Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy tudod összegyeztetni a fősulit a családdal és a munkával? fórum

Hogy tudod összegyeztetni a fősulit a családdal és a munkával? (tudásbázis kérdés)


2009. jan. 5. 10:44
Két gyermek mellett tanultam. A nagyobbik volt 8 hónapos mikor kezdtem a sulit és a 4 év alatt született még egy kislányom. A kicsi 10 hónapos volt mikor államvizsgáztam. Az édesanyám sokat segített.
14. clugie
2009. jan. 5. 09:54

Időközben már végzős lettem, sok lemondással és kitartással...

De most ismét babát várok, ha minden igaz 5 hónapos lesz amikor államvizsgázok :)

2008. okt. 4. 17:53
Három gyerek mellet tanultam... és el is végeztem a főiskolát. Nem mondom, hogy "séta volt a rózsakertben", de nem megvalósíthatatlan. Persze, fontos, hogy az embewr kapjon egy kis segítséget a párjától.... Legalábbis támogatást. Már az is sokat jelent, ha abban az időszakban nem követeli meg oly mértékben a rendet és a napi friss kaját ( pl. akkor egyszerre főztem meg több napra, hogy ne kelljen napi szinten pempecselni a konyhában...)
12. diagonalt (válaszként erre: 11. - Zsugabubus007)
2008. ápr. 26. 18:26
Csatlakozom!A férjem mindent megtesz,hogy amikor sok vagy nehéz vizsgám van,akkor besegít a házimunkába...meg máskor is,csak akkor kicsit többet.
11. zsugabubus007 (válaszként erre: 6. - 867f9adc74)
2008. ápr. 26. 09:01

Én is augusztusra vagyok kiírva és nekem is az utolsó éven kezdődik szeptemberben.

Örülök,h ezt írtad, mert még elképzelésem sincs hogyan fogom megoldani!

De szerencsére segítségem az van és az eddigi vizsgaidőszakokra le a kalappal a párom elött.Szó nélkül csinált mindent, ha éppen egy húzósabb vizsgára készültem!

2008. ápr. 25. 20:15

Én36hetes várandós nappalis vagyok.Ez a félév talán az egész 3,5 évből a legkeményebb.3szgorlat jellegű vizsga,meg kettő másik szerepel a tantervi hálóban.Ugyanakkor versenyfutás a napokkal,hogy még szülés előtt levizsgázzak mindenből és a zh-im is meglegyenek.Őszintén?Baromi nehéz.Mert ugyanakkor itthon várnak a háziasszonyi teendők,utána meg a könyveim.Mindez úgy,hogy egyre közelebb a szülés...

Mély lvegő,összeszorított fog,és sok tanulás.

Baba előtt a munkát, háztartást és a főiskolát simán össze tudtam egyeztetni,maradt idő kikapcsolódásra is...igazi kis energia bomba voltam,de mostanra már nagyon elfáradtam,és alig várom hogy kettőben legyek.

9. clugie (válaszként erre: 3. - F290b382c2)
2008. ápr. 25. 19:35

Harmadéves levelezős vagyok, 120 órás gyakorlatom van szerintem a felét sem tudom letölteni.

A táppénz jó ötlet, de fél éve dolgozom itt nem tudom, mennyit engedhetek magamnak.... :)

A keményebb sulis napokra szabit veszek ki, így nyárra nem sok marad...

A munka mellett amúgy sem sok jut a családi programokra, barátokra, magamra... pont ezt a kevés időt forditom a majdani diplomámra.

Az első évben tele voltam lelkesedéssel, nagyik vigyáztak a gyerekre, még örültem is milyen klassz dolog baba mellett újra az iskolapadban.

A második év kemény kihívás volt, mert részmunkaidőben már dolgozgattam, a kisfiam pedig bölcsis lett.

De most harmadikra elfogyott a türelem a kitartás minden... és kezdődik a vizsgaidőszak.

8. esztella100 (válaszként erre: 7. - Egnisz)
2008. ápr. 24. 06:17
Helyes,neked lesz hasznos!
2008. ápr. 24. 01:01
Nagyon nehezen, de nem adom fel. :)
2008. ápr. 23. 22:16

Én augusztusban szültem, és szeptembertől kezdtem az utolsó évet a fősulin...

De sikerült:-)))

Nehéz volt, de mindenre jut idő, csak akarni kell!!!!! De segítség azért elkel...

2008. ápr. 23. 22:12
Sehogy, így nagyon félő, hogy el sem kezdem.
2008. ápr. 23. 22:01

A kérdés jó! Később visszanézek, hátha valaki leírja a tutit! :-)

Én egyszerűen fizikailag képtelen vagyok éjszaka fent maradni is, nem hogy tanulni. Ez nagy csapás számomra. Sokan mondják, hogy amíg a gyerekek alszanak... Hát én nem. Volt, hogy én aludtam el előbb.

Most a nagyfiam sulis, a pici meg pici (3 hónapos, itthon vagyok vele), úgyhogy délelőtt, amíg ő alszik, tudok tanulni, de nem sokat, mert főzni is kell, takarítani, szóval nem egyszerű.

2008. ápr. 23. 22:00

Nem egyszerű,főleg a vizsgaidőszak volt őrület,de ha visszagondolok,azt még ma is nosztalgiával teszem.

Na jó,őszintén???Soxor sírtam-mert maximalista vagyok-és nekem sosem lett volna elég a négyes,éjszaka tanultam,ha tehettem a munkahelyen is,a házimunkát könyvvel a kezemben végeztem.Anyagilag sem volt egyszerű,gyakran mentem táppénzre,de végül megérte,cum laude elvégeztem a fősulit.Akkor azt hittem,ennek sosem lesz vége...

Hanyadéves vagy?Hanna

2008. ápr. 23. 21:55
Nehezen!!
2008. ápr. 23. 21:54
Hogy tudod összegyeztetni a fősulit a családdal és a munkával?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook