
2015. febr. 21. 12:44
Szerintem nem keves szarkazmus volt a javaslat mogott ;)
47. krisszi77 (válaszként erre: 46. - 9829024220)
2015. febr. 21. 12:41
fülesésmicimackó:egyetértek.
46. 9829024220 (válaszként erre: 44. - 1e072b34d7)
2015. febr. 21. 12:40
Fb-on....milyen meghitt.
45. *Csajszi* (válaszként erre: 42. - 1e072b34d7)
2015. febr. 21. 12:37
Egyetertek. Egy oromunnep amit a legkozelebbi szeretteinkkel jo megosztani. Egy ebed 10-15 fonek nem kerul szazezrekbe, sot akar otthon is lehet fozni finomat, nem feltetlen kell ettermet sem foglalni hozza, nem az a lenyeg.
2015. febr. 21. 10:36

Az örömteli eseményt jó megosztani másokkal. Ez az ünnep lényege.


Ha más nem Facebookon osszátok meg majd, hogy azért mások is osztozhassanak az örömötökben, ha már nem mehetnek oda! :)

43. 9829024220 (válaszként erre: 1. - Muizé)
2015. febr. 21. 10:25

Szia!

Ha eljön a mi időnk,mi is ilyet szeretnénk,ebben biztos vagyok.Ez a szerelmespár napja,én mondjuk pont lesz@rom,hogy a rokonság mit gondol.

Az idegen emberek vacsoráztatása árából inkább elmegyünk egy egy hónapos nászútra.

Bár én roppant "igénytelen" vagyok ilyen szinten,egy sima ezüstgyűrű is tökéletesen megteszi,kéne a francnak több tíz,vagy százezer forintos cucc,olyan fölöslegesnek tartom.

42. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - Muizé)
2015. febr. 21. 00:16

Az esküvő egy szép családi, társadalmi esemény, egy ÜNNEP


A két tanús esküvő olyan mint az egyedül tartott születésnap.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook