Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiszti 2 éves korban fórum

Hiszti 2 éves korban (beszélgetős fórum)


1 2
2015. febr. 22. 11:15
z tok normalis.majd elmulik,legy turelmes.
32. Muraja
2015. febr. 21. 12:23

Elolvastam a cikket , " szulöke a hatalom " no ez mar eleg is ahoz hogy az ember ne vegye egyaltalan figyelembe . Milyen hatalom ?

Kissebb csordam engem nevelt fel amivel csak halaval lehetek .

Attol ki megszult engem diplomas letere csak azt kaptam hogy en ma ilyen letem ergö minden tamit ö tette ellenem soha de soha meg elensegemel sem tennem .

Nekem mar 12 eves koromban lassan egy ket labon jaro lexikonnal megfelelö tudas elvarast kellet volna preszentalni . Nem beszelve a pofonokrol es bunteteskröl ! lassan de biszotasan töle törvenyileg elvaltom 16 evesen .

Soha sem tettem volna hasonlot gyerekeim ellen, es annak dacara hogy szabad liberalis nevelest kaptak mind nagyon jol el az eletet es ami a legszebb hogy mar az unokaimon tovab megy ez a gyönyöru örökseg .

Elsö sorban egy gyerekt szeretni kell , nagyon masodsorban Respektalni es önbizalomra vezetni ! es emberi meltosagat nem le taposni. Mitt is jelent egyfules vagy minek hivjak " nevelö pofon " meg rossz le is irni ? csak azt hogy a sajat tehetetlenseget es sok esetben utalatat is reprezentalja igy a nevelö ( szandekosan irom nevelö mert az ilyen ember nem szulö a szememben)

Egyszer meg elegge kicsik voltak egy hasonlo pofon es tersai nevelesi orszagban jartunk egy par napra amikor a fiam latta hogy ott egy ilyen szemely rauött es elegge kegyetlenul a gyerekre valami olyasmiert amire meg ö mind nevelö egy orara ra bisztos nem is emlekezne .

Erra az en alig 9 eves fim azt mondta hogy milyen hulye ez a anyuka aki igy bantalmaza a gyereket. Olyan csend lett a helysegben hogy fejszet lehetett volna ra akasztani. NO most mi lesz ? semi , en megmagyarasztam a fiamnak hogy sajnos itt meg az emberek " igy elnek "

GYerek egy idös volt az enyemel es melesleg azöto szemely adoptiv öcsem sajnalatos felesege . Multak az evel ma a fiam egy komoly beosztasu karier munkat vegez az ö fia diplomaval mosogat valahol Angliaban .

Valahol az uton nagyon sokan elrontjak mert önbizalomra neveles az tavol al merföldekre pedig az a leg es leg szuksegesebb hogy a gyerek kesöbb megalja magat az eletben.

Isten ovtavolna azt a elerusitot vagy vad idegen valakit ki ram szolt volna anno hogy oktason a nevelesröl ! Udorito es diszreszpekt atitida .

Legyen szep napotok !

31. anya4005 (válaszként erre: 30. - 4c3a5e5783)
2015. febr. 21. 08:52

Ezt a cikket a facen is posztolgatják,elolvastam... Szerintem sok benne az igazság,bár hitelesnek nem tartom,mert egy alatta ajánlott cikkben "pofonvágják" az egészet.

Itt azt írják,merj NEMet mondani,alatta pedig azt,hogy ezzel önbizalomhiányos felnőtté válik a gyerek. Szóval? Akkor mit is kéne csinálni?

:-D

2015. febr. 20. 21:45
29. anya4005 (válaszként erre: 28. - Cippora)
2015. febr. 20. 10:59

Az óvónőnek már én is felhívtam a figyelmét arra,hogy összekeverte a gyerekem értékelését máséval! :-)

Az enyémek nem nagyon vannak el egyedül,bár nyilván főzök,takarítok mellettük,de olyankor jönnek velem: rajzolás,gyurmázás az étkezőben,vagy segítenek takarítani a fürdőben (kiviszik a fellépőt,a szennyestartót kitolják,berakják a ruhát a gépbe). Sajnos ez is csak néhány percre köti le őket,de egyre jobbak benne!

Azért hálás vagyok,hogy a nagy hisztis jelenetek igen hamar megszűntek,bár volt,hogy a nagyot (2 éves sem volt) a karjánál fogva húztam haza,közben a másik kezemmel toltam a babakocsit. Mit ne mondjak,imádtam a megvető tekinteteket! De neki ez az egy ilyen durva kirohanása volt,amúgy teljesen emberek közé való :-)!

28. Cippora (válaszként erre: 27. - Anya4005)
2015. febr. 19. 22:43
Ó,hát az oviban az enyém is egy angyal,szót fogad,együtt működik mindenben.Mindig kérdezem az óvónőket,hogy viselkedik,mindig az a válasz,hogy nagyon jól,együttműködő,és az égvilágon semmi gond nincsen vele.Néha már azt hiszem nem mondanak igazat :D Az oviban szokott lenni bábelőadás,ott sem mondják,hogy gond lenne vele,de ha mi visszük akkor igen,szerintem ez olyan figyelemfelkeltés a részéről,túl sok inger éri.Ő vele meg itthon nagyon könnyű.Kisbaba korától kezdve főzök,és takarítok mellette,kimegyek begyújtok,tüzelek,ellapátolom kint a havat,ő meg szépen eljátszik ha mondom neki,hogy most ez és ez a dolgom.Egyébként ő is tudja,hogy szét kell nézni ha kimegyünk az útra,nem is szalad ki,nem is utcán van a gond legtöbbször,de szerintem mikor van ez az tényleg csak figyelemfelkeltés,meg hirtelen a sok inger a sok ember a tömeg...illetve ha valahonnan eljövünk ahol jól érzi magát,bár legutolsó alkalommal már szépen megbeszéltük,és mikor mondtam,hogy öltözünk és megyünk akkor nem volt gond,öltözött,és jött!Tehát haladunk,csak lassan,2,5 éves korában voltak inkább olyan tényleg necces helyzetek :)
27. anya4005 (válaszként erre: 23. - Cippora)
2015. febr. 19. 18:18

Nekem augusztusban volt 4 éves a nagyobbik,és ő,aki itthon kb. 2 perc alatt megunja a rajzolást,kirakót,bármit,gyönyörűen végig tudja ülni a színházat,bábelőadást. El sem hittem,mikor az óvónéni átküldte a képeket,hogy tátott szájjal figyel! Aztán elvittük mi is bábelőadásra (tavaly nyáron),és hihetetlen: ült,részt vett a játékban,stb. Komolyan mondom,azon gondolkoztam,meghívom a bábosokat,hogy nyugodtan tudjak főzni.:-)

Szóval,lehet,hogy a te csemetéd is élvezné,és meglepne a viselkedésével!

Mondjuk,az is igaz,hogy az enyém nem hisztizik,és nem rohangál nyilvános helyen el mellőlem,de mi egészen pici korában (korukban,mert 2 van) elkezdtük tanítani a helyes közlekedésre utcán,üzletben. De természetesen,van más...:-)

2015. febr. 19. 14:42
Pont felkelt a hisztigép megyek is már épp kezdtem unatkozni:D
25. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 20. - Zamila)
2015. febr. 19. 14:41
Ezt like-olom:-)
2015. febr. 19. 14:40
Az enyem 19 honapos es már most hisztizik..nem foglalkozom vele.itthon meg buntibe rakom..lanyomnal is volt ilyen.Túl kell élni.5 evesem pl: már nem hisztis viszont akkora s szaja,h a tenyerem viszket tőle.Mindig lesz valami.Szamomra a csecsemő kornál bármi jobb:D
2015. febr. 19. 09:54
2 évesen nálunk is ez volt,nem egyszer a hónom alá csapva vittem ki a gyerekem.Májusban már 4 éves lesz,földre levágja magát már nincs,de dacos és akaratos,néha kiakaszt.Inkább azzal van problémánk,hogy ha beszabadul valahova akkor nem akar vele szépen kézen fogva jönni,hanem elszaladgálna,és ugye azt sok helyen nem lehet,mert elkavarodik,és ha megállítom,akkor jön a hiszti.Most már legtöbbször beválik,hogy mielőtt megyünk valahova elmondom,hogy szépen kell viselkedni mert ha nem,akkor rögtön megyünk,hazafele.Illetve kihangsúlyozom,hogy mennyi mindenről marad le,emiatt a viselkedés miatt.Már sokkal kezelhetőbb,de azért várom már ennek a dackorszaknak a végét.Úgy mennék színházba vele,meg moziba,de nem bír megülni.Mondjuk ezt nem a dacosságának tudom be,hanem a túl sok ingernek.Itthon órákig el rajzol,elgyúrmázik.
22. 2cc786c515 (válaszként erre: 1. - Adry06)
2015. febr. 18. 20:58

Nagy türelem kell hozzá és leszokik. Én mielőtt bementünk a boltba, megbeszéltem vele, hogy egy kindert választhat magának. Ha más is a kezébe került, akkor az között kellett választania.

Ritkán volt, hogy nem tudta melyiket szeretné.

Ilyenkor felnyaláboltam a vásárolt cuccot és a gyereket és szó nélkül hazamentünk.


Otthon miután lecsillapodott újra átbeszéltük a csokitémát. :) Az eladók mindig nagyon szerették, ezért míg én vásároltam lefoglalták a neki összegyűjtött matricákkal.


Tehát nálunk nem voltak nagy drámák :)

21. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - Adry06)
2015. febr. 18. 19:48
Hisztinek soha nem engedünk, mert tanulékony.
20. Zamila
2015. febr. 18. 19:16
Nálunk az vált be,hogy nem foglalkoztam vele.Mondjuk hiszti csak otthon volt,üzletben nem ,szerencsére.Volt,hogy kimentem a helységből ahol hisztizett,erre utánam jött és ott megint levágta magát hisztizni,én mentem tovább,és jött utánam,én meg mászkáltam a lakásba,és pakolásztam közben,hát a végén már majdnem nevettem,hogy mindig jön és a lábam előtt vágja le magát.Nem volt sok ilyen alkalom szerencsére,mert sosem ért el vele semmit,csupán azt,hogy nem vettünk róla tudomást.
19. Fishyke (válaszként erre: 18. - Fishyke)
2015. febr. 18. 19:12
Ha a boltban irdatlan hisztit verne le, nem szólnèk semmit, csak a hónom alà kapnàm ès kivinnèm. Talàn Vida Àginàl olvastam ezt a tippet.
2015. febr. 18. 19:08
Csíràjàban fojtottuk el a hisztit, egyikünk se bírja elviselni, nem engedtük/engedjük neki, nem is szokott szerencsère. Màjusban lesz 3 èves. Viszont szerintem nagyban függ a gyerek mentalitàsàtól is, hogy hogyan kezeli az indulatait.
17. Cucicsillag (válaszként erre: 15. - Tavaszilány)
2015. febr. 18. 18:44
Ez nalunk is mukodik... :)
16. Zebra25 (válaszként erre: 15. - Tavaszilány)
2015. febr. 18. 18:13
Én is ezt alkalmazom, és bevált.
2015. febr. 18. 17:29

Keress rá Ranschburg Jenő hisztikezelőjére a neten:

"Nálam például jól bevált a „mágikus játszma”. Eltűnt a kisfiam, hol van a gyerek? – csodálkozik a szülő, és úgy tesz, mintha valóban nem találná a gyereket: Érdekes, amikor így viselkedik, hirtelen eltűnik! Az ilyen korú gyereket ezzel általában zavarba hozza a szülő, mert valóban felébred benne a szeparációs aggodalom: eltűntem? Mi lesz velem, ha anyu és apu nem találnak meg? Éppen ezért abbahagyja a hisztit, és ilyenkor a szülőnek „meg kell találnia” a gyereket: Megvagy! De jó, hogy újra együtt vagyunk! Amikor a „találkozás örömén” túlesnek, a szülőnek ismét kezdeményeznie kell a témát: a másik embernek nem okozunk fájdalmat."

2015. febr. 18. 17:25
Az uzletben venni valamit, ami az o kosaraban van es o fizeti ki egyedul.
2015. febr. 18. 17:22

Minden gyerek más.Nincs egy varázsszer,ami mindenkire igaz.Ha a boltban csinálj a hisztit,akkor hagyd békén.Még akkor is,ha beszólnak neked.Minél idegesebb vagy,a gyerek annál jobban felspannolja magát.Párszor megcsinálja és ha nem ér vele célt,akkor abba fogja hagyni.


Van olyan gyerek,akit egy pohár vízzel lehet kizökkenteni,de van olyan is,akit egy erős öleléssel.Ezt neked kell kitapasztalnod,hogy a saját gyerekednél mi válik be.Minden esetre a határokat most kell meghúzni.


Azzal viszont nem értek egyet,hogy a liberális családokban fordul elő a hiszti.Ez egy életkori sajátosság!Teljesen normális jelenség!

12. rinike (válaszként erre: 11. - *Csajszi*)
2015. febr. 18. 17:17
Ez igaz.
11. *Csajszi* (válaszként erre: 10. - Rinike)
2015. febr. 18. 17:16
Az en fiam meg meg jobban felhergeli magat ha beszelek hozza hiszti kozben. Nem egyformak, meg kell mindent probalni, kinek ki mukodik.
10. rinike (válaszként erre: 6. - *Csajszi*)
2015. febr. 18. 17:14
Nem értek vele egyet, hogy ne beszéljek hozzá, nekem éppen az vált be. Megelőzésre is, és ha mégis volt hiszti, akkor közben is.
9. rinike (válaszként erre: 1. - Adry06)
2015. febr. 18. 17:13
Nekem egy 22 éves fiam, és egy 2 év 3 hónapos kislányom van. A fiammal ilyen korában elég nehéz volt. Én a mi esetünkben ezt annak tudom be, hogy ő akkor még nem beszélt. Ahogy megtanult beszélni, a hisztik megszűntek. A kislányom már régóta beszél, nagyon kommunikatív és együttműködő. Elég akaratos (vagy ha ilyen kicsinek már lehet mondani, akkor inkább erős akaratú), de mindig meg tudunk egyezni, nincsenek hisztik. Amióta a gyerekeim beszélni tudnak, nincs szükség büntetésre sem. Egyébként - mint 20 éve kiderült - nem szeretem és nem is jól bírom a hisztit. Örülök, hogy hamar túl lettünk rajta.
2015. febr. 18. 17:13
Nálunk nem volt ilyen. Amikor kezdte VOLNA, akkor meg lett neki mondva, hogy akkor most kimegyünk a boltból... Lógó orral, duzzogva jött végig...
7. *Csajszi* (válaszként erre: 5. - Globus)
2015. febr. 18. 17:07
Ez hulyeseg, a lanyom aki csupan 16 hnappal idosebb a fiamnal sosem verte a foldhoz magat, a fiam meg igen. Ugyanugy neveljuk nyilvan a ket gyereket, nincs minden megengedve nekik, esszeru korlatok vannak.
6. *Csajszi* (válaszként erre: 1. - Adry06)
2015. febr. 18. 17:05

Ha csupan hiszti (nem beteg, nem faj semmije, nincs baja) ignoralni kell. Ha szerencsed van es otthon kapja el a hiszti csak figyelj ra, hogy ne batsa magat es hagyd. Ki kell tombolnia magat. Ne beszelj vele, idokozonkent kerdezd meg, befejezte-e ha igen kerjen bocsanatot, oleld meg es annyi.

En vedonohoz is elvittem a fiam, nagyon durva, napi tobbszori foldhozvagos hisztijei voltak / vannak - bar mostmar talan-talan ritkulnak es enyhulnek. Bar pont mult heten kellett hazahoznom az ovodabol, felhivtak, hogy egy oraja a foldon fetreng es senki nem tud mit kezdeni vele :/

Szoval ignorald, es szeresd. Semmikepp ne veszekedj vele hiszti alatt - ne beszelj hozza, ne veszitsd el a turelmed. Ha biztonsagos helyen hisztizik akar ott is hagyhatod (persze fel szemed tartsd rajta). En volt, hogy kimentem fozni, a nappaliban meg hisztizett a gyerek.

2015. febr. 18. 17:01
Úgy látom, hogy a gyerekhiszti gyakoribb azokban a családokban, ahol liberálisabban nevelik a kisdedet. Mindent megkap, ráhagynak, nem szólnak a pajkosságokért. A gyerek csak kiskorú, de nem hülye, pontosan látja, hogy ha mamánál valamit meg lehet csinálni, akkor máshol is, csak akarni kell. Ha vérszegény fegyelmezésre hangosabban ordít, nyert ügye van.
2015. febr. 18. 16:59

Ehhez kell a türelem!

Muszáj meg tanitanod neki, higyan kezelje a dühét és nem kaphat meg mindent.

Az én kislányom is meg pròbálta feszegetni a határokat kicsit később mint 2 évesen és nem ilyen formában, de számomra az is kinos volt!

Szerencsére gyorsan meg tanitottam vele, de párszor ki kellett mennünk a boltbòl!

Tùl fogjàtok élni! 😊

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook