Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért ébred éjjel olyan sokszor egy 4 hónapos baba? fórum

Miért ébred éjjel olyan sokszor egy 4 hónapos baba? (tudásbázis kérdés)


2017. szept. 24. 18:00

Minden baba más és más.

Sokan adhatnak tanácsot, akár be is jöhet.

Ha nem fájdalmasan sír és vissza tudod altatni, akkor szerintem nem gond az éjjeli kelés.

Sokan mondják, h a mozgásfejlődés is bezavarhat, tudományos alátámasztott indoklást még nem olvastam erről (sem).

Szóval biztosan minden rendben. Neki kell táp és kész.

Cumizik?

Egy szobában vagytok vele? Esetleg az is lehet, hogy ahogyan fejlődik az idegrendszere, több dolog zavarja (hangok, zörejek, hideg, meleg, stb) s mikor nem alszik mélyen, felkel ezekre. Ilyen picikén meg persze, h a szopizás, telítettségérzet szenderíti vissza.

2017. szept. 24. 17:44

Az én kisfiam 1éves lesz szombaton..soha nem evett tápot,cumisüveget se használt sose...mai napig ébred éjszaka,van hogy 1x,van hogy 3x,még szopizik,napközben pedig eszik mindent,tehát éhes sem lehet...egyszerűen ő ilyen..

Sztem tedd a dolgod, ha kel éjszaka,adj neki enni v

inni,rád van szüksége!

Leállítani pedig gőzöm sincs hogy lehetne,majd kinövi.

4hósan amugy is kicsi még ahhoz,h aludjon éjszaka,mondjuk nekem a 2nagy 2hós koruktól átaludták,mákom volt

.de ne szivásnak fogd fel,hogy nem alszik,hanem anya vagy..ez ezzel jár:)

24. Alma66
2017. szept. 24. 16:54
Úgy lehet leállítani erről, hogy éjszaka csak akkor kapjon tápszert, ha evésidő van, mondjuk 3 óránként, egyébként meg ringatás. Sírni fog, mert megszokta, hogy t.szerrel alszik vissza, de nem hagyod magára, így nem fog sérülni.
23. daja79 (válaszként erre: 23. - Ágio8405)
2015. febr. 26. 13:55
már próbáltam a több tápot, kevesebb tápot, közvetlenül alvás előtt a kaja, egy órával alvás előtt a kaja, hidegebb hőmérséklet, melegebb hőmérséklet, fogíny gél, stb.. :) Múltkor már röhögtem rajta, mert éjjel álmában akart hasra fordulni, úgyhogy félálomban tornázgatott és sírt mellé, de nem is volt ébren.. :) :) Már beletörődtem, hogy ő ilyen.. :) Egyszer csak abbahagyja és végre átalszunk 4 órát egyben.. :-D Majd ha tini lesz visszakapja.. :-D :-D
2015. febr. 25. 16:24
Na meg persze lehet a foga, sok minden közre játszhat, azzal viszont nem értek eggyet h LEKELL ÁLLÍTANI ERRŐL.. NEM IS ÉRTEM H HOGY??? RA KIABALSZ?? EZ MARHASÁG!!
2015. febr. 25. 16:22
Huu nálunk is volt, mondta a védőnő ha nappal jól lakik kizart h éjjel keljen, mert ojan volt h nappal 4,5oranket kajcsizitt de este 3 óránként :-D, a lényeg h igaza lett a védőnőnek elkezdtuk a szilardat es kop kop végig alussza az estét :-)
2015. febr. 17. 20:53
Én is tapasztaltam ilyet 4 hónapos korban, ezért ha láttam, hogy duzzadt az ínye, akkor bekentem a fogzás -fájdalom-csillapító-zselével az ínyét, este, mielőtt altattam. Illetve fontos hozzátenni, hogy 4 hónaposnak már van HIP tejpép, ami azért laktatóbb mint a híg tápszer, és ha azt adtam neki, akkor egyszer ébredt fel, ivott, és aludt is tovább. Nem tudom már a zselé nevét :(, pedig nagyon jó volt, alig vettük észre a fogzási időszakot.
2015. febr. 16. 22:06

Nagyfiamnal zeró hasfájás, semmi nyűgösség, 6 hetes korától végig aludt ejjel, kizárólag anyatejjel, meg a fogzas sem különösebben zavarta.

Kisfiam hasfájos volt majdnem 3 hónapig, szinte egész nap csak sírt vagy aludt. Aztán elmúlt a hasfájás, de maradt az éjszakazas.

14 hónaposan megelégeltem hogy ejjel atlag 2x kelt, elvettem tole az éjszakai Cicizest. 3 nap alatt elhagyta az éjszakai ebredest, 2 kemény éjszakába került.

Kisfiad meg nagyon pici szerintem ahhoz, hogy bármit is csinálnod kelljen, szerintem vagy a foga zavarja, vagy kerülgeti valami betegség.

Szerintem 1 éves kor korul mar "illik" végig aludni nekik, mar harmada megvan :)

18. daja79
2015. febr. 16. 14:24
köszönöm szépen a tanácsokat, vagy a biztatást, hogy legalább nem vagyok egyedül. Már ez is sokat segít, hogy ezek szerint nincs baja a picurkának.. :-D
17. Pici04 (válaszként erre: 1. - Daja79)
2015. febr. 16. 11:18

Szia,


ne felj,nem vagy egyedül.:D

A Lanyom nekem is sokszor ebredt es tapszert ivott.

Sokan mondtak,hogy a foga miatt,hasa miatt,ejjel dolgozza fel a törtenteket,stb...

Sok tanacsot kaptam.Mas tapszert is kiprobaltam(ejszakai "laktatobb"tapszert),ami annyira izlett neki,hogy meg többször ebredt.


Ma 4,5 fel eves es idönkent meg mindig ebred tejet inni.Szerencsere mar nem minden nap.


A Gyerekdoki kezdettöl ismeri a helyzetet es Ö szigoruan ellene van a "hagyjuk sirni a Gyereket es par nam mulva leszokik" modszernek.Ö mondta,hogy vannak ilyen Babak/Gyerekek.Türelem kell hozzajuk.

Amugy semmilyen kivizsgalas nem utalt elvaltozasra,minden normalis volt.Jol fejlödött.

Mara kiegyensulyozott "Nagylany" lett.


Szoval türelem,de ez persze a Te döntesed,hogy mit csinalsz majd.

2015. febr. 16. 11:08

Persze vannak trükkök, az itatásra való átállás, meg az, hogy mi a mászkálásunkkal ne zavarjunk meg egy alvó babát..

Etetni sohasem szabad felkelteni (leszámítva súlyos egészségügyi eseteket).


Éjszaka, nem gyújtunk villanyt, nem pelenkázunk, este jól megetetjük, de azért nem a gyomorrontásig..


Ha valaki bevezeti a tápszert az általában ilyen szempontból jó szokott lenni, mert eleinte jobban eltelít, mint az anyatej, attól szoktak nagyot aludni..


Végső esetekben Viburcol, vagy citromfű tea..


Meg persze nem felfújóssal etetni, vagy szoptatásnál még nem azt enni. A hasfájás is sokat ronthat főleg pici korban..


De csodák nincsenek..

15. 4c1a787e8f (válaszként erre: 3. - LiliAle)
2015. febr. 16. 11:04

Bocsáss meg, de négy gyermek anyjaként csak azt tudom mondani, hogy hüle vagy..


Amelyik üvölt, az üvölteni is fog, legfeljebb magában az okot változtatja..


Én a nagyokat hagytam sírni sokat, ennek ellenére is sírtak, a kicsikhez sokat keltem, szoptattam, ők meg azért.. Amire úgy igazán stabilan alszik egy gyerek az a két éves kor.. Addig általában vannak jobb, meg rosszabb időszakok, de mindig várható visszaesés..


Persze vannak 8 órát alvó csodababák is, de ennek nem sok köze van a neveléshez...


Az unokatesóméknál a nagy, aki 4 éves, a mai napig nem alszik, szó szerint semmit, reggel fele pár órát. Pedig már mindenütt voltak vele.. A kistesó meg alszik, mint a bunda pár hónaposan..


Ugyanmár..

2015. febr. 16. 11:03
Szia! nalunk ugyan ez volt. 2 hetig. es meg sok egyebb mas tunet. 2 fogacska nott ki 4 nap kulonbseggel. es 4 honaposak vagyunk. :)
13. zzsuga (válaszként erre: 9. - Daja79)
2015. febr. 16. 10:07
Enyém perceket aludt, mióta mászik meg mostmár megy azóta alszik egy-egy órát. Mai napig kel éjszak egyszer iszik vizet és alszik tovább. van mikor 2szer ébred. Ki fogja nőni.... ne prázz rajta
12. 408020f45e (válaszként erre: 11. - 408020f45e)
2015. febr. 16. 10:06
A nagyobb adagot vacsorára értem és ha valóban jóllakott, végig fogja aludni az éjszakát. Én mindig azt hallottam, hogy a tápszeres babák sokkal hamarabb szoknak rá a szilárd táplálékra is. Szerintem azért, mert a tápszerben nincs annyi anyag, mint az anyatejben és pótlás is kell. Szerintem a vacsi legyen dúsabb és éjjel legfeljebb igyon, ha szomjas.
11. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Daja79)
2015. febr. 16. 10:00
Szerintem a kaja amit kap nem elég neki. Eszeget, de nem lakik jól. Próbálj meg nagyobb adagot adni neki. Nem az a lényeg, hogy hány hónapos és annak mennyit "kell" ennie. Egyen ameddig jól nem lakik. Utána büfiztetni és szunya! :)))
10. Fishyke (válaszként erre: 8. - Daja79)
2015. febr. 16. 09:54
Enyém májusban lesz 3 éves és még mindig kéri éjjel a tápit vagy inni. 2 ébredés az átlag...próbáltunk már mindent, gondolhatod, már beletörődtünk. Mindig van valami, hasfájás, fogzás, rossz álom, éhes, szomjas, rossz a bolygók együttállása, áhhhh...:) Majd alszik, ha tini lesz:DD
9. daja79 (válaszként erre: 4. - Hunny)
2015. febr. 16. 09:52
az király, akkor már csak 4 év és 8 hónapot kell kibírni... :-O :) Akkor felkészülök.. :) az a jó, hogy ő nappal is csak 30-30 perceket alszik.. Én is mindenkinek "mintagyereket" kívánok. Az enyém nem az, de ő így tökéletes.. :)
8. daja79 (válaszként erre: 3. - LiliAle)
2015. febr. 16. 09:47

Szia,


Köszi a választ. Neked hogy sikerült leszoktatni róla? Tudom, hogy elrontottuk, mert a nappali altatások is úgy mentek, hogy kapott hozzá teát, mert csak úgy hagyta abba az ordítást, de arról már leszoktattuk, most már nem kap. Addig sétálok vele, veszem fel ringatni, majd újra leteszem, meg adok neki cumit, amíg elalszik, de az éjjeli mizéria sehogy sem sikerül.. :(

2015. febr. 16. 09:46
6 hónapos lesz a fiam, és ugyanez :) felkelünk, eszik és alszik. Ki fogja nőni :) Kitartás :)
2015. febr. 16. 09:45

Nem tudom, de én azt gondolom, vannak hosszabb ciklusokban és rövidebb ciklusokban alvó gyerekek. És semmi trükk nincs, hogy az egyik típusból a másikba átállítsd az alvási szokását. SZerintem ez genetika.

Mázli, ha valakinek 10 órát átalszik a gyereke, de nem mindenki ilyen szerencsés- szerintem.

5. zebracsikó (válaszként erre: 3. - LiliAle)
2015. febr. 16. 09:43

és mégis, hogy állítasz le egy 4 hónapos babát???


nem reagálsz a sírására?

hagyod sírni?

nem adsz neki enni? vagy inni?


el sem tudom képzelni, hogy lehet egy ilyen ciklikusan alvó picit leállítani

2015. febr. 16. 09:42
Én ugyan ez voltam kiskoromban. Egyszerűen csak anyát akartam látni, és az kellett h odaadja a teát. Ő is kipróbált mindent, orvosokat kérdezett, könyveket olvasott, és az egyiknek az volt a vége, hogy ne aggódjon anyuka, legkésőbb 5 éves korára a gyerek magától át fogja aludni az éjszakát. És úgy is lett. Én meg azért rettegek, hogy ne kapjam majd vissza ugyan ezt a gyerekemtől:D
2015. febr. 16. 09:38
Az én fiam ugyanezt csinálta csak teával. Ez egy rossz szokás és ha nem állítod le, egyre rosszabb lesz. Valószinű, hogy beindult a fogzás és az ébreszti fel.
2015. febr. 16. 09:19
Lehet, hogy jön a foga :)
2015. febr. 16. 09:13

Sziasztok,


Azért írok, hátha valaki jár(t) hasonló cipőben és talált már valami megoldást.


A kislányom most 4 hónapos, sosem volt jó alvó, nem túl nagy az alvásigénye. Éjjelente eljutottunk oda, hogy csak 2x kelt, ezt nem is bántuk, megetettük, aludt tovább. Most egy pár hete viszont éjjel van, hogy 7x is felébred, és csak akkor alszik vissza, ha kap tápot (már csak tápot eszik régóta.) A napi rendjén nem változtattunk, ugyanaz az esti rituálé, ugyanazt a tápot kapja, ugyanúgy készítjük el, a kiságya is ugyanott van, tehát semmin nem változtattunk, ami zavarhatná.


Ha felébred, akkor nyöszörög, tornázik, majd elkezd sírni, de nem úgy, mintha fájna valamije. Tudom, hogy még picike, nem az zavar, hogy nem alszok miatta, és nem akarom, hogy átaludja az egész éjjelt majd reggel magától kimenjen megcsinálni a reggelijét :), csak aggódom, hogy ez normális-e, vagy esetleg valami baja van, amin tudnék neki segíteni. A doki javasolta, hogy adjak kevesebb kaját neki, ezt is kipróbáltuk, nem jött be. Adtam többet, úgy sem.


Van valakinek valami ötlete vagy tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook