Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit vártok egy túrkálótól? Ruhacsere, játszósarok stb... fórum

Mit vártok egy túrkálótól? Ruhacsere, játszósarok stb... (beszélgetős fórum)


2011. okt. 25. 13:49
Mi pont egy éve nyitottunk, jövő héten kedden lesz a szülinap. Van valakinek valami jó ötlete, mivel "ünnepelhetnénk meg"? Akciónk minden héten van, így nem lenne nagy durranás, inkább valami nyereményjátékra, vagy ilyesmire gondoltam. Ötletek?
2011. aug. 19. 04:37

Szia!

Nekem is nagy álmom volt. 2009. év végén nyitottam. Ha kérdésed van, akkor írjál nyugodtan privátot.

Éva

2011. aug. 18. 10:57
ÜDV! Frissülhetne ez a topic? :) Én is turi nyitásban töröm a fejem, az eddig leírtak is igen nagy segítség, de ha lehetne, akkor ötletet mégmégmég:) Kösszke:)
2008. nov. 20. 13:56

A játszósarok kilakítása nagyon jó ötlet!!! :) Saját tapasztalat, egy 3x5 éves, energiabomba kislánnyal, hogy mennyire nehéz vele turkálóba menni, mert mindenhova megy, csak mellettem nem marad.

Viszont, ha neadjisten megbetegszik és elmegyünk a dokinénihez - ott van játszósarok, no, oda lecsücsül játszani! Szóval tényleg jó öltetnek tartom az ötleted.

2008. nov. 20. 13:53
Az eladó sem mindegy. Ha örökké a nyomomban jár, mintha minden percben begyömöszölnék valamit a táskámba... vagy rámsóz mindent, csak hogy eladjon valamit, ami lehet, hog borzalmasan áll... vagy, ha mogorva az arckifejezése és bunkó a viselkedése, akkor tuti biztos, hogy nem megyek többet abba az üzletbe!
25. ab4b6bc17d (válaszként erre: 1. - Sivilla)
2008. nov. 14. 10:39

De jó nektek! Én is mindig vágyom rá, hogy egyszer majd nyissak egy turit, de szerintem én válogatnám ki az összes jó cuccot! :))


Tapasztalataim: sok turiban túlságosan magasra helyezik a vállfákat (rajta a ruhákkal), így az 5. ruhadarab nézegetése után már tisztára elfárad a kezem... és volt már, hogy elment a kedvem a többi nézegetésétől, mert annyira kényelmetlen úgy válogatni.

A ládás turiban meg a derekam fájdul meg, merthogy állandóan mélyen behajolva kell válogatni... valahogy a kettő közé, normális kézmagasságba kéne helyezni az árut, hogy az ember lánya kényelmesen tudjon válogatni.

2008. nov. 14. 10:37

Én az olyan turikat szeretem, ahol szépen rendben vannak a ruhák. Nem szó szerint kell kitúrni egy rongyhalmaz aljáról azt, ami nekem kell.

Felénk van egy olyan, ahol szépen egy sztenderen (vagy minek hívják, amin lóg a ruha)lógnak a nadrágok, egyen az ingek, egyen a pulcsik stb. Teljesen úgy néz ki mint egy igényes butik, hiszen az is.

Én a gyerekruhákat pl. biztos, hogy méretre válogatnám. Persze ez hely kérdése is. Meg kell egy jó arculat...

2008. okt. 9. 16:41
jááááááááááj
22. ae12cc5be5 (válaszként erre: 21. - Sivilla)
2008. okt. 8. 19:22
Hát, az én állam is leesett, mikor az eladóhölgy meséli, hogy 2 hét után visszahozta. De hogy ő meg vissza is vette???
21. sivilla (válaszként erre: 19. - Ae12cc5be5)
2008. okt. 1. 16:05

Garanciát nem vállalnék csak cserét.

Viszont fontos, hogy max 2 napig

mert cserélné ha kicsi lett a gyerekre a naci, vagy akinek vette nem tetszik. Viszont nem 2 hét és nem azért mert meggondolta magát.

Csere alatt ezt értettem.

Turis ruhákra nem is értem miért gondolják, hogy garancia is jár..........nekem eszembe sem jutna

2008. okt. 1. 15:50
Ja, nekem is van játszósarkom, imádják a gyerekek, s mivel én is a gyerekeket, ha ketten vagyunk a boltban, simán leülök velük színezni, mesélni, rajzolni, nagyon jól érezzük magunkat.
19. ae12cc5be5 (válaszként erre: 12. - Sivilla)
2008. okt. 1. 15:47

Na, van is példám visszavásárlásra, ha már leírtam, szóljatok. Egy anyuka (törzsvevő) a kislányának keresett esküvőre habos-babos koszorúslányruhát, de bajban volt, mert 14000-ért akarták neki megvarrni.

Én sem tudtam neki adni a 4 éves kislányára valót, csak a pici lányra, aki 1 év körüli. Ez a rucika 560 ft-ra volt beárazva, nagyon tetszett neki, de megkérdezte, szerintem kijön -e belőle 1-2 kis pöttyöcske, amit tényleg úgy kellett keresni, ráadásul a csipke alatt bőven takarva volt, nyugodtan rá lehetett adni a gyerekre. Mondtam neki, nem is látszik, és mégsem 6-8 ezer ft, plussz azt, hogy ha nem jön ki, vissza hozhatja. Nem hangsúlyoztam ki, hogy mikor.

2 hét múlva visszahozta azzal, hogy nem jött ki a folt, de a nyakán a csipke le volt szakadva. Szerintetek ráadta az esküvőn? Persze, de utána mit kezdjen vele? Így én lettem az ingyen kölcsönző? Sajnos nem voltam az üzletben, amikor visszahozta, mert én ezt így akkor sem vettem volna vissza, ha többé nem jön hozzám, mert ha hülyének néznek, vagy visszaélnek azzal, hogy próbálok normális lenni, azt nem viselem szívesen.

A másik történet: egy nagyon kedves törzsvásárlónak egy új, elől gombos, galléros T. Hilfiger pólót adtam oda kilóra (1600/kg.), egyébként beáraztam volna, de úgy örült neki. Az elején hosszában egy -az origit jelölő- átlátszó ragasztószalag volt, T. Hilfiger felirattal. Fogta, otthon szalagostul benyomta a mosógépbe, a szalag lejött, a ragasztót jól belemosta, majd visszahozta, hogy mégsem tetszik neki. Nem tudom, meddig tartott, amíg kiszedtem belőle a ragacsot, de már nem volt többé új a póló, nem tudtam beárazni. Félre ne értse valaki, nem verem a garast a fogamhoz, de egy ilyen kis turinál rengeteg ruha marad a nyakadon, amiért te pénzt adtál, így amiből hasznot lehet húzni, abból hasznot kell húzni.

2008. okt. 1. 15:22

A közelünkben is van egy olyan turi, ahol van játszószoba.

Szeretek oda járni, és mivel nyugodtan tudok nézelődni, amíg a gyerek szórakozik, így több pénzt is hagyok ott.

Van egy füzet, amibe felírják a vásárlásainkat, és minden 20 ezer forintnál adnak komolyabb kedvezményt. Ez is jó ötlet.

És szerintem az illatok is fontosak. Legyen mindig kellemes illatú a helység.

Télen pl. narancs-szegfűszeg, vagy fahéj illat.

Nem véletlen, hogy a multik is operálnak az illatokkal!

2008. aug. 4. 11:02

Jó ötlet a játszósarok, sajna nálunk nincs olyan hely, ahol lenne. Pedig én régebben sokat jártam turizni, mostanában azért nem járok, mert a nagyobbik gyerekem örökké kirohangál, a kicsi meg nyüszög a babakocsiban.


Az eladó személye biztos nagyon fontos. Legyen kedves, de ne legyen mézesmázos. Ne mondja mindenre, hogy jól áll, amikor nem is. Ha azt mondom, csak nézelődök, ne lógjon rajtam, ha azt mondom, keressünk egy jó kis szoknyát, akkor mutogasson. Ne húzza a száját, ha már a hatodik szoknyát pakoltatom ki, és ne fintorogjon, ha mégsem veszek semmit. Általában veszek valamit, de van úgy, hogy nem találok semmit, ami igazán tetszene.


Én olyan helyre járok szívesen, ahol tényleg jó minőségű ruhák vannak. Nem szeretek a sok szir-szar között turkálni, bár van, aki direkt azért megy, mert sikerélményt jelent "kimosni a homokból az aranyat" :)

16. sivilla (válaszként erre: 15. - Ae12cc5be5)
2008. ápr. 27. 18:00
jááááááj ilyenről még nem is hallodtam
15. ae12cc5be5 (válaszként erre: 14. - Sivilla)
2008. ápr. 27. 14:58
Az olyan boltos meg is érdemli, maga alatt vágja a fát, mint az is, aki direkt besötétít, vagy neonra cseréli a lámpát, nehogy kiszúrják a foltos darabokat.
14. sivilla (válaszként erre: 13. - Ae12cc5be5)
2008. ápr. 27. 10:39
Igen igy van ahogy mondod. Sajnos nem minden boltos gondolja igy....sőőőőt, van aki felháborodik meg ilyenek. :((
13. ae12cc5be5 (válaszként erre: 12. - Sivilla)
2008. ápr. 27. 08:38
Persze, ez egyértelmű, így én is visszaveszem, de azért nem reklámozom, mert akkor senki nem használja a próbafülkét. Aki teheti, próbálja fel az üzletbe, nézze meg, hogy jó -e a cipzár, nem foltos -e, mert ami foltos, azt én bedobom a 100 ft/db.-ba, de én sem veszek észre mindent. És még aznap, vagy másnap de. hozza vissza.
12. sivilla (válaszként erre: 11. - Ae12cc5be5)
2008. ápr. 26. 12:06

Visszavenni úgy gondoltam, hogy vesz valaki egy szép szoknyát, de otthon veszi észre, hogy valahol lyukas. Szerintem az ilyet illik visszavenni és valószinüleg választhatna helyette valami mást.

Esetleg egy anyuka vásáról egy kisnadrágot a fiának de csak azért nem vinné el mert lehet, hogy kicsi lenne a gyerekre, vagy lehet hogy elviszi de rossz érzéssel jönne be megint hisz a méret nem stimmelt.

Viszont ha eleve úgy viszi el, hogy ha nem jó visszahozhatom,(na nem fél év múlva, meg mikor már tényleg kinőtte a gyerek) akkor nagyobb az esélye, hogy hozzám jön majd be legközelebb is és nem valamelyik másik hasonló üzletbe.

Bizományiba nem gondolkodom

Ez az áru érkezési és nyitási dolog tényleg jó gondolat.

Jövőre tervezem a turit addig is igyekszem kiokosodni:))

11. ae12cc5be5 (válaszként erre: 8. - Sivilla)
2008. ápr. 26. 06:52

Ezt hogy érted, hogy visszavenni rucit? Pl. otthon veszi észre, hogy foltos? Ha igen, és te úgy akarod, vásárolja le, hisz te ütöd a pénztárgépbe, nem adhatod vissza a pénzét, de valóban, legyél emberséges, szimpatikus.

Ha úgy érted, hogy kihasználták, kinőtte, és szeretnéd tőle bevenni, akkor :

Én utálnám, ha egy pl. Holland ruházatot hirdető turiban vennék rucit a gyereknek, majd másnap az oviban Pistike ujjal mutogatna, hogy ez az én gatyám volt. Ha ezt megtudom, többé nem vásárolok ott, hiszen elvárom, hogy tényleg külföldről jöjjön, viszonylag egyedi darab legyen, ami nem jön szembe velem az utcán.

Tehát, ha veszel is be cuccot, lehetőleg ne a környékről. Bizományost nem ajánlom.

És amire még lehet, hogy nem gondoltál: Amikor áru érkezik pl. 9 órás nyitással, senkit ne engedj be fél 9-kor, értesd meg velük, hogy ők sem örülnének, ha legközelebb 9-re tudnak jönni, és már ki van túrva minden.

Majd még írok privát!

10. ae12cc5be5 (válaszként erre: 5. - Sivilla)
2008. ápr. 26. 06:42
Priviben...
2008. ápr. 25. 09:57

Hogyan kezdjünk neki?

Mennyibe kerül az indulás?

8. sivilla (válaszként erre: 7. - 0292fff612)
2008. ápr. 25. 09:46

Köszi firku a hozzászólást!

Igen ezeken már én is gondolkodtam.

Szeretnék jobb és kevésbé jobb ruhákat. Persze csak ami még jó állapotú.

Próbafülke is fontos, viszont még gondoltam kis játszósarokra is. Járókával kis pelenkázóval valahol hátul (Ezek úgy is vannak itthon és már nem kell)

Meg vinnék be pár játékot is.


Sok fórumon olvastam, hogy turikban nem veszik vissza a rucikat. Azt gondolom jobban járok ha visszaveszem kicserélem.

Nagyobb városba szeretnék nyitni, de sajna itt is sok turi van már és fel kell kötni a nacit ha azt akarom ,hogy működjön is. Úgy gondolom sok apróságon múlhat a dolog.

Főleg a vevővel szembeni figyelmességgel

2008. ápr. 24. 22:42
Ja,igen,próbafülke is kell,szerintem az fontos.
2008. ápr. 24. 22:41
Gondold át kiknek akarod csinálni.Én például olyan turkálót szeretnék,ahol van ruha,cipő,táska,szóval minden,és jó minőségben,szakadt cuccok szerintem senkinek nem kellenek.Akkor oda csak szakadt alakok járnának. És fontos,hogy hol,milyen településen lesz,hiszen más egy nagyváros,mint egy kisebb helység.
5. sivilla (válaszként erre: 4. - Ae12cc5be5)
2008. ápr. 24. 22:07

Na, akkor várom a részleteket!

Gondolom van macera rendesen vele:((

2008. ápr. 24. 20:42
Jótanács: Előtte pihenj egy jót, mert agyrém a hivatalos rész!
2008. ápr. 24. 11:48
Húha ez jó ötlet
2008. ápr. 24. 11:44
Azokat is várom akiknek már van ilyen boltjuk:)
2008. ápr. 23. 20:06

Sziasztok!

Szeretnék nyitni a turit, és ehhez szeretnék véleményeket begyűjteni. Esetleg ötleteket, hogy nektek mi az ami tetszene egy ilyen boltban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook