Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Álnegatív kombinált teszt eredmény mennyire gyakori, tehát hogy negatív kockázat mellett mégis genetikai rendellenessége van a babának? fórum

Álnegatív kombinált teszt eredmény mennyire gyakori, tehát hogy negatív kockázat mellett mégis genetikai rendellenessége van a babának? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
55. Derya (válaszként erre: 54. - Derya)
2015. febr. 7. 16:50
es ugyanez az arany a PAtau es az Edwars eseten is...
54. Derya (válaszként erre: 51. - Babazo)
2015. febr. 7. 16:49

szamomra erdekes, mert nem tudtam rola es nem is gondoltam volna, hogy mindossze 30-szoros kulonbseg van a Downos babak elofordulasi aranya kozott a 20 eves es a 42 eves terheseket tekintve... :-O


ez sokkal gyakoribb betegseg, mint azt sejtettem... :-(

53. Derya (válaszként erre: 50. - Babazo)
2015. febr. 7. 16:17

nem. :-)

nekem cvs-em volt.

nem csak a 14. hetig van. :-)

ez sem igaz.

ezt most mondtak? mert a honlapjukon azt olvastam par napja, hogy csak elojegyzesre fogadnak...

52. Derya (válaszként erre: 49. - Aed6bafa83)
2015. febr. 7. 16:15

idopontot mikorra adtak a tanacsadasra?

es akkor ezek szerint a beavatkozasra most kb 1 hetes a varolista?

51. babazo (válaszként erre: 49. - Aed6bafa83)
2015. febr. 7. 16:06
szia, köszi a linket , érdekes cikk, majd este elolvasom, akkor te jó kezekben vagy a Bajcsyban :)
50. babazo (válaszként erre: 47. - Derya)
2015. febr. 7. 16:01

Én is örülnék ha a Ferenczy prof csinálná, a Sotén valami fiatal dokihoz kerültem.

Viszont akkor neked AC-d lehetett , mert korion csak a 14.hétig van (úgy emlékszem CVS-t írtál, de bocsi ha nem )

Istenhegyin Hajdu és Bátorfy páros csinálja , mindkettő tapasztalt nagyon jó hírű orvos, jókat olvasok róluk a neten. De persze ha ingyen is lehet, valószínű én is a Bajcsyt választom majd.Te bejelentkeztél előre vagy csak oda mész? Ha jól értettem akkor kedden és csüt-ön lehet menni tanácsadásra, de végülis nincs időpont csak oda kell menni és kivárni a sort? nekem a telefonban azt mondták 3-5 órát kell várni :O

2015. febr. 7. 15:59

Találtam egy cikket.

[link]


A Bajcsyba voltam vizsgálaton Ferenczi dokinál, és ő is csinálja majd meg. A magán dokim is ott dolgozik Dr. Dán.

48. Derya (válaszként erre: 43. - Aed6bafa83)
2015. febr. 7. 15:52

milyen vervetelre gondoltal?


hol voltal genetikai tanacsadason?

47. Derya (válaszként erre: 44. - Babazo)
2015. febr. 7. 15:52

nekem majdnem 3 eve volt, aprilis 5-en, csutortokon, a 18. heten.

a Ferenczy prof csinalta.

azt nem tudom, heti hany napon vegztek a bevatkozasokat.

mas nem nagyon tudja csinalni, ez egy 2-3 fos team, ok vannak kikepezve, nekik van elegendo tapasztalatuk.

Az Istenhegyin kozel sem rendelezhetnek annyi tapasztalattal, mint a Bajcsban...


hogy most mi a pontos heylzet, azt nem tudom egyelore, marcius kozepen fogok menni hozzajuk.

46. babazo (válaszként erre: 43. - Aed6bafa83)
2015. febr. 7. 15:51
hova mész cvs-re?
45. babazo (válaszként erre: 43. - Aed6bafa83)
2015. febr. 7. 15:51

Szia Luca, én inkább mennék helyedben egyből cvs-re, hiszen a 3 mm -nél magasabb tarkó redő indokolja a beavatkozást. Ha negatív eredményt kapsz a kromoszómákra, akkor még menjél el egy Hajdú Júlia nevezetű doktornőhöz szívultrahangra, mert szívbetegség is okozhat vastagabb nyaki tarkóredőt.

Olvastam ilyen esetet, az a kismama ezt csinálta, és minden rendben lett neki, neked is sok sikert!

[link]

44. babazo (válaszként erre: 40. - Derya)
2015. febr. 7. 15:45

Arra nem emlékszel milyen napon végzik a beavatkozást?


És mindig a Ferenczi csinálja vagy más is?

2015. febr. 7. 15:44

Sziasztok. Olvasgatlak benneteket, és én is szeretnék véleményt kérni egy ügyben.


Szerdán voltam magándokinál uh-n ott 4,2mm tarkóredőt mért (12 hetes terhesség és 39 éves vagyok). Másnap fel kellett mennem Pestre genetikai uh-ra ott a doki 3,5 mm mért. Ezek után jövő péntekre előjegyeztek CVS-re. Szerintetek érdemes elmenni vérvételre, vagy inkább egyből csináltassam meg.

42. babazo (válaszként erre: 38. - Derya)
2015. febr. 7. 15:43
igen de ez már olyan alacsony volt számomra, hogy bevállaltam, ennyi erővel bármi más baja is lehet egy babának. pl egy fórumon ma olvastam, kombi, integrált és AC negatív lett a nőnek, de értelmi fogyatékos a gyereke, a 12.uh-n 3,5 mm-es tarkóredőt mértek, de utána semmit se találtak.
41. babazo (válaszként erre: 34. - Derya)
2015. febr. 7. 15:41
Azért az istenhegyit hívtam, mert kíváncsi voltam, mi a különbség ha náluk végzem a vizsgálatot vagy kórházban. Náluk minden hétfőn van mintavétel, ahogy kivettem azonnal tudnak is időpontot adni, várni nem kell.A Bajcsyról azt mondják órákat kell várni, hogy bekerülhessél, bár szimpi, hogy itt lehet feküdni beavatkozás után , a Sotéról anno már dobtak is ki a műtőből, hogy lehet haza menni (végig fájt a hasam az úton amíg a férjem haza vezetett, a kockaköves út külön szuper volt)
40. Derya (válaszként erre: 39. - Babazo)
2015. febr. 7. 15:32

hat en nem emlekzsem mar erre pontosan, de nem fajt es a tobbi lanynak sem, akik velem egy napon voltak.


akkor faj egyebkent jobban egy akarmilyane beavatrkozas, ha gyulladas van egyebkent is a szervezetedben.

39. babazo (válaszként erre: 31. - Derya)
2015. febr. 7. 15:30

Lenne egy kérdésem:


CVS-nél érzéstelenítenek szúrás előtt?


Mert az istenhegyin azt mondták, hogy elérzéstelenítik a hasat és utána szúrnak. Az a női orvos, akivel beszéltem a héten, neki fájt, és neki a Hajnal Imrén csinálták régen (már ott nem csinálják)

38. Derya (válaszként erre: 37. - Derya)
2015. febr. 7. 15:30

ismet, leirom, az 1 az 50 ezerhez kockazat azt jelenti, hoyg 50000 terhessegre jut egy beteg baba.

tehat abszolut van kockazat. :-)

37. Derya (válaszként erre: 35. - Babazo)
2015. febr. 7. 15:29

hat az orvosok ezert nem amtematikusok, mert nem sokat ertenek a matematikabol. :-)


meg ilyet mondani, hogy nincsen kisebb kockazat.... :-)



na mindegy....

36. Derya (válaszként erre: 33. - Durciful)
2015. febr. 7. 15:28

kotelezo???? :-)


hol kotelezo? :-)

35. babazo (válaszként erre: 29. - Derya)
2015. febr. 7. 15:28

múltkor az integrálnál kijött hogy kevesebb az esély a kromoszóma rendellenességekre mint 1:50 ezerhez.


Az orvosom szerint azért nem írtak ennél jobbat, mert nincsen, és vegyem biztosra, hogy nincsen baja a babának. Így akkor kihagytam az ac-t.

34. Derya (válaszként erre: 32. - Babazo)
2015. febr. 7. 15:27

mint irtam, engem az eselyek nem erdekelnek, csak akkor, ha 0. :-)

ac-nel nincsen lehetoseg mozaikossagra.

miert maganlabor genetikusat hivtad?

jo, nem is igaz raadasul amit mondtak (ha jol ertettem, amit irtal), mert CVS-nel nem kell semmit sem tenyeszteni, mivel hogy biopszia a magzati lepenybol.

ezert van 4-5 nap utan mar eredmeny, de ez teljes eredmeny, ez mar nem valtozik.

AC-nel szukseges tenyeszteni.

2015. febr. 7. 15:27
Nekem a másik véglet volt, azaz az én tesztem álpozitív lett, nagyon magas kockázattal a down syndromára. Amniom volt utána. A babám teljesen egészséges. Körülöttem sok álpozitív volt. Szerintem ezen az alapon pont ennyi álnegatív is lehet. egyébként ez az oka, hogy ezt a vizsgálatot nem csinálják az EU sok országában - hiteltelen. Amikor megkaptam az eredményt, az orvosom is csak annyit mondott, hogy "ez csak a kombinált teszt, ezt azért csináljuk mert kötelező, de senkit nem érdekel az eredménye, mert megbízhatatlan." Utólag ki is derült, hogy nálam is az volt.
32. babazo (válaszként erre: 27. - Derya)
2015. febr. 7. 15:23

Az istenhegyi genetikusát felhívtam a héten, és megkérdeztem melyik a jobb (CVS vagy AC), azt mondtak a mozaikosság max fél százalék esély, tehát nagyon kicsi. CVS korábban van és 5 nap alatt van eredmény, náluk olcsóbb mint az AC, ott 5 nap alatt van egy elő eredmény (tehát down, patau edwardsra már 5 nap után ránéznek) és látják ha van triszómia, de végleges eredmény 2 hét tenyésztés után.

Akkor neked van tapasztalatod a cvs-nél, engem kicsit sokkolt az AC, de lehet hogy nekem rosszul szúrtak, mert sok kismamának semmi fájdalma nem volt , nevetve jöttek ki a műtőből (én meg jajgattam a szúrásnál, pedig nagyon jól bírom a fájdalmat)

31. Derya (válaszként erre: 28. - Babazo)
2015. febr. 7. 15:21
hat ez sem igaz, kellemtlen, ez igaz, 1-2 perces beavatkozas, de nem faj.
30. Derya (válaszként erre: 23. - Poszata01)
2015. febr. 7. 15:20

"Korionboholy-biopsziát inkább ne csináltass, a vetélés esélye magasabb! Szerintem ez akkor indokolt, ha nagy az esély a rendellenességre (vagy ha az orvosok kísérletező kedvükben vannak :(( "


hat ez tuti, hogy nem igaz.

ez nagyon komolytalan hsz volt, ne haragudj... :-(

29. Derya (válaszként erre: 26. - Babazo)
2015. febr. 7. 15:17
anyai vizsgalatbol nem kaphatsz olyan eredmenyt, ami barmit is kizar.
28. babazo (válaszként erre: 23. - Poszata01)
2015. febr. 7. 15:16

Szia, köszi, ezt nem is tudta, hogy érdemes várni az AC-nél. A biopsziáról pont beszéltem egy orvossal, akinek volt, mondta, hogy kellemetlen és fáj, kapirgálták ki a méhlepényből a sejteket.

Ami engem megdöbbentett, hogy végtagamputációt okozhat :O

A Bajcsyban nagyon a korionra akartak rábeszélni, de akkor inkább várok :)

27. Derya (válaszként erre: 25. - Babazo)
2015. febr. 7. 15:16

a Bajcsyba. hogy CVS vagy aC azt meg nem tudom biztosan.

a mozaikossag miatt en hajlanek az AC-re de majd a genetikussal torteno beszelgetes utan fogok veglegesen donteni.

nekem cvs-em volt a kislanyommal es semmi panaszom nem volt.

26. babazo (válaszként erre: 24. - Derya)
2015. febr. 7. 15:12

Hát valamiből ki kell indulni, és igen ez egy valószínűségszámítás, ami háttere egy több tízezer terhes nőn alapuló vizsgálat (ez mind részletesen benne van a tanulmányban a linken).

De aki nem hisz benne, annak ott a tuti és ingyenes CVS vagy AC. A genetikustól megkaptam, hogy rutin a CVS és AC, minek dobálom ki a pénzemet, ilyen vizsgálatokra, de azért megnyugtat, hogy végülis kaptam egy koromhoz képest jobb kockázati arányt. Koromból adodóan lenne fél százalék kockázatom, most van 1:3700, ami persze nem zárja ki, hogy nincsen baj, de valószínűsíti. Persze ettől még nem nyugszom meg, szerintem megyek integráltra is (múltkor gyakorlatilag olyan eredményt kaptam, ami kizárja a Down), most is reménykedem, hogy javul az esélyem, ha nem akkor megyek ACr-e.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook