Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Álnegatív kombinált teszt eredmény mennyire gyakori, tehát hogy negatív kockázat mellett mégis genetikai rendellenessége van a babának? fórum

Álnegatív kombinált teszt eredmény mennyire gyakori, tehát hogy negatív kockázat mellett mégis genetikai rendellenessége van a babának? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
85. Derya (válaszként erre: 64. - Babazo)
2015. febr. 8. 08:37

kozben eszembe jutott hogy ott nyilvan nem neznek kort, csak osszesitve.

hat az lehet, de eppen hogy a kor az nagyon fontos, ugyhogy ez igy szerintem nem jo statisztuika :-)

84. 3a5c305959 (válaszként erre: 79. - Virag32)
2015. febr. 7. 23:40
Ugy latszik mindig osszeakadunk ezeken a forumokon :-)
83. 3a5c305959 (válaszként erre: 78. - Babazo)
2015. febr. 7. 23:38
Nem kell elolvasnom senki tortenetet mert en magam is atmentem ezen. Most viszont egy nagyon jo kilinikan foglalkoznak velem, mindenfele vizsgalatokat elvegeztek, 3d-s UH meg csomo fele szures. Termeszetesen ingyen. Azt felejtik el sokan hogy otthon szinte mindenki fizet a terhesgondozasert, meg szep hogy aztan kinyaljak a segget (vagy nem). Itt Angliaban minden ingyenes, de akinek kell tobb vizsgalat az magan uton megcsinaltathat akarmilyen extra vizsgalatot. Akinek meg nincs szuksege ra, mert pl nekem nem volt, azt nyugton hagyjak es nem baszogatjak az orvosok minden hulyeseggel.
82. babazo (válaszként erre: 79. - Virag32)
2015. febr. 7. 23:34

"Semmi szükség orvosra sem a terhesség, sem a szülés alatt"


ezt saját tapasztalatból tudom, hogy nem igaz, inkább csak nagy valószínűséggel nem lesz szükség orvosra egy normál terhesség alatt.

De majd lehet, hogy még írok neked, ugyanis van egy kis esély, hogy én is megyek ki szülni, ezért is olvasgattam el az ország szülési szokásait.

2015. febr. 7. 23:21
ja, és én is végeztettem Down-szűrést, simán lehet magánúton csináltatni, ha szeretne az ember, és 35 éves kor felett ingyenes, tehát erre is hangsúlyt fektetnek.
80. virag32 (válaszként erre: 76. - 3a5c305959)
2015. febr. 7. 23:19
Teljesen igazad van.
79. virag32 (válaszként erre: 75. - Babazo)
2015. febr. 7. 23:18

Skandináviában szültem, Svédországban élek.


Szuper, vérprofi ellátásban volt részem.

Igen, csak a 18. héten van egy ultrahang, mert úgy vannak vele,hogy gyakorlatilag akkor már minden látszik, ha baj van, be lehet avatkozni, ha nincs baj, akkor valószínűleg már nem is lesz.

Nem stresszelik az anyát és a magzatot hetenkénti vizsgálattal. Kb. havonta egyszer megy az ember a védőnőhöz, aki ujjból vért vesz, megnézi a cukorszintet, meghallgatja a baba szívhangját és megméri az anya súlyát. A védőnők egyben szülésznők, ötéves egyetemi képzés után kapnak diplomát, gyakorlatilag ugyanolyan tudásuk van, mint az orvosoknak. Semmi szükség orvosra sem a terhesség, sem a szülés alatt. Mivel itt ismeretlen és tiltott dolog a hálapénz, ezért nem tartja senki a markát (otthon kb. azért kell orvos, hogy elvégezze az általában felesleges gátmetszést és társait, csak hogy elmondhassa, csinált valamit a pénzéért. Érdekes módon itt sokkal kisebb a gátmetszések aránya, holott nem gondolom, hogy az itt élők máshogy tágulnak.)


Ha baj van, természetesen azonnal ellátja az embert egy orvos, vagy szülész-nőgyógyász. Én kétszer is bementem az ügyeletre, orvos nézett meg és látott el.

Pont hogy nem rózsaszín ködnek fogják fel a terhességet és a szülést, hanem a világ legtermészetesebb dolgának, amibe nem kell egyfolytában beleavatkozni.

78. babazo (válaszként erre: 76. - 3a5c305959)
2015. febr. 7. 23:10
Hát elolvashatod egy magyar orvosnő viszontagságait akit két vetélés után sem vizsgálta meg orvos, hiába kérte, de mindegy ,ami M-on megy az sem normális és leginkább a nőgyógyászok tarifáira gondolok, meg az elvárt hálapénzről. Ez legalább nincsen nyugatabbra.
2015. febr. 7. 23:00
*nem ismerem
76. 3a5c305959 (válaszként erre: 75. - Babazo)
2015. febr. 7. 23:00
Nem rozsaszin euforianak fogjak fel a dolgot hanem egy termeszetes folyamatnak. Bar a skandinav orszagokat de nem hiszem el hogy csak szuleszno latja a kismamat ha annak valami baja van. De ha minden rendben van, minden vizsgalat normalis akkor minek kene orvosnak latnia a kismamat? Mindegy, erről felesleges is vitatkozni, főleg velem mert en nem vagyok partatlan. :-)
75. babazo (válaszként erre: 74. - 3a5c305959)
2015. febr. 7. 22:30

Hát nem tudom mi jobb, azért elolvastam egy skandináv ország terhes protokolják, egy uh az 18. héten és kész, szülésnél csak min 5 perces fájásokkal lehet kórházba menni, addig haza küldenek, orvos nem nézi a terheseket csak védőnő, olyan rózsaszín álomszerű eufóriának fogják fel a terhességet, ami nyilván az az esetek többségében, de azért van hogy nem.


ez egy érdekes cikk/blog, akit érdekel:


[link]

74. 3a5c305959 (válaszként erre: 73. - Babazo)
2015. febr. 7. 22:06
Hat sajnalom ha ilyesmi elofordulhat. En nem ismerem az otthoni helyzetet se mint felhasznalo se mint egeszsegugyis, de mostmar batran allitom hogy nem is banom.
73. babazo (válaszként erre: 71. - 3a5c305959)
2015. febr. 7. 21:48
én csak a Sotéról tudok nyilatkozni: nem is down-ra hanem edwardsra hoztak ki valamekkora kockázatot, jó hosszan ecsetelte a genetikus, hogy milyen szörnyű betegség, mivel előtte már utána olvastam, mondtam, hogy azok méhen belül elhalnak, erre ő, hogy nekem lehet, hogy 1-2 évig is el fog élni és majd utána fog meghalni, na és akkor az uh (amin voltam előtte két másik helyen és mindent rendben találtak) hirtelen túl sok a magzatvíz, meg fénylőek a belek, meg agyi ciszta van) ott az uh-n elkezdtem bőgni, érdekes, hogy amnio után már minden rendben volt se ciszta, se sok magzatvíz, de azért 10 percig uhzták a babám fejét, és orvostanhallgatóknak mutogatták és magyarázták előttem a betegségeket. Akkor nagyon bántam, hogy nem csináltattam kombi tesztet. Állítólag jó pénz a soténak az amnió, így aki oda megy rábeszélik, egy terhes nőt meg nem nehéz megijeszteni.
2015. febr. 7. 21:07
-ennyi
71. 3a5c305959 (válaszként erre: 70. - Poszata01)
2015. febr. 7. 21:06

Azert magasabb a CVS utan a veteles kockazata mert ez hamarabb vegzik, akar a 10. het körül is. Akkor pedig alapvetoen magasabb a veteles eselye mint mondjuk 15 hetesen, amikortol az AC vegzik. A CVS-t csinaljak huvelyen keresztül is, aminek megint magasabb a kockazata mint a hasfalon keresztulinek. Az eleg durva kijelentes hogy akkor vegzik ha kiserletezo kedvukben vannak az orvosok. Tudomasom szerint a kismamakat tajekoztatjak a vizsgalat előnyeiről es hatranyairol es végül a kismama dont hogy akarja-e. Nem a kiserletezo kedvu orvos.

Szamomra megdobbento hogy ennyi kismamak hagyjak hogy gigantikus tuket szurkaljanak a babajukba es kozben ennyire tajekozatlanok a vizsgalatokkal kapcsolatban :-(

70. poszata01 (válaszként erre: 30. - Derya)
2015. febr. 7. 20:42
Hidd el, nem magamtol talaltam ki. A klinikan kerdeztem es ott mondtak h az AC utan 0,5-1% a veteles eselye, CVS utan 1-2%. A mondat masodik resze vakoban az en agyszulemenyem, ezert is kezdtem ugy h "szerintem". De nezz utana mas forrasokban is ezeket a szamokat fogod talalni.
69. 3a5c305959 (válaszként erre: 68. - Babazo)
2015. febr. 7. 20:36
Arra reagaltam hogy Nyugat-Europaban nem foglalkoznak Down szuressel. Ez nem igaz mert minden kismamanak felajanljak a szurest! Ez a kombinalt teszt ami uh, vervizsgalat, anya kora es egyeb genetikai faktorok szamitasabol all. (Vagy quadruple teszt ha a kismama lekeste a kombinaltat amit a 14. hétig vegeznek). A diagnosztikus tesztet (AC) azoknak ajanljak akiknek a szures alapjan a nemzeti atlagnal magasabb eselyuk van Down-os babara. Szerintem ez otthon is igy van, csak nem mindenkinrk vilagos hogy mi a szurovizsgalat es mi a diagnosztikus teszt.
68. babazo (válaszként erre: 67. - 3a5c305959)
2015. febr. 7. 19:59

Nem minden kismamának ajánlják fel a szűrést, csak akinek az uh alapján eltérést látnak, vagy kombi teszt alapján magas kockázatba kerül illetve 37 év felett.Én sok kismamát ismerek, akik elmúltak 37 évesek és nem éltek az amnióval, bíztak a kombiban.

Sajnos a géndiagnosztikában szerintem nem genetikus veszi fel az adatokat, hanem szerintem talán egy nővér vagy szülésznő lehetett az a hölgy, akivel beszéltem, Visszahívtam, de ami kicsit speciálisabb kérdésem volt, arra nem is tudott válaszolni.

Tudom, hogy ez nem egy százszázalékos szűrővizsgálat, de azért a háttér anyagról ,ami alapján becsülnek tudhatna többet az a hölgy.

67. 3a5c305959 (válaszként erre: 58. - Babazo)
2015. febr. 7. 19:24
Minden kismamanak felajanljak a Down szurest es a 90 szazalekuk el is fogadja a szurest. Szerintem nagyjabol ennyi lehet az atlag otthon is.
66. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - Babazo)
2015. febr. 7. 19:22
Nem tudom irta-e mar valaki de mielott megcsináltak a tesztet el kellett volna magyarazniuk hogy mit jelent az eredmeny. Ez nem diagnosztikus teszt, hanem szurovizsgalat. Félrevezető hogy a negativ-pozitiv eredmenyeket hasznalnak, mert ilyen nincs. Ez a teszt megallapitja hogy az uh, verteszt es egyeb faktorok alapjan mennyi az eselyetek arra hogy Down-os legyen a babátok. A negativ nem azt jelenti hogy nincs semmi eselyetek ra, hanem azt hogy kevesebb eselyetek van ra mint a nemzeti atlag. Alpozitiv eredmeny az lenne ha kiderulne hogy 1:1 eselyetek Down-os babara es az AC kideritene hogy megiscsak egeszseges.
65. babazo (válaszként erre: 61. - Derya)
2015. febr. 7. 18:35
Az AC egy fokkal talán jobb volt hangzásra, nem volt kengyel, sem vizsgálat, oldalt fekve, magzatpózban kellett feküdni , bugyiban és felsőben. Behívtak kb 4-5 kismamát az öltözőbe, egyesével kellett bemenni a műtőbe, az egész gyorsan ment, pörögtek a dolgok rendesen. Mindenki röhögve jött ki (még azt is akinek ikre volt és kétszer szúrtak) én meg úgy mentem mint egy hajlott öregasszony, szerintem nekem valami izmot nagyon eltaláltak.
64. babazo (válaszként erre: 62. - Derya)
2015. febr. 7. 18:28

[link]


már nem emlékszem hol olvastam a 600 és 750 -et, talán az esettanulmányban amit linkeltem, de a fenti linken meg 800. terhességre jut egy down.


De olvastam én most olyat is, hogy a 16 évesnek lett downos babája. Való igaz, amikor alacsony afp miatt 25 évesen mentem a genetikára, legyintettek, hogy kevesebb mint 1:1600 esélyem van a down-ra, biztos kisebb a terhesség (ami igaz is volt, tehát a 15. héten vették le a vért), nem is aggódtam, meg akkor még tudatlan voltam, ez a sok olvasás és info jól bestresszel, dehát nem mindegy.

63. Derya (válaszként erre: 60. - Aed6bafa83)
2015. febr. 7. 18:00
ertem. hat akkor biztos szerepe van, hogy az orvosod ott van. :-)
62. Derya (válaszként erre: 58. - Babazo)
2015. febr. 7. 17:59

ezt hol irjak?


az altalad linkelt anyag 19. oldalan nezd meg a tablazatot.

eszerint egy 42 eves no Down kockazata a 12. heten 1: 38-hoz, a 20 evese pedig 1: 1068.

61. Derya (válaszként erre: 59. - Babazo)
2015. febr. 7. 17:53

nem tudom, milyen rengeteg ember volt annak a kismamnak a beavatkozasanal.


nalunk rengeteg nem volt, de ez egy team, 3 vagy 4 szemelyre emlekszem, de oszinten megmondom, eleg izgatott voltam, elegge tatottam a beavatkozastol es feltettem a magzatomat is.

de utolag azt mondom, hogy nem kellett volna izgulni. :-)

teny, hogy haton kell fekudni, kengyel is van, arra nem emlekszem pontosan, hogy leszijaztak.e a labamat, de ha igen, akkor is van letjogosultsaga, hiszen negyno nem szabad megmozdulni.

a beavatkozas alatt ultrahangon nezik hova szurjak a tut, mega magzatot is.

a huvelyi vizsgaltra is szukseg van, mert tudniuk kell, hogy nincs-e kinyilva a mehszaj.

igen, az volt, emlekzsem ra.

nagyon rendesek voltak, egyaltalan nem volt semmi sem megalazo.

60. aed6bafa83 (válaszként erre: 52. - Derya)
2015. febr. 7. 17:44

Az igazság az, hogy mivel nekem a magán dokim ott dolgozik így ő intézte. Szerdán voltam nála és másnap már mentem is tanácsadásra. Nincs időpont, mi is 3 órát vártunk. A várólista meg nem tudom, hogy van mert a Ferenczi mondta, hogy akkor pénteken menjek, most hogy ez is csak azért van mert a dokim ismeri vagy amúgy ilyen hamar lett volna azt nem tudom. Amúgy nekem is csak jó véleményem van a Bajcsyról. Én vidéki vagyok, de ennek ellenére bármi van feljárok. Több alkalommal voltam már egyéb vizsgálatokon és csak jókat tudok mondani.


Megnéztem a beutaló papírt és ezt van ráírva: nevezett CVS vizsgálat céljából osztályunkra felvenni szív.

59. babazo (válaszként erre: 57. - Derya)
2015. febr. 7. 17:38

Ezek szerint a Bajcsyban cvs és AC is van :)


Ez a team a Schöpf Mereiből került a Bajcsyba, én 9 éve voltam ott, a schöfiben akkor csak cvs volt (és tényleg most hogy visssza emlékszem nekem az afp után kellett mennem, tehát a 17-18. héten nekem is cvs-t csináltak volna) de ott fizetős volt, ezért átmentem a sotéra, és ott ac-t csináltak,mást nem is ajánlottak.


Ezek szerint a Bajcsyban lehet választani.


Én is jókat hallok a Bajcsyról, a genetikus hölgy és abszolut készségesen válaszol a telefonban.

Az viszont igaz, hogy kengyelben kikötött lábakkal, deréktől meztelenül csinálják a cvs-t? Olvastam egy ilyen hozzászólást, az egy felháborodott kismama volt, hogy ő erre a megaláztatásra nem volt felkészülve, és hogy volt hüvelyi vizsgálat és rengeteg ember előtt kellett eltűrnie a vizsgálatot.

58. babazo (válaszként erre: 55. - Derya)
2015. febr. 7. 17:31

azt írják mindem 600. magzat downos és minden 750. újszülött. De nem tudom, hogy ez M-on igaz-e, hiszen nyugaton nem szűrik annyira a Downt mint pl M-on, és nem stresszelnek annyira a kismamák. ha beteg, kapnak egy csomó állami támogatást az integrációra, felzárkózásra, meg társadalom is jobban viszonyul a betegséghez.

Az én orvosom azt mondta nagyon ritka a Down, nála még nem született ilyen gyerek, a védőnő is azt mondta, hogy 20 éve van a körzetben még egy downos baba sem született a területén.

Meg a genetikus és nőgyógyászom szerint én még fiatalnak számítok, hiszen manapság 30 alatt nem is szülnek a nők, ezért én teljesen átlagos korosztályú többedszer szülő nő vagy :)

De a gyerekorvosom bizony a kórházi előélete lévén rengeteg downos gyereket kezelt, sokszor semmi előjele nem volt a terhesség alatt a betegségnek.

A patau és edward (véleméynem szerint) annyival jobb, hogy azok a babák meg sem születnek, méhen belül a legtöbb elhal, de egy downos egy életre szóló feladat.

57. Derya (válaszként erre: 56. - Babazo)
2015. febr. 7. 17:26

a Bajcsyban?


"A cvs-ről én olvastam, hogy a 11-14 hétig alkalmazható utána a 16. héttől az AC, a kettő között meg semmi. "

ez 100 %, hogy nem igy van. igy szoktak altalaban, de lehet kesobb is korionbiopsziat csinalni,

mint mondtam, nekem a 18. vagyis inkabb a 19. heten csinaltak 18+5 voltam es volt akkor ott tobb kismama, aki meg angyobb terhes volt, mint en. volt 20. hetes is.


Amikor en voltam, mondom kb 3 eve, akkor nem volt elojegyzes, csak oda kellett menni es varni. asszem 4 orat vartam elso alkalommal. de csak szuperlativuszokban tudok onnan mindenkirol nyilatkozni, iszonyu profik es embersegesek. sose taltrkoztam meg ilyen korhazi sezmelyzettel...

56. babazo (válaszként erre: 53. - Derya)
2015. febr. 7. 17:19

A cvs-ről én olvastam, hogy a 11-14 hétig alkalmazható utána a 16. héttől az AC, a kettő között meg semmi.


Én bejelentkeztem kb január elején, hogy a 12.héten legyen időpontom, kiszámoltam mikor leszek 12.hetes és adtak arra a hétre, hogy menjek csütörtökön 14 órára, és készüljek fel hogy nagyon sokat kell majd várni. Nekem nem úgy tűnt, hogy pl bárhova a nevemet felírnák, hogy fogok menni, és amikor csütörtök reggel felhívtam őket, hogy van-e arra lehetőségem, hogy csak időpontot kapjak egy 16. heti AC-ra amit esetleg lemondok, ha jó lesz a kombi tesztem eredménye, nem húzták ki a nevemet, mert meg se kérdezték. És abban maradtunk, hogy aznap ne menjek, szóljak vissza a kombi eredményével, majd most abban maradtunk, hogy ha akarok csináltassam meg az integráltat, de ha biztosra akarok menni, akkor hívjam fel őket és mehetek ac-ra.

Ezért nekem úgy tűnt, hogy különösebb előjegyzés nincsen, csak órák hosszáig tartó sor kivárás. Genetikussal kell beszélgetni, meg kötelező ott egy uh, meg családfát állítanak fel, amit nem értem miért kell ha valakinek indokolt az AC és eleve akarja.


Te voltál ott, nem tudom jól írtam-e le , nekem ezeket mondták, ez a tapasztalatod vagy másként volt?

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook