Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tényleg veszélyes a pajzsmirigy-túlműködésre szedett Propycil-t? fórum

Tényleg veszélyes a pajzsmirigy-túlműködésre szedett Propycil-t? (tudásbázis kérdés)


18. NataliaWeiss (válaszként erre: 17. - CsengiBoti)
2015. febr. 24. 12:52
Köszönöm szépen CsengiBoti.
2015. febr. 24. 12:33

Szia :)

Én úgy tudom,a pajzsmirigyre való gyógyszereknek hosszabb idő kell,mire elkezdenek hatni.Nem akarok butaságot írni,de ha jól emlékszem,legalább 2-3 hét kell,mire hatni kezd.

2015. febr. 24. 09:59
6. napja szedem a Propycilt de semmi javulás, sőt egyre jobban épülök le és több a rosszul lét, nagyon nem vagyok jól. Bárcsak már hatna...
2015. febr. 22. 18:12
Szerintem én gyógyszer nélkül nem tudnám bírni. Eléggé jó a fájdalomtűrő képességem. De ezek a rosszullétek elvislehtetlenek.
2015. febr. 22. 18:11
Én is találtam itt Bp-en egy jó orvost. Meg is van a komplett eredményem, tegnap küldte át e-mailben. Tsh- mérhetetlen, Ft4 53,6 (normál érték: 7-15-ig) HÁt szóval elég gyatra az egész. 3x1 Propycilt kell szednem. A nap folyamán elég változatosan érzem magamat. A bétablokkoló kell, 8 óránként be kell vennem, mert különben kiszakad a szívem, de mellette is ver eléggé. Sokszor úgy érzem, hogy maximálisan mindent meg tudok csinálni, máskor meg annyira gyenge vagyok, szédülök és a szívem szinte a fülemben hallom. 4.napja szedem a gyógyszert. Úgy félek, hogy nem fog javulni.
13. Laszti
2015. febr. 20. 22:32

Nekem is fenn állt már a kislányomnál is, és kezeletlen maradt 5 évig, ráadásul oltári petefészek cisztáim lettek, amit ki operáltak ezt követően fogamzásgátlòt kaptam( nem us szabad szednem hormont ugyebár), mindenféle endokrinològiai vizsgálat nélkül!

Emiatt fajult odáig a dolog! :(

Szivesen segitenék orvos ügyben, mert azt gondolom a legjobb kezekben vagyok, de mi észak Svédországban élünk!

Remélem meg találod a legjobbat, de ne keseredj el!

Ha segit gyere beszélgetni legalább! :)

2015. febr. 20. 17:29
Sajnos volt már nekem ilyen az első terhességem után. Akkor félrekezeltek és majdnem elpatkoltam, 25 kilót fogytam két hét alatt és lábra sem tudtam állni. Most ezt szeretné megelőzni egy jó orvossal és egy jó gyógyszerrel.
11. Laszti
2015. febr. 20. 14:55
Csak elkeseredni nem szabad!!! Kitartás!
10. Laszti
2015. febr. 20. 14:51
Ugye én előbb Methityrint szedtem, szòval mikor már átt tértem jòl voltam! Kb egy hònap volt, mire elmúlt az ingerültség, magas pulzus és elkezdett javulni a második hònapban a TSH, T3, T4 is!
9. NataliaWeiss (válaszként erre: 8. - Laszti)
2015. febr. 20. 09:09
Kedves Laszti! nagyon örülök, hogy meggyógyultál. Azt meg tudod írni, hogy kb. hány nap alatt kezded érezni a Propycil hatását? Én egyelőre 3x1-et szedek, mert még nincs meg az Ft3,4 eredményem. A napokban lesz meg és ha kell emelni fogja a doki az adagot. Tegnap nagyon szarul voltam, a pulzusom az egekben:( várom már, hogy jobban legyen, nagyon szomorú vagyok.
2015. febr. 20. 07:39

Én borzalmasan voltam, de a baba csodát tett velem!

Az orvosom azt mondta nagyon ritka aki tùlmüködéssel el hagyhatja valaha a gyógyszert, azt mondta egyelöre "gyógyultnak nyilvánit" de ellenöriz sürün és reménykedjünk nem kön vissza a szülés után. Mert azt mondta a statisztika szerint aki tùlmüködik, annak sajnos szülés után erösebben visszajön! De bizom a legjobbakban mert amùgy sem erösitem a statisztikát szerencsére a betegséggel kapcsolatban, pedig nemrég még borzalmas állapotban voltam!

Ahogy irtam mérhetetlen TSH, 180 as nyugalmi pulzus és a 165 cm hez 42 kilò!

Szeptember 6. án derült ki, hogy babát várok és akkor kaptam a Propyt. És hetente ellenöriztek és hétröl hérte csökkentették, és normál értékbe tért a pulzusom és el kezdtem visszaszedni a kilókat, mára makk egészséges vagyok és sùlyra is ùgy nézek ki mint egy egészséges kismama! 😊

Mindenkinek gyógyulást kivánok!

2015. febr. 19. 21:42
És ti hogyvagytok?nekem pár napja kezdődtek a tünetek.elég rosszul viselem.
6. 388b941089 (válaszként erre: 5. - NataliaWeiss)
2015. febr. 19. 21:03
Bizz az orvosodban es ne a neten probalj tudakozodni a hulyebbnel hulyebb cikkek kozott. En evekig szedtem, maramikor betartottam.. De terhessegem alatt vegig a methotirynnel egyutt. Abbol lesz bajod ha nem szeded.
2015. febr. 19. 20:56
Azt olvastam a neten róla, hogy májkárosodást okoz, májelégtelenséget. Nem ajánlják szedni. Sajnos nekem kell és a Metothyrin nem jó, mert én is szoptatok. Ezért kaptam a Propycil-t.Még csak tegnap írták fel, ma kezdtem el szedni és olvastam róla a neten ezeket. Nekem is mérhetetlen a Tsh-m, annyira alacsony és beteg is vagyok:(
2015. febr. 19. 20:14
Én Metothyrin allergia miatt lettem Propycil-re átállítva.Nem tudom,mit értesz az alatt,hogy veszélyes,nekem semmi gondom nem volt tőle.Pedig miután megszületett a második fiam,volt,hogy 3*2-t kellett szednem...
2015. febr. 19. 19:12
Ja és kézhetente néznek, mindig tökéletes az eredményem! 😊
2015. febr. 19. 19:06

Én a Methirynt kaptam először. Majd babás lettem akkor kaptam Propicylt és azòta el hagyhattam a

gyògyszert (4 hònapja).

Szòval nekem nagyon jò volt! Mérhetetlen Tshm volt...

2015. febr. 19. 17:36
Valaki szedett pajzsmirigytúlműködésre Propycil-t? Tényleg veszélyes?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook