Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség 25. hetében mért magas éhgyomri vércukor miatt kell diétáznom? fórum

Terhesség 25. hetében mért magas éhgyomri vércukor miatt kell diétáznom? (tudásbázis kérdés)


26. Tira84
2015. ápr. 3. 11:17
Jaj, látom túl későn írtam:)
25. Tira84
2015. ápr. 3. 11:17
Úgy is csinálhatod, hogy eszel 20 g ch-t reggelire, és a tízóraidhoz hozzácsapsz 10 g ch-t....hátha jobban megbírkózna a szervezeted a cukorral...és így az előírt mennyiséget is megeszed.
24. Crohnos (válaszként erre: 23. - Indigoh)
2015. márc. 13. 12:53
Bocs, hogy csak most írok, rég jártam erre. A glükozost terhelést nem csinálták újra, csak olyan vizsgálat volt, ahol néztek éhgyomrit, meg reggeli után (30 g ch) 1 órával egy terhelésest, ami eleinte még jó volt, de mostanában egyre romlik. (Hetente nézik.) Legutóbb 9-ig felment az 1 órás, így most szóba került az inzulin is, de még lesz egy újabb kontroll, hogy kizárják a tévedést. Remélem, hogy nem lesz késő az inzulin adagolása, már a 31. hétben vagyok...
23. indigoh (válaszként erre: 22. - Crohnos)
2015. febr. 26. 15:55

Milyen lett az eredmény?

Nekem hála istennek visszaállt, 6,9 lett a 120 perces a 75g glükóz után. De próbálom tartani a diétát, szeretnék fogyni.

Édességre próbáld meg a diabetikusokat, van amire rá van írva, h pl. egy db kekszben mennyi ch van. Azt bele tudod számolni a napi adagba.

Édesítőként én steviat hasznàlok. Pöttyként is és őrleményként is. Persze van, amikor a sima cukor is előkerül, pl. főzésnél, de szerencsére ritkán. Ha nem lennék nagyon édesszájú, akkor szinte csak a kávéba kellene édesítő.

22. Crohnos (válaszként erre: 21. - Indigoh)
2015. febr. 17. 15:04

Igyekszem tartani a diétát, még nem mindig sikerül, de azt hiszem jó úton haladok :) Az elején még az is gondot okozott, hogy naponta 5-ször egyek a megadott időben, de abba már beleszoktam. Mostanság az édesség utáni vágy nehezíti az életem, de többnyire sikerül leküzdenem. Csütörtökön lesz az ismételt vizsgálat, remélem akkor már jobb lesz az eredmény.

Ti használtok valamilyen édesítőt? Olvasgattam az eritritről... mi a véleményetek róla?

21. indigoh (válaszként erre: 20. - Crohnos)
2015. febr. 16. 15:33

Hogy vagy Crohnos? Megy a diéta?

Nekem sajnos elapadt a tejem, nem tudok már tovább szoptatni. Pénteken megyek megint a terheléses vizsgálatra, újra iszom a 75g glükózt. :) Remélem jó lesz az eredmény, mert az itthoni méréseim szerint visszaállt az inzulin termelésem.

Ettől függetlenül elkezdem újra a diétàt, szeretnék fogyni. Azt hozzáteszem, hogy a terhesség alatti diéta miatt a szülés után könnyebb voltam, mint mikor teherbe estem. Sajnos még így is van legalább egy tizes, amitől meg kellene szabadulnom... Remélem ezzel a 150g ch diétával sikerülni fog, nagyon bízom benne.

20. Crohnos (válaszként erre: 18. - Indigoh)
2015. febr. 12. 17:39

Nem voltam dietetikusnál, a nőgyógyász javasolta a diétát, de nem küldött el sehová. De ha a megismételt vizsgálati eredmény is rossz lesz, akkor ha nem küld sehová megkeresek magánba valakit.

Hajnától kaptam sok-sok hasznos anyagot, most megyek és beleásom magam

19. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 6. - Zebra25)
2015. febr. 11. 18:23
150 grammos szénhidrát diéta mellett , amit nekem előírtak, plusz a hülye étrendjüket betartva egy hét múlva acetont találtak a vizeletemben... Szóval nem kell 100%-ra venni és betűről betűre betartani a diétát , főleg ha csak néhány tizeddel tér el a vércukor a normálistól. Nagyon meg tudják keseríteni a gyermekvárást a kedves diabetológusok. Nem azt mondom, hogy somlóit kell enni karamellás tejjel, de a 150 grammos CH diéta egy terhes nőnek éhezés.
18. indigoh (válaszként erre: 16. - Crohnos)
2015. febr. 11. 16:37

Szia Crohnos,

nekem is volt terhességi diabetesem, bár nálam a 120 perces volt magas, 10,2 a 75g glükoz után. Aztán a reggeli utáni értékeim sose lettek jók, ezért a végén inzulint is kaptam. De ez nem jelenti azt, h neked is lesz, ne ijedj meg! Szerintem fogadd meg a dokid tanácsát, hisz bízol benne. Talán annyival egészíteném ki, hogy krumplipürét se egyél, mert az is nagyon megdobja a cukrot.


Voltál dietetikusnál?

Nekem is a 180g ch diétát javasolták, de én csak 150g ch-t ettem, mert nem bírtam 180-at letuszkolni. :) A legnehezebb az volt, h azt éreztem, állandóan eszek.

Ha mégis szeretnéd tartani a diétát, akkor az arany középutat javaslom. Pl. Szintén édességfüggő lètemre, egy óriás túrórudi nálam belefért uzsonnára. :)

17. Zebra25 (válaszként erre: 16. - Crohnos)
2015. febr. 11. 11:49

Igen, nagyon fontos, hogy tartsd a diétát, a baba miatt is.

Kitartás, menni fog az.

16. Crohnos (válaszként erre: 14. - Zebra25)
2015. febr. 11. 08:43

Köszi, ezt jó tudni. Betartani sajnos nem olyan egyszerű, de eddig egész jól sikerült.

Rá kellett jönnöm, hogy édesség függő vagyok. De már napok óta nem ettem édességet, a legfontosabb a baba egészsége.

2015. febr. 10. 10:21
Ártani biztos, hogy nem fog.
2015. febr. 9. 22:51

Eléggé tiltólistás a banán, ahogy a szőlő, dinnye és az aszaltgyümik is.

Remélhetőleg a következő mérés már nem fog rossz eredményt mutatni.

Azért tartsd a diétát, hogyha megszülsz, akkor ez a probléma már ne álljon fent.

Kitartást kívánok.

13. Crohnos (válaszként erre: 12. - Zebra25)
2015. febr. 9. 15:51

Nem vérvétel előtt ettem, hanem este 10 előtt fél órával. :))

A dokim annyit mondott, hogy a fehér kenyeret mellőzzem, és a hozzáadott cukrot tartalmazó ételeket (csoki, süti, cukrozott italok, lekvárok stb.), szerinte sem befolyásolhatta az eredményt az esti banán. De csütörtökön megismétlik a vizsgálatot. Mindenesetre a neten láttam 180 grammos szénhidrát diétát, addig is ezt megpróbálom betartani. Azt mondjuk nem találtam, hogy a banán tiltólistás volna, csak hogy számolni kell a szénhidrát tartalmát. A szőlőről olvastam, hogy tilos, de azt a Crohn miatt sem ehetem.

2015. febr. 7. 21:58

Vagy este 10 előtt fél órával?

Ha este etted, az nem lehetett erre hatással.

De ha diétázol, akkor az tiltólistás lesz.

Utána néztél a diétának?

2015. febr. 7. 21:56
Vérvétel előtt félórával banánt ettél?
10. Crohnos (válaszként erre: 9. - Fdóri)
2015. febr. 7. 20:14
Este 10 után már nem lehetett enni. De előtte kb. egy fél órával ettem egy banánt, azt olvastam annak elég magas a cukortartalma. Nem tudom ez befolyásolhatta-e.
2015. febr. 6. 17:52

Erre még tuti, hogy elég a diéta:)

Lehet, hogy csak este ettél valami lassan felszívó, magas szénhidráttartalmú ételt!?

2015. febr. 5. 19:25
Ha nem lesz elég a diéta, akkor kapsz majd inzulint.
2015. febr. 5. 19:22
Köszi a válaszokat! A neten találtam is ilyen napi 5x-i étkezésről szóló mintaétrendet. Az édesítők közül a xilitet próbáltam már, de sajnos Crohn beteg is vagyok, és a xilit rontotta a betegségemet. Remélem még nem késő elkezdeni a diétát, és nem lesz baja a babának. Első terhesség, nehezen is jött össze, és egy csomó dolog merült fel már eddig is a terhesség során, de a babáért bármit!
2015. febr. 5. 17:59

terhességi cukor

oda kell figyelni az étkezésre, és nem lesz gond

Nem szabad a ch-t megvonni, csak lassanfelszívódó, nem finomított ch-t kell fogyasztani. Egyél 5x egy nap, tehát éhezni nem szabad. Édesítőnek próbáld a xilitet, liszteket pedig a durumot, tönkölyt.

Az orvos el fogja mondani, és remélhetőleg nem azzal indít mint anno az enyém anno amikor kiderült az IR, hogy ne fogyasszak szénhidrátot. Ez butatás. Inzulinrezisztensnél is és cukorbetegségnél is ugyan az a diéta végül is. Csak a beállított ch nem mindegy. Azt majd a doki megmondja.

2015. febr. 5. 17:40
igen, szükséges
2015. febr. 5. 17:34
A terhesség alapból egy IR-es állapot, ilyenkor azt nem nézik. Emelkedett az éhgyomrid, így valószínűleg diétán leszel igen. Az orvos/dietetikus beállítja majd a napi szénhidrát mennyiséged. Fehér liszt, cukor storno.
2015. febr. 5. 17:04

Tegnap voltam terheléses vércukorvizsgálaton a terhességem 25. hetében. Először éhgyomri vér és vizeletvizsgálatot végeztek, majd 75 g cukrot tartalmazó vizet kellett innom és két óra múlva újabb vizsgálatok jöttek. Az éhgyomri vércukrom 6,3 lett, a terhelés utáni 2 órával későbbi 6,2. A terhelés után a vizeletemben is találtak cukrot. Mi lehet ez? Terhességi cukorbetegség vagy inzulinrezisztencia? Kell diétáznom emiatt? Amennyiben igen mire figyeljek oda? Mit és mennyit lehet, és mit nem szabad?

Az orvosom csak a jövő héten tud fogadni, de addig is szeretnék tenni valamit...

2015. febr. 5. 17:01
Orvos mit mondott?
2015. febr. 5. 17:00
Terhesség 25. hetében mért magas éhgyomri vércukor miatt kell diétáznom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook