Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Monitor védőszemüveg fórum

Monitor védőszemüveg (beszélgetős fórum)


2015. márc. 1. 20:05
Szia! Nah van már szemüveged? :)
2015. febr. 8. 21:33
Nekem a szemészeten nem akartak felírni szemüveget - mondván, hogy nincs gond, az optikában jobban meg is vizsgáltak amúgy. Az én lencsém 14e körül mozog per darab, én azt mondom olyan 50-60-ból már biztos kapsz egy jó szemüveget garanciával. Persze ahogy mondod, a kerettől is függ a vége. Viszont akciók is vannak folyton, ezért ajánlottam, hogy menj be több helyre, hogy megtaláld az igazit. :)
11. pillango2004 (válaszként erre: 10. - Lindy83)
2015. febr. 8. 12:51

Köszönöm szépen a segítséget!

Szemüveget írnak még fel? Vagy mennyibe kerül egy ilyen lencse+ Keret az gondolom attól függ milyet választasz!

10. Lindy83 (válaszként erre: 5. - Pillango2004)
2015. febr. 8. 08:40
Szerintem biztos írnak fel dioptria nélkül is. Igen, az enyém szűri a kék fényt és nyugtatja a szemet. Amúgy nekem se volt problémám a látásommal, nekem is csak elkezdtek fájni a szemeim. És az optikában az orvos azt mondta, azért fájhat, mert a minimális távollátásom miatt sokat kellett kompenzálnia a szememnek. Szóval szerintem mindenképpen menj el egy vagy akár több optikába is és megmondják mi a baj, én is több orvossal megnézettem magam, ráadásul szinte már mindenhol ingyenes a látásvizsgálat kötelezettségek nélkül.
9. pillango2004 (válaszként erre: 8. - Jstefan)
2015. febr. 8. 06:06

LCD monitor előtt dolgozom!

Májusban lesz alkalmassági vizsgálat, azt megvárom bár lehet szemészetre elmegyek hamarabb!

Lehet egy szemüveg mindent megoldana! :)

8. jstefan (válaszként erre: 1. - Pillango2004)
2015. febr. 7. 21:07
A nagyon régi katódsugárcsöves monitoroknál volt indokolt az erre a célra kifejlesztett védőszemüveg használata.A ma használatos LCD monitoroknál ez nem indokolt mert nincs ami villogjon.A szemed ettől függetlenül elromolhatott.Ha a munkáltatód elküld munkaalkalmassági vizsgálatra eltílthatnak a számítógép használattól,abban az esetben ha a főnökeid nem kedvelik a kártérítési eljárást.
2015. febr. 7. 14:39

orankent legalabb 10 perces szunetre vagy jogosult, itt van a torveny:

[link]


ha nem katodsugarcsoves monitort hasznalsz, akkor a szemuvegnek nicnsen ertelme.

6. Derya (válaszként erre: 5. - Pillango2004)
2015. febr. 7. 14:37
milyen monitorod van?
5. pillango2004 (válaszként erre: 4. - Lindy83)
2015. febr. 7. 14:32

Én úgy gondolom, semmi baja a szememnek, csak a gép miatt fáj. Ma pl. 15 percet ültem a gép előtt egyáltalán nem fáj a szemem! Tudom, hülye kérdést teszek most fel!

Tudnak külön felírni szemüveget a géphez is?

Ez az amit írtál, hogy szűri a kék fényt?

4. Lindy83 (válaszként erre: 1. - Pillango2004)
2015. febr. 7. 08:37
Szia! Én is hasonlókkal küszködtem, aztán január elején elmentem több optikába ( hogy a nekem megfelelőt megtaláljam) és ott kaptam egy szemüveget, aminek a lencséje szűri a kék fényt. Az ingyenes szemvizsgálatnak köszönhetően kiderült, hogy egy nagyon picit távollátó vagyok, szóval ezért is fájt annyit a szemem. Azóta mióta szinte rendszeresen hordom, ég és föld a nap végére a közérzetem és a szemem se fáj már.
3. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Pillango2004)
2015. febr. 7. 08:07
Nem romlott a szemed? Szerintem menj el szemészetre, és nézesd meg! Nem hiszem, hogy sokat számítana a monitorvédő szemüveg. Régen többen hordták, ma már senkin nem láttam.
2015. febr. 7. 07:21
...van, de nem használom. Nem vagyok szemüveges és a nap végére már a fejem is fájt tőle.
2015. febr. 7. 06:23
Számítógépen dolgozom, napi 8-9 órát! Estére fáj a szemem. Használ valaki ilyen szemüveget? Vagy kinek mi vált be?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook