Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A jelmezviselés szociálisan érzékenyebbé tesz fórum

A jelmezviselés szociálisan érzékenyebbé tesz (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A jelmezviselés szociálisan érzékenyebbé tesz

2015. febr. 27. 12:38

Ebbe a szűkös világba sok óvónő és alsótagozatos tanító - át nem gondolt spórolási ötletként - szinte ráerőlteti a szülőre nagyszülőre az otthoni jelmezkészitést.


Szerencsétlennek eszébe sem jut, hogy ezzel pld egy egyedülálló anyukának mennyi pénzt húz ki a zsebéből, sokkal többet, mintha jelmezt venne, mert az még mindig olcsóbb és egyszerűbb volna, mint napokat órákat elszerencsétlenkedni - főleg közönyös és ötlettelen gyerek esetén - az otthoni jelmezgyártással.

27. spatifillum (válaszként erre: 11. - 25800e2d09)
2015. febr. 14. 16:27

Én szintén nem szerettem ezt a változatot (35-40 éve volt divatban) ráadásul anyám és az egyik rokon erőltette (utóbbi akart villogni az ötletével:S).

2 alkalom után vették a lapot, de éreztették a "nemtetszésüket".

26. spatifillum (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2015. febr. 14. 16:21
:D
25. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Sajtó)
2015. febr. 11. 09:56
Jó tudni!:)
24. trapiti (válaszként erre: 22. - Fincsi5)
2015. febr. 11. 09:55

Így van, nem kell többet belelátni.

Az óvodai farsang egyetlen gyereket sem fog szoviálisan érzékenyebbé tenni. A rendszeres és gazdag szerepjáték, az igen, de az ovis-iskolás évi egy jelmzevereny az nem. Ebből a szempontból tehát teljesen értelmetlen.


Mint írtam már többször, csak valahogy mindig sikerül átsiklani felette, lehet egy ovis farsangot is úgy szervezni hogy abban a gyerekeknek és a szülőknek is öröme teljék, de sokszor sikerül úgy kitalálni hogy az inkább teher és kellemetlenség legyen gyereknek-szülőnek egyaránt.

23. gribedli*** (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2015. febr. 11. 09:54
:DDD
22. fincsi5 (válaszként erre: 21. - Loch ness)
2015. febr. 11. 08:52
Egy - egy farsangba sem kell többet belelátni, és anyagilag tönkremenni.
21. loch ness (válaszként erre: 19. - Fincsi5)
2015. febr. 11. 08:46

Az utolsó szót lespórolhattad volna.

Nem kell a véleménykülönbségből drámát csinálni.

20. Nanda
2015. febr. 10. 22:41
Nálunk épp ma volt farsang az oviban,volt gyerek aki "bolti" jelmezben volt,volt akin otthon készített,de szemlátomást jól érezték magukat,az óvónénikkel közösen előadtak egy kis éneklős,mondókázós produkciót,u jó volt látni őket és szerencsére sok szülő,nagyszülő is eljött még ha néhányan a hátuk közepére nem kívánják az ilyet!:)
19. fincsi5 (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2015. febr. 10. 18:53

Nem tudnád néha, véletlenül , valamiben a jót is meglátni?

Atyaég!

18. 7f08b2ac90 (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2015. febr. 10. 18:12

Nagyon tetszik, amit írtál!:)

Én is ördögnek öltöztem valamikor réges-régen, de valahogy nem leltem benne örömöt, mindegy is, régen volt.:)

2015. febr. 10. 16:34

Fiaméknál múlt héten vot a farsang. Nekem is az volt az érzésem, hogy a gyerekeket egyáltalán nem érdekli, honnan van a jelmezük, jól érezte magát mind.

Az már más kérdés, hogy én pl. imádok ilyesmivel szöszmötölni és családilag is jó buli lehet a jelmezgyártás, de tudom, hogy rengeteg szülő ezt a háta közepére sem kívánja.

Az egyik anyuka mesélte, hogy az ő fiai hetekkel ezelőtt kinéztek valami jelmezt egy külföldi webshopban, amire ők maguk gűjtötték össze a zsebpénzt. És nagyon boldogok voltak benne, egy icipicit nem látszottak boldogtalanabbnak azoknál, akiknek otthon készült a jelmezük.

16. Hoxa (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2015. febr. 10. 15:30

Egy szülő nem azért vásárol jelmezt, mert elolvas egy ilyen cikket (mellesleg nálam nem fizetős, azért raktam ki, mert tetszik), hanem azért mert:

- akar egyet-kettőt otthonra,

- farsang van, ezért a gyerek szeretne és a szülő nem tud/nem akar saját maga készíteni.


Nálunk az óvodában szintén van jelmezes doboz és a gyerekek akkor öltöznek be, amikor akarnak, nem csak farsangkor. A korábbi óvodában dettó volt ilyen. Sőt, a fiam iskolájában is vannak ilyen dolgok, bár ott nem teljes alakos, komplett jelmezek lógnak már.

És egyik helyen sincs verseny. Fogalmam sincs, miért általánosítasz folyton.

2015. febr. 10. 15:08

Két dolgot gondolok erről:

- egy játéknagyker által finanszírozott "kutatást" semmiképpen nem neveznék reprezentatívnak. A cikk is nyilvánvalóan a fizetett reklám kategória, a célja hogy meggyőzze a szülőket, hogy vásároljanak jelmezt.

- ettől függetlenül azzal egyetértek, hogy a szerepjáték és ehhez kapcsolódóan a beöltözés, jelmezkészítés és társai rendkívüli módon fejlesztő hatásúak és nagy örömet okoznak. Ugyanakkor az óvodai-iskolai egy délutános jelmezversenyekről már nem gondolom ugyanezt. Nyilván meg lehet oldani jól is és élvezetesen is, de sok helyen ezt nem sikerül és nem az örömszerzés válik a fő céllá, ez az ami engem zavar.

Csak egy példa: sokkal több értelmét látom pl. hogy ahová a lányom iskolába jár, ott minden osztálynak van egy nagy játékos szekrénye, amit a tanítási idő alatt az órákon közbeiktatott játékidő alkalmával használnak. Vannak jelmezeik, álarcaik, fejdészeik is többek között. Meséket játszanak el, vagy beöltöznek a szabad játék idején. Viszont nincs jelmezversennyel egybekötött farsangi "bál", ami kötelező lenne. Persze így nyilván kevesebb jelmezt lehet eladni :)

14. 6b006fc769 (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2015. febr. 10. 14:02

Gyanús-gyanús.

Biztos oka van, hogy nem szólít sosem kisangyalomnak;))

13. Chelsey (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2015. febr. 10. 12:51
Nem lehet, hogy a sárkányruhádra gondolt?! :D
12. michelle.r (válaszként erre: 10. - 6b006fc769)
2015. febr. 10. 12:20

Én két éve ördög voltam, egy fekete bársony hajráfra varrtam piros bársonytól szarvakat, fekete leggings, pulcsi, farkam is volt, piros bojttal, fekete körmök, smink, stb.


Indulás előtt én életemszerelme megkérdezte: te miért nem öltözöl jelmezbe?


:DDD

2015. febr. 10. 10:43

Érdekes volt a cikk.


De én már kiskoromban se szerettem a farsangi jelmezt.. Szerepelni kellett és ez rossz volt.. Nekem az a jó emlék mikor már nem volt kötelező a betöltözés nem kellett kiállítás a plénum elé csak simán jól éreztük magunkat.

2015. febr. 10. 10:25

Jó a cikk.

Én idén zombi leszek:D

De ez felnőtt farsang lesz.

9. Hoxa (válaszként erre: 8. - 4740439ec6)
2015. febr. 10. 10:23
Van fantáziája. :) De ez az igazán izgalmas, hogy ilyeneket meg tudjatok együtt valósítani.
2015. febr. 10. 10:18
Mióta a gyerek nagyobb,azóta minden évben határozott elképzelése van a farsangi jelmezéről.Győzzük azt megvalósítani.Volt már Legolas a gyűrűk urából,tavaly dagi csirke a trash pack kukabúvárokból,idén meg Attila a hun lesz. :D
7. adfa0d8bdb (válaszként erre: 6. - Hoxa)
2015. febr. 10. 09:43

Egyetértek.

Ilyenkor nem az számít ki mit mond, hanem hogy jól érezzük magunkat!

Én is beálltam táncolni a gyerekem farsangi bálján (3. osztály) Gangnam Style-t és baromira nem érdekelt, ki nézett hülyének. :)

6. Hoxa
2015. febr. 10. 09:34

Nálunk két napos volt a farsang. Első nap nyuszi volt a lányom. Második napra is az lett volna, de az első nap után kitalálta, hogy ő szeretne inkább királylány lenni. Annak ellenére, hogy első nap volt már három királylány/hercegnő. Igaz, hogy nem zavarja őket, ha többen ugyanannak öltöznek, csak a szülők versengnek, nem a gyerekek.

Farsang körül mindig vásárolok egy csomó jó jelmezt itthoni játékokhoz (turikban), úgyhogy nem okozott gondot. Másnap ő lett a negyedik és nagyon boldog volt. :D

5. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Hoxa)
2015. febr. 10. 09:29

Olyan hálásak és őszintén örülnek, imádom az óvodás korosztályt ! ( is )

Mikor köztük van a felnőtt, el is felejtheti a korát. :)

4. Hoxa
2015. febr. 10. 09:24

Én meg a 10% százalékba tartozom, aki kihasználva az ovis farsangot, szülőként is beöltözik. :DDDDD

Tök vicces volt, amikor rámcsodálkoztak az ovisok nevetve-vigyorogva, megérte.

2015. febr. 10. 09:10

És a klinikai szakpszichológus engem igazolt, hogy nem csak a saját készítésű jelmezben van öröm!D

Sőt, azt, hogy gyerekek készítsék, meg sem említi.

A gyerek akkor is örül, ha 5 Juliska van a farsangon. D

2015. febr. 10. 09:01
Köszi a cikket! Érdekes volt elolvasni.
2015. febr. 10. 08:55
Hercegnő- és boszorkányjelmez volt a mai anyukák egykori kedvence

Maradandó emlék a farsangi jelmez, a felnőttek több mint fele ma is szívesen beöltözne farsangkor, de tízből mindössze egy magyar teszi ezt meg ténylegesen. Emlékeik szerint gyermekkorukban a mai nők harmada hercegnőnek vagy boszorkánynak öltözött, míg a fiúk ugyanilyen arányban öltöttek tűzoltó-, rendőr-, katona- vagy cowboyjelmezt. A farsangi maszkabál azonban nemcsak egy szép gyermekkori emlék, kedvező pszichológiai hatása a gyermekek személyiségfejlődésére megkérdőjelezhetetlen.

Ugrás a teljes írásra: A jelmezviselés szociálisan érzékenyebbé tesz

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook