Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Zűrzavaros szerelem fórum

Zűrzavaros szerelem (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Zűrzavaros szerelem

2015. márc. 11. 12:11

Szia


Én csak egyet tudok tanácsolni. El kell fogadnod a helyzetet és türelmesnek kell lenned. Elfog jönni a te idöd is. Ne vágyj rá, mert az csak szenvedést okoz... várj türelmesen és hidd el, hogy egyszer elfog érkezni a te párod is. Mindennek megvan a maga ideje...

2015. febr. 17. 17:06
Nem azt kell nézni,hogy a másik is megteszi értünk azt,amit mi érte.Ez így hibás megfogalmazás.Ha szeretsz valakit,akkor képes vagy elfogadni olyannak,amilyen.Az őszinte szerelemben az tesz boldoggá,ha adhatsz.Természetesen nem leszel kihasználva,mert a másik is így érzi.Ha nem,akkor tovább kell állni,mert neki akkor nem te vagy a nagy ő és ha igazán szeretünk valakit,akkor el is tudjuk engedni,ha neki másra van szüksége-még ha ő szívesen is időzne egy olyan kapcsolatban,ahol csak a másik ad,csak akkor az azt jelenti,hogy ő nem szerelmes igazán,nincs kölcsönösség.Itt most természetesen érzelmi dolgokra gondoltam,nem arra,hogy ki mit csinàl meg,de ha szerelem van,akkor soha egyik sem fogja úgy érezni,hogy neki több munka jut,mert a másik is ki fogja venni a részét,hiszen adni szeretne,ha kell energiát,pihenésre időt...bármit,amit képes adni.Itthon manapság azért is nehéz normális férfit találni,mert a hímsoviniszta,szexista hozzáállás sokuknál felülírja az érzéseiket is.Persze szerencsére vannak normálisak is,a szingliknek is és még az interneten is lehet normálisakat találni,csak ha nem jön össze,akkor nem kudarcnak kell megélni,hanem tapasztalatszerzésnek és igen,békében kell lenni önmagunkkal és nem kell azt érezni,hogy ha nincs párom,akkor selejt vagyok.Nem,ugyanolyan ember vagyok,mint a többiek,csak jelenleg egyedül,de attól még teljes,sőt...
2015. febr. 12. 09:00

tetszik ez a megfogalmazás:

" légy először önmagad szerelme "


másik, ami eszembe jutott a saját példám:


már évek óta egyedül voltam, DE nem is kerestem párt, nem jártam sehova, részemről a netes társkeresésről szó sem lehet, teljesen idegen az én természetemnek


szóval, próbáltam elfogadni, hogy szingliként élem le az életem, de közben fájt belül a szívem és sírtam 2010 karácsonyán :/


2011 tavaszán új munkahelyem lett és ott találkoztam azzal, akivel együtt élek már másfél éve és minden oké


tehát remény mindig van, akkor is, amikor már úgy érzed mindennek vége :D

;-)

15. ca43169457 (válaszként erre: 13. - Szabi74)
2015. febr. 12. 07:51
Jó reggelt Mindenkinek. Szabi! Egyet tudok veled érteni!
2015. febr. 11. 22:52

Nehéz bizony az ismerkedés manapság, főleg a középkorúak esetében.

Ráadásul valóban a felé megyünk - ahogy előttem is írta már valaki -, hogy sok esetben a nők a kezdeményezők, ami megzavarja a férfiakat. Persze van, aki a rámenős nőket szereti, de remélem ez a kevesebb..

Amúgy sok olyan férfi van a környezetemben, aki bizonytalankodik, és maga sem tudja, hogy mit akar. Van ebben saját tapasztalat, de barátnő által mesélt eset is nem egy.

Én a net-en még nem mertem ismerkedni, de megfordult a fejemben, hogy kipróbálom. Bár elég sokan mondják, hogy nem jó, azért sosem tudhatom. Jó, hogy itt többeknek is sikerült ott megismerkedni a párjukkal. Ezek szerint van remény.:)

2015. febr. 11. 22:32
Véleményem szerint, nem a netes társkeresőkben van kizárólag a hiba. Ahogy olvastam, van, nem is egy ellen példa arra, hogy nem lehetetlen megtalálni, az igazit. Csatlakoznék az előttem szólókhoz, hogy valóban nagyon felhígult a társaság és változnak az idők is. De a tapasztalatom az, hogy sajnos egyre inkább háttérbe szorulnak, az igazi, őszinte emberi értékek. Egyre inkább jellemző az, hogy nagyon sok embernek többet jelent a látszat, a felszínesség, és különböző egyéb érdekek, mint a tiszta őszinte párkapcsolat. Persze nem szeretnék általánosítani, ezért tisztelet a kivételnek.
12. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - Igazság1018)
2015. febr. 11. 15:43
De a legjobb, emelt fővel párosan! :)
11. ca43169457 (válaszként erre: 10. - Főnix01)
2015. febr. 11. 14:45
Akkor mégis van személyes élményed. :-)))
2015. febr. 11. 14:35

Klassz lett az cikked, nekem nagyom tetszett! Van nekem is pàr ismerősöm, aki keresi a párját èz nem talàlja. Nagyon nehèz ma már normàlis ember találni.

Szemèlyes èlmènyem nincs. De amikor rendbetettem lelkemet, akkor a munkahelyemen megismertem a fèrjemet :-) teljesen vàratlanul :-)

9. ca43169457 (válaszként erre: 8. - Zonne)
2015. febr. 11. 13:04
Tudod tegnap hallottam egy félelmetes dolgot. A "félelmetes" jelzőt inkább idézőjelbe teszem. Vannak olyan ifjak, akik a tabletjük meg az okostelefonjuk meg a közösségi oldalak nélkül nem érzik hogy élnének. Megszűnik a létezés a számukra...
8. Zonne (válaszként erre: 7. - Ca43169457)
2015. febr. 11. 13:00
Igen, ebben igazad van, manapság egyre többen kaptak rá a netes társkeresésre, bár nekem a legtöbbször úgy tűnik, hogy időtöltésre használják csupán és rövidtávú összejövetelekre... Viszont sosem tudni, mikor mire bukkan rá az ember :-) azért javasoltam a fizetős oldalakat, ott legalább kicsit "komolyabb" a felhozatal. Én is belebotlottam néhány fura egyénnel, mire rátaláltam a férjemre :-)
7. ca43169457 (válaszként erre: 6. - Zonne)
2015. febr. 11. 12:45
Lehet, hogy önmagam ellen beszélek, ha elárulom a teljes igazságot. Én a férjemet 14 éve egy internetes társkereső oldalon ismertem meg. Nem igazán társkereső, inkább a közösségi oldalak elődje volt, a BULINET. Nem is tudom, hogy létezik-e ma még. De azóta szerintem nagyon sok minden hígult ezen a téren. Több ember számára lett elérhető az internet és a hozzávaló technikai eszközök. Ez sok szempontból pozitív, de sok olyan elem bele kerülehet a rendszerbe, aki csibészkedik.
2015. febr. 11. 12:30

Sajnos sok embert érint a probléma, amiről írtál. Viszont én is interneten ismertem meg a férjemet, 5 éve. Akkoriban más lehetőséget nem láttam, tőlem fiatalabbakkal voltam körüvéve, akik nem akartak megállapodni. Gondoltam, ha nem próbálom meg, nem tudhatom. És összejött... Nem elsőre persze, volt néhány őrült, akibe belefutottam, vagy olyanokba, akik csak egy numerát kerestek.

Saját példámból kiindulva nem tartom rossz dolognak a netes társkeresést, de mindeképpen a fizetős oldalakat ajánlom, ott legalább van egy előszűrés, és aki nem képes havi 500 forintot fizetni, az csak egy éjszakás kalandot keres (szerintem).

5. ca43169457 (válaszként erre: 1. - Igazság1018)
2015. febr. 11. 12:13
Kedves Igazság! Olvastam a cikkedet, gratulálok hozzá. Azt gondolom, hogy olyan problémát érintesz ami nem csak téged, hanem sok embert befolyásol ebben az elgépiesedett társadalomban. Mert uralja a lelkeket az informatika rendesen. Befolyásolják a pár választást, a normális emberi kapcsolatok működését. Igen, azt gondolná az ember, hogy az internetes társkeresés könnyíti a dolgokat, de véleményem szerint inkább higítja a lehetőségek esszenciáit. Nem egyszerű megtalálni a párunkat. Az olyan egyént, akiben nem csak az igényeink kielégítőjét látjuk, hanem meglátjuk benne az esendő embert is. Az olyan társ az igazi, akinek ha ki mondod: Szeretlek. elég egy pont a mondat végére, nem kell vessző, hogy indoklás kövesse.
2015. febr. 11. 11:51
Nagyon nagyon tetszett a cikked és köszönöm neked, mert én is úgy vélem dolgokat ahogyan te le írtad és jól esett olvasni, hogy még sem vagyok ebben egyedül. Élmény volt és bízok benne fogsz még írni és sokat! ;-)
3. artmami (válaszként erre: 1. - Igazság1018)
2015. febr. 11. 10:54

Libabőrös a karom ahogy az írásodat olvasom.. én megtaláltam a foltom a zsákra, de nagyon át tudom érezni a helyzetet. Eszembe jutott, hogy ha 6 éve nem találkozunk a párommal, akkor most élném a barátnőimmel azonos, keserű keresgélést. És tényleg nincsenek felületek, ahol az olyan normális és egészséges lelkületű emberek mint Te, ismerkedni tudnának..

Amit én nem értek ebben a túlcivilizált és ezért elszeparát társadalomban, az az, hogy mindkét nem ezzel küzd.

A férfiak is keresik a párjukat, szeretnének családot, egy béke szigetét… hol siklana félre a csatornák? Miért nem találkoznak ezek a lelkek?

Őszintén remélem, hogy hamarosan Rád talál az a valaki akit keresel és aki már most Téged keres valahol...

2015. febr. 11. 09:45

Első körben két szó jutott eszembe: intelligens és bölcs.

Nagyon tetszik az írásod. Nem tudom mennyi idős lehetsz, ez most nem is fontos, csak az a mély bölcsesség, ahogy mindezt kezeled, gondolkodtatott el rajta. Ahogy pedig mindezt indulatok nélkül higgadtan teszed, ez intelligens és tanult emberre vall. :)

Igen, ezeken én is elgondolkodtam és gondolom mások is. Sajnos a nőkről alkotott kép nagyon megváltozott. Bántás nélkül szeretném mondani, hogy a könnyen kaphatók és pasisan határozott, a férfiak helyett - őket megelőzve lépők és kezdeményezők/rámenősek miatt. Ez így olyan egyszerű a fiúknak. Közben pedig elfelejtik, hogy majd egy feleséget szeretnének, aki persze egészen más legyen, mint akik az útján eddig voltak. De addigra lehet, hogy régen el is mentek már mellette. Az a nő pedig, aki kezdettől "A" férfit kereste nehezen találja, mert azok közben elvesztek a sekélyes kapcsolataikban.

2015. febr. 11. 09:08
Egy ideje érzem azt, hogy a sors, isteni akarat, véletlen - ki hogy nevezi, próbál valamit tanítani nekem! Én hiszem, hogy amíg egy feladatot nem oldottál meg, addig mindig más és más formában, de az élet eléd rakja, hogy próbálkozz vele...

Ugrás a teljes írásra: Zűrzavaros szerelem

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook