Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekvállalás anyagi háttere fórum

Gyermekvállalás anyagi háttere (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2016. máj. 2. 10:27

Mi biztosan nem vállalnánk úgy gyereket, hogy nincs saját lakásunk és mindkettőnknek éppen munkahelye. Nem azt mondom, hogy az albérlet ördögtől való, nem is ítélem el azt, aki oda vállal, mi magunkról tudjuk, hogy ennyi biztonság kell.


Én is olyan családba születtem, ahol úgy voltak vele, hogy "majd mindent megoldunk valahogy". A francokat, ez csak önáltatás, sokszor a próbálkozás sem elég ahhoz, hogy komoly dolgokat meg lehessen oldani. Nem kell kacsalábon forgó palota és BMW, de az sem igaz, hogy a szeretet elég, főleg azért, mert ahol anyagi problémák vannak, ott a szeretetet elnyomja a mindennapos stressz, a vita, az aggodalom. A szülő - nem csak az én esetemben, máshol is láttam - végül a gyereken vezeti le a feszültséget. Na, egy életre megtanultam, hogy nem vállalok "majd lesz valami" alapon gyereket.


De továbbra is mondom, nem kell luxusdolgokra gondolni, viszont ma gyerekekkel albérletben.... hát, szerintem inkább az a luxus. Még az is jobb, ha hitel van, mert a bankokkal lehet egyezkedni, ők simán elengedik 3-4 hónapra a fizetést vagy csökkentik az összeget, a bérlő nem fogja elnézni, hogy apuka elvesztette a munkahelyét és nem tud fizetni.


Úgy vagyunk vele, hogy kb. 30 éves korunkig építjük az életünket, megteszünk mindent, amit tudunk, és inkább most hozunk áldozatokat, mint később. 30 körül elkezdünk próbálkozni, mert ennél tovább már nem akarjuk húzni, pont azért, mert a másik oldslt is láttam, ahol addig-addig vártak, hogy már nem jön össze a baba. Ha 30 évesen derül ki, hogy van valami gikszer, akkor még van idő, viszont feltehetőleg anyagi háttér is ahhoz, hogy orvosoljuk a problémát (ha lehet, ha nem, akkor 20 évesen is mindegy).

97. k_nm (válaszként erre: 95. - Gribedli***)
2015. febr. 13. 23:09

Koszi :-) (en lusta voltam rendesen kiszamolni).

Abban maximalisan egyetertek, hogy ha tervezi valaki a gyereket, akkor kezdjen felretenni. De ha becsuszik, akkor is fel lehet nevelni, csak amit en fontosnak tartok, hogy az egeszseges elet es a rendes tanittatas igenis hogy bele kell ferjen (legfeljebb mi zsiroskenyeret eszunk, de a gyerektol nem szeretnenk semmit megvonni (es itt most nem a luxus dolgokra es a negyvennyolcadik barbiera gondoltam))

96. viva70 (válaszként erre: 91. - 4c1a787e8f)
2015. febr. 13. 18:22
Ez pontosan így van...:)
95. gribedli*** (válaszként erre: 90. - K_nm)
2015. febr. 13. 17:58

Köszi, hogy leírtad a ti listátokat, összeadtam, azt nem vettem figyelembe, hogy a pampersnél dolgozol ezért nem 300-at írtam pelusnak, hanem 600-at, vagyis 0,22€ pelusonként napi 7x. Ha viszont moshatós lenne akkor a saját pelusainkból kiindulva én 280€-val számolnám.


Napi 1 babakaját írtam a tápszer mellett bár többször esznek majd mint napi 1, de tegyük fel, hogy van főzés is.


Így nekem a tied 2200€-ra jött ki.


Nálunk max 1 éves kortól visszamennek dolgozni de a szomszéd Svájcban is dolgozik rengeteg olasz és bizony muszáj visszamenni 5 hónap után, a bölcsi 600€ havonta ha nem veszik fel a gyereket államiba, 300€ ha felveszik az államiba. És aki tart keresztelőt, azt is 1 év alatt szokás, igaz, itt egyéni, hogy milyen a keresztelő, nekünk volt szerényebb is meg kicsit nagyobb, ezért erre nem írnék árat.


Szerintem nem az a túlzás ha leírok egy nagyobb összeget, ami szintén reális, hanem az, ha valaki egyáltalán nem számol ki semmit.


Tegyük fel, a tied 2200€ az első évre, vagyis havonta nagyjából 60ezer ft az első évben. Egyetértek, nem egyszerre kell kifizetni hanem van havonta 60 ezer többletköltség.


Egy pár, aki mondjuk 400 ezer ft-ból él és ebből nem szokott félretenni de teszem azt, nincs adósságuk csak hónap végére kettejükre mindig elmegy 400ezer, az egyik napról a másikra ott találja magát, hogy 460 ezret költenek de csak 400-at keresnek. Ezért egyszerűbbnek tartom, hogy az előző évben már összegyűjtenek havi 60-at, így év végére meglesz az összeg a baba első évére és ebből havonta levehetnek 60-at és nem kell pici baba mellett ezen stresszelni. Vagy nagyobb összeg esetén (amit èn ìrtam), annyit tesznek fèlre és ehhez tudnak nyúlni. Lényeg, hogy legyen egy terv, hogy ne legyenek megleletèsek:)

94. 31bc25d879 (válaszként erre: 1. - Cicmic87)
2015. febr. 13. 17:25

Hogy van önálló lakás, autó és nincs hitel, az a mai világban nagy szó.

Legalább 1-2 év munkaviszony bizony kellene, hogy kapd a járulékokat és juttatásokat, valamint majd legyen hová visszamenned ha lejár a GYED-GYES. Igy biztosabb lenne az indulás és a folytatás.


Beszéld meg a férjeddel, akár még bele is vághatnátok, több érvet látok mellette mint ellene. Biztos a nagyszülők is segítenének.

93. k_nm
2015. febr. 13. 17:25

Ja, persze, ebben igazad van. En most csak arra reagaltam, hogy valaki irta, hogy ket milla kell az indulashoz. Gyorsan osszeadtam, kivontam, hogy annyi nem is kell, az egy nagyon ijeszto szam :-)

Itt azt szoktak mondani, hogy aki gyereket tervez, szamoljon ugy, hogy egy szep tagas csaladi haz araba fog kerulni, mig ferjhez nem adja (meg nem nosul az ifju). Ami itteni arakkal szamolva 200 es 500 ezer eur (jezus....). Az ovi nalunk oktoberben kezdodik, 250 eur havonta, egyelore csak ennyit tudok, jovo honapban lesz egy eves a csimutam, sulival meg nem foglalkoztam

Ezert irtam, hogy nem szabad, hogy gondot jelentsen a kesobbiekben neki megvenni barmit, amire szuksege van. Mi tudtuk, hogy arra kepesek leszunk, igy mertunk belevagni. (persze most kellett a krachnak beutnie, de tudom, hogy lesz ennel jobb is :-), csak tenni kell erte)

2015. febr. 13. 17:23
Szerintem simán bevállalhatjátok a babát,kissé eltúlzott hozzászólásokat is olvastam, hogy 2 millio egy baba, ugyan már!Meg lehet oldani olcsón is,én egy fizetésre, lakáshitelre két felnőtt(tanuló) gyerek mellé vállaltam a kicsimet,voltak nehéz idöszakok de túl éltük ő nagyobb boldogságot jelentett mindennél, és meg volt /van mindene:)
91. 4c1a787e8f (válaszként erre: 90. - K_nm)
2015. febr. 13. 17:18

Egy gyerknél nem az a sok, amibe kerül forintálisan, hanem az a kiesés, amit nem tudsz évekig megkeresni..

Jó, aki előtte se dolgozott, annak ez nem tétel..:-))

De nem a cumisüveg a kérdés, meg a body, hanem majd a suli, a nyelv, az érettségi, az egyetem..

90. k_nm
2015. febr. 13. 17:16

En nem szamoltam ki, de most megteszem....az indulastol listazva: bababutor (agy, szekreny, pelenkazokomod) 300 €, es meg ehhez kaptunk ajandekba 2 rend agynemuhuzatot es egy agynemugarniturat, illetve baldahint es racsvedot. (A komodra a pelenkazoszivacs 25 eur volt, de kaptam egy 50 euros kupont, igy az ingyen volt gyakorlatilag). A szonyeg 25 eur volt, fuggonyt anyukam varrt neki. Jatekok atlagban 200-250 eur eddig, es viszonylag marha sok jatekot vettunk neki. A babakocsi 300 eur volt, ujonnan vettuk. Babyhordot hasznaltan vettunk egy vadi ujat (2x tettek bele a gyereket, aztan vettek uj kocsit, ahhoz pedig uj babahordozo jar :-)), 25 eur volt. Az orvosnal hagytam kb 200 eurot kulonbozo vizsgalatokra, amiket nem fizetett a biztosito, amugy osszesen egy fenykepet (13 cent) kapott a terhesgondozasert a gyujtemenyebe. A jarokaja 20 euro volt. Vettunk meg neki egy pledet, 8 euroert, 2 torolkozot osszesen 4 euroert. A babfurdeto, miegyeb eddig kerult 10 euroba, mert nagyon sokaig eleg volt a termekminta, amit kulonbozo regisztraciokor kaptam. Cumisuveget vettunk neki 2 aventet es ket rossmannost, az osszesen 15 eur. Cumi kb 20 eur (allandoan elhagyjuk a cumikat). A pelusrol passzolok, a pampersnel dolgoztam, meg tart az ajandek a cegtol. Ez eddig durvan ezerotszaz, euroban. Nemetorszagban elunk, nem olcso az elet, de javareszt hasznaltan vettunk neki cuccokat, ruhakat, jatekokat kapott persze ujat, de javareszt azok is hasznaltak. A kajaja mas teszta, o nem szopizott, igy ket es fel honapos koratol masszivan tapszeren el, ami azt jelenti, hogy havonta 24 euro, majd jott hozza az uveges, azt mar nem szamolom ki, hasamrautok, biztosan ott vagyunk, hogy 200-300 eur (itt max 1 eur egy uveg babakaja). Szoval azert nem muszaj ket millat raszamolni, mert ha nagyon osszevonom a szemoldokom es a pelust is beleszamolnam, akkor lennek ugy 3000 euronal, ami meg mindig nincs egy milla se. Es ezeket nem egyszerre kell megvenni. Amig nincs itt a baba, akkor kell kicsit melyebben a zsebbenyulni, amig a babaszobat berendezi az ember, de azt se muszaj azonnal (mi peldaul nem is hasznaltuk a szobajat az elso par honapban, csak az agy kellett belole, de az is nalunk volt a haloban).

egy biztos: az kell, hogy meglegyen, hogy a gyereknek ne okozzon majd gondot cipot venni, vagy friss gyumolcsot, vagy zoldseget, vagy ilyesmit. Egy bizonytalan fizubol eleg nehez erre alapozni, de ha te is dolgoznal egy evet szules elott akarmit, akarhol, maris jobb gyedet, vagy mit kapnal, mint igy, hogy otthon vagy egy vas nelkul. Hat hajra, en csak azt tudom javasolni :-)

89. trapiti (válaszként erre: 88. - 4c1a787e8f)
2015. febr. 13. 17:06

Hát én már nem egyszer megkaptam hogy nagyképű vagyok... elfér a polcon úgyhogy vállalom :) Teljesen egyetértek.

Olyan helyzet is van, amikor a család, a szülők támogatása képez egy olyan alapot amire vállalható a gyerek, főleg ha ez kombinálódik azzal a fajta tenni akarással ami nálatok is megvolt.

Nagy divat ma hangoztatni, hogy tanulni nem éri meg... de azért én mégiscsak azt látom, hogy aki a fiatal éveit tanulásra fordítja és mindenáron dolgozni akar, az megtalálja a módját. Aki meg várja hogy majd jön magától, az várhatja élete végéig mert ilyen nem létezik (vagy ha mégis, és ő a kivételes lottó nyertes, akkor a sok pénz a könnyen jött könnyen ment kategória lesz...)

88. 4c1a787e8f (válaszként erre: 87. - Trapiti)
2015. febr. 13. 16:55

Persze.


Csak azt mégis kicsit beképzeltség leírni, hogy ész kell ehhez biza.. De hát ha nincs.:-))


Mondjuk ha belegondolok, hogy mi konkrétan a nullára vállaltunk, valami kis gyed-et sikerült így-úgy összehozni.. Volt egyébként 20000 ösztöndíjam.. De valahogy egy percig se hittük el, hogy ne tudnánk eltartani, hogy ne dolgoznánk. Sőt, még erőt is adott a gyerek hozzá...

Voltak nehéz évek, de ma már, ha nem is vagyunk gazdagok, de nem téma, hogy az egyik magániskolába jár, vagy hogy hol lakjunk. És még azóta ugye van még 3 gyerek.

Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nincs ebben szerencsefaktor, mert az is van, de elsősorban az van benne, hogy olyan emberek vagyunk, akik akarunk tenni, és nem várunk a végtelenségig másokra..


Ettől még fiatalon elfogadtunk segítséget, amíg meg nem erősödtünk, otthon laktunk, hogy az alap szociális dolgokkal azért ne legyen baj. Ez nyilván alkalmazkodás volt, de tudtuk miért, és tudtuk meddig.


Igen, mint ti, ha kell, akkor külföld, ha kell, akkor extrém váltás vagy éppen új szakma tanulása... Ha kell a férj támogatása maximálisan, és éppen az egyéni érdekek háttérbeszorítása.. Mert az a lényeg, hogy az egész menjen, működjön. 10 éve én se gondoltam, hogy majd a férjem lesz "híres" ember, és nem én leszek a nagy ász a családban..


Az a baj, hogy ma sokan már eleve gyerek nélkül is a "majd lesz valami" állapotában vannak. Ez a baj. Mert ez csak romlani fog bizony a gyerekkel.

87. trapiti (válaszként erre: 86. - 4c1a787e8f)
2015. febr. 13. 16:47
Hát arra én is várhattam volna hogy jól éljek... de azért a "se állás - se remény - se pénz" kombináció meg a jólét között van átmenet amire már nem teljesen irreális a gyerekvállalás.
86. 4c1a787e8f (válaszként erre: 74. - Trapiti)
2015. febr. 13. 16:30

Ja.


Éppen ezért lesznek az egyszerűbb emberek mindig többen. Ez így van, amióta a világ világ.


A potenciál meg általában idővel hozza meg a magáét, ha meghozza egyátalán azt, amit várnak tőle. Általában az a baj, hogy nem hozza igazán meg, csak várnak rá, ezt teszik a gyerekvállalás feltételének, utána meg kicsúsznak az időből.. Már persze az a réteg, akire ez igaz. Nyilván nem az, aki ne is tudja, miről beszélünk.. :-))


Sajna a szakmámban erre nagyon sok példa van. Most már 35-36 év fele járunk, és még mindig arra várnak sokan, hogy majd építészként jól fonak élni... Haha..

85. 3d787b167a (válaszként erre: 83. - Cippora)
2015. febr. 13. 15:12
:DDDD
84. 2cc786c515 (válaszként erre: 75. - Tavasz007)
2015. febr. 13. 15:09
...a pénz az majd honnan fog jönni??? Mert, hogy ki fog menni azt még csak tapasztalom..
83. Cippora (válaszként erre: 75. - Tavasz007)
2015. febr. 13. 15:00
Hú...ez aztán a tanács,szerintem ne fogadja meg senki :D
82. Cippora (válaszként erre: 1. - Cicmic87)
2015. febr. 13. 14:58

Én nem vagyok az a típus,aki azt gondolja csak milliókra lehet szülni,de én még várnék.Saját példámból kiindulva van egy majd' 4 éves lányom.Még a terhességem alatt megszűnt a munkahelyem,gyedet,tgyást szerencsére kaptam (sokat jelent még akkor is ha nem egy őrült nagy összeg,de ha a gyereked tápszeres lesz akkor a tápszer az első hónapokban pl 10.000-15.000 Ft) lejárt a gyes,és kicsi gyerekkel munkát keresni .urva nehéz,pláne hogy két hetente beteg.Nem mindegy hogy van-e hova vissza menni,ahova esetleg már "bedolgoztad" magad annyira,hogy ha lebetegszik a gyerek,sem raknak ki rögtön.

Ráadásul a párodnak is mint írod elég kétségesek a dolgai.Mi van ha kirúgják?

Nem reménytelen a helyzetetek,hiszen hitel nincs,ház,kocsi van,ez nagy előny manapság,de én még egy két évet várnék és addig munkát keresnék.

81. trapiti (válaszként erre: 80. - 96e4cb8ca7)
2015. febr. 13. 13:53

:( Szegények


Amíg nincs gyerek az ember könnyebben összehúzza magát ha extra kiadás van és nehezen telik rá... egy gyereket nem lehet egész hónapban párizsis kenyéren tartani mert gyógyszerre is kellett... de szerintem ezt mindenki tudja aki felelősséggel vállal és nevel gyereket.

80. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 79. - Trapiti)
2015. febr. 13. 13:43
Tudom, múlt hónapban ha 20 ezret nem hagytunk a patikában akkor egy fillért se :( Az egész család beteg volt, a picike is. Nem tudom, hogy oldottam volna meg, ha egy fizetésből kellene élnünk. Plusz minden hónapban beesik valami váratlan kiadás, bár ez akkor is igaz, ha az embernek nincs gyereke.
79. trapiti (válaszként erre: 78. - 96e4cb8ca7)
2015. febr. 13. 13:21
Persze, egy csomó dolog van amin lehet spórolni. De egy gyerek nem 2-3 évig költség, amíg pelenka kell rá. Ezzel is számolni kell szerintem. És amit írsz az alapesetben igaz, amikor mindig minden rendben van a gyerekkel. De arra nem vállalnék gyereket hogy gond legyen pl. kifizetni a gyógyszereit ha beteg lesz. Nemcsak tervezhető költségek vannak ám...
78. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 28. - 9b10f3d7ff)
2015. febr. 13. 13:14

Nálunk a mai napig anyukám veszi a ruhákat a kicsinek, elképesztő milyen gyönyörű ruhákat talál a turiban pár száz forintokért. Meg nem mondaná senki, hogy használtak (van amelyiken még a címke is ott lóg). De lehet neten is babaruhát kapni, sokan próbálnak túladni a rucikon, elég olcsón. Babakocsit is lehet használtan, jó állapotban/áron venni. Eldobható pelust használunk, de mindig sasolom az akciókat mert ezer forintos különbségek vannak a boltok között. Bébiételt sose evett a picikém, mindig főztem neki, így százszor olcsóbb. Mire visszamentem dolgozni, már vígan ette azt amit mi. Fertőtlenítésre teljesen megfelel a forrásban lévő víz és egy tiszta fazék. Ami egyedül drága lehet az a tápszer, a mi kisfiunk sajnos érzékeny gyomrú volt és vagy 4 hónapon át egy nagyon drága de nagyon jó anti-kólika tápszer volt az egyetlen amit megevett és nem kínozta a hasát ( 2000 ft/ 400 g úgy hogy orvos írta fel)

Az anyagi része megoldható, talán még egy fizetésből is. Viszont én is azt mondanám, hogy a fórumindító keressen egy munkahelyet ( tudom, átkozott nehéz, főleg vidéken) ahol legalább egy évet dolgozhat, mert még a minimálbéres GYED is jobb mint a semmilyen. Arról nem is beszélve, hogy kisgyerekkel munkát keresni és találni, a legtöbb munkaadó embertelen hozzáállása miatt, szinte lehetetlen. A multiknál, pl call centerek, még ok, de magyar cég esélytelen, hogy felvesz. Szerintem 28 évesen még nem kell sietni sehová a gyerekvállalással, ez manapság már nem kor :)

77. zebracsikó (válaszként erre: 75. - Tavasz007)
2015. febr. 13. 13:06
" a pénz majd jönni fog" - ez egy szépen hangzó szlegen a gyerekvállalás témájában, de elég nagy ostobaság....azt hiszem , mind a Híradóban, mind az utcán vagy a környezetünkben látjuk, hogy nagyon nem jön csak úgy az a pénz....ha ez ilyen egyszerű lenne , nem lennének kenyéren élő, alultáplált gyerekek
76. trapiti (válaszként erre: 75. - Tavasz007)
2015. febr. 13. 12:57

Ha ez igaz lenne, nem lennének nélkülöző gyerekek.


Persze, az szüljön aki vágyik ár, aki meg nem vágyik rá az ne szüljön. De azért azzal nem árt tisztában lenni, hogy egy gyerek felnevelése pénzbe kerül. Hacsak nem nélkülözésre meg segélyre akar valaki szülni. (Akkor is pénzbe kerül, csak akkor a más pénzébe.)

2015. febr. 13. 12:55

Szerintem aki vágyik gyerekre, az szüljön, mert ha nem szülsz, akkor majd megbánod, meg egész életedben erről fogsz keseregni, h miért nem szültél gyereket. Meg milyen hülye voltál, h ekkora ügyet csináltál a pénzből.

Aki nem vágyik, az meg ne szüljön.


Ez nem anyagi kérdés, a pénz majd jönni fog, ahogy bejön, úgy ki is megy, ha van gyerek, ha nincs.

74. trapiti (válaszként erre: 73. - 4c1a787e8f)
2015. febr. 13. 10:05

A potenciál (a valós "kipróbált" nem csak elképzelt potenciál) már a gyerekvállalás előtt jó ha megvan. Ez pedig általában magával hozza azt is, hogy némi tartalékkal rendelkezik a leendő szülő. A fórumindító esetében nem nagyon látszik ez egyelőre szerintem.

De valóban ez a kettő az ami megalapozhatja egy vagy több gyerek felnevelését.


Nekem sejnos az a tapasztalatom, hogy nagyon-nagyon sokan nem látnak túl a babakocsimárka-babaruha-apás szülés-szoptatás témakörén. Akiben nem volt meg a potenciál a gyerek előtt, az éppen nem az otthon töltött 1-3 év alatt fog elkezdeni tanulni :( sajnos...

2015. febr. 13. 08:58

A témához:


A mai világ részben érthetően arrafelé megy el, hogy már elve legyen meg minden, amire jön a gyerek.


De, szerintem ez egyre kevésbé tud megvalósulni. Nem annyira az a fontos, hogy mi van meg. Hanem az a potenciál, hogy mi az amit idővel dolgozni fogsz tudni. Egy-két gyerek mellett még nem áll meg az élet, 1-2 év múlva vissza lehet menni dolgozni. És szépen az évek során teljesíteni, gyűjteni, ez igazából nem is függ nagyon a gyerektől.


Aki megtalálta az életben a megfelelő dolgot, amit csinálni akar és tud, az fog tudni boldogulni, akár van gyereke, akár nincs. Mindamellett, hogy nyilván van 1-4 év, amikor kicsit nehezebb ez a teljesítés, gond, hogy ki vigyázzon a gyerekre, amíg beteg, szünet van, stb.. De attól még nem áll meg az élet, ez az időszak hamar javul, és megint lehet egyre jobban, többet dolgozni.


Szerintem nem annyira azt kell nézni, mennyi pénz van a ládafiában - bár nyilván valami kis alap azért nem árt - hanem azt, hogy hogyan tudok pénzkereső, normális ember maradni.


Nem, nem kell egy gyerek miatt megállni a világnak, tapasztalatom és meggyőződésem, hogy a gyereknek is 1-3 éves korától az a jó, ha az anyukája is dolgozik (ha nem is 24/24-be, de legalább 4 órában), ezt látja, van egy jó beállt élete, közössége, és abban nő fel, hogy előrejutni a kitartó munka által lehet.


Meg nem a babakocsi márkája az érdekes egy gyerekvállalásnál, meg hogy apás szülés lesz-e, hanem az, hogy ott van 1-3 év, azt ki lehet használni. Lehet elvégezni egy okj-s tanfolyamot, le lehet tenni egy nyelvvizsgát, - még ha csak alapot is, vagy éppen lehet alapból középfokot csinálni... Igenis lehet fejlődni, kis kikapcsolódás kell is. Ma már akár neten is lehet ezt tenni, de igazi kikapcsolódás lehet egy szombat délelőtti négy órás tanfolyam.. És apukának, nagymamának kutya kötelessége felfogni, hogy ezzel tud a legtöbbet tenni érted, a családjáért.


Az nagyot fog csalódni, aki azt gondolja, hogy összegyűjtött valamennyit, vagy akár van egy jó helye, és most azt gondolja, hogy minden ok, de a jövőre, a gyerek utáni évekre nincsenek tervei.. Mert nem áll meg az élet, a gyerek nem cél.. Ő megnő pár röpke év alatt, és az a kérdés, hogy utána mi lesz.


Hogy ha össze is szedtél addig valamennyit (akármennyit, mindenkinek más a sok), azt utána hogyan fogod tudni megtartani.


Arról nem beszélve, mindig legyél arra kész, hogy válás, haláleset lehet, és mi van, ha neked kell hirtelen eltartani a gyereket... Ehhez elsősorban nem taralék kell (nyilván némileg az is) hanem az, hogy képes legyél magad is tenni, legyen munkád, lehetőséged, eszed a tanulásra, a váltásra..

2015. febr. 13. 08:46

Az én véleményem az, hogy a mai világban, társadalmi rendszerben már sokkal komplexebben kell erről a témáról (is) gondolkozni.

Nem szabad megállni a személyes célnál és vágynál.

Az emberi faj túlszaporodott. A mesterséges intelligencia fejlesztése révén egyre kevesebb emberi munkaerőre van/lesz szükség.

Több százezer ember van már most munka nélkül csak Mo-n.

Akinek nincsen lehetősége felvenni a versenyt a számítástechnikai ismeretekben, nem tud kisgyermekkorától integrálódni a mostani viszonyokba, az végérvényesen lemaradt és évről évre szűkülnek a lehetőségei.


Ha visszagondolok, húsz éve, mikor kisgyerek voltam éppencsak szivárogtak be a számítógépek, pár év múlva az első mobiltelefonok. És mi van most? Olyan eszközök, amiket akkoriban elképzelhetetlenekk tartottunk. Okostelefon, tablet, okosórák, okosszemüveg. Robotok, önkiszolgáló pénztárak, teljesen automata gépesített gyártósorok. Mit fog csinálni az emberek 95%-a 20 év múlva, leszámítva az 5%-ot, aki az informatikában dolgozik?


Egyáltalán lesz-e még 20 év múlva a Földnek elég erőforrása, tiszta ivóvize, megművelhető földterülete, leölhető állatai arra, hogy az egyre gyarapodó embertömeget ellássa?


Szóval igen, eljutottunk oda, hogy annak legyen gyereke, aki jó eséllyel meg tudja neki adni mindazt, ami egy mai gyereknek kell ahhoz, hogy esélye legyen boldogulni majd 20 év múlva is. A jelenben gondolkodni már nem elég.

Kis számolgatás után mindenki rájön, hogy neki belefér-e...

2015. febr. 13. 08:37
Szia.voltam én is ebben a cipőben.Én nagyon megbántam,h vártam még a babával.szerintem amikor 2 ember eldönti,h legyen akkor kell.mindegy milyen a helyzet.NINCS MEGFELELŐ ALKALOM! Egyszer az volt a probléma nálunk,h jaj,nincs munkám,hogy tartanánk el,amikor meg lett munkám akkor meg,jaj,most kezdtem el dolgozni,nehogy má' terhes legyek. Na én ezeket bántam meg.Ha tudtam volna,h ilyen életem lesz már rég egy kb.4-5 éves gyermek édesanyja lennék.Nem akarlak a párod "alá lökni"
2015. febr. 13. 08:29

Fincsi5!


Igazából letojom, hogy szimpatikus-e neked trapiti vagy sem.


Megtennéd a fórumszabályzatnak megfelelően, hogy befejezed a személyeskedést és a nyílt/burkolt célzásaidat, szurkálódásaidat?


Rohadtul offol minden topikot és a kutya nem kíváncsi rá(d)!


Köszi!

2015. febr. 12. 22:49

Szemèly szerint nem vàllalnàm be a babàt ilyen helyzetben. Most könnyebb, mert külföldön vagyunk. Itt azèrt lehet talàlni munkàt, ha dolgozni akar az ember. Mind a ketten dolgozunk, mi is tervezünk babàt, de teszünk fèlre addig is.

Otthon màs volt a helyzet. Kevès volt a fizetès is, gyed utàn nem tudtam volna visszamenni dolgozni, ès örültünk, hogy ketten megèlünk valahogy. Ha otthon maradtunk volna, biztos nem vàllaltunk volna gyereket. De nem is ùgy èlünk bele a vilàgba, hogy majd lesz valahogy...

De van ismerősöm, ők a màsodik babàt úgy vàllaltàk, hogy az asszonynak nem volt melòja. Most a fèrje kèt àllàst is vàllalt, hogy kijöjjenek valahogy a következő fizetèsig.

Szòval mindenki màskèpp gondolja.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook