Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Valakinek van 9-12-20 literes mini sütője? fórum

Valakinek van 9-12-20 literes mini sütője? (beszélgetős fórum)


12. Hmv. (válaszként erre: 11. - 12d083b51b)
2015. febr. 11. 19:30
Nagyon szívesen.:)
11. 12d083b51b (válaszként erre: 10. - Hmv.)
2015. febr. 11. 07:51

Kedves Hmv.

Nagyon köszönöm!

Erre voltam kíváncsi! Akkor ez a mini-mini sütő nálam nem jöhet szóba!

A mikrómban ugyanezt meg tudom csinálni, szóval akkor ez a lehetőség kilőve!

Nagyon köszönöm a segítségedet. Akkor marad a nagyobb méretű, légkeveréses sütő, még az is jobbnak tűnik, mint a gáztűzhely sütőjét felfűteni.


Még egyszer köszi!

10. Hmv. (válaszként erre: 9. - 12d083b51b)
2015. febr. 10. 19:27

Kedves hópihe!

A mini-grillben csak felső fűtőszál van, legalább 40 évig csak melegszendvicset készítettem benne. Egyszerre két karéj kenyér fél bele, de csak a tetejét pirítja!

Van benne egy rács, arra kell a kenyeret ráhelyezni.

Mostanában jöttem rá, hogy másként is használhatom, erre találtam ki az alábbi módszert:

Ha a rácsot kiveszem, akkor belefér a naplómban látható jénai tál, így meg tudom pirítani a mikróban előzetesen forróra melegített, "megfőzött" rakott ételeket vagy a hortobágyi húsospalacsintát.

Mondhatnád, hogy akkor miért nem használok grillezős mikrót? Mert nekem az nem vált be, a közelmúltban váltam meg tőle. Normál mikróm van most.

Ezzel a módszerrel két fő részére tudok nagyon gyorsan, gazdaságosan sütni ilyen ételeket. De süteményeket nem.

9. 12d083b51b (válaszként erre: 8. - Hmv.)
2015. febr. 10. 14:20

Nagyon köszi, megnéztem a naplódat is. És azokat is, amiket sütöl-főzöl... így ebéd után is csorog a nyálam!!


Ezek szerint egy kisméretű tepsiben berakni pl. a nyers csirkét vagy éppen egy almás-pitét, hasonlókat, nem lehet benne megsütni???


Vagy a tiédben azért lehet csak a tetejét pirítani, mert nincs benne alsó-felső-szál?

Bocsi, de inkább téged, titeket kérdezlek: az üzletben egy nagyon szolgálatkész eladó van, de érződik rajta, hogy a sütés-főzés gyakorlati részéhez halvány-lila-gőze sincs.


Meglehet, hogy mégiscsak elmegyek egy centivel és egy szemüveggel felszerelve az üzletbe, ha már a csirkét nem is viszem el, hogy ott megsüssem! :)))

8. Hmv. (válaszként erre: 7. - 12d083b51b)
2015. febr. 10. 12:56

Engem is érdekelne a válasz. Csak régi,pici mini-grillem van, azt nagyon szeretem, de abban csak felső szál van. Ezt szoktam kombinálni mikróval.

/szögletes,kisméretű jénaiban előkészítem a rakottasokat, mikróban fedő alatt jól átmelegítem-főzöm. Utána fedő nélkül átteszem a mini-grillbe, ott megpirítom az étel tetejét és kész. 1-2 főre elég/


Jó lenne egy nagyobb is, de nincs hely a konyhámban - csak az étkezőpult feláldozásával.

Kis adagok miatt én sem szeretem bekapcsolna a nagy gázsütőmet.

2015. febr. 10. 08:39

Ezek szerint mindenkinek csak a minimum 30 literes, vagy még annál is nagyobb űrtartalmú sütője van???


Pedig reméltem, hogy legalább 1-2 személy jelentkezik a 20 literes méret tulajdonosaként, és elmondja, hogy az mire elég, mire jó, miket, mennyit tud belerakni...

6. 12d083b51b (válaszként erre: 4. - Syria)
2015. febr. 9. 16:30
Dehogy nincs, van tisztességes gáztűzhelyem, csak úgy vagyok vele, hogy ami kis mennyiséget én egy-egy alkalommal sütnék, azért kár egy akkora sütőt felfűteni... ha pedig tisztességes mennyiséget rakok bele, akkor pedig veszélybe kerülnek a kilóim! Így is felszaporodtak tisztességgel! :)))
5. 6b006fc769 (válaszként erre: 3. - 12d083b51b)
2015. febr. 9. 16:14

Na ezt a csirkéd próbavásárlást most elképzeltem:D

(bocs az offért)

4. syria (válaszként erre: 3. - 12d083b51b)
2015. febr. 9. 16:13
Nem fér el a lakásban normál tűzhely, amivel mindenféle sütés megoldható?
2015. febr. 9. 16:06

Voltam már az üzletben, csak nem akartam vinni magammal a kis tepsiben a fél csirkét, és ott a boltban próbálgatni, hogy magasságra belefér-e?

Ezért gondoltam, ha valakinek esetleg van otthon ilyen mini-mini, akkor már tudja, hogy a gyakorlatban mire is jó!

2015. febr. 9. 15:41
Miért nem mész el a boltba, és vételezed szemre személyesen?
2015. febr. 9. 15:23

Szemezgetek vele, csak nem tudom, egyáltalán mi fér abban el?

Érdemes egyáltalán venni ilyen kisebb fajtát, vagy gyakorlatilag nem igazán lehet kihasználni???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook