Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fondant dísz készítésével foglalkozó vállakozást hogyan tudok úgy indítani, hogy csak akkor kelljen járulékot fizetnem, ha van bevételem? fórum

Fondant dísz készítésével foglalkozó vállakozást hogyan tudok úgy indítani, hogy csak akkor kelljen járulékot fizetnem, ha van bevételem? (tudásbázis kérdés)

5. paki1968 (válaszként erre: 3. - Kristo_f)
2015. febr. 9. 12:15
Köszönöm szépen,már én is így látom,ugyanis megkérdeztük a NAV-nál,ahol azt mondták,csupán adószám kell és a nyereségemnek "csak" a 43 %-át kell befizetnem.Semmiképp nem éri meg,így csak álom marad,sajnos!
4. -andiey- (válaszként erre: 2. - Paki1968)
2015. febr. 6. 14:58

Ma, Magyarországon vállalkozást indítani, kész öngyilok. :/

Még el sem indítottad, de a gatyádat is ott hagyod a sok engedélyre, papírra.

Ha meg szezonálisan szeretnéd, az is egy külön procedúra.

Akkor is kell fizetned, ha nincs bevételed, vagy mínuszos vagy.

3. kristo_f (válaszként erre: 2. - Paki1968)
2015. febr. 6. 13:36

Pénzt paripát fegyvert befektetsz és a végén egy csupasz szamarad se lesz

:)

Van olyan hogy vállalkozás szüneteltetése, ha jól tudom, de sok macerával és járulékos költséggel jár

Aztán EVA vagy KATA lennél?

Nézd át ezt

2012. évi CXLVII.trv.


és nézd át mivel jár egy vállalkozás szüneteltetése , majd meginditása

[link]


A fondant nyilván beletartozik az élelmiszeripari termékekbe akkor ott figyel az ÁNTSZ

A konyhádban bizonyára nem gyárthatod, akkor telephely bejelentés tűzvédelmi, munkavédelmi felülvizsgálat és társai.


Aztán könyvelned kell mindenféle azon.szám szerint még a csomagolópapir beszerzését, nem beszélve a többi alapanyagrol


Deha, eladnád a készitményeidet egy cukrászdának, az sem egyszerű az élelmiszerbiztonság miatt.

Amugy vállalkozás vehetne magánszemélytöl


Ha meg piacolás, újabb feltételei vannak

55/2009. (III. 13.) Korm. rend.


Neked lesznek a legszebb fondant díszeid, de gyakorlatilag vesztesz vele pénzt és időt


Elfelejteném ezt a pénzszerzési módot a helyedben

2015. febr. 5. 19:41
Fondantból-cukormassz-szeretnék eladásrea díszeket,virágokat,stb készíteni eladásra,de csak időnként-pl anyák napja,húsvét,karácsony -szeretnék velük elmenni mondjuk a vásárba.Hogyan tudom ezt megcsinálni,hogy ne kelljen minden hónapban járulékot fizetni,csak ha van bevételem?Az APEH-ná-tudom,már NAV-azt mondták,ilyen nincs.
2015. febr. 5. 19:39
Fondant dísz vállakozás-mi kell hozzá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook