Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dackorszakban jó nevelési tippek fórum

Dackorszakban jó nevelési tippek (beszélgetős fórum)


22. 31c7cb1532 (válaszként erre: 21. - 96e4cb8ca7)
2015. febr. 11. 14:23

Köszönöm szépen!:)

Elnézést, hogy közben eltűntem. A gyerek beteg lett én meg folyton dolgoztam.

Nappal itthon nem hagyjuk 2 óránál többet aludni, de a bölcsiben sajnos 3 órát altatják. Szeptember óta bölcsis, általában du 5-től vele vagyok+ 7 végén mindig. Mostanában 9 előtt nem alszik el és sajnos újra visszaszokott az ágyunkba. Most küzdök, hogy a saját ágyába szoktassam.

2015. febr. 10. 18:49

Szia! Egy jó cikk dackorszakkal kapcsolatban: nekünk nagyon jól beváltak a tippjeik.


[link]

2015. febr. 3. 19:01

Nem lehet erre tanácsot adni csak úgy. Mennyit alszik nappal? Este mikor akarod lefektetni?

Jár e bölcsibe? Mennyit vagytok együtt?

Minden gyereknek más az alvásigénye.

2015. febr. 3. 18:45
Általánosságban elmondható, hogy a legjobb nevelés a példamutatás. Ha a szülő nyugodt, a gyerek is az lesz. Ha a szülő ideges, az átragad a gyerekre is.
18. emi75 (válaszként erre: 16. - 1e072b34d7)
2015. febr. 3. 18:38
Persze, ebben egyetértünk. nem azt mondtam, hogy kiabáljon vele, hanem hogy normál hangerővel jelezze, hogy ha folytatja a balhét, elszakad a cérna. ez szerintem anyukát is leszoktatja. Amúgy nem is írta, hogy kiabál, hanem hogy felemeli a hangját, ami azért nem ugyanaz, a kiabálást én írtam, lehet hogy rosszul gondoltam tovább.
17. emi75 (válaszként erre: 14. - 31c7cb1532)
2015. febr. 3. 18:35
Liberálisan is lehet ésszerűen. A hiszti, anyanyúzás felesleges energiákat emészt fel mind a gyerek, mind a szülő részéről. Ezeknek szerintem akár autokrata módszerekkel is, de gátat kell szabni... kellenek sarokpontok a liberálisan nevelt gyereknek is, és anyukának is kell a pihentető és elegendő alvás éjszaka, hogy türelmes tudjon lenni a gyerekhez :) a megfogalmazásodból, hogy "fő baj" úgy érzem, hogy hasonlóan látod te is :) Semmi baja nem lesz a gyereknek attól, hogy megkapja a korlátokat, amiken belül mozgástere van :) Pl. Fix, hogy este x órára alvás, de hogy előtte erre hogy készül rá, abba van beleszólása.
2015. febr. 3. 18:33

Nem hinném hogy a kiabálás az bármire jó módszer.

A gyerek utánozva tanul, az eredmény az lesz hogy ő is kiabálni fog.

15. emi75 (válaszként erre: 14. - 31c7cb1532)
2015. febr. 3. 18:27

Ha utálja hogy kiabálsz vele, akkor ezt is ki lehet használni, pl. sikerül egyedül lefeküdnöd, vagy megvárod, amíg kiabálok? :DD


lényeg a határozottság szerintem. Meg lehet vele beszélni, hogy ezentúl így meg úgy lesz, viszont gondoskodni kell arról, hogy be is tartsa a megbeszélteket. pl. ha azért nem alszik el könnyen, mert fél a sötétben, akkor kompromisszum lehet az éjszakai fény. kérdezd meg egy jó időszakában, hogy mi baja az elalvással :) Az is lehet, hogy anyahiány, nem tudom dolgozol-e, bölcsibe jár-e, volt-e változás az életetekben, stb. és kell neki egy kis extra anyaidő, és így csikarja ki belőled, mert másként nem tudja.

14. 31c7cb1532 (válaszként erre: 12. - Emi75)
2015. febr. 3. 18:10
Köszönöm, vannak hasznos ötletek!:) Az a fő baj, hogy én liberális beállítottságú vagyok, próbálom megbeszélni vele a dolgokat. A hihetetlenül akaratos természete miatt ez egyre kevésbé működik. Mostanában gyakran elvesztem a türelmem és felemelem a hangom, pedig tudom, hogy ez nem célravezető.
13. 31c7cb1532 (válaszként erre: 5. - Sopianae)
2015. febr. 3. 18:05
1-2 óra, de van, hogy 3 mire elalszik.
12. emi75 (válaszként erre: 1. - 31c7cb1532)
2015. febr. 3. 18:01

Nálunk büntetés van ha más már nem hat. pl. nem nézhet mesét, nem kap édességet, nem mehet a barátjához játszani, vagy bármi ami nem üres fenyegetés, hanem be lehet váltani. nagyon nagyon ritkán kell megbüntetni, de először ugye kipróbálja hogy mi van, ha...


aztán ha már tudja, hogy megtörténik a bünti, tehát nem csak üres fenyegetés, akkor már elég ilyen mondat is: "sikerül elaludnod, vagy szeretnéd inkább a büntetést?"



Óriáshiszti évek óta nem volt, (négy és fél éves) az elején párszor megmostuk az arcát, mikor belelovallta magát. Utána elég volt kérdezni, hogy sikerül-e egyedül abbahagyni, vagy kéri az arcmosást? és volt hogy kérte, megmostuk, és ezzel a hisztit is lemostuk. később lemosás nékül is abba tudta hagyni.

Ja és nem kiabálunk, nem emeljük fel a hangunkat.


Valamint van a háromig számolás, ugyanígy, az elején párszor meg kellett tanítani, hogy háromra ténlyeg történik valami (pl. ha nem jön fürdeni, akkor a hónom alatt viszem a fürdőszobába, ezt utálja...) és így elég egyig számolni, nagy ritkán kettőig, nagyon rég nem kellett háromig.


Hát, nem tudom, van-e ezek között olyan, ami segíthet.


Ja alvás! nálunk hiszti nem volt, de nem engedett el minket fektetéskor, húzta az időt órákik (pisilni kell, kakilni kell, félek a sötétben (nem is fél) és ilyenek, mert az éhes vagyok szomjas vagyok-ot leépítettükk azzal, hogy lefekvés előtt igyon, egyen, utána nem lehet, ezt már tudja, de pl. a kaki az olyan, hogy sose tudhatod, hogy mikor blöff, meg mikor kell neki tényleg, és erre jól rájött :D

Na szóval jutalmazással oldódott meg végül ez a helyzet, egy-egy kisautó, matrica, édesség, ilyesmi. Tehát lefekvés, mese, villanyoltás, kis beszélgetés ha van rá igény, és utána kijövünk a szobából, egyedül alvás. Ha sikerült az egyedül alvás, akkor reggel jött a jutalom. Egy idő után nem kérte a jutalmat, valahogy természetes lett. EGy ideig úgy is csináltuk hogy az álommanó matricát tett a párnája alá, mert ügyesen elaludt.


Sok sikert, kitartás! Remélem sikerül kialudni magad!

11. Nikk_1982 (válaszként erre: 5. - Sopianae)
2015. febr. 3. 17:22
Ja bocs, tobb orat irt, es 2,5 evet. De a kerdes attol meg ugyanaz. :-)
10. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Sopianae)
2015. febr. 3. 17:17
nem 2,5 óra, hanem több óra :)
9. 6b006fc769 (válaszként erre: 8. - 1e072b34d7)
2015. febr. 3. 16:29
lüke:DDDD
8. 1e072b34d7 (válaszként erre: 2. - Deeec8ca57)
2015. febr. 3. 16:27
Pálinkás kenyér.
7. 6b006fc769 (válaszként erre: 6. - Sopianae)
2015. febr. 3. 16:11
Szóval megfélemlíted őket?
6. Sopianae (válaszként erre: 1. - 31c7cb1532)
2015. febr. 3. 15:52
Nálunk nem volt ilyen. amíg én vagyok az anyjuk addig az van, amit én mondok. Nem szoktam sokadjára könyörögni és nem mernek ellenkezni.
5. Sopianae (válaszként erre: 4. - Nikk_1982)
2015. febr. 3. 15:51
Ki írt itt 2,5 órát?
4. Nikk_1982 (válaszként erre: 1. - 31c7cb1532)
2015. febr. 3. 15:46
Hogy zajlik ez a 2,5 oras altatas?
2015. febr. 3. 15:31
Ignoráld, nézd levegőnek! Egyszer belefárad.
2015. febr. 3. 15:10
tudok egyet: de csak priviben árulom el xD
2015. febr. 3. 15:02

Sziasztok!


2,5 éves a lányom, hisztis, akaratos. Az "elalvás" több óra. Már nem tudom mit tehetnék, krónikusan fáradt vagyok ezek miatt. Valakinek valami jól bevált módszere van-e?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook