Fagydaganat (beszélgetős fórum)


19. inf3rno (válaszként erre: 18. - M0ncsa)
2015. máj. 9. 23:56

A fegyencet ajánlotta már más is. Egy kicsit én is utánanéztem, nem tűnik rossznak. Van még insanity training, ami hasonló, meg gondolom még vagy egy tucat. Az a baj mindegyik ilyennel, hogy tömegeknek szól.

Amúgy jártam már régebben pilatesre, spinningre, zumbára, hot ironra, kettlebellre, és még ki tudja mi mindenre jó pár évig, akkor tetszett szinte mindegyik, de már túl vagyok a csoportos edzős időszakomon.

Most már szeretném azt csinálni, amit én akarok. Rá fogok szánni ebben a hónapban egy hetet edzéselméletre, és kidolgozok egy alap edzéstervet, ami jó lesz a következő 5 évre, amíg nem szedek össze elég infot, hogy csiszoljak rajta.

Köszi a segítséget! :-)

18. M0ncsa (válaszként erre: 17. - Inf3rno)
2015. máj. 8. 09:48

Ja, jo, nem tudtam... ami jogafeleket ismerek, csak a tibetiek voltak "eleg dinamikusak" az en izlesemnek.


A tancot/labdajatekot a tobbi helyett gondoltam, nem mellette. De latom, neked nem ez a stilusod :) Amirol egyebkent meg hallottam, hogy jo, az a fegyencedzes (azt hiszem, ez a neve), de sajnos csak nagyon feluletesen ismerem. Biztos vagyok benne, hogy megtalalod a neked megfelelot, es segiteni is fog ;)

17. inf3rno (válaszként erre: 16. - M0ncsa)
2015. máj. 7. 18:39

Azt hiszem ez is dinamikus jóga néven futott, nem tudom. Mások nem panaszkodtak. Érdekes, mert pilatest is csináltam anno, az viszont nagyon jó volt ízületi meg hajlékonyság szempontból.


Á én nem keverném az edzést ilyesmikkel, túl komolyan veszem ahhoz. Esetleg külön járhatnék edzés mellett ilyesmikre, de egyelőre nincs itt a környéken olyan, ami érdekelne. Ha esetleg visszaköltözök BPre, akkor talán, ott minden utcasarkon van fitness.

16. M0ncsa (válaszként erre: 15. - Inf3rno)
2015. máj. 6. 12:08

Az 5 tibetiben pont az a jo, hogy nem "klasszikus" joga. Dinamikusabb, atmozgat, de nem nyuvi az izuleteid. Amit (valoszinuleg) te csinaltal, a vilagbol ki lehetne kergetni :)


Biztosan lehet sok helyen sokfele parnat kapni, kulonbozo alaku es szinut. En azzal, ami van, elegedett vagyok, azert mutattam.


Azt nem is tudtam, hogy atletikaban ilyen komoly edzestervek vannak. En a sulival jartam magas- es tavolugrani, abban voltam jo. Semmi extra edzesunk nem volt :D Nem is nekem valo lenne, hanem nalam fegyelmezettebb embereknek :D


Es ha valami olyat talalnal, ami at is mozgat es szorakoztat is? Mittomen, tarsastanc, labdajatekok, akarmi? (Csak hangosan gondolkodom.)

15. inf3rno (válaszként erre: 14. - M0ncsa)
2015. máj. 1. 23:37

Köszi, ismerem a nagy részét. Jógáztam egy fél évet régebben, de inkább abbahagytam, mert elkezdtek tőle fájni az ízületeim. Egyébként is néha fájnak meg ropognak már évek óta, de nem vészes. A jóga valahogy felerősítette ezt. Azért kipróbálom, lehet, hogy a heti 1 óra volt sok, és inkább tényleg csak ilyen rövid időtartamokat kellene csinálnom belőle.


Nálunk sajna nincs Ikea a közelben, Jysk van, megnézem, hátha lehet ott is kapni, vagy valami egyéb boltban, pl dormeo. Legrosszabb esetben rendelek egyet netről.


Hát fél éves edzésterveink voltak, le volt bontva napi szinten, hogy éppen mire edzünk. Erő, erő-állóképesség, állóképesség, robbanékonyság, stb. Annyira ehhez az edzéselméleti részhez nem értek, csak most tanulom. Heti 2x 10 perc kocogás, utána kb 1 óra futás vagy lépcsőzés/dombozás, utána meg 20-30 perc gyakorlatok, vegyes trx, crossfit, stb... összesen kb 600, esetleg teljes kifáradásig. Utána meg 10-20 perc nyújtás, kinek mennyi ideje van. Heti 1x meg súlyzós edzés kb 1 órát, általában köredzés 6-8-10 féle gyakorlattal, összesen kb 5 kör, mindegyikből 10-15-20 ismétlés. Talán olyan 600-800-1000 gyakorlat összesen attól függően, hogy milyen fázisban vagyunk az edzéstervben. De voltak más gyakorlatok is, pl súly lökés, szóval ilyen golyó dobálásos, amit olimpián is látni, meg még ki tudja mik. Annyi előnye volt, hogy kiderült, hogy sprintben jó vagyok, legalábbis úgy tűnt, hogy lehagyok benne mindenkit, meg hát sokat javultam közép meg hosszú távon ill. felső testre is.

Egyébként nem versenyzem, max évi 1-2x. Jó versenyezni, dobogón lenni is jó, de nekem sokkal nagyobb motivációt jelent, hogy az ülőmunka miatt muszáj, ha nem akarok beteg lenni. Tök fura látni, hogy mások meg teljesen kiakadnak, ha nem ők nyernek, hanem mondjuk csak másodikak lesznek, engem valahogy hidegen hagy ez az egész.

Kb 5 éve kezdtem el komolyan edzeni, mert hideg volt a lábam, aztán mostanra valahogy leeresztettem. Nem egyszerű egyedül edzeni, viszont nincs kedvem ahhoz sem, hogy másokhoz alkalmazkodjak időbeosztásban, edzés intenzitásban, meg hogy emiatt utazzak, fizessek havi tízezreket, stb... Itthon is meg tudnám csinálni, csak valahogy képtelen vagyok rávenni magam. Sokat segítene, ha összeraknék magamnak egy edzéstervet, amit csak végig kell csinálni. Így csak néha elmegyek futni, néha tolok 1-1.5 órás crossfit-et úgy, hogy 3 napig menni nem tudok utána, de nem elég terv szerű az egész, és ezért nem is rendszeres. A netről letöltött edzéstervek sem tetszenek, mert nem látom, hogy milyen logika szerint építették fel őket, meg sokszor nem felelnek meg az én szintemnek. Hát így állok most.

14. M0ncsa (válaszként erre: 13. - Inf3rno)
2015. máj. 1. 20:14

Nekunk ilyen van, csak fekete, Ikeabol: [link] Jo dolog :)


Futni tenyleg nem szabad minden nap ilyen tavokat. A maratoni edzesterv is 2-3-naponkent tart edzest. Amit en csinaltam meg anno, az az 5 tibeti jogagyakorlat volt. Nem vagyok egy ezotErika, de ezek a gyakorlatok tenyleg nagyon jok. Naponta 7 percet vett igenybe (lemertem), es nagyon fitt voltam tole. Az viszont nagyon fontos, hogy rendszeresen csinald, minden nap, ne maradjon ki, es lehetoleg reggel vagy a delelott folyaman (este zavarolag hat az alvasra).

[link] - itt van rola egy video, ha erdekel. A ficko 21-et csinal minden gyakorlatbol, kezdetnek boven eleg a 7. Ha ugy erzed, a 7 keves, mehetsz 14-re, majd 21-re, az a maximum. Allitolag osszhangba hozza a csakrak mukodeset; en nem tudom, mit csinal, csak azt, hogy remekul ereztem magam tole. Majd ha a gyerekek kicsit nagyobbak lesznek, es lesz vegre valami rend az eletemben, elkezdem megint.


Atletikan mit edzettel? :)

13. inf3rno (válaszként erre: 12. - M0ncsa)
2015. máj. 1. 04:14

Elkezdek újra futni, aztán jövő télen meglátjuk. Nem hiszem, hogy krémek használnának rá.


A laptop párnáról nem hallottam még. Tetszik, lehet, hogy veszek egyet. :-)


Hát én szinte mindig rendszeresen sportoltam (általában futottam, vagy valami azzal kapcsolatos sportot toltam), talán pár éves kisebb szakaszok voltak, amikor tespedtem. Most éppen atlétikázni jártam 2 évet. Az első 2 hónapban folyamatosan izomlázam volt a vádlimban. Megszoktam. Aztán nem tetszett a társaság meg nekik sem én, úgyhogy otthagytam úgy fél éve. Azóta nehezen veszem rá magam edzésre. Ha elindulok, akkor meg nehezen állok le vele. :-) Szívesen futnék minden nap, csak úgy tudom, hogy az nem tesz jót, ha nem regenerálódom. Egy idő után elkezdenek szakadni az izmok meg az inak. Ez a 2-3 nap meg pont olyan, hogy akkor tegyünk rá még egyet, mert ma nincs kedvem, aztán még egyet, aztán a végén már egy hete nem futottam. :S

12. M0ncsa (válaszként erre: 12. - Inf3rno)
2015. ápr. 30. 08:48

Jaja, enyem is fagyogat az utobbi idoben :D Kene mar a sok friss zoldseg meg gyumolcs. Meg nem utolsosorban egy kiados alvas... na mindegy, nem offolok :p


A futast egy ido utan ugy meg lehet szokni, hogy kifejezetten kivanja a szervezet. Latnad embort, milyen morcos tud lenni, ha mar egy hete nem jutott el futni... Azt mondja, viszketnek az izmai :D Persze a megszokas nem alakul ki hamar, o mar tizenvalahany eve fut, maratonozni is jar.


A torokules nem az egyetlen jo pozicio, lehet kinyujtott labbal ulni kanapen pl., laptopparnaval (vagy mi a banaz az az ize) az olben. Ahogy neked a legkenyelmesebb, a lenyeg, hogy ne logjon a labad a fenekedhez kepest. Ezekre a fagyasi serulesekre meg tenyleg nem tudok mit mondani sajna :( Esetleg valami vedokrem? Nekem a hidegtol kipattogzik a borom (szaj szele, kezfej), azon segit a kremezes. Persze, tudom, a te eseted mas.

11. M0ncsa
2015. ápr. 27. 22:02

Szia!


Fagydaganatra sajnos nem tudok semmilyen csodaszert, csak a verkeringes javitasaval kapcsolatban tudom javasolni a futast. Ferjem is programozo, o 2-3-naponta fut (idojarastol fuggoen) 10-15 kilometert. Plusz van kert, telek, kutya meg 2 gyerek, ugyhogy egyesult erovel rendesen atmozgatjak :))

Nekem pocsek ereim vannak, de amiota elkoltoztem a budos fovarosbol, es joval tobbet mozgok, megszuntek a tunetek (vernyomasingadozas, fazossag, alkalmankenti szedules). Talan a periferialis errendszert is lehet igy stimulalni. Ezenkivul sokat dobott az allapotomon a gabonafelek elhagyasa.

Nem tudom, milyenek nalad az adottsagok a sportra, nyilvan Budapest kozepen nehez :/


Egyebkent a standard ulesmod nagyon egeszsegtelen. Megpusztultam volna, ha egesz nap ugy kellett volna ulnom. En az irodaban is gatlastalanul felpakoltam a labam torokulesbe :) Meg jo, hogy normalis a fonokom... Probald ki, jobb-e, ha felpakolod a labad, meg teszel nehany kort felorankent. Igaz, igy aprilis vegen talan nem is annyira aktualis mar a tema :D

10. inf3rno (válaszként erre: 9. - D1e807c461)
2015. febr. 12. 02:46

Ugyanolyan jellegű piros foltok vannak rajtuk, valamivel kisebbek, mint ami ezen a képen van: [link]

A képek egy részén gondolom már a súlyosabb változat van, ami dagad, barnul, feketedik, stb...


Egyébként megfogadtam a tanácsot, amit sok helyen írtak, hogy melegen kell tartani. Ez javított a helyzeten, és mostanra nagyjából el is múltak a foltok. Még kettő van visszahúzódóban, de már azok sem fájnak. Nagyjából stimmel a gyógyulási idő is, amire 1-2 hetet írnak.


Persze ha van jobb ötleted, hogy mi ez, akkor hallgatlak. Én ezen kívül semmi hasonlót nem találtam a neten, pedig eltöltöttem pár órát a keresgéléssel.

2015. febr. 9. 20:52

én ebből nem értek/látok semmit.

a te ujjaid nem úgy néznek ki, mint amit előtte belinkeltél.

8. inf3rno (válaszként erre: 2. - Suesue)
2015. febr. 9. 20:50
Legutóbb, amikor bőrgyógyásznál voltam (tavaly), akkor egy 10 perces anyajegy vizsgálatért 14.000ft-ot kért. Ezek után kétszer is meggondolom, hogy magán bőrgyógyászhoz menjek. Az sztk-ban voltam régebben ekcémával meg szemölccsel is, azzal elégedett voltam, de 3 hónap volt akkor a várólista a vizsgálatra, addig meg ez nagy valószínűséggel el fog múlni magától. Háziorvoshoz sincs értelme elmenni vele, mert azoknak fogalmuk sincs a bőrproblémákról, még egy ekcémát vagy egy szemölcsöt sem ismernek fel.
7. inf3rno (válaszként erre: 5. - Fincsi5)
2015. febr. 9. 20:47
Hidd el, egy térképnyelv sokkal ijesztőbb elsőre, pedig egyik sem valami veszélyes állapot.
6. inf3rno (válaszként erre: 4. - 4c3a5e5783)
2015. febr. 9. 20:46

Úgy vagyok vele, hogyha nem múlik el magától egy hónap után, akkor majd elmegyek vele orvoshoz.


Mezitláb kellemetlen, főleg zuhany után, egyébként egy jó vastag zokniban meg sem érzem. Futni is tudok vele, elég puha a futócipő ahhoz, hogy ne érezzem. Kb ennyi. Szerintem 90%, hogy erről a bőrproblémáról van szó, gomba, ekcéma, szemölcs még csak nem is hasonlítanak rá, ez meg pont ugyanolyan a képek és a leírás alapján is.


Amivel esetleg orvoshoz tudnék fordulni az a keringési probléma, ami az ülőmunka miatt alakult ki a lábamban, de azzal kapcsolatban meg az életmód váltáson kívül nem hiszem, hogy bármit tudna javasolni, amivel meg egyet is értek, törekszem rá, hogy felkeljek a gép elől, de programozóként nem egyszerű...

5. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Inf3rno)
2015. febr. 9. 08:59
Nekem nem mókás.......
2015. febr. 8. 18:54
orvos?
2015. febr. 8. 08:27
orvos esetleg?
2015. febr. 8. 06:53
Bőrgyógyász?
2015. febr. 8. 00:09

Angolul chilblains a neve, a magyar név elég mókás, gondolom mindenki rákra asszociál róla.


A laikusok kedvéért arról van szó, hogy akinek gyenge a keringése, vagy sokat van a hidegen, annak nem bírják az erei a gyűrődést, és valószínűleg elpattannak, és emiatt vörös foltok és duzzanatok keletkeznek az érintett területen.


Nagyjából így néz ki a dolog:

[link]


Nekem már lassan egy hete jönnek elő ezek a pöttyök, és mivel pont a lábujjaim alján is vannak, ezért elég kellemetlen velük a járás/futás, pedig még a képeket elnézve elég aprócskák...


[link]


Érdekelne, hogy találkozott e már más is ezzel a betegséggel, és hogy tudtok e valami módszerről, ami meggyorsítja a gyógyulását?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook