Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kilók, striák a 3. trimeszterben. Kinek hogy alakult? fórum

Kilók, striák a 3. trimeszterben. Kinek hogy alakult? (beszélgetős fórum)


1 2 3
66. gyöngy79 (válaszként erre: 65. - Artmami)
2015. márc. 12. 20:48

Hahó!


Ma én is takarítottam ezerrel, kisikáltam a hűtőt, a mikrót, a tűzhelyet:) Aztán elmentem pedikűrre, kozmetikushoz:)


Még mindig göcsölök és keményedek, lehet, hogy elért a hidegfront:-)


És neked holnap itt a nagy nap!!!!:))))) Nagyon szurkolok, végre láthatod a babókát!:-)


Majd egyszer írj:-)

65. artmami (válaszként erre: 64. - Gyöngy79)
2015. márc. 12. 14:16

Naaa ne legyen rossz kedved, bár szerintem ez megint a hormonháború miatt van.. nekem is volt, hogy világvége hangulatom volt, pedig nem volt rá okom.. Az első trimeszterben volt több ilyen sárkány korszak meg most a végén párszor.. Szerintem búcsúzik a testünk a terhességtől…


Én ma gondoltam pont bele, hogy most vagyok utoljára terhes ebben az életben… Szép időszak volt a sok aggódás ellenére is..


Nekem amúgy ma extra energikus napom volt, nem is tudom, hogy honnan… takarítás.. hajvasalás… még elmentem meglátogatni a párom a munkahelyén és együtt ebédeltünk így pocakosan… Kerekedett a kollégák szeme, hogy mit keresek ott amikor holnap jön a bébi.. :)


Talán még föl sem fogtam.. de majd holnap :D


Szorítok, hogy Nálad is minden rendben legyen.. próbáld meg élvezni ezeket a napokat a lehetőségekhez mérten.. :)


Majd írj, hogy mi lett.. :)

64. gyöngy79 (válaszként erre: 63. - Artmami)
2015. márc. 12. 12:04

Szia! Ma picit kedvetlenebb vagyok, biztos az idő... azóta is görcsölgetek és keményedik a pocim, biztos ezek ilyen jósló fájások...


te hogy vagy? hogy viseled az utolső napodat? Ez olyan izgi! Holnap már a kezedben tarthatod a kisbabátotokat:-)

2015. márc. 11. 19:48

Sziaaa… na 3200 nagyon szupi… Pihengess.. ma nekem is fura volt a pocak… kétszer indultam el vásárolni, mert nem tudtam eldönteni, hogy odaérek vagy sem… De végül nem lett gond.. de nem voltam olyan mint egy tornádó… inkább csak másztam :)


Holnap már hideg lesz.. meg jön az eső… nekem már jó lenne kihúzni péntekig, hogy minden a terv szerint maradjon :)


Szorítok. Kipróbálod a kínai módszert? :D

Nem hiszem, hogy tényleg működik, de azért ne este állj neki :)


Majd írj, hogy mi lett.

62. gyöngy79 (válaszként erre: 61. - Artmami)
2015. márc. 11. 13:04

Ns szia!


Nem is tudom hogy tudtad túlélni...Megértem, hogy nem akarsz kockáztatni, úgy kell tenned, ahogyan a leghelyesebbnek érzed. A többi nem számít:-)


Én már itthon. A babánk 3200g-os és minden rendben vele. A szüléssel kapcsolatban nem tudott nekem közelebbit mondani, azt mondta, bármikor beindulhat, semmi jelentősége az általam vélt jeleknek. A szülés megindulásánál semmi sem törvényszerű.:) Úgyhogy várok türelmesen. Ma sokat görcsölök és a pocim is keményedik, egy picit lepihenek.

61. artmami (válaszként erre: 58. - Gyöngy79)
2015. márc. 11. 10:19

Huuu szorítok, hogy jó sokat nyomjon már a picike… nekem a 37 héten 3390g-ra becsülték… remélem meglesz ennyi tényleg…

Majd írd meg, hogy mit mondott..


Én is hiszek az Isteni gondviselésben és tudom azt is, hogy minden okkal történik, bár amikor az első babánkból angyal lett hirtelen, nem így láttam. De talán Ő kellett hozzá, hogy így döntsünk most.

Nem a szülésszel beszéltem ezt meg. Dilidokinál voltam… Ő mondta, hogy ha szorongok az előzmények miatt, akkor jobb lesz a császár mindkettőnknek… És ez megnyugtatott. A korom már csak egy plussz adalék, mert szerintem nem olyan rugalmas ilyenkor már az ember, kár szépíteni :) de ez is lehet, hogy alkat függő.


Na a csoda módszer meg csak annyi, hogy el kell kezdeni a két hüvelykujj alatt lévő párnácskákat egymáshoz törzsölni, míg meg nem melegszik és ezt ismételgetni párszor :) elvileg ez a lázat is leviszi… De nem próbáltam ki… kivárom a pénteket ha lehet..

Szorítok Neked.. délutánra itt a hidegfront… háthaaa

60. artmami (válaszként erre: 57. - Virag32)
2015. márc. 11. 10:09
Köszönöm, ari vagy. Általában nem ez a reakció, bár aki végigcsinálta az jobban megérti. :)
2015. márc. 11. 09:15
Az elírásokért bocsi, indulnom kell!:-)
58. gyöngy79 (válaszként erre: 56. - Artmami)
2015. márc. 11. 09:14

Szia!


Igen, ctg-re megyek, nemsokára indulok is. Aztán a dokim csinál meg egy uccsó ultrahangot, megnézzük a babát, nagyon kíváncsi vagyok mennyit nőt.:-) Majd megírom:-)


Úgy gondolja az orvosod vagy te/ti, hogy a természetes szülés rizikós? Vagy vkinek volt rossz élménye, tapasztalata ezzel kapcsolatosan? Bocs, ha butaságot kérdezek, de én is az első babámat várom 35 évesen, így sok tapasztalatom nincs e téren. A nővéremnek van már 3 gyereke és ő i rettenetesen megszenvedte az elsőt,ami császárral végződött, ettől függetlenül én hiszek az Isteni gondviselésben:-) De természetesen megértem, ha vki jobban fél vagy bizonytalan, nem egyforma utat járunk be. Úgyhogy semmiképp sem akaro megkérdőjelezni a döntésedet, csak kíváncsokodom:)



Persze! Milyen módszer?:-)


Nekem egy hete már vannak menstruációs jellegű görcseim és keményedik is a pocim, ami eddig nem volt. Remélem ez már a szülés előjele...


Majd megírom mi volt ma!

57. virag32 (válaszként erre: 56. - Artmami)
2015. márc. 10. 22:41
Tök igazad van, én életem végéig bánni fogom,hogy nem ragaszkodtam a császárhoz, 23 órá vajúdtam feleslegesen a rohadt indított szüléstől,végül császá lett,de a felesleges fájdalmakat nem tudom azóta se feldolgozni. Nekem iszonyat jól sikerült a műtét, kb másfél hét alatt el is felejtettem,drukkolok,hogy neked is ennyire jó élmény legyen. :)
56. artmami (válaszként erre: 55. - Gyöngy79)
2015. márc. 10. 19:46

Nem vagy indiszkrét :) sokan kérdezik és vállalom is mindig, hogy ez az én döntésem… röviden annyi az ok, hogy nagyon régóta próbálkozunk… egy babát már elveszítettünk és 36 elmúltam.

Szóval ezek miatt úgy döntöttünk, hogy a maximális biztonságot szeretnénk Neki… én meg kibírom utána azt a kis kellemetlenséget…

Amúgy meg sok sima szülés lesz császár végül, miután megkínlódik a mama meg a baba is… lehet, hogy ha egy 10 évvel fiatalabb lennék még nekivágnék simán is…


Kiváncsi vagyok, hogy mit mond majd a dokid… :) hátha a hidegfront meghozza… majd írj, hogy mit mondott… ctg lesz?


De voltam egy hete egy babaelsősegély tanfolyamon ahol a doktornő mutatott egy kínai módszert ami hamarabb el tudja indítani :) Nekem nem is engedte, hogy megpróbáljam :D

Ha gondolod leírom :)

55. gyöngy79 (válaszként erre: 54. - Artmami)
2015. márc. 10. 13:36

és neked miért kell császárral szülnöd? már ha nem vagyok indiszkrét...


valahogy muszáj lesz kibírnom..de kezdettől fogva az a megérzésem, hogy mi sem fogjuk kihúzni jövő hétig..jó lenne, ha holnap a dokim mondana vmi biztatót!

54. artmami (válaszként erre: 53. - Gyöngy79)
2015. márc. 10. 12:19

Szorítok hátha sikerül egy picit korábban szülnöd.. én azt hiszem nem bírnám már ki ha még egy hetet kellene várnom…


Tényleg ez az izzadás is érdekes dolog…én csak banyaláznak hívom… :) sokat spóroltunk idén télen a fűtéssel… :) 22 fok felett már vert a víz…


Gratulálok a kislegényhez.. remélem minden simán fog menni :)

53. gyöngy79 (válaszként erre: 52. - Artmami)
2015. márc. 10. 10:29

Szia!


Próbáltam több mindent sav ellen, de nem nagyon használt semmit...


Elvileg március 20ra vagyok kiírvi, péntekhez egy hétre. Nekem eddig úgy néz ki, hogy természetes szülésem lesz és már nagyon várom...az éjszakák már nekem is nagyon rosszak, az állandó pisilés és felkelés kikészít...ráadásul állandóan melegem van és izzadok, ami azért is nagyon furcsa nekem, mert ébn tipikusan fázós vagyok...már felkötött hajjal alszom, hogy az se melegítsen..


Nekünk kisfiúnk lesz:-)))))


Hát a próféta szóljon belőled, és induljon meg a szülés hétvégén vagy előbb:-)

52. artmami (válaszként erre: 51. - Gyöngy79)
2015. márc. 9. 22:35

Uhh a sav engem is nyírt, de én néha bedobok egy gaviscont amikor már nagyon fáj… Te nem szedsz rá semmit?


Én csütörtökön töltöm a 39-et. Pont egy idősek vagyunk :)

Igen császár lesz… és már nagyon várom, hogy kint legyen a kis béka. Neked sima szülés? Nálunk kislány lesz Vanilla :) Nálad?


Igen a türelem az nagyon fogy most itt is.. be gondolom ebben benne van a kialvatlanságunk is :)

A hét végén lehet, hogy Nálad is indul a baba.. :) jön valami hidegfront :) Megvan, hogy mikorra vagy kiírva?

51. gyöngy79 (válaszként erre: 50. - Artmami)
2015. márc. 9. 21:54

Akkor ezek szerint császár lesz?


Sztem nincs miért aggódnod, a 14 kiló egyáltalán nem sok! Nekem is volt egy időszak, amikor csokit zabáltam, de szerencsére azóta sem jött rám plusz kiló. Valószínűleg azért, mert mellette nem ettem/eszem túl sok szénhidrátot. Én ezen a héten pénteken töltöm be a 39. hetet és már jó lenni a babámat a kezembe tartani, átölelni:-)


Egy pár napja újra jön a gyomorsavam és vannak rosszulléteim is, pedig egész jól elmúlt. De most újra...egyébként egész jól viselem, csak már kicsit türelmetlenebb vagyok..


Téged viszont csak pár nap választ el (persze lehet, hogy engem is) a kisbabád megszületésétől! Ez olyan izgi!!!!:-)))))) kislány vagy kisfiú lesz?

50. artmami (válaszként erre: 49. - Gyöngy79)
2015. márc. 9. 21:15

Sziaaaa… én most leszek már 39 hetes… és pénteken jön a bébi…


Igen volt egy kis csörte itt a fórumon, de legalább nem uncsiztunk…

Én eddig nagyon büszke voltam, hogy nagyon jól viselem… jelentem ez már a múlt… kb 2 órát tudok függőleges helyzetben lenni utána úgy fáj és feszül a hasam, hogy ha nem lennék ilyen nagylány, már sírnék…

Az alvás nem a barátom… néha délután 1-1 óra sikerül…

Stria szerencsére 1 db van a köldököm alatt, hátha így is marad, viszont 14 kilónál tartok… 12 volt a cél… nem a világ vége.. de tudom az okát… A feszes kis no cukor, no glutén diétám borult 2 hete és csúszik a csoki táblával… :)

De már csak párat kell aludni péntekig :)


Nálad mik a tünetek amitől nyűgösebb vagy?

2015. márc. 9. 17:52

Hűűűű... Bocsánat, hogy eddig nem írtam, de nem jártam erre...a hűűű pedig annak szólt, ami azóta történt a fórumon..no comment.


Artmami! Már betöltött 38. hét és megint kicsit nyűgösebb vagyok, de igyekszem pozitív maradni:-) Muszáj türelmesnek lennem, mert van még 2 hét a kiírt időpontig és hát ki tudja..


Tegnap előtt újabb repedések jöttek rajtam, de az a tapasztalatom, hogy el lehet őket csípni:-) Ha még vöröses színük, akkor kenni kell ezerrel és elmúlnak! Jelentem, ezek is elmúltak!:-) Te hogy viseled?

48. anya4005 (válaszként erre: 47. - Mazsinka)
2015. febr. 28. 00:40

Oké,minden világos,örülök,hogy neked így jó,hogy szereted magad és a párod is!

Jó éjt!

2015. febr. 28. 00:32

Amivel indítottam:

1. A húgom tapasztalata, aki volt terhes. Végig stria nélkül volt, az utolsó napokban térkép lett. Gondolom, nem ezt vártad, hanem azt, hogy persze, megúszod stria nélkül.

2. A saját striáimról írtam, amik jönnek-mennek, ugyanis ez főképp genetika kérdése. Kenheted, de ha ki akar pattogni a bőröd, akkor ki is fog. Gondolom, megint nem ezt vártad, hanem azt, hogy kend csak, majd nem pattogsz ki.

3. Közöltem, hogy én így is vonzónak érzem magam, és a férjem is annak tart engem. Nyilván nem is ezt vártad, hanem azt, hogy jaj, jaj, siránkozok pár csík miatt. Az együttérzés szimpatikusabb, hogy neked is sz.r, nekem is sz.r, boruljunk össze. Hát, nekem nem sz.r. Ez van. A többit ti tettétek hozzá. A striák nem engem frusztrálnak, hanem azt, aki fórumot nyit róla. Megsúgom: vársz még pár hetet, és kiderül, ugyanis feltételezhetően két egyforma ember nincs.

46. anya4005 (válaszként erre: 45. - Artmami)
2015. febr. 28. 00:24
Engem még szórakoztat! Úgyis hányingerem volt egész nap (nem vagyok terhes,de már voltam),most legalább mosolygok kicsit!
45. artmami (válaszként erre: 43. - Anya4005)
2015. febr. 28. 00:16

Sajnos ismerem ezt a típust.. vetődik minden árnyékra, mindent jobban tud, a kritikát semennyire nem viseli.. keresi a felületet ahol sérelmeket vélhet és amire lehet nagy pofával reflektálni…

Nincs ezzel baj, csak egy idő után fáraszt… :)

44. Mazsinka (válaszként erre: 42. - Artmami)
2015. febr. 28. 00:13
Engem nem a stria jelenléte frusztrál, hanem azon nők agyi "tevékenysége", akik azt hiszik, hogy a férjük majd jól lelép pár stria miatt. Ha ezt nem lehet felfogni, akkor sajnálom.
43. anya4005 (válaszként erre: 42. - Artmami)
2015. febr. 28. 00:12

Ne legyél ilyen szigorú!!!:-)

Hát,olvasott már róla,na!!!

42. artmami (válaszként erre: 40. - Mazsinka)
2015. febr. 28. 00:11

Kezdesz sok lenni.. mi ez a mindenek felett álló terhesek duma?

Fogod, hogy hova ontod az észt? Itt mindenki terhes, vagy volt és a tapasztalatait osztja. Nem tudom, hogy mire vagy így befrusztrálódva, de gyanítom, hogy ez a stria dolog veret ki a biztosítékot a fejedben…

Én nem írok egy versenyló topikba mert nem vagyok se versenyló se zsoké… így nem is értem, hogy miért te sivítasz itt legjobban…

41. anya4005 (válaszként erre: 40. - Mazsinka)
2015. febr. 28. 00:08

Nem hiszek Istenben,inkább teszek én a kapcsolatomért,de azért köszi,ezt észben tartom...

Mindenek felett álló terhesek??? Aham,egy terheseknek,kismamáknak,anyukáknak szóló fórumon általában ők a királyok! Nem is értem...

40. Mazsinka (válaszként erre: 38. - Anya4005)
2015. febr. 28. 00:05
Jaj, már megint ezek a mindenek felett álló terhesek. Már vártam. Morzsolj el pár imát, hogy a Jézuska eltüntesse a striáidat, nehogy elhagyjon a párod.
39. anya4005 (válaszként erre: 37. - Mazsinka)
2015. febr. 28. 00:04

Hű,akkor betaláltam valamivel!

De,ha jól értelmezem,nem írtam,hogy téged majd jól elhagy az embered,mert striád van,csak arra próbáltam rávilágítani,hogy 1.nem vonzó,2. lesz ez még rosszabb is! ;-)

38. anya4005 (válaszként erre: 34. - Mazsinka)
2015. febr. 28. 00:02
Érintett akkor leszel,ha a 3. trimeszterben beszerzett striákról fogsz írni. Persze,ettől még bárhova irogathatsz,csak vigyázz,le ne ess a paciról!
37. Mazsinka (válaszként erre: 35. - Anya4005)
2015. febr. 28. 00:02

"Van egy pasi ismerősöm,aki a megszaporodott kilók miatt nézett félre a harmadik gyerek után,szóval,szerintem ne ringassd magad hiú ábrándokba,hogy teljesen normális és vonzó a külsőd."


Ja, hogy ezt nem nekem szántad? Akkor én kérek elnézést. Csak azt nem értem akkor, hogy külsőd szó végén mit keres az a d betűcske, ami rám irányítja a mondandó lényegét... örök rejtély marad.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook