Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hetek óta tartó hasmenés, félek!! fórum

Hetek óta tartó hasmenés, félek!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
389. hehehe (válaszként erre: 388. - Lavazza)
2020. ápr. 13. 16:23
Szia! A diagnózis végül IBS lett. Megvolt a tükrözés, lassan már 3 éve ennek 😮! Dormiciumot (Vagy mi a pontos neve ) kértem a vizsgálat előtt. Hát mit ne mondjak, jó kis cucc volt. Nem voltam magamnál abszolút. De a lényeg, hogy szervi bajt nem találtak. Azóta semmi bajom, teljesen elmúltak a panaszaim.
388. lavazza
2016. júl. 29. 13:38

Szia! Bár régi a fórum, gondoltam mégis megkérdezem, hogy mi lett a kivizsgálás eredménye? Megszűntek-e a panaszaid és, ha igen, akkor mitől és mennyi idő alatt?


Én is hasonló panaszokkal küzdök, lassan 3 hete és nagyon meg vagyok ijedve. :(

387. d41005143d (válaszként erre: 386. - Hehehe)
2015. okt. 31. 05:38
a hasmenest idegesseg vagy vitaminhiany/b vit es a/is okozhatjak.egyel banant az jo akkoris ha megy a hasunk,s akkor is ha szekrekedesunk van.
386. hehehe
2015. jún. 10. 11:36
Sziasztok! Jó régen jártam erre, gondoltam megosztom veletek, hogy mi történt az utóbbi hónapokban. Legutóbbi hozzaszólasom óta voltam infektológián az állítólagos fertőzés (csókvírus) miatt. Ott kiröhögtek, hogy semmiféle ilyen bajom nincs, volt, régen elkaptam, ahogy az emberek 99%a. Nyugodjak meg, semmi bajom nincs, egyszerűen megváltozott az emésztésem a, talán a halál eset óta. Teltek a hónapok, nem sok minden változott, majd májusban voltam magán belgyógyásznál,40 éves tapasztalattal, a városban nagy megbecsülésnek örvendő nyugdíjas főorvos, nagyon jó fej, laza, mindenki odáig volt a rokonságból, hogy márpedig ha tetszik ha nem el fogok menni hozzá, majdnem bedobtak a kocsiba. Pajzsmirigyre gyanakodott illetve colitis vagy irritális colon vagy micsoda. Írt fel cerucalt, tökéletesen rendben jöttem. A székletem helyre állt, nem voltak hasi panaszaim, ettem ittam ami jól esett! Majd elfogytak a gyógyszerek és kezdődött elölről az egész. Nem olyan intenzíven, nincs annyira hasi fájdalom, hasmenés reggel, vagy ha hirtelen eszek utána előfordul. Étvágy az van de persze nem nagyon merek enni. Nemsokára megyünk nyaralni utána ismét kezdem elölről a vizsgálatokat, aztán meglátjuk. Férjem kiakadt, hogy ő tudta nagyon jól hogy úgysem myugszom.úgyis folytatom tovább. Még szép!
385. youlcsi (válaszként erre: 383. - Globus)
2015. márc. 10. 15:08
amúgy meg eszembe jutott az eltitkolásról csak úgy általában, hogy ha én úgy gondolom, akkor az üzemorvoson kívül senkinek semmi köze hozzá. az üzemorvos meg majd lekorlátozza, hogy mit hogy csinálhatok, ha úgy gondolja, hogy akármilyen betegség (legyen az akár magas vérnyomás, epilepszia, epstein-barr, vagy éppen hcv) miatt szükség volna erre... mert hogy ez neki a dolga.
384. youlcsi (válaszként erre: 383. - Globus)
2015. márc. 10. 14:41

:D

annak örülök, hogy nem vagyok hcv-s.

véradáskor kiszűrtek pozitív anti-hcv-vel, de a további vizsgálatok alapján negatív, nincs semmi bajom.

csak annyi, hogy oda kell figyelnem, és szűrővizsgálatoknál jelezni, hogy várható egy álpozitív eredmény.

383. globus (válaszként erre: 382. - Youlcsi)
2015. márc. 10. 14:25
Ha HCV pozitív voltál, akkor az vagy. Ezt tudni és eltitkolni eü. berkekben a legnagyobb galádság. Nem lennék rá büszke, ha így viselkednék. Egyéb vonzatai is vannak, úgyhogy rejtély, minek örülsz ilyetén felhőtlenül :) Kicsit olvass utána.
382. youlcsi (válaszként erre: 381. - Hehehe)
2015. márc. 10. 14:18

ezen, hogy fertőző-nem fertőző, ne agyalj, ne aggódj, én szamárköhögéssel dolgoztam, oktattam le vagy 500 embert, mire kiderült, hogy mi a bajom, ésa táppénzre mentem, már rég túl voltam a fertőzőképességen.


egyébként oké, hogy ebv pozitív lett, de nem biztos, hogy ennek a hasmenéshez köze van.

amikor kiderült a szamárköhögés, nekem is lettek egyéb pozitív vírusszerológiai eredményeim, amiknek nem volt közük az adott betegséghez. sőt! ha nagyon kukacoskodni akarok, akkor leírhatnám azt is, hogy hcv-pozitív vagyom, mert olyan eredményem is volt már (na, akkor jött rám a para tényleg, bár a második ilyen alkalommal már rutinosan kezeltem, és a sajnálkozókat simán leszereltem, hogy nincs nekem semmi bajom, és tényleg nincs is :D)

381. hehehe (válaszként erre: 380. - Bibity)
2015. márc. 10. 12:43
Nem mondtak semmit sem, mikor megtudtam az eredményt egyből küldtek tovább, szerintem 10 másodpercet nem voltam a rendelőben, a doki maszkot húzott mivel hogy fertőző. Irány egy másik kórház, ahol a betegirányitóban azt mondták hogy holnap menjek, de persze előtte megmutattak a ppapírom egy dokinak akivel én nem találkoztam. Be sem hívott, nem találkoztunk. Ahhoz képest hogy fertőző a kutya se foglalkozott velem, na mindegy. Gondolom nem lehet nagy a baj ha nem csináltak belőle ügyet. Én nem ismerem ezt a vírust,nem tudom hogyan mivel kezelik, hogyan tovább. Holnap okosabb leszek, remélem :)
380. bibity (válaszként erre: 379. - Hehehe)
2015. márc. 10. 12:20
Sajnálom! Ez több hetes-hónapos móka lesz sajnos:( Le kell győznie a szervezetednek... Mit mondott az orvos? Én úgy tudom, pihenni tudsz, és várni, hogy jobban legyél. Vagy van már valami újabb gyógymód? Jobbulást-kitartást kívánok!
379. hehehe
2015. márc. 10. 11:04
Sziasztok! Na, erre nem számítottam, pozitív lett a vér eredmény EBV vírusra, azaz csókvírus! Totál kiakadtam amikor meghallottam, erre nem gondoltam. Holnap megyek infektológiára és majd meglatjuk hogyan tovább! Néha még megy a hasam, de sokkal több mindent meg tudok enni! Annyi a gondom leginkább, hogy fáj jobb oldalon a májam környékén és ez kicsit kellemetlen. A másik ami fura, hogy nekem rohadtul nincsenek olyan tüneteim mint ami erre a vírusra jellemző. Úgyhogy nem értem de mindenesetre a teszt nem gyengén pozitív, elég magasak az értékek. Ráadásul újonnan vissaztero tehát nekem már volt ilyen. Ja és állítólag fertőző. Király!
378. hehehe (válaszként erre: 377. - 4b92daccda)
2015. márc. 5. 13:46
Sziasztok! Nem volt netem az utóbbi napokban, valami gáz van a rendszerrel, nem tudom mi lehet a gond, de kb két percet tudok netezni és megszakad, borzasztó! Az elmúlt napokban meló volt ezerrel, időm nem nagyon volt. Ettem a diétás kajákat, de nem tudtam wcre menni, ma is alig volt valami... Megnéztem a linket, tetszett nagyon, és találtam mellette egy másikat, a címe ha jól emlékszem, Agykontroll :a betegség üzenete, talán. Teljesen át szellemültem tegnap tőle, végig hallgattam, azt csináltam amit a felvételen mondták és sírtam. Furcsa volt! Mindenesetre annyira hatott rám, hogy a hányingerem elmúlt, ettem is tegnap amennyire tudtam, érdekes felvétel, ma is hallgatni fogom tuti! Kollégám aki hasonló kaliberű mint én, betegségtől nagyon rettegő :), szerint totálisan rá ment az idegeskedés a gyomromra, és hogy én el sem tudom képzelni hogy micsoda testi tüneteket tud produkálni a stressz, az ideg, a feszültség. Én nem találok összefüggést, de már nem is érdeke. Hétfőn megyek vissza a dokihoz, meg lesznek az ereredmények aztán irány tovább. Mostanában inkább ilyen gyomorégés szerű bajom van, bal és jobb bordám alatt szokott fájni, plusz morog folyamatosan. Ide oda szúr, szóval a szokásos történet :)!
377. 4b92daccda (válaszként erre: 369. - Hehehe)
2015. márc. 4. 12:02
Hogy vagy?
376. BESTia ☺ (válaszként erre: 375. - Youlcsi)
2015. márc. 2. 16:18
Megnéztem, az első hozzászólásban a haláleseteket nem említette. Aki csak az első hozzászólást olvassa el (főleg már ennyi oldal után), az így nem fogja tudni a december előtti előzményeket.
375. youlcsi (válaszként erre: 374. - Csipkerózsika)
2015. márc. 1. 19:54
írta már a legelején.
374. Csipkerózsika (válaszként erre: 369. - Hehehe)
2015. márc. 1. 19:33

Nem akartam rákérdezni, de ahogy olvastalak, szinte biztos voltam, hogy valami lelki gubanc lehet a történeted mögött. Most már teljesen biztos vagyok, 99%, hogy semmi szervi bajodat nem fognak találni.

Keress egy jó pszichiátert, mert szerintem a halálesetekkel és a gyásszal kapcsolatban vagy elakadva, ami így nyilvánul meg fizikálisan.

Nem is értem, hogy erről mért nem írtál egy mondatot legalább. Mielőtt majdnem rákot diagnosztizáltál magadon meg sem fordult a fejedben, hogy ilyen összefüggés is lehet?

373. youlcsi (válaszként erre: 369. - Hehehe)
2015. márc. 1. 17:55

ha fejfájásod van, sem agyműtéttel kezdenek, hanem algopirinnel, meg pihenés javaslatával... pedig lehet, hogy agydaganat.

az invazív vizsgálatok kellenek legyenek az utolsók. egy béltükrözésnek hasonló kockázatai vannak, mint egy kisebb műtétnek.


fertőzés lehet, és simán lehet, hogy még nem zajlott le... fertőzés nem csak bakteriális vagy vírusos lehet, hanem féreg, egyéb parazita is... csak a disznóvágára asszociálva. simán. ehhez kellenek a tenyésztések. és lehet, lesz még belőle újabb kör.

türelem.

372. viva70 (válaszként erre: 369. - Hehehe)
2015. márc. 1. 14:39
Valami nem oké nálad az tény, de nem érdemes találgatni, beképzelni dolgokat. Végig kell járni a kivizsgálás útjait. Gondolom, azért nem a béltükrözéssel szoktak kezdeni, mert nem a daganat gondolata az, ami legelőször felmerül az orvosokban. Te se arra gondolj. Most már elég régóta tart ez a dolog nálad, tudod már nagyjából miket ehetsz, és miket nem. Bármennyire is nehéz, próbálj meg azokból válogatni. Aztán előbb-utóbb csak fény derül a valódi okra...
371. kriszta773 (válaszként erre: 369. - Hehehe)
2015. márc. 1. 14:32
én erre írtam, hogy életed során csupa szart eszel, ne csodálkozz, hogy idővel kárt okoz. egyetlenegy normális kaját nem írtál le, amit általában eszel, és még a diétád is igen kétséges. szinte az összes súlyos betegséget az évtizedeken át tartó helytelen táplálkozás okozza nagyrészben, az vagy, amit megeszel ugye. azt használja fel a szervezeted, abból rakódnak le a káros anyagok sorra egymás után
370. kriszta773 (válaszként erre: 367. - Moonlight13)
2015. márc. 1. 14:29

de ahhoz érthet egy orvos, hogy elküldje gasztroenterológushoz :) de ilyen tünetekkel gondolom nem véletlen, hogy elsősorban valami fertőzésre gyanakodnak, és azt nézik meg elsőként


szerintem ebben az esetben az ember nem tehet mást, mint végigjárja a kivizsgálásokat és közben diétázik, hogy enyhítse a tüneteket. azért az nem kirívó eset, hogy valaki elhúzódó hasmenéssel küzd, és ahogy olvastam-hallottam, legtöbbször magától elmúlik diétával, probiotikumokkal. persze tele lehet tömni valakit antibiotikumokkal is, csak nem biztos, hogy nem okoz az több kárt


bennem azért felmerül, ha valaki egy zsíros, fűszeres, nehéz étrenden él, azt a szervezet előbb-utóbb nem tolerálja. mert itt nem arról van szó, hogy szalonnát és erőspaprikát eszik, ezektől valószínűleg semmi probléma nem alakult volna ki, hanem tipikusan összevissza mindent szart, ami lehetőleg jó zsíros, nehéz és lehetőleg minél kevesebb tápanyag legyen benne :))

369. hehehe
2015. márc. 1. 14:27
Sok mindent irtataok, de igen, a lényeg, hogy meg kell várni a vizsgálatok végét! Ami több mint egy hét mire a virustesztek megjonnek! Én sem igazából értettem, hogy hogyhogy nem a tükrözéssel kezdték a dolgot, vagyis nem egyből, de mint lehetőség. Vérvétel, vizelet, széklet, ultrahang, urológi. A belgyógyász doki a második vévégeredménynél mindössze annyit mondott, hogy addig nem tud igazából mit mondani, amíg ultrahang és virustesztek nincsenek meg. Ugye ebből Uh negatív! Szerinte egy vírus játszódott le, mivel diéta során jobb lett a verkep. De én sem hinném hogy vírus, de orvos sem vagyok! Tény, decemberben a 3. temetésről jöttünk haza, amikor éreztem hogy valami nem stimmel. A három tragédiaba az egyik édesapám, aki váratlanu, hirtelen, betegség nélkül halt meg. Előttem van, hogy mikor haza értünk éhes voltam nagyon, virsli, mustár beszaladt. Majd éjszaka arra keltem, hogy végem, négyszer ötször voltam wcen, fájt a gyomrom, teljesen kész voltam. Ez másnap csökkent, majd szépen elmúlt. Picit fájt a gyomrom, de ez is elmúlt. Utána hetekig semmi bajom. Közben disznó vagasra voltunk hivatalosak, ettem is szépen, ahogy ott illik :)! És kb. Rá másfél hétre kezdődtek a gondok, és azóta tart. Igaz, már egyszer leírtam ezeket, de összefoglalva a tisztább képért :)
368. moonlight13 (válaszként erre: 366. - Kriszta773)
2015. márc. 1. 13:57
Az is lehet, hogy az epéje nem bírja a zsíros ételeket. Mindenesetre csak a vizsgálatok után lesz bárki is okosabb.
367. moonlight13 (válaszként erre: 366. - Kriszta773)
2015. márc. 1. 13:56
A legtöbb orvos nem ért a bélproblémákhoz, és ezt sajnos tapasztalatból mondom.
366. kriszta773 (válaszként erre: 364. - Moonlight13)
2015. márc. 1. 13:54

már bocsika, de a tüneteinek pont semmi köze a vastagbélgyulladás tüneteihez :) amit ő írt, az kábé annyi, volt egykét napig brutál hasmenése, aztán elmúlt. hetekkel később megint ment a hasa, de semmi brutál módon, inkább "csak" rögtön távozott az étel. nem egésznap ül a slozin :) ha normálisan eszik, akkor benne marad normálisan az étel. ha az általa megszokott és szeretett zsíros, fűszeres, összevissza kajákat eszik, megy a hasa. egy sima vírustól is érzékenyebbé válhat a gyomra, a belei, de persze úgyis orvosi kivizsgálás deríti ki


de nem véletlen, hogy nem küldték azonnal gyomor és béltükrözésre, hanem fertőzést keresnek

365. moonlight13 (válaszként erre: 362. - Kriszta773)
2015. márc. 1. 13:23
Ami pár hét múlva visszatér, az már nem vírus.
364. moonlight13 (válaszként erre: 362. - Kriszta773)
2015. márc. 1. 13:14
Ha a vastagbélgyulladásról olvasnál egy-két dolgot, másképp látnád a helyzetet. Mindenesetre kivizsgálán nélkül még egy orvos sem állít fel diagnózist.
363. BESTia ☺ (válaszként erre: 358. - Hehehe)
2015. márc. 1. 13:13
Még annyit tennék hozzá a többiek véleményéhez, hogy akkor hallgassatok a lánnyal relaxációs zenéket. Elég, ha a háttérben szól, az is nyugtató. Sajnos az is hozzátesz a betegséghez, hogy folyton parázol miatta. Nem fog elmúlni a betegség, de ha már jobban érzed magad, akkor a tested is jobban fogja érezni magát.
362. kriszta773 (válaszként erre: 360. - Moonlight13)
2015. márc. 1. 13:08

pedig amit leírt, eléggé arra vall. pár napig tartó durva hasmenés, ami aztán elmúlik, de pár hét múlva visszatér. ha valaki már a "harmadik falatnál" vécére rohan, amikor a kaja még sehol sincs, az elég furi :) pláne ha ennyire kiborul és úgy éli meg, mintha a halálán lenne, csak mert ha nem diétázik, megy a hasa

még egy influenzának is lehet szövődménye ilyesmi

361. viva70 (válaszként erre: 358. - Hehehe)
2015. márc. 1. 12:39
Csináld végig a kivizsgálásokat, aztán majd kiderül, mi okozza a problémáidat. Amíg a végére nem érsz, hagyd el a zsíros, nehéz ételeket, és a tejtermékeket. Elhiszem, hogy ideges vagy, a helyedben én is az lennék, de attól még nem lesz jobb a helyzeted.
360. moonlight13 (válaszként erre: 359. - Kriszta773)
2015. márc. 1. 12:25
nem valószínű
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook