Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elméletileg betöltött 7. hét után még nem látnak szívhangot és 10-12 mm helyett csak 4-5 mm. Másnál is volt ilyen? Mit jelent? fórum

Elméletileg betöltött 7. hét után még nem látnak szívhangot és 10-12 mm helyett csak 4-5 mm. Másnál is volt ilyen? Mit jelent? (tudásbázis kérdés)


26. vani2010 (válaszként erre: 23. - Mókuska2012)
2015. febr. 25. 07:09
Nagyon sajnàlom!A baràtnőmnek azt mondta a doki hogy mostanàban sajnos nagyon sok elhalt terheseg va:-(Kitartàs kivànok!
2015. febr. 24. 23:58
Sajnalom ami tortent. :-( Ha nem ez volt az elso akkor vizsgaltasd ki magad. Sok erot a mutethez, hidd el nem lesz annyira szar. Utana esetleg gorcsolhetsz mintha megjonne a menzeszed. Nekem pl nem fajt csak nagyon enyhen es adtak valami eros fajdalomcsillapitot amit ki sem valtottam. Probalj meg pihenni aznap, aztan hetvegen menjetek ki a szabadba ha jo ido lesz, toltsetek egy kicsi idod egyutt. Az a jo ha sirsz es szomorkodsz egy kicsit. Meg kell gyaszolni az elvesztett terhesseget :-(
24. Babyboo34 (válaszként erre: 23. - Mókuska2012)
2015. febr. 24. 22:15

Nagyon sajnálom hogy így alakult.

Kitartás a csütörtöki naphoz.

Azért megírni majd ha helyrejössz lelkileg hogy mi lett a végén a kórházban ?

2015. febr. 24. 19:48

Sziasztok! Először is köszönöm a sok agódást és bíztatást, kedvességet amit kaptam tőletek. Nagyon jó olvasni a soraitokat. :)


Sajnos beigazolódott a doki múlt heti aggódása. Valóban elhalt a baba. Ma voltunk de. uh-on. holnap mennem kell laborba, aneszteziológiára, és csüt reggel vagy délelőtt lesz a műtét. Sajnos a saját dokim nem tudott a rendelésen bennt lenni, másik doki volt tőle sok mindent nem tudtam/mertem megkérdezni. De felhívtam a saját dokim és elvállalta, szerintem előtte tudunk majd beszélgetni. Talán még akkor néhány kérdésemre választ adnak. Ez a doki aki ma volt ő kérdezte nem voltam-e influenzás, mondtam nem, ő azt mondta annak ellenére lehett bennem vírus amit az én immunrendszerem legyőz de a picire nagyon ártalamas lehet és hogy lehet ez okozta a halálát. Aztán ki tudja? Bármi lehetet az oka. Most már mindegy. Több órás bőgés után most elvagyok, de időről- időre újra és újra bőgök. Az uram meg csak bújik hozzám. Azt mondta, hogy amikor a doki még megse szólalt ő már látta a monitoron, hogy van a monitoron egy "hólyag" és benne egy fehér igen pici folt ami nem pulzál és szabálytalan foszlányos a széle. Hát ennyi volt. Próbálom magam vígasztalni, hogy én még jól jártam, hogy csak 8 hetes volt és nem 8 hónapos! Na az milyen durva lehet, mikor már majd kész a baba szoba és a végén a halott babát kell megszülni. Hát a műtéttől félek azért, meg hogy utána a napokban milyen lesz. Mennyire fog fájni a pocak hogy fog alakulni a dolog. De örülök, hogy a saját dokim lesz ott, ez ad egy kis erőt. Majd talán elmúlik azánt talán még lesz remény.


Még egyszer köszönöm a kedvességeteket! Puszi! Mindenkinek minden jót!

2015. febr. 24. 07:57
Mar eltelt majdnem 1 het, mokuska hol van??
2015. febr. 24. 07:43

Szia!


Először is nyugodj meg, minden úgy történik ahogy lennie kell!

Velem speciál ugyanez történt. A doki túl kicsinek találta 6 mm 12 helyett......aztán a következő héten lám nőtt a duplájára és a 12 hetes ultrahangon megállapították, hogy egy héttel fiatalabb tehes vagyok! Szóval fel a fejjel.

2015. febr. 24. 07:27
Hat hét+ 2 naposan az uh szerint én magam láttam a kicsi szívét dobogni a monitoron.A CRL-je pedig 5.1 volt.
19. Babyboo34 (válaszként erre: 5. - Mókuska2012)
2015. febr. 24. 06:34

Szia. Én i az előttem lévőket tudom ismételni hogy ne aggódj ezen elörre és ne sírj állandóan, mert a végén ez is közrejátszik.

Tudom könnyű mondani, de ha maradni akar mert a sort is így akarja hogy veletek legyen,akkor maradni is fog!


Nekem 13 évvel ezelőtt ikreim lettek volna, 11 hetesen reménykedtem, 9.hét végén derült ki hogy fejl. rendellenesség lett volna egyiknél,s pont annál a babónál aki a nagyobb volt, a másik fele volt kb, nagy valószínűséggel meg se maradt volna mert a nagyobb elvett tőle valamit a fejlődés során, valahogy így emlékszem az orvosom szavaira. Minden orvos, védőnő ellene volt hogy megmaradjanak. S bár akármennyire is ellene voltam, a végén saját magam mentem fel a műtétre amikorra meg volt beszélve. Még a kisműtő előtt jól kibőgtem magam, s a műtősnő is próbált vigasztalni, aztán benn valóban a tűszúrás után hamar aludtam, 5-igen tuti elszámoltam,többi már nem, s következő mikor magamnál voltam, már a szobába feküdtem. Pedig állítólag műtét után felébresztettek, válaszoltam is, de ennyi... Én erre nem emlékeztem.

Aztán rá órára mehettem is haza.

Kaptam valami gyógyszert és doki mondta hogy most fél évig tuti nem leszek terhes, ez biztos, nemcsak kellett védekezni. Ez volt augusztus közepén. Először megjött szeptember végén, örültem is, benne volt a 6 hétben.utána október végétől volt utoljára... Csodák csodájára pozitív tesztem lett...doki is nézett meg védőnő is...és itt minden rendben volt, már felsős iskolás az akkori kisbabám.

Most meg várnunk kell 4 hónapot hogy próbálkozhassunk kistesóval,mert gondok voltak amire kaptam gyógyszert, de más jellegű mint anno volt. Aztán bízunk a szerencsénkben hogy mihamarabb babázunk.


Amúgy mikor kell visszamenni a héten?

18. Pepperoni_9 (válaszként erre: 17. - Pepperoni_9)
2015. febr. 24. 00:16
* voltál
2015. febr. 24. 00:15
Mi ujsag? Voltak dokinal?
16. vani2010 (válaszként erre: 1. - Mókuska2012)
2015. febr. 18. 16:42
Lehet hogy később fogant!Probàlj meg nem idegeskedni hanem bizz és reménykedj!A baràtnömnek a napokban volt mütét 6hetes terhes volt de elhalt és magàtol nem igazàn sikerült egy nap elöntöte a vér de ennyi màsnap màr nem volt semmi neki!A mütét előtt megvigygàltàk de màr akkor annyira be volt vérzve a magzat hogy talàlta a doki!Szerintem is jobb a mütét ilyen helyzetbe!De neked még nem kell félni mert neked még màs is lehet!Remenykedj és kitartàs!Szoritok inen a tàvolbol!
15. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - Mókuska2012)
2015. febr. 18. 13:05
Szia! Nem egeszen ertem minek kene 10-12 mm-nek lennie 7 hetesen. A CRL 5-12 mm-es ilyenkor. Ha a tied 4-5 akkor nagy esellyel egy hettel fiatalabb a magzat, ami siman belefer, ha nem a ciklus kozepen fogant hanem a masodik feleben. Sajnos a sirason meg az imadkozason vagy "imadkozason" kivul most nem tudsz csinalni semmit. Egyenlore ne idegeskedj hogy kell-e mutet, probald ezeket a gondolatokat elhesegetni. Majd aggodj rajta ha valoban arra kerul a sor. Egyebkent nekem volt, nagyon feltem de ehhez kepeset kellemesen csalodtam. Csak arra emlekszem hogy felfekudtem az agyra es beraktak a cannulat meg az anesztes viccelodott valamin. A kovetkezo kep mar az hogy tolnak a mutet utani orzobe. Fel szemmel rapislanottam az orara es kb 15 perc telt el. Aztan attoltak az osztalyra ahol kaptam kavet meg szendvicset es mar mehettem is haza. Aznap agyban maradtam, pedig nem fajt semmim, de azert pihenni akartam. Utolag visszatekintva sokkal jobb es kevesbe fajdalmas elmeny volt mint termeszetes uton elvetelni, mert az napokig elhuzodhat es baromi fajdalmas. Remelem minden rendben lesz veletek!
14. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Mókuska2012)
2015. febr. 18. 12:49
Írtam neked privit! Kitartás és nyugalom! :)
13. Mókuska2012 (válaszként erre: 12. - Shally)
2015. febr. 18. 12:44
csak ebben tudunk még reménykedni mi is
12. Shally
2015. febr. 18. 12:43
Mókuska tudom nehéz, de próbálj meg nyugodt maradni, nem lehet hogy később fogant a pici?
11. Ekka (válaszként erre: 9. - Mókuska2012)
2015. febr. 18. 12:41

Ne beszélj butàkat!!!! Miért mondanának ilyet!?!

Ezt gyorsan felejtsd el!!!

10. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Mókuska2012)
2015. febr. 18. 12:40
pedig sokszor nincs az embernek választása.... túlélhető
9. Mókuska2012 (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2015. febr. 18. 12:39
tudod attól félek, hogy ő magától nem megy el, hanem azt mondják, hogy el kell vetetni és úgy érzem azt nem élném túl, különben értem amit írsz, csak valahogy ezt a mesterséges beavatkozást úgy érzem, hogy nem ...
8. *Orchidea* (válaszként erre: 5. - Mókuska2012)
2015. febr. 18. 12:35
Ne stresszelj! Az tuti nem tesz jót!
7. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Mókuska2012)
2015. febr. 18. 12:33
Bízz erősen! Sajnos, néha nem maradnak velünk....de ennek is oka van, ha nem egészséges a baba, jobb, ha elmegy. Persze, tudom én, ez nem vígasz. De most ebbe kapaszkodj!
6. Mókuska2012 (válaszként erre: 4. - Vikucka)
2015. febr. 18. 12:31
akkor várnak még akár 9 hetes koráig is? hátha el van számolva?
5. Mókuska2012 (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2015. febr. 18. 12:31
annyit hogy ez nem jó jel, és hogy jövőhéten vissza kell menni, de én sajna már itt néhányszor szétbőgtem az agyam :(
2015. febr. 18. 12:27
Hogy később fogant, mint ahogy a mensid által számolnád. Nekem a kislányomnak 9 hetesnek kellett volna lennie, de csak 6 hetes volt és akkor találtak szívhangot, előtte nem. Az utolsó mensim szept. 21-én volt, július 16-án született. Június 30 helyett.
3. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Mókuska2012)
2015. febr. 18. 12:27

a doki csak mondott valamit??


sajnos lehet, hogy elhalt a baba :(


vagy elszámoltad!

2015. febr. 18. 12:25
nekem 7 plusz 2 napon volt 11 mm jó szívhanggal, most 10 hetesen és 5 naposan hétfőn voltunk akkor 3,63 cm szívhang ismét nagybaba lesz azt mondta
2015. febr. 18. 12:16
Elméletileg betöltött 7. hét után még nem látnak szívhangot és 10-12 mm helyett csak 4-5 mm. Másnál is volt ilyen? Mit jelent?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook