Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha valakit a 25.héten ér nagyon durva(tragikus) stressz, az beindíthatja a szülést?Ha igen, hogyan lehet védekezni ellene? fórum

Ha valakit a 25.héten ér nagyon durva(tragikus) stressz, az beindíthatja a szülést?Ha igen, hogyan lehet védekezni ellene? (tudásbázis kérdés)


19. zsugabubus007 (válaszként erre: 18. - 5cb4354c81)
2008. ápr. 30. 16:57

Hát igen!

Nem volt egyszerű a helyzet egyik esetben sem.

Amit a néni mondott, abban meg tutira van igazság!

2008. ápr. 30. 08:33

Az én kislányom korababa volt. Nem volt boldog terhességem, sokat veszekedtünk...

Kérdeztem a dokit, hogy ez miatt folyhatott-e el a magzatvíz a 33. héten. Azt mondta, ez nem bizonyított.

Pedig szedtem terhes vitamint, magnéziumot, vasat...

A kisfiammal is stresszeltem, épp építkeztünk. Az meg jár egy kis stresszel. Bár a terhességem nagyon szép volt, a 23. héttől keményedett a hasam, a 30. héttől görcsöltem. Mivel fennállt újra a koraszülés veszélye, veszélyeztett terhes voltam. Nem szedtem be semmit, nem pihentem az "utasítással" ellentétben. Téglát pakoltam, törmeléket hordtam nagy hassal...

A kisfiam a 39. héten született.

Nekem azt mondta egy öreg néni egyszer, hogy ha az a baba ki akar jönni, akkor ha mozdulatlanul fekszel, akkor is kijön. Ha meg nem, akkor meg bármit csinálhatsz akkor sem fog onnan kijönni, csak amikor már itt az ideje.

Van ebben valami!!!!

2008. ápr. 30. 08:11
Ne stresszelj a bekövetkezett stresszen , ha meg beindítja a szülést , akkor már nincs megállás .
16. 175c71a378 (válaszként erre: 15. - K.tünde78)
2008. ápr. 26. 07:59
Mostmár végülis mindegy, azaz érdekes hogy bencussal együtt akkor 4 baba került az intenzívre hasonló dolgok miatt. És az egy kis korház :S A jó a rosszban a sok korházi lét alatt összebarátkoztunk és együtt könnyebb volt elviselni azt az időszakot...
15. k.tünde78 (válaszként erre: 13. - 175c71a378)
2008. ápr. 25. 16:10

Értelek,de elhiheted nem a rosszulléted mett volt olyan a magzatvíz,ezért ne hibáztasd magad,viszont az orvosokat annál jobban,hisz ők meg nézhették volna tükörrel,sőt meg is kellene nézni ha az ember ott van a szájukban és lassacskán közeleg a kiírt szülési idő.

Sajnos mások figyelmetlensége miatt sok baba intanzív kezelésre szorúl,úgy mint a te babád is.Nem vagy egyedül,ezt én is végig jártam a gyerekemmel,csak épp streptococus fertőzéssel,pusztán azért,mert a 36. terhességi héten elfelejtette az erre a betegségre vonatkozó kenetet levenni az orvos.

Nem kívánom senkinek amit ilyenkor egy anya átél.

2008. ápr. 25. 14:52
Én hiszek abban, hogy a megfelelő meditálással, koncentrálással tudsz enyhíteni azon, h a baba ne sérüljön,Te meg kemény vagy és Ő érte elviseled!!!
13. 175c71a378 (válaszként erre: 12. - K.tünde78)
2008. ápr. 24. 20:44
Nem arra gondoltam, mármint a gyógyszerekre. Hanem a rosszullétre, gondolom ha nálam oxigén hiányos állapot volt nála is. De ezt csak én gondolom. És hidd el tudom mivel jár mi is az intenzíven töltöttük az első hónapot lélegeztető gépen. :S
12. k.tünde78 (válaszként erre: 9. - 175c71a378)
2008. ápr. 24. 20:14
A zöldes-fekete magzatvíz nem agyógyszerek eredménye,hanem a baba már érett volt beindult az emésztése-bele kakált a magzatvízbe.Egyébként ez veszélyes mert ha a baba iszik az ilyen magzatvízből,bizony fertőzést kap,és első napjait antibiotikumos kezelésekkel akár az intenzíven is töltheti.
11. k.tünde78 (válaszként erre: 8. - 175c71a378)
2008. ápr. 24. 20:09

A vénás magnéziumot azért adják,hogy a meggyengült idegrendszert megerősítsék.Ezt úgy tudom hasonlattal leírni,hogy az idegszálak helyett képzeljetek el egy szárító kötelet-a kötél a rendszeres vizes ruha terheléstől előbb utobb elszakad-na ez történik akkor is mikor folyamatos stressz éri az idegeket-elvékonyodik. A magnézium beépítődik az idegszálakba ezáltal az megvastagodik,terhelhetőbbé válik az idegrendszer.A tabletták is hasonló képp működnek csak kissebb hatóanyaggal más felszívódással.

Igen,a magne b6-tól nekem is hányingerem volt,viszont terhesség alatt én a magneziumcitrikumot szedtem-ettől nem volt bajom akár mennyit ettem belőle,-amit direk kismamáknak szoktak javasolni,olyankor is mikor vérzéses-vetélés gyanú-panasz áll fenn.

10. zsugabubus007 (válaszként erre: 3. - K.tünde78)
2008. ápr. 24. 16:38

A magnézuimra visszatérve, én ha kicsit "többet" eszem-iszom hasmenésem lesz tőle.Főleg a MagneB6-tól.

Ilyet nem tapasztaltatok?

2008. ápr. 24. 13:23
Jobb lett volna ha megnézik a magzat vizet is, mert én gyanítom hogy ettől lehetett hogy nagyon mocskos zöld fekete volt a magzatvíz mikor szültem.
8. 175c71a378 (válaszként erre: 7. - Zsugabubus007)
2008. ápr. 24. 13:21
Azt hittem szívrohamom van, (fogalmamsincs mit érez az ember akkor) de én nem kaptam levegőt, szorított a mellkasom és azt hittem rögtön kipurcanok. Megmérték a vérnyomásom és 240es volt (de szerintem rossz volt a vérnyomásmérő, rögtön utána hoztak mégegyet az 160 volt azt már reálisabbnak tartottam) vénásan kaptam magnéziumot, bár nem tudom mire van. De onnantól kezdve végig magas volt a vérnyomásom és azt gyógyszerezték a terhesség végéig. Ez a 34 héten volt ettől kezdve nem engedtek haza.
7. zsugabubus007 (válaszként erre: 5. - 175c71a378)
2008. ápr. 24. 13:08

Mit éreztél, miből jöttél rá, hogy gond van

Én alapvetően bírom a stresszt, de van ami már nekem is sok, és nem akarok a babának ártani!

2008. ápr. 24. 13:02
Ja és nem indult be a szülés! De valószinű oxigén hiányos állapot kialakult. De szerencsére mindketten rendben vagyunk/lettünk, vagy hogy mondjam.
2008. ápr. 24. 13:01
Engem ért, magnéziumot kaptam vénásan.
4. zsugabubus007 (válaszként erre: 3. - K.tünde78)
2008. ápr. 24. 11:43
Sajnos vannak olyan dolgok, amiket nem lehet elhessegetni....., a magnézium OK.
2008. ápr. 24. 11:41
Láttunk már rá példát.Ezeket a csúnya gondolatokat tessék elhessegetni,és sok-sok magnéziumot enni.
2008. ápr. 24. 11:27

Szió!

Szerencsére nem ért engem nagyobb stressz a terhességem alatt. Én is tartottam attól, hogy előbb indul meg a szülés. Ismereteim szerint a sok pihenés, és nyugalom mellett elkerülhető a koraszülés.

2008. ápr. 24. 11:21
Ha valakit a 25.héten ér nagyon durva(tragikus) stressz, az beindíthatja a szülést?Ha igen, hogyan lehet védekezni ellene?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook